اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

O0o-SAJJ4D-o0O

کاربر سایت
Aug 27, 2015
24
توجه توجه
صحبت وزیر در مورد پورت UDP
2-در خصوص اختلال UDP متاسفانه عده ای سودجو به بهانه فروش UPN و یا قاچاق ترافیك صوت بین الملل از الگوریتم های پیچیده ای برای ایجاد تونل استفاده می كنند و برای مقابله با این رفتار نامناسب، طبیعتاً انسدادهایی صورت می گیرد كه برخی اوقات موجب تداخلاتی روی سایر سرویس ها می گردد. همكاران بنده اعلام نمودند كه جلساتی را با طرفداران بازیهای رایانه ای، كه از طریق همین صفحه اعتراضاتی را اعلام كرده بودند، برگزار و اعتقاد داشتند كه این اختلالات ناخواسته به حداقل رسیده است. در این خصوص مقرر شد؛ از این پس اگر مجدداٌ دوستان عزیز اختلالی را مشاهده نمودند آن را به همراه مستندات لازم از آن اختلال از طریق همین صفحه به بنده گزارش دهند تا جلساتی برگزار و به سرعت اختلال مربوطه حل و فصل و برطرف گردد. ضمن اینكه اطلاعات سودجویانی كه باعث چنین سوءاستفاده هایی هستند نیز در اختیار پلیس فتا قرار گیرد تا ضمن برخورد قانونی، از ایجاد اختلال در سرویس های روزمره مردم پیشگیری جدی به عمل آید.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
توجه توجه
صحبت وزیر در مورد پورت UDP
2-در خصوص اختلال UDP متاسفانه عده ای سودجو به بهانه فروش UPN و یا قاچاق ترافیك صوت بین الملل از الگوریتم های پیچیده ای برای ایجاد تونل استفاده می كنند و برای مقابله با این رفتار نامناسب، طبیعتاً انسدادهایی صورت می گیرد كه برخی اوقات موجب تداخلاتی روی سایر سرویس ها می گردد. همكاران بنده اعلام نمودند كه جلساتی را با طرفداران بازیهای رایانه ای، كه از طریق همین صفحه اعتراضاتی را اعلام كرده بودند، برگزار و اعتقاد داشتند كه این اختلالات ناخواسته به حداقل رسیده است. در این خصوص مقرر شد؛ از این پس اگر مجدداٌ دوستان عزیز اختلالی را مشاهده نمودند آن را به همراه مستندات لازم از آن اختلال از طریق همین صفحه به بنده گزارش دهند تا جلساتی برگزار و به سرعت اختلال مربوطه حل و فصل و برطرف گردد. ضمن اینكه اطلاعات سودجویانی كه باعث چنین سوءاستفاده هایی هستند نیز در اختیار پلیس فتا قرار گیرد تا ضمن برخورد قانونی، از ایجاد اختلال در سرویس های روزمره مردم پیشگیری جدی به عمل آید.

وزیر ارجاعی دادن به مذاکرات سال گذشته ی ما با وزارت خونه که همین پست قبلی عکسش رو گذاشتم

دوستان اگه مشکلی هست ، هم اینجا و هم در صفحه ی وزیر مطرح کنن، اگر مشکل حادی بود و لازم شد دوباره باهاشون جلسه بزاریم، اگر خود وزیر موافقت کنه.

m49663

کاربر سایت
Sep 27, 2010
653
نام
علیرضا
سه تا کابل گفته قطع شده . بعد هم تقصیر اونا نیست که تقصیره اونکه چیز پی ان میفروشه و داره *****ینگ رو دور میزنه !!!!خب معلومه اونام باید جلوشو بگیرن دیگه بعد میزنن کل اینترنت و می ترکونن. عجب چیزهایی میبینه آدم .خب بابا چه کاریه یوتیوب و فی..بوک و ***** کردین آخه؛؛؛

samorai

کاربر سایت
May 28, 2010
344
نام
حمید
امروز سرعت اینترنت نه تنها به پایین ترین حد خودش رسیده ، بلکه با قطع و وصل شدن های شدید و متناوب ( هر 30 ثانیه یه بار ) مارو از کار زندگی گذاشته . کلا اینه کارشون اینه هر 2.3 ماه یه بار دستگاه های شن.و.د، فی.لتر.ین.گ رو تغیر میدن

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
ولی خداییش چرا برای من و تمام دوستای PSNمشکلی وجود نداره
من جای مدیریت بودم یه تاپیک مفصل با بحث سرعت و پینگ وDNSو NATایجاد میکردم
الان بعضیا هستند با NAT 2بازی میکنن فکر میکنند مشکلی نداره در صورتی که در پایین صفحه ی ارور مربوط به تنظیمات nATهست که اختلال ایجاد میشه و تعداد انگشت شماری این موضوع رو فهمیدن
من مطمئنم 90درصد کسایی که اینجا پست میزارن مشکلاتشون مربوط به خودشونه
من هم رو Xbox Liveهستم هم روPSNکوچکترین مشکلی وجود نداره مگر از طرف خود کاربر
یکی بود همیشه تو پارتی یا صداش رو نداشتیم یا نمیتونستیم باهاش حرف بزنیم هر چی هم راهنماییش کردیم فایده نداشت چون بلد نبود عملیش کنه،بهش گفتم تو برو یه مودم جدید بخر فقط زایکسل نباشه!برو یه چیز دیگه بگیر
این آقا مودم جدید خرید تمام مشکلاتش برطرف شد و مشکل اصلی وجود گزینه یQOSدر مودم هست که مربوط به NATمیشه و به طور پیشفرض گزینه یNATهم فعال بود و قبلا هم DMZرو ست کرده بود!
ریست هم میداد QOSفعال میموند
من نه می خوام بگم بقیه ناآگاه هستتند نه می خوام بگم اینترنت کشور خوبه! اما بیشترش مربوط به خودتونه!
همچین تاپیک رو تو سایت لیون کامپیوتر یه سایت حرفه ای کامپیوتر ایجاد کردم هیچکدوم قبول نمیکردن میگفتن اختلال کجا بود:d

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
ولی خداییش چرا برای من و تمام دوستای PSNمشکلی وجود نداره
من جای مدیریت بودم یه تاپیک مفصل با بحث سرعت و پینگ وDNSو NATایجاد میکردم
الان بعضیا هستند با NAT 2بازی میکنن فکر میکنند مشکلی نداره در صورتی که در پایین صفحه ی ارور مربوط به تنظیمات nATهست که اختلال ایجاد میشه و تعداد انگشت شماری این موضوع رو فهمیدن
من مطمئنم 90درصد کسایی که اینجا پست میزارن مشکلاتشون مربوط به خودشونه
من هم رو Xbox Liveهستم هم روPSNکوچکترین مشکلی وجود نداره مگر از طرف خود کاربر
یکی بود همیشه تو پارتی یا صداش رو نداشتیم یا نمیتونستیم باهاش حرف بزنیم هر چی هم راهنماییش کردیم فایده نداشت چون بلد نبود عملیش کنه،بهش گفتم تو برو یه مودم جدید بخر فقط زایکسل نباشه!برو یه چیز دیگه بگیر
این آقا مودم جدید خرید تمام مشکلاتش برطرف شد و مشکل اصلی وجود گزینه یQOSدر مودم هست که مربوط به NATمیشه و به طور پیشفرض گزینه یNATهم فعال بود و قبلا هم DMZرو ست کرده بود!
ریست هم میداد QOSفعال میموند
من نه می خوام بگم بقیه ناآگاه هستتند نه می خوام بگم اینترنت کشور خوبه! اما بیشترش مربوط به خودتونه!
همچین تاپیک رو تو سایت لیون کامپیوتر یه سایت حرفه ای کامپیوتر ایجاد کردم هیچکدوم قبول نمیکردن میگفتن اختلال کجا بود:d

خب الان ما باید چی کار کنیم. منم نت تایپم دو هست و تا دو هفته پیش از این مشکلا نداشتم,ولی الان باز افتضاحه. چی کار باید بکنم?

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
لطفاً وقتی اطلاعات کافی ندارید نیاید پست بدید که باعث سردرگمی بقیه بشید!
NAT Type 2 هیچ مشکلی نداره و از لحاظ عملکرد با NAT 1 تفاوتی ایجاد نمیکنه. دو حالت داره، یا شما از طریق مودم به اینترنت وصل میشید ( یعنی یوزر و پسورد isp ـتون رو داخل مودم وارد میکنید ) و بقیه ی دیوایس ها مثل گوشی و لپ تاپ و کنسول رو فقط به مودم وصل میکنید که در این حالت شما بهترین و گرونترین مودم رو هم بگیری بازم NAT Type 2 بهت میده. یا اینکه شما مستقیماً از داخل خود کنسول یا لپ تاپ یوزر و پسورد isp رو وارد میکنید و به اینترنت وصل میشید که در این حالت NAT Type 1 بهتون میده. مشکل حالت دوم اینه که شما نمیتونی دیگه بطور همزمان چند دیوایس رو به اینترنت وصل کنی و فقط یک دیوایس میتونه وصل بشه.مگه اینکه مثلاً کانکشن درست کنی بعد از طریق لپ تاپ به کنسول اینترنت بدی.
تو یه سری از بازی ها مثل COD اگه پایین تصویر رو دقت کرده باشید میزنه مثلاً NAT Type: Open اینو الان توضیح میدم.
3 مدل NAT Type داریم:
1-Open
2-Moderate
3-Strict
روی حالت NAT Type 1 شما همیشه Open میگیری، روی حالت Type 2 روی اکثر مودم ها Open و بعضی از مودم ها که گزینه ی UDnP ندارن یا غیرفعال هست Moderate میشه، روی Type 3 میشه Strict . حالا اینا کلاً چه فایده ای داره؟ برای جوین شدن به لابی ها و پلیر های دیگه کاربرد داره.
کسیکه Strict ـه فقط به پلیرهایی میتونه جوین بشه که NAT Type ـشون Openـه. Moderate به Open و Moderate میتونه جوین بشه و Open هم که به همه میتونه جوین بشه.
Quality Of Service یا همون QOS هم که کلاً ربطی به هیچ کدوم از این قضایا نداره، شما فقط اگه Firewall مودمتون فعال هست غیرفعالش کنید چون یه سری از پورت هارو میبنده و باعث اختلال میشه. اما در هر صورت شما اگه مشکل قطعی یا وصل نشدن به سرور دارید به هیچ کدوم از عوامل بالا بستگی نداره و مشکل از اینترنت و ISP شما هست، یه سری از شرکت ها اینترنت پایدارتری ارائه میدن بخاطر همین یوزرهاش مشکلات کمتری دارن، اما الان اکثراً مشکل دارن بخاطر مشکلاتی که روی پورت UDP ایجاد شده و همیشه هم قراره این سیکل بوجود بیاد.
اگه مثلاً تو PS4 وقتی میخواید به پارتی جوین بشید و DNS Error زیاد میده از تنظیمات Network خود کنسول DNS های دیگه وارد کنید مثلاً 8.8.8.8 یا 4.2.2.4 احتمال خیلی زیاد این ارور ها کمتر میشه.

Coffee Addicted

کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
دوست عزیز بیشتر در مورد QOS توضیح بده و معمولا از کجا میشه غیر فعالش کرد؟
[h=3]Quality of service[/h]موقع کانفیگ مودم به این گزینه دقت کنید برش دارید
این مال کسایی هست که NAT 2دارند اما همچنان سونی ارور میفرسته
ارورIP Fragment
همین الان شاید باز چندتا کاربر که تا لان اسم QOSرو هم نمیدوستند برند سرچ کنند و بدون عملی کردنش بگن QOSخیلی خوبه و پکت ها رو منظم میکنه و از این حرفا !
توی گیمینگ در بخشfirewallوnatاختلال ایجاد میکنه لینک از فروم خود سونی دارم هر کس خواست بگه همینجا بزارمش که حرفی نمونه بعدا
نکته ی دیگه غیر از شاتل و آسیاتک از هیچجای دیگه اینترنت نگیرید
هر دلیلی برا سرویس نگرفتن از این دو شرکت دارید رو بزارید کنار اگر می خواید بازی کنید و حتما درخواست سرویس گیم بکنید
خارج از این دو شرکت بدون سرویس گیم تا آخر عمرشون مشکل دارند و خواهند داشت
فقط مودم های پیشنهادی این دو شرکت رو اصلا استفاده نکنید مودم زایکسل کلا با گیم مشکل داره D Linkبگیرید نیازی نیست بیان براتون تست کند کانفیگ کنند تلفنی اینکار رو انجام بدین

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
Quality of service

موقع کانفیگ مودم به این گزینه دقت کنید برش دارید
ارورIP Fragment
همین الان شاید باز چندتا کاربر که تا لان اسم QOSرو هم نمیدوستند برند سرچ کنند و بدون عملی کردنش بگن QOSخیلی خوبه و پکت ها رو منظم میکنه و از این حرفا !
توی گیمینگ در بخشfirewallوnatاختلال ایجاد میکنه لینک از فروم خود سونی دارم هر کس خواست بگه همینجا بزارمش که حرفی نمونه بعدا
هر دلیلی برا سرویس نگرفتن از این دو شرکت دارید رو بزارید کنار اگر می خواید بازی کنید و حتما درخواست سرویس گیم بکنید
فقط مودم های پیشنهادی این دو شرکت رو اصلا استفاده نکنید مودم زایکسل کلا با گیم مشکل داره D Linkبگیرید نیازی نیست بیان براتون تست کند کانفیگ کنند تلفنی اینکار رو انجام بدین

شما که اینقدر استادی هنوز نمیدونی که آسیاتک به خاطر حجم عظیمی از کاربر که به خاطر دانلود شبانه گرفته سرویس هاش به شدت افتضاحه تو اکثر مراکز؟
پینگ زیر 200 دیدن توی آسیاتک مثل معجزه میمونه بعد میان میگن فقط آسیاتک بگیرید!!

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
دوستان آقای واعظی در حال پیگیری هست برای پورت UDP لطفا وارد سایت بشید و مشکل و نام بازی یا کنسول و شهر و مرکز مخابراتی رو بگید تا پیگیری بشه.

محمود واعظی

No Offense But ......
JV6Uv.gif

Coffee Addicted

کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
شما که اینقدر استادی هنوز نمیدونی که آسیاتک به خاطر حجم عظیمی از کاربر که به خاطر دانلود شبانه گرفته سرویس هاش به شدت افتضاحه تو اکثر مراکز؟
پینگ زیر 200 دیدن توی آسیاتک مثل معجزه میمونه بعد میان میگن فقط آسیاتک بگیرید!!
شما مشکل از خودته چرا سر من داد میزنی!!!برو از هر جا می خوای بگیر!میتونی بری با واعظی هر چقدر می خوای چت کنی یا با بچه ها جلسه بگیرید!
شاتل فعلا بیشترین مشترک رو داره پس چرا مشکلی نداره؟حتی از دوستای کاشان هم شاتل دارند مشکلی نداره
من گفتم اگه مشکلی هست از خودتونه چون منم دانلود شبانه انجام میدم بازی هم میکنم قبلا هم گفتم 3سال مشترک شاتل بودم روxbox360یکبار هم مشکلی نداشتم الان روPS4وOneاستفاده میکنم

- - -ویرایش - - -

لطفاً وقتی اطلاعات کافی ندارید نیاید پست بدید که باعث سردرگمی بقیه بشید!
NAT Type 2 هیچ مشکلی نداره و از لحاظ عملکرد با NAT 1 تفاوتی ایجاد نمیکنه. دو حالت داره، یا شما از طریق مودم به اینترنت وصل میشید ( یعنی یوزر و پسورد isp ـتون رو داخل مودم وارد میکنید ) و بقیه ی دیوایس ها مثل گوشی و لپ تاپ و کنسول رو فقط به مودم وصل میکنید که در این حالت شما بهترین و گرونترین مودم رو هم بگیری بازم NAT Type 2 بهت میده. یا اینکه شما مستقیماً از داخل خود کنسول یا لپ تاپ یوزر و پسورد isp رو وارد میکنید و به اینترنت وصل میشید که در این حالت NAT Type 1 بهتون میده. مشکل حالت دوم اینه که شما نمیتونی دیگه بطور همزمان چند دیوایس رو به اینترنت وصل کنی و فقط یک دیوایس میتونه وصل بشه.مگه اینکه مثلاً کانکشن درست کنی بعد از طریق لپ تاپ به کنسول اینترنت بدی.
تو یه سری از بازی ها مثل COD اگه پایین تصویر رو دقت کرده باشید میزنه مثلاً NAT Type: Open اینو الان توضیح میدم.
3 مدل NAT Type داریم:
1-Open
2-Moderate
3-Strict
روی حالت NAT Type 1 شما همیشه Open میگیری، روی حالت Type 2 روی اکثر مودم ها Open و بعضی از مودم ها که گزینه ی UDnP ندارن یا غیرفعال هست Moderate میشه، روی Type 3 میشه Strict . حالا اینا کلاً چه فایده ای داره؟ برای جوین شدن به لابی ها و پلیر های دیگه کاربرد داره.
کسیکه Strict ـه فقط به پلیرهایی میتونه جوین بشه که NAT Type ـشون Openـه. Moderate به Open و Moderate میتونه جوین بشه و Open هم که به همه میتونه جوین بشه.
Quality Of Service یا همون QOS هم که کلاً ربطی به هیچ کدوم از این قضایا نداره، شما فقط اگه Firewall مودمتون فعال هست غیرفعالش کنید چون یه سری از پورت هارو میبنده و باعث اختلال میشه. اما در هر صورت شما اگه مشکل قطعی یا وصل نشدن به سرور دارید به هیچ کدوم از عوامل بالا بستگی نداره و مشکل از اینترنت و ISP شما هست، یه سری از شرکت ها اینترنت پایدارتری ارائه میدن بخاطر همین یوزرهاش مشکلات کمتری دارن، اما الان اکثراً مشکل دارن بخاطر مشکلاتی که روی پورت UDP ایجاد شده و همیشه هم قراره این سیکل بوجود بیاد.
اگه مثلاً تو PS4 وقتی میخواید به پارتی جوین بشید و DNS Error زیاد میده از تنظیمات Network خود کنسول DNS های دیگه وارد کنید مثلاً 8.8.8.8 یا 4.2.2.4 احتمال خیلی زیاد این ارور ها کمتر میشه.
Nat type 2 error message? - PlayStation Forum

نمی خوام جو رو عوض کنم که یه نفر یه چیزی علیه من بگه صدتا لایک هم براش بیاد من حرف درست رو میزنم فرقی نمیکنه کی قبول کنه کی قبول نکنه
http://community.us.playstation.com...y-not-support-IP-fragments-quot/td-p/40777075
دو تاپیک بالا و مشابه هزاران تاپیک دیگه وجود دارند همش رو بخوای لیست میکنم این واسه کسایی هست که NAT 2دارند و هزاران مشکل و مشکل از همون اول گفته میشه اما کمتر کسی دقت میکنه
خیلی ها گفتن سرعت اپ و دان ما faildمیشه
PSN and UPnP all come up as either succeeded of available, but it takes forever to find my NAT type (2) and when it finally does the error message comes up. Doesn't give me the download or upload speeds either
امیدوارم اگه جوابی دارید منطقی باشه و خط بالا رو لطفا پاسخ بدید !nat 2همیشه به معنای درست بودن نیست و هیچکس توجهی نمیکنه!

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
من خودم چندین سال شاتل داشتم
یه مشت مفت خورن ، خیلی گرون میگیرن
شبا هم تعرفه جریمه دارن اگه زیاد دانلود کنی
اما الان مخابرات دارم به شدت راضیم D :

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
[h=3]Quality of service[/h]موقع کانفیگ مودم به این گزینه دقت کنید برش دارید
ارورIP Fragment

رفیق تست کردم
اصلا ربطی نداشت
…......
من چند سال پیش که با ۳۶۰ لایو وصل بودم مودم همیشه رو bridge بود ... الان دیگه واقعا امکانش نیست .. اون زمان با ۱۲۸ بتل بازی میکردم با سرعت ۱۸ با ۲۴ نفر :))
الان با سرعت ۹۸۰ نمیتونم درست حسابی ساین این شم :)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر