عرضه Horizon: Zero Dawn در سال ۲۰۲۰ بر روی PC (گزارش کوتاکو)

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
آقای جیسون شرایر سردبیر وبسایت پرمخاطب کوتاکو که یکی از منابع مهم خبری صنعت ویدیو گیم محسوب میشود و سابقه طولانی در لو دادن اطلاعات درست صنعت ذکر شده دارد، شایعه عرضه نسخه پی سی بازی Horizo: Zero Dawn رای پی سی را رد نکرد.

photo_۲۰۱۸-۰۳-۲۸_۲۱-۱۹-۰۸.jpg
تقریبا دو الی سه هفته پیش بود که یک بلاگر مشهور روسی خبر از عرضه بازی انحصاری پلی استیشن 4 یعنی Horizo: Zero Dawn برای پی سی در ماه فبریه 2020 را داده بود. وی همچنین پیش تر خبر عرضه بازی دث استردنیگ برای پی سی را یکسال زودتر لو داده بود. اما به هر جهت بسیاری این شایعه را نادیده گرفتند تا پای اقای جیسون شرایر به وسط قضیه باز شد.

در توییتر یک کاربر از جیسون شرایر پرسیده است که آیا میتوانیم خبر شایعه عرضه Horizon: Zero Dawn برای پی سی را به فراموشی بسپاریم که وی پاسخ میدهد من نمیتوانم این شایعه را رد کنم. احتمالش وجود دارد.

اپدیت: شایعه به واقعیت پیوست

بازی Horizon: Zero Dawn از ابتدای سال 2020 تا 17 فروردین ماه به سرویس PS NOW که بر روی PC نیز دردسترس است، اضافه خواهد شد.

اپدیت 2: اقای جیسون شرایر باتوجه به منابع داخلی خود عرضه نیتیو این بازی را در سال 2020 برای پی سی تایید کرد

اپدیت 3: جیسون شرایر احتمال عرضه انحصاری های بیشتری از سمت پلی استیشن را برای PC تایید کرد.
دلست او اس 2 ؟

اپدیت 4: نسخه PC بازی دو روز قبل از سالگرد دو سالگی در سایت آمازون لیست شد

اپدیت 5: بازی توسط سونی رسما برای PC برای عرضه در تابستان 2020 تایید شد (استیم)

photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۷_۲۰-۲۰-۲۷.jpg

در یک سال اخیر کمپانی سونی بشدت از عرضه بازیهای خود به صورت انحصاری فاصله گرفته و عناوین بزرگ نسل هشتمی آنها همانند دیترویت، دث استرندینگ برای پی سی عرضه و تایید شده اند. و همچنین نسخه MLB The Show 21 کمپانی مذکور به تایید رسمی مولتی پلتفرم خواهد شد. همچنین هفته گذشته سونی تاریخ عرضه بازی نسبتا کوچک Predator: Hunting Grounds را برای پی سی و پلی استیشن 4 تعیین کرد.

منبع:

آخرین ویرایش:

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
تا جایی که من میدونم تو امریکا هم کمتر از سوییچ فروختن
سیستم بکوارد و گیم پس خوبه ولی وقتی با pc مقایسه میکنی میبینی بخوای بخاطر این چیزا ایکس باکس بگیری pc تو جفتش کلی بیشتر دستت رو باز میذاره، چه بازیهای جدید رو با قیمت مناسب از کلی استور مختلف بگیری چه نسلهای قبل رو که براش کلی شبیه ساز هست سوای پورتهای قدیمی خود pc. ویندوزم که لازم به ذکر نیست روش میتونی استفاده کنی. میمونه بحث قیمتش (که حالا بازار ایرانو کار ندارم قیمت پرت میدن) در کل ارزششو داره یکم بیشتر براش خرج کنی. یه دو سه سالم که بگذره رسما میشه سیستم گیمینگ اقتصادی ای بست ایکس سریز و حتی سه ایکس سریز رو قورت بده:D این راه که مایکرو میره به ترکستانه، اصلا ملاک قرارش ندید. نینتندوی کهنه کار رو ببینید چطوری از اول تو این صنعت مونده...
نه الان ،pc هم مشکل زیاد داره اولا خیلی بازی ها مثل قبل هک نمیشن یا دیر میشن نمونش ردد دد ۲ بعضی بازی ها مثل بازی راکستار پورت بدی داشتن و لانچر دارن و اذیت میکنن و بهینه نیستن بعد الان آپیک اومده رو دست استیم بازم مشکلات بیشتر شده رو pc هم علاوه بر هزینه این مشکلات زیاد هست بعدم ماکروسافت یکسری بازی رو گیم پس pc نداده مثل pes 20

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
همممم....نع؟
یه عده هم وقتی ببینند بازی های کنسول مورد نظر میاد روی PC ، حالا حتی با تاخیر، دیگه سمت کنسول نمیرن...
اینجوری یعنی IB کمتر ، یعنی جماعت کمتری که بازی های ترد پارتی روی اون کنسول میخرن... یعنی سود کمتر ...
فروش یکی دو میلیون نسخه ای بازی های انحصاری روی پلتفرم دیگه بعید میدونم جایگزین پول مفتی که کنسول ساز از بازی های ترد پارتی نصیبش میشه رو پر کنه!
از اونطرفم بعید میدونم سونی بتونه سیستمی مثل گیم پس بده که ملت رو بتونه ترغیب کنه بیان سمت کنسولش:-"

البته مسلما بیزینس به این سادگی نیست و ممکنه حرفم کاملا غلط باشه:-"
ولی بهترین کار رو نینتندو میکنه>:) قشنگ با قدرت به راه خودش با انحصاریا ادامه میده:D (حالا فردا زلدا برای PC معرفی میشه:| )
آخه. هزینه ساخت مثلا زلدا کجا،gow کجا.
بعد دو سه سال فکر نمیکنم کسی صبر کنه. شما به عنوان یه کنسول گیمر .
حاضری بجای 500 دلار قیمت کنسول بیای 700-800 دلار پول pc بدی بعد دوسال صبر کنید تا gow بیاد رو pc؟
واقعا راضی میشی.یه میلیون نسخه هم اگه بفروشه.خودش میشه 50 میلیون دلار.مگه پول کمی هست. سود خالصه برا سونی.
الکی تز نده چیه... خیلی ها به خاطر انحصاری ها کنسول می‌خرن، خیلیا یه pc عالی دارن، ولی برای انحصاری ها، یه کنسول هم بر میدارن... در صورت نبود انحصاری یکی که pc داره، برای چی باید بخواد یه کنسول هم برداره...
فقط کاهش فروش کنسول و 3rd Party ها نیست... حق اشتراک پلاس هم که این نسل کلی ملت رو باهاش چاپیدن هم هوتوتو، تازه بخش از سود صد درصدی رو باید 12 الی 30 درصدش رو با بقیه شریک شن... رسما خود زنیه... موندم این ایده های اقتصادی به عقل کی رسیده اونجا... حالا مایکروسافت رو میگیم داره از ویندوز حمایت میکنه که اهمیتش براش 100 برابر کنسولشه.. سونی چی داره روی pc...
آخه یه نکته هست. فروش اون تقریبا سوده.
وقتی با دو سال تاخیر بدی.خودت حاضری صبر کنی tlou 2 رو دو سال دیگه بازی کنی.
الانم کنسولها از لحاظ پورت به pc خیلی نزدیکن. میشه سود خالص.
تازه میتونه با همون رو استیدیا هم بده.

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,469
نام
محمد
اشتباه این دوستان اینجاست که سمتی که صنعت گیم داره حرکت میکنه رو با سیاست مایکروسافت (یکی کردن پلتفرمش با pc و دست کشیدن از ساخت انحصاری) میسنجن.
خب مایکروسافت نتیجه ای که از این کار گرفت چی بود جز اینکه تو این نسل خراب کنه الان فروش سوییچ رو هم باهاش مقایسه کنید میبینید حرفی برای گفتن نداره.
کنسول بدون بازی انحصاری خریدنش هیچ توجیهی نداره. این سیاست رو برای نسل بعدم ادامه میده و طرفداراش الان دلخوش آمار و ارقام کنسول نسل بعدشن اونم باز سر انحصاری خریدار میبینه یه pc جمع کنه هم بازی های ایکس سریز رو داره هم ویندوز و اون بکوارد هم حتی بهترشو داره. مسئله قیمت اون pc هم که برابرش باشه هم فوقش یه سال بعد حله (البته تو خارج نه اینجا، اگه فرضا یه قطعه ش خیلی خفن یا گرون باشه معادلش تو بازار موجود میشه برای pc) صد البته ارزششو داره طرف یکم بیشتر برای تمام اینا هزینه کنه. یه درصدیم البته فن ایکس باکسن میگیرن ولی در کل آخرش این میشه که سونی و نینتندو با انحصاریاشون و عناویت سیستم سلر ماریو و زلدا و ناتی داگ و گریلا و... اکثریت خریدارا رو جمع میکنن.
مایکروسافت موقعی تصمیم گرفت تمام بازی هاش رو برای PC عرضه کنه که کاملا تو فروش عقب افتاده بود، اتفاقا بعد از اینکه بازی هاش برای PC میان هم فروشش فرق خاصی نکرده و هر سال تقریبا داره یه مقدار ثابت میفروشه (7 تا 8 میلیون). حالا اینکه اگه سونی بازی هاش رو برای PC بده چه اتفاقی برای کنسولش میفته مشخص نیست. ولی چیزی که مشخص هست اینه اگه مایکروسافت نسل بعد یه قیمت مناسب برای کنسولش بزاره و انحصاری های بیشتری تولید کنه قطعا فروشش با اختلاف بیشتر از این نسل میشه، حتی با وجود اینکه بازی هاش برای PC هم میان.

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
تا جایی که من میدونم تو امریکا هم کمتر از سوییچ فروختن
سیستم بکوارد و گیم پس خوبه ولی وقتی با pc مقایسه میکنی میبینی بخوای بخاطر این چیزا ایکس باکس بگیری pc تو جفتش کلی بیشتر دستت رو باز میذاره، چه بازیهای جدید رو با قیمت مناسب از کلی استور مختلف بگیری چه نسلهای قبل رو که براش کلی شبیه ساز هست سوای پورتهای قدیمی خود pc. ویندوزم که لازم به ذکر نیست روش میتونی استفاده کنی. میمونه بحث قیمتش (که حالا بازار ایرانو کار ندارم قیمت پرت میدن) در کل ارزششو داره یکم بیشتر براش خرج کنی. یه دو سه سالم که بگذره رسما میشه سیستم گیمینگ اقتصادی ای بست ایکس سریز و حتی سه ایکس سریز رو قورت بده:D این راه که مایکرو میره به ترکستانه، اصلا ملاک قرارش ندید. نینتندوی کهنه کار رو ببینید چطوری از اول تو این صنعت مونده...
با دید شما بهترین کار خرید یک pc و اجاره کردن مثلا ps5 نیست ؟! هم مزایای زیاد pc هست هم سالی ۲-۳ تا بازی انحصاری باب سلیقه همه بیشتر نمیاد که اونام مولتی ندارن یعنی دلیلی برای بازی کردن مداوم ندارن. فوقش آخر سال یه کنسول قرض میگیری اونارو بازی میکنی یه هفته ای پس میدی

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
اقا منه "کنسول باز" یه چیزی رو نمیفهمم یکی منو توجیه کنه
چطوری بعضیا اینجا میگن ما اگه فلان بازی اومد رو pc دیگه کنسول نمیخریم میریم pc میبندیم؟؟
اقا دقت داشته باشید ماهایی که عمری با کنسول سپری کردیم
کارتون های سگا یا میکرو یا ps1 یا ps2 یا xbox رو ساعت ها تماشا میکردیم
با دیسک گذاشتن توی کنسول خاطره ها داریم
اصلا دیدن کنسول ها برامون لذت داره
شما بگو تمام بازی های کنسول ها امدن روی pc بازم قرار نیست منه کنسول باز سیستم ببندم
نصف اینایی که میگن ما نسل بعد دیگه سیستم میبندیم و از این حرفا امکان نداره این کار رو بکنن چون کنسول بازی که سال های سال با کنسول خاطره داره و گیمره کنسوله این کار رو نخواهد کرد

• Like
Reactions: samijavid

jarrodrandich

کاربر سایت
Oct 5, 2019
86
اقا منه "کنسول باز" یه چیزی رو نمیفهمم یکی منو توجیه کنه
چطوری بعضیا اینجا میگن ما اگه فلان بازی اومد رو pc دیگه کنسول نمیخریم میریم pc میبندیم؟؟
اقا دقت داشته باشید ماهایی که عمری با کنسول سپری کردیم
کارتون های سگا یا میکرو یا ps1 یا ps2 یا xbox رو ساعت ها تماشا میکردیم
با دیسک گذاشتن توی کنسول خاطره ها داریم
اصلا دیدن کنسول ها برامون لذت داره
شما بگو تمام بازی های کنسول ها امدن روی pc بازم قرار نیست منه کنسول باز سیستم ببندم
نصف اینایی که میگن ما نسل بعد دیگه سیستم میبندیم و از این حرفا امکان نداره این کار رو بکنن چون کنسول بازی که سال های سال با کنسول خاطره داره و گیمره کنسوله این کار رو نخواهد کرد
فاز شما و امثال من با خیلیا فرق داره،بعضیا فقط میخوان بازی کنن حالا به چه طریقی مهم نیست.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
با دید شما بهترین کار خرید یک pc و اجاره کردن مثلا ps5 نیست ؟! هم مزایای زیاد pc هست هم سالی ۲-۳ تا بازی انحصاری باب سلیقه همه بیشتر نمیاد که اونام مولتی ندارن یعنی دلیلی برای بازی کردن مداوم ندارن. فوقش آخر سال یه کنسول قرض میگیری اونارو بازی میکنی یه هفته ای پس میدی

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
برای بعضیا خصوصا گیمرای الان جامعه خودمون چرا، البته اگه بشه کنسول از جایی کرایه کرد که من ندیدم. ولی من خودم به شخصه انحصاریهای ژاپنی برام خیلی مهمن مثل یاکوزا پرسونا یا jrpg هایی که هستن و ممکنه برای pc نیان (مثلا KH میدونم برای وان اومده ولی خب رو PC نیست اینا اصطلاحا انحصاری کنسولین) یا با تاخیر عرضه شن. تعدادشونم زیاده و نمیتونم چشمپوشی کنم دو سه تا نیستند. (یه سری انحصاریهای ps4 تازه اینان که هر کسی بهشون توجه نمیکنه)
و اینکه این نسل بازی انحصاری کم داشتیم قرار نیست نسل بعدم همینطور باشه...
البته برای من به دلیلی که گفتم انحصاریهای این نسل اصلا کم نبودن. کلی یاکوزا نرفته دارم هنوز.
(هنوز یه تعدادیشون برای pc پورت نشدن)

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
برای بعضیا خصوصا گیمرای الان جامعه خودمون چرا، البته اگه بشه کنسول از جایی کرایه کرد که من ندیدم. ولی من خودم به شخصه انحصاریهای ژاپنی برام خیلی مهمن مثل یاکوزا پرسونا یا jrpg هایی که هستن و ممکنه برای pc نیان (مثلا KH میدونم برای وان اومده ولی خب رو PC نیست اینا اصطلاحا انحصاری کنسولین) یا با تاخیر عرضه شن. تعدادشونم زیاده و نمیتونم چشمپوشی کنم دو سه تا نیستند. (یه سری انحصاریهای ps4 تازه اینان که هر کسی بهشون توجه نمیکنه)
و اینکه این نسل بازی انحصاری کم داشتیم قرار نیست نسل بعدم همینطور باشه...
البته برای من به دلیلی که گفتم انحصاریهای این نسل اصلا کم نبودن. کلی یاکوزا نرفته دارم هنوز.
(هنوز یه تعدادیشون برای pc پورت نشدن)
خب پورت بازی های ژاپنی روی pc چند وقت هست استارت خورده و میشه احتمال داد سونی نسل بعد تردپارتی انحصاری نداشته باشه و بازی فرست پارتی jrpg هم نداره با این منوال خودتون pc میخرید ؟

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
خب پورت بازی های ژاپنی روی pc چند وقت هست استارت خورده و میشه احتمال داد سونی نسل بعد تردپارتی انحصاری نداشته باشه و بازی فرست پارتی jrpg هم نداره با این منوال خودتون pc میخرید ؟
اینکه سونی نسل بعد ثرد پارتی انحصاری نداشته باشه عمرا اتفاق نمیفته. یه زمزمه هایی اسکوئر انیکس شروع کرده که ریمیک فاینال فانتزی 8 رو میسازیم و... که فعلا در حد حرفه. ولی اگه چنین کاری کنن احتمالا first on Playstation ه (احتمالا) درست مثل ریمیک هفت. اونم سونی پیگیر بود وگرنه خود شرکت پروژه ورسوس رو بعد صد سال تحویل داد و نهایت کم کاریو داره. و بعد کلا سونی و نینتندو روابط محکمی با ثرد پارتیهای ژاپنی دارند و انواع و اقسام بازی انحصاری دائم یا انحصاری زمانی ازشون دریافت میکنن.
فرست پارتی هم jrpg این نسل استدیو ژاپن کم کار بود یه کم، نسل بعد معلوم نیست. مسئله دیگه باز بکوارد jrpg های قدیمیه رو استور سونی که اونا رو هم میخوام:D

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
اینکه سونی نسل بعد ثرد پارتی انحصاری نداشته باشه عمرا اتفاق نمیفته. یه زمزمه هایی اسکوئر انیکس شروع کرده که ریمیک فاینال فانتزی 8 رو میسازیم و... که فعلا در حد حرفه. ولی اگه چنین کاری کنن احتمالا first on Playstation ه (احتمالا) درست مثل ریمیک هفت. اونم سونی پیگیر بود وگرنه خود شرکت پروژه ورسوس رو بعد صد سال تحویل داد و نهایت کم کاریو داره. و بعد کلا سونی و نینتندو روابط محکمی با ثرد پارتیهای ژاپنی دارند و انواع و اقسام بازی انحصاری دائم یا انحصاری زمانی ازشون دریافت میکنن.
فرست پارتی هم jrpg این نسل استدیو ژاپن کم کار بود یه کم، نسل بعد معلوم نیست. مسئله دیگه باز بکوارد jrpg های قدیمیه رو استور سونی که اونا رو هم میخوام:D
خب شما جواب منو ندادین من فرض رو بر این گذاشتم که انحصاری تردپارتی نخواهد داشت با این فرض خودتون کنسول میخرید ؟ یعنی اول صبر میکنین بازی بیاد بعد کنسول بخرین یا بصورت پیشفرض کنسول میخرین بعد منتظر بازی میمونین ؟
مسئله ای که هست کنسول گیمر و PC گیمر ۲ تا مقوله جدا هستن یک کنسول گیمر شاید برای انتخاب کنسولش بین گزینه ها به انحصاری نگاه کنه ولی فکر PC نمیوفته
چه اون زمان که PC توی افول بود چه الان که یک پلتفرم قطب حساب میشه فروش کنسول ها و PC تاثیری روی هم نداشتن

• Like
Reactions: Love Console

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
خرین آمار فروشی که دو سال پیش از کنسول ماکروسافت وان اومده بود نزدیک ۵۰ میلیون بود

یه منبع برای این حرف بده
به شدت غیر مطمئن میزنه
آخرین آمار به حدود 40 میلیون و این طرفا اشاره داره

آخه. هزینه ساخت مثلا زلدا کجا،gow کجا.

مبنای این حرف هم به نظر خیلی مطمئن نمیاد... گرافیک و کنسولیه که روش عرضه شدن؟
Zelda:BotW رو 300 نفر تو 4 سال و خورده ای ساختن
GOW هم اگه اشتباه نکنم 300 نفر تو 4 سال و خورده ای ساختن

اساسا نمیتونه هزینه های ساخت شون تفاوت نجومی و معادله به هم زنی داشته باشن

مسئله نینتندو اینه که اینستال بیس کنسول عین روانی ها!! میخرن انحصاری های کمپانی رو، فرنچایزهایی که داره به طرز تخیلی ای فن بیس های بزرگ و فعالی داره و عمر اکثرشون بیشتر از 20 ساله و هنوز زنده شون نگه داشته... جدا احتیاج به بزرگتر کردنش نداره... مخصوصا وقتی رو سوییچ هر چی از هر فرنچایزی میده پرفروش ترین اون فرنچایز میشه (زلدا - اسمش - ماریوهای سه بعدی - فایر امبلم - زنوبلید - اسپلاتون) طبیعتا لازم نداره به این کار، احتمالا جلوتر با Animal Crossing هم رکورد فروش اونم جابجا میشه (12 میلیون نسخه رو 3DS)
و البته یه سری دلایل دیگه هم هست... این که دموگرافیک سلیقه ای PC بازها اساسا با بازی های نینتندو نمیخونه و شرایط عرضه و پیش ساخت های پشتیبانی از همچین بازی هایی و ناشرهایی که بتونن از پس همچین کاری بربیان و...

در کل بعیده با توجه به چیزی که من می بینم

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
خب شما جواب منو ندادین من فرض رو بر این گذاشتم که انحصاری تردپارتی نخواهد داشت با این فرض خودتون کنسول میخرید ؟ یعنی اول صبر میکنین بازی بیاد بعد کنسول بخرین یا بصورت پیشفرض کنسول میخرین بعد منتظر بازی میمونین ؟
مسئله ای که هست کنسول گیمر و PC گیمر ۲ تا مقوله جدا هستن یک کنسول گیمر شاید برای انتخاب کنسولش بین گزینه ها به انحصاری نگاه کنه ولی فکر PC نمیوفته
چه اون زمان که PC توی افول بود چه الان که یک پلتفرم قطب حساب میشه فروش کنسول ها و PC تاثیری روی هم نداشتن
انحصاری ثرد پارتی نداشته باشه (که داره خصوصا ژاپنی دلیلشو تو همین پست مینویسم) انحصاری فرست پارتی که داره.
من اول صبر میکنم بازی ببینم چی معرفی میشه. ولی شکی نیست کلی انحصاری براش معرفی میشن... و عناوین ژاپنی چون نسل بعد نینتندو قویه و سونی باید بازار ژاپن رو با انحصاری هایی که برای اونجا میده نگه داره با انحصاری های فرست و ثرد پارتی.
بعد چرا یه کنسول گیمر فکر PC نیفته؟ یه زمانی یه کنسول انحصاری نداشته باشه خیلیها بیخیال خریدش میشن میرن در وهله اول سراغ یه کنسول با بازی انحصاری و بعد یا PC میگیرن یا گوگل استادیا. برای کسی که منطقی فکر کنه اینطوره حالا بخوایم بگیم از بچگی کنسول داشتیم و... خب منم بچگی با سگا بزرگ شدم الان کجاست؟ بخوام به چیزی وفادار باشم همونه که الان اصلا وجود خارجی نداره. کنسولیم که بخواد بازی نداشته باشه (هر کنسولی) از روش کوچ میکنم PC هم یکی از مقاصده.
میخواستم همینو بگم.
بازیهاش کشکی متای بالا نمیگیرن دلیلش همین تیم های پرتعدادیه که روشون کار میکنن. سر زلدا فکر کنم مونولیث استدیو هم اومده بود کمکشون.

آخرین ویرایش:

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
یه منبع برای این حرف بده
به شدت غیر مطمئن میزنه
آخرین آمار به حدود 40 میلیون و این طرفا اشاره داره

مبنای این حرف هم به نظر خیلی مطمئن نمیاد... گرافیک و کنسولیه که روش عرضه شدن؟
GOW هم اگه اشتباه نکنم 300 نفر تو 4 سال و خورده ای ساختن

اساسا نمیتونه هزینه های ساخت شون تفاوت نجومی و معادله به هم زنی داشته باشن

مسئله نینتندو اینه که اینستال بیس کنسول عین روانی ها!! میخرن انحصاری های کمپانی رو، فرنچایزهایی که داره به طرز تخیلی ای فن بیس های بزرگ و فعالی داره و عمر اکثرشون بیشتر از 20 ساله و هنوز زنده شون نگه داشته... جدا احتیاج به بزرگتر کردنش نداره... مخصوصا وقتی رو سوییچ هر چی از هر فرنچایزی میده پرفروش ترین اون فرنچایز میشه (زلدا - اسمش - ماریوهای سه بعدی - فایر امبلم - زنوبلید - اسپلاتون) طبیعتا لازم نداره به این کار، احتمالا جلوتر با Animal Crossing هم رکورد فروش اونم جابجا میشه (12 میلیون نسخه رو 3DS)
و البته یه سری دلایل دیگه هم هست... این که دموگرافیک سلیقه ای PC بازها اساسا با بازی های نینتندو نمیخونه و شرایط عرضه و پیش ساخت های پشتیبانی از همچین بازی هایی و ناشرهایی که بتونن از پس همچین کاری بربیان و...

در کل بعیده با توجه به چیزی که من می بینم
40 برای دو سال پیشه الان دیگه هر ماه تو آمریکا حداقل نزدیک 1 میلیون دستگاه هر کنسول میفروشه رد کرده دیگه 50 رو
بعد اگه اینجوری خوبه بزار نیتندو ماریو و زلدا عمومی کنه ببین همه میخرن

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
40 برای دو سال پیشه الان دیگه هر ماه تو آمریکا حداقل نزدیک 1 میلیون دستگاه هر کنسول میفروشه رد کرده دیگه 50 رو
بعد اگه اینجوری خوبه بزار نیتندو ماریو و زلدا عمومی کنه ببین همه میخرن

ماهی یه میلیون کنسول!؟ Are You F*cking Kidding me :D
فقط یه ماه تعطیلات آخر ساله که یه کنسول به پرفروشی سوییچ یا PS4 یه میلیون بفروشه
NPD آمار نمیده ولی اگه بخوام خودم شخمی تخمین بزنم، تهش سالی 2 میلیون تو آمریکا... تازه آمریکا... تازه تهش
PS4 نزدیک 72 ماهه تو آمریکاست و 30 و خورده ای میلیون فروخته
سوییچ هم نزدیک 30 ماه و 17.5 میلیون نسخه

چجوری تخمین میزنی که تو هر ماه یه میلیون ایکس باکس میفروشه؟

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,469
نام
محمد
ماهی یه میلیون کنسول!؟ Are You F*cking Kidding me :D
فقط یه ماه تعطیلات آخر ساله که یه کنسول به پرفروشی سوییچ یا PS4 یه میلیون بفروشه
NPD آمار نمیده ولی اگه بخوام خودم شخمی تخمین بزنم، تهش سالی 2 میلیون تو آمریکا... تازه آمریکا... تازه تهش
PS4 نزدیک 72 ماهه تو آمریکاست و 30 و خورده ای میلیون فروخته
سوییچ هم نزدیک 30 ماه و 17.5 میلیون نسخه

چجوری تخمین میزنی که تو هر ماه یه میلیون ایکس باکس میفروشه؟
اون آمار که هیچی و ماهی ۱ میلیون خنده داره :D ولی سالی ۲ میلیون هم کاملا اشتباه هست، تو نوامبر و دسامبر جمعا بالای ۲ میلیون میفروشه. کلا هم تو آمریکا فکر کنم ۲۵ میلیون کنسول فروختن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر