عرضه Horizon: Zero Dawn در سال ۲۰۲۰ بر روی PC (گزارش کوتاکو)

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
آقای جیسون شرایر سردبیر وبسایت پرمخاطب کوتاکو که یکی از منابع مهم خبری صنعت ویدیو گیم محسوب میشود و سابقه طولانی در لو دادن اطلاعات درست صنعت ذکر شده دارد، شایعه عرضه نسخه پی سی بازی Horizo: Zero Dawn رای پی سی را رد نکرد.

photo_۲۰۱۸-۰۳-۲۸_۲۱-۱۹-۰۸.jpg
تقریبا دو الی سه هفته پیش بود که یک بلاگر مشهور روسی خبر از عرضه بازی انحصاری پلی استیشن 4 یعنی Horizo: Zero Dawn برای پی سی در ماه فبریه 2020 را داده بود. وی همچنین پیش تر خبر عرضه بازی دث استردنیگ برای پی سی را یکسال زودتر لو داده بود. اما به هر جهت بسیاری این شایعه را نادیده گرفتند تا پای اقای جیسون شرایر به وسط قضیه باز شد.

در توییتر یک کاربر از جیسون شرایر پرسیده است که آیا میتوانیم خبر شایعه عرضه Horizon: Zero Dawn برای پی سی را به فراموشی بسپاریم که وی پاسخ میدهد من نمیتوانم این شایعه را رد کنم. احتمالش وجود دارد.

اپدیت: شایعه به واقعیت پیوست

بازی Horizon: Zero Dawn از ابتدای سال 2020 تا 17 فروردین ماه به سرویس PS NOW که بر روی PC نیز دردسترس است، اضافه خواهد شد.

اپدیت 2: اقای جیسون شرایر باتوجه به منابع داخلی خود عرضه نیتیو این بازی را در سال 2020 برای پی سی تایید کرد

اپدیت 3: جیسون شرایر احتمال عرضه انحصاری های بیشتری از سمت پلی استیشن را برای PC تایید کرد.
دلست او اس 2 ؟

اپدیت 4: نسخه PC بازی دو روز قبل از سالگرد دو سالگی در سایت آمازون لیست شد

اپدیت 5: بازی توسط سونی رسما برای PC برای عرضه در تابستان 2020 تایید شد (استیم)

photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۷_۲۰-۲۰-۲۷.jpg

در یک سال اخیر کمپانی سونی بشدت از عرضه بازیهای خود به صورت انحصاری فاصله گرفته و عناوین بزرگ نسل هشتمی آنها همانند دیترویت، دث استرندینگ برای پی سی عرضه و تایید شده اند. و همچنین نسخه MLB The Show 21 کمپانی مذکور به تایید رسمی مولتی پلتفرم خواهد شد. همچنین هفته گذشته سونی تاریخ عرضه بازی نسبتا کوچک Predator: Hunting Grounds را برای پی سی و پلی استیشن 4 تعیین کرد.

منبع:

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,865
جدا عبارت جالبی شده

انحصاری روز لانچ میخوای برو کنسول سونی رو بخر! ولی مطمعن باش یکی در میون یکسال بعد برای PC عرضه میشن
آخرش تازه یکی درمیون؟؟
ای بابا...
عزیز من خوده اسپنسر و یوشیدا هم پاشن بیان ایران نمیرن 700 تومن پول بازی بدن
خب مگه مجبوری این همه هزینه میکنی؟
PS4 که داری بذار برای لست و گوست
یه وان اس ال دیجیتال بگیر برای بازی های مولتی بده برات با 150 کل 1 ترا پر میکنن هرچی بازی نکردی برات میریزن به انتخاب خودت بعدم بفروشش خلاص
نسل بعدم برا اگر بساط اکانت های هوم بی نهایت باشه فقط لاکهارت میتونه ایران رو نجات بده
ایشون ژاپنی باز فکر کنم باشن
در ثانی لاکهارت که گفتید روش Persona ی بعدی میاد؟ یا سری یاکوزا و... (فوقش به قول دوستمون یکی درمیون) بهترین حالت برای ما اینه سونی کنسول ارزون بده و بازیاشم یه سیستم پیاده کنه با قیمت پایین بشه گرفت. همین پلاس رو مثلا تغییراتی اعمال کنه روش
وگرنه اون بازیای مولتی که گفتید همه طالبشون نیستن واقعا.
کسی ژاپنی باز باشه اتومات پلتفرمش رو باید سونی یا نینتندو برداره
خلاصه بزور مردمو قانع نکنید فلان چیز رو بخرن
اونم وان دیجیتال هکی که باید از اساسینز کرید و کشتی کج و عناوین مولتی جذاب دیگه بازی کنی روش
من ترجیح میدم شده یه میلیون پول 10 گیگ بازی ای که دوست دارم رو بدم ولی 150 تومن پول چندتا بازی که زوری باید برم رو نه

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
جدا عبارت جالبی شده

انحصاری روز لانچ میخوای برو کنسول سونی رو بخر! ولی مطمعن باش یکی در میون یکسال بعد برای PC عرضه میشن
والا من که واسم خیلی فرق نمیکنه،چون بعد ۶ماه یا یکسال بازی هم ارزون تر شده و هم کلی آپدیت و محتوا واسش اومده اونموقع تهیه میکنم...

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
آخرش تازه یکی درمیون؟؟
ای بابا...

در ثانی لاکهارت که گفتید روش Persona ی بعدی میاد؟ یا سری یاکوزا و... (فوقش به قول دوستمون یکی درمیون) بهترین حالت برای ما اینه سونی کنسول ارزون بده و بازیاشم یه سیستم پیاده کنه با قیمت پایین بشه گرفت. همین پلاس رو مثلا تغییراتی اعمال کنه روش
اونم وان دیجیتال هکی که باید از اساسینز کرید و کشتی کج و عناوین مولتی جذاب دیگه بازی کنی روش
من ترجیح میدم شده یه میلیون پول 10 گیگ بازی ای که دوست دارم رو بدم ولی 150 تومن پول چندتا بازی که زوری باید برم رو نه
همین که از این همه عناوین مثل سکیرو -اویل- دویل می کرای- رد دد - کرش-مترو - ویچر- سایبرپانک - چشم پوشی کردی و اسم از کشتی کج بردین یعنی صرفا خوستی فقط ریپلای کنی همین
وگرنه با همین 150 تومن کلی عنوان میشه پرد توی هارد
سری یاکوزا هم برای ONE پورت شده بعدم وقتی طرف PS4 داره حالا فوقش یکوزا یا پرسونا رو روی همون PS4 میزنه
ولی کلی صد ها بازی هستن که میشه با همین اکانت ها خرید
کسی هم به زور کسی رو قانع نکرد شما برو 1 میلیون بده 10 گیگ بگیر خوش به حالت من ترجیح میدم با 150 تومن سایبرپانک و اویل3 -الدن رینگ و هیلو اینفینیت -کالاف و .... رو برم حالا بقیه دوست دارن پول زیاد خرج کنن به خودشون ربط داره

• Like
Reactions: erfank96 and g4mer

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,865
همین که از این همه عناوین مثل سکیرو -اویل- دویل می کرای- رد دد - کرش-مترو - ویچر- سایبرپانک - چشم پوشی کردی و اسم از کشتی کج بردین یعنی صرفا خوستی فقط ریپلای کنی همین
وگرنه با همین 150 تومن کلی عنوان میشه پرد توی هارد
سری یاکوزا هم برای ONE پورت شده بعدم وقتی طرف PS4 داره حالا فوقش یکوزا یا پرسونا رو روی همون PS4 میزنه
ولی کلی صد ها بازی هستن که میشه با همین اکانت ها خرید
کسی هم به زور کسی رو قانع نکرد شما برو 1 میلیون بده 10 گیگ بگیر خوش به حالت من ترجیح میدم با 150 تومن سایبرپانک و اویل3 -الدن رینگ و هیلو اینفینیت -کالاف و .... رو برم حالا بقیه دوست دارن پول زیاد خرج کنن به خودشون ربط داره
این پول خرج کردنم که مدام میگید نسل بعد سونی خودش یه سرویسی مجبور میشه بذاره تا تو رقابت ضرر نده
گرچه همین الانم ظرفیتی میشه بازی بخریم یا مشترک پلاس شیم و بازیهای رایگان اونو استفاده کنیم که البته سرویسش اینی که الان هس ناکارآمده.
بازم سر حرفمم انتخاب پلتفرم زوری نیست
از بازیهایی که گفتین جز رزیدنت اویل 3 هیچکدوم واسم مهم نیستن
من ترجیح میدم Persona 5 Royal, Zelda BotW2, Ghost of Tsushima, Bravely Default 2 در آینده بازی کنم که هیچ کدوم برای پلتفرم معظم نمیان متاسفانه.
زوری که نمیشه بخاطر بحث اقتصادی پلتفرم انتخاب کنیم. من فقط میبینم دلم چی میخواد. خیلیای دیگه هم همینطورن.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
آخرش تازه یکی درمیون؟؟
ای بابا...

آخرش یکی در میون؟ نه بابا فعلا اولش هست و هنوز مونده تا اخرش برسیم :D

ولی بخشی که دوستمون رو ریپلی کردی شما میدونی همین الان بازی یاکوزا 0 بر روی گیم پس به صورت مفته دردسترس هست؟ کنارش هم کینگدام هارتز 3 و نینجا گایدن 2 هم حضور داره! برای ماه های آتی هم کلی فاینال فنتزی و چنتا یاکوزا دیگه و ... برنامه ریزی کردند
و در طول سال گذشته بازیهای ژاپنی بزرگی مثل DMCV و FFXV و MGSV و ... همه بر روی اکس باکس گیم پس حضور داشتند. قبول دارم برای یکسری بازیهای AA پلی استیشن و نینتندو سوییچ شاید گزینه های بهتری باشند ولی در مقام بازیهای بلاک باستر ژاپنی مایکروسافت واقعا کم نداره و تقریبا همه این بازیها برای Xbox نه تنها عرضه نمیشن بلکه بعد از مدتی به سرویس Xbox Game Pass هم اضافه میشن که برتری قابل توجهی نسبت به پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ هست. این شرایط تازه در حالی هست که مایکروسافت هنوز استدیویی ژاپنی محوری که میخواد رو نخریده و به اصطلاح بیس بزرگ خودش رو در ژاپن بنا نکرده! در کل باتوجه به شواهد این اصلی که بازیهای ژاپنی پیش فرض (حداقل مهم ها و بزرگ ها ) انحصاری پلی استیشن باشند به خاطره ها پیوسته و حتی PCدر بعضی زمینه ها پیرامون بازیهای ژاپنی داره بهتر عمل میکنه

photo_۲۰۲۰-۰۲-۲۶_۱۵-۱۶-۲۷.jpg

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,865
آخرش یکی در میون؟ نه بابا فعلا اولش هست و هنوز مونده تا اخرش برسیم :D

ولی بخشی که دوستمون رو ریپلی کردی شما میدونی همین الان بازی یاکوزا 0 بر روی گیم پس به صورت مفته دردسترس هست؟ کنارش هم کینگدام هارتز 3 و نینجا گایدن 2 هم حضور داره! برای ماه های آتی هم کلی فاینال فنتزی و چنتا یاکوزا دیگه و ... برنامه ریزی کردند
و در طول سال گذشته بازیهای ژاپنی بزرگی مثل DMCV و FFXV و MGSV و ... همه بر روی اکس باکس گیم پس حضور داشتند. قبول دارم برای یکسری بازیهای AA پلی استیشن و نینتندو سوییچ شاید گزینه های بهتری باشند ولی در مقام بازیهای بلاک باستر ژاپنی مایکروسافت واقعا کم نداره و تقریبا همه این بازیها برای Xbox نه تنها عرضه نمیشن بلکه بعد از مدتی به سرویس Xbox Game Pass هم اضافه میشن که برتری قابل توجهی نسبت به پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ هست. این شرایط تازه در حالی هست که مایکروسافت هنوز استدیویی ژاپنی محوری که میخواد رو نخریده و به اصطلاح بیس بزرگ خودش رو در ژاپن بنا نکرده! در کل باتوجه به شواهد این اصلی که بازیهای ژاپنی پیش فرض (حداقل مهم ها و بزرگ ها ) انحصاری پلی استیشن باشند به خاطره ها پیوسته و حتی PCدر بعضی زمینه ها پیرامون بازیهای ژاپنی داره بهتر عمل میکنه

View attachment 130364
خیلی خوشحالم این عناوین رو عده بیشتری میتونن تجربه کنند
ولی واقعیت اینه در خوشبینانه ترین حالت ممکنم، چون سونی و نینتندو خیلی رو بازار خود ژاپن حساب میکنن در هرصورت یه سری انحصاری خاص مارکت اونجا رو مداوم تو مشتشون نگه میدارن کما اینکه الانم داریم میبینیم.
مایکروسافت هم بازی ژاپنی کم نداشته و خودت گفتی، اما کلا حساب کتاب کنی میبینی انتخاب سونی و نینتندو برای ما بهتره چون عناوین با کیفیتشون خیلی بیشتره:D
مایکرو نسل قبل یه چند تا بازی ساخت به جای اینکه ادامه شون بده جا زد، lost odyssey و بلو دراگون و...
شاید اگه مایکرو در آینده استفاده بیشتری بکنه از منابعی که تو ژاپن داره یا استدیوهایی رو بخره وضع فرق کنه البته.
PC هم خیلی خوبه هم شبیه ساز براش هست هم استیم سری Tales و... روش هست ولی اونم باز مثلا KH براش نیست یا P5 و...
البته بحث من PC نبود در اصل و ایکس باکس بود. PC همون شبیه سازش واقعا می ارزه. ولی از سمت دیگه بخوای عناوین ژاپنی روز رو فاکتور بگیری صد در صد پرفکت نیست همونطور که گفتم.

Caliban

کاربر سایت
Aug 22, 2019
64
خوب اسكوئر اونيكس هم ديگه انحصاري نمي سازه
اخي اخي من يه پرنده ام ارزو دارم (پرنده مجاز از پلي فنه :D)
View attachment 130373
من نمیدونم این اکانته چیه ولی نگفته که انحصاری نمیسازه.میگه فعلا بازی بین نسلی میسازه و تا مدتی انتظار عنوانی که منحصرا واسه کنسولهای نسل بعد باشه نداشته باشید.مثل کاری که مایکروسافت میکنه و میخواد بازیهاشو واسه هر دو نسل بده.هر جا واژه‌ی اکسکلوسیو رو دیدین, به معنی انحصاری سونی تفسیرش نکنید:D

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
من نمیدونم این اکانته چیه ولی نگفته که انحصاری نمیسازه.میگه فعلا بازی بین نسلی میسازه و تا مدتی انتظار عنوانی که منحصرا واسه کنسولهای نسل بعد باشه نداشته باشید.مثل کاری که مایکروسافت میکنه و میخواد بازیهاشو واسه هر دو نسل بده.هر جا واژه‌ی اکسکلوسیو رو دیدین, به معنی انحصاری سونی تفسیرش نکنید:D
اها شما اومدن فاينال FF XVو KH III روي اكس باكس چه مينامي ؟ :D
كلا سياستشون الان ساختن انحصاري براي نسل بعد نيست و توي اين نسل هم كه تقريبا تمام اي پي هاي انحصاري رو مولتي پلتفورم كردن .
ترجمه شما از متن توييت درسته اما تفسير اين توييت و اومدن دو اي پي FF XVو KH III روي اكس باكس
مي تونه تاييد كننده اين باشه فعلا علاقه اس به انحصاري ساختن ندارن ...

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,865
خوب اسكوئر اونيكس هم ديگه انحصاري نمي سازه
اخي اخي من يه پرنده ام ارزو دارم (پرنده مجاز از پلي فنه :D)
View attachment 130373
اولا پول بهش بدن خوبم میسازه
ثانیا همون بهتر نسازه و کلا بره رو بازیهای غربی کار کنه ناشرشون باشه. زیاد دست کمی از کونامی نداره این شرکت
FF XIII Versus رو نابود کرد، اون چیزی که اواخر عمر PS3 نشون دادن منتشر میشد احتمال خیلی بالا سری FF رو احیا میکرد. که پروژه ش کلا تغییر کرد و اون ناکتیس و استلا و اون آواز محسور کننده رو انداخت سطل آشغال یه بازی که با سلام صلوات متای mixed نگرفت تحویل مون داد. درصورتیکه با همون فرمول اون دمو بازی رو بدون تغییر منتشر میکرد شاهکار میشد.
کلی از IP های قدیمی و عالی خودشم ول کرده نظیر Parasite Eve و Vagrant Story یا Chrono Trigger و یه عمره فقط با وعده ریمیک FF VII فنهاش رو منتظر گذاشته.

نسل بعد هم به دلیل اینکه سوییچ تو ژاپن سونی رو حسابی تو حاشیه نبره کلی انحصاری سونی تدارک میبینه احتمالا. زیاد دلخوش به این خبرا نباشید اونم از طرف شرکت تنبلی مثل SE یه عمره میخواد ریمیک FF VII بده:D حتی کپکامم بود لاقل سه تا شماره ریمیک زده بود و دو تا هم از IP های قدیمیش رو ادامه میداد.

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
Parasite Eve
گفتی جیگرم کردی کباب خدایش دیگه خسته شدم از این همه انتظار . :-<
بگن دیگه هیچ وقت نمیسازن خیال ما هم راحت کنن انقدر انتظار نسخه جدید این همه سال دارم هی منتظرم امسال معرفی بشه سال دیگه معرفی بشه هر وقت میگن داریم روی یک بازی قدیمی کار میکنیم نگاهم میره طرف PE خدایش یک بار هم شده یه تکونی به خودشون بدن تکلیف ما روشن کنن .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر