احتمال عرضه HALO برای PC و ارتقای فروشگاه ویندوز 10

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
Phil-Spencer.jpg

بنظر میرسد که مایکروسافت در زمینه گیمینگ خود را وارد مسیر تازه ای کرده است . تقریبا تمامی عناوین انحصاری XBOXONE برای WINDOWS 10 نیز عرضه خواهند شد که بسته به نظر شما ، ممکن است این موضوع خوب باشد یا بد ،درهرصورت بنظر میرسد که این مسیری که مایکروسافت درپیش گرفته است ؛ ادامه دار خواهد بود .

طی سوالی که از Phil Spencer در توییتر شده بود ، از او پرسیدند که آیا امکان عرضه سری HALO برای پلتفرم PC نیز وجود دارد که وی در پاسخ چنین گفت :

" ما همیشه به نظرات شما ، و بازی هایی که از ما درخواست کرده اید توجه کرده ایم " .

همانطور که متوجه شده اید او احتمال عرضه عنوان HALO برای PC را رد نکرده است .
فیل اسپنسر در یک توییت دیگر نیز اعلام کرد که درحال ارتقا و بهبود وضعیت فروشگاه ویندوز 10 هستند و قصد دارند محدودیت های آن را رفع کنند و تجربه گیمینگ را برروی این پلتفرم بهبود ببخشند . محدودیت هایی از قبیل : " V-Sync اجباری ، borderless full screen ، نبودن پشتیبانی برای ماد ها " . و در آخر ، اسپنسر تایید کرد که عنوان CUPHEAD هنوز زنده ـست و درحال طی کردن مراحل ساخت است .

منبع

آخرین ویرایش:

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
چیزی که مشخصه اینه که مایکروسافت از بازار رقابت کنسولی غیرمستقیم داره خودش رو میکشه کنار و داره توجهش رو به طرف PC معطوف میکنه. بازی‌های مثل کوانتوم بریک مثل آخرین تیر ترکش برای XBOX ONE بود که ظاهرا این تیر رو هم برای PC شلیک کرد. Halo هم به منزله امضای مایکروسافت می‌مونه و اگر این هم راهش به PC باز بشه عملا کنسول مایکروسافت هیچ تجربه خفن خاصی برای مخاطبین به همراه نداره. این در حالیه که شایعاتی در مورد انتشار Gears of War 4 برای PC هم به قوت خودش باقی هست. از نظر من این حرکات مایکروسافت هم غیرمنطقی نیست؛ باید به این توجه کرد که مایکروسافت تو این نسل یک سروگردن پایین‌تر از سونی هست و اگر بخواد با این نیروی ضعیف رقابتش رو با سونی ادامه بده تا آخر نسل چیزی جز شکست نمیبینه. واسه همین مجبوره تا از سایر نیروهاش که مهمترینش هم همین PC هست حداقل در بخشی از دنیای گیمینگ حکومتش رو حفظ بکنه. در واقع اگر تو یک جنگ نمیتونی پیروز بشی عوض مقاومت کردن تا آخرین نفر بهتره عقب‌نشینی کرد.
این کار تبعات بدی هم داره البته ... تجربه نشون داده که هر چقدر قدرت یکجا متمرکز بوده کیفیت پایین اومده. البته شاید سونی در نسل 5 و 6 ثابت کرد که اگر در کورس رقابت یکه‌تازی کنه باز هم کیفیت کارش پایین نمیاد ولی بعد پایان یک نسلی که رقابت شدید بود و این رقابت شدید عناوین بسیار با کیفیتی از هر دو شرکت به ثمر آورد، این نگرانی ممکنه بی‌دلیل نباشه.
شما اول باید به این توجه کنی که یکی از کوچکترین بخشهای شرکت عظیمی مثل مایکرو سافت xbox هست
مایکروسافت که یه شرکت صرفا گیمینگ مثل نینتندو نیست که بخواد بخاطر شکست در مقابل کنسول سونی کل شرکتش به فنا بره

مایکروسافت همونطور که از اسم شرکتش مشخصه اعتبارش جای دیگس و همه این شرکتو با نرم افزارهای بینظیرش میشناسن نه با کنسولش

میخواد تو رقابت کنسولی شکست بخوره ؟؟؟؟؟
خوب به درک شکست بخوره . اگه مایکروسافت در رقابت کنسولی نابود هم بشه چیزی ازش کم نمیشه

ولی اگه خدایی نکرده ویندوز مایکروسافت که پایه اساس این شرکته از دستش خارج بشه و این یکو نیم میلیارد کاربر ویندوزو از دست بده رسما باید در شرکتو تخته کنه بره پی کارش

تمام سرمایه نجومی این شرکت بخاطر فروش ویندوز محصولات نرم افزاری بدست اومده حالا حق نداره ویندوز خودشو حمایت کنه ؟ بخاطر اینکه چهارتا دونه گیمر نوجوان ازش ناراحت میشن ؟؟؟ خوب ناراحت بشن ویندوز هزار برابر برای مایکروسافت مهم تره
و با روی کار امدن نادل این مهم بیشتر از هر زمانی پر رنگ تر شد.

مایکروسافت منبعد تمام توجه خودشو به پلتفروم اول خودش ویندوز میده و کاملا حرکت درستی داره انجام میده .

کل مخاطبین xbox one سر جم 20 میلیون نفر نمیشن
کل مخاطبین ویندوز روی کره خاکی بیشتر از یکو نیم میلیارد نفر هستن

بشین حساب کن ببین بنفعشه هوا کدومو داشته باشه .

آخرین ویرایش:

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
شما اول باید به این توجه کنی که یکی از کوچکترین بخشهای شزکت عظیمی مثل مایکرو سافت xbox هست
مایکروسافت که یه شرکت صرفا گیمینگ مثل نینتندو نیست که بخواد بخاطر شکست در مقابل کنسول سونی کل شرکتش به فنا بره

مایکروسافت همونطور که از اسم شرکتش مشخصه اعتبارش جای دیگس و همه این شرکتو با نرم افزارهای بینظیرش میشناسن نه با کنسولش

خوب به درک شکست بخوره . اگه مایکروسافت در رقابت کنسولی نابود هم بشه چیزی ازش کم نمیشه

ولی اگه خدایی نکرده ویندوز مایکروسافت که پایه اساس این شرکته از دستش خارج بشه و این یکو نیم میلیارد کاربر ویندوزو از دست بده رسما باید در شرکتو تخته کنه بره پی کارش

تمام سرمایه نجومی این شرکت بخاطر فروش ویندوز محصولات نرم افزاری بدست اومده حالا حق نداره ویندوز خودشو حمایت کنه ؟ بخاطر اینکه چهارتا دونه گیمر نوجوان ازش ناراحت میشن ؟؟؟ خوب ناراحت بشن ویندوز هزار برابر برای مایکروسافت مهم تره

مایکروسافت منبعد تمام توجه خودشو به پلتفروم اول خودش ویندوز میده و کاملا حرکت درستی داره انجام میده .

گیمر سن سال نمیشناسه دوست عزیز این یک
2_سود گیم به قدری زیاد که میتونه برا مایکرسافت درامد زایی کنه

3_شکشت در winچکار گیم داره مطمن باش استور winنمیتونه با استیم رقابت کنه
ابنم بگم برا همین xboxتو نسل قبل winرو تو زمینه گیم نابود کرد
حرفی بود درخدمتم

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
با عرض پوزش شکست چی xbox oneبیشتر از 360تو مدت زمان مشابه فروخته سیل استراتژیک باز چیه کنسول انحصاری نمیخواد

فروش عالی ps4از این اومده که سونی میدونه انحصاری خوب سیاست درست میتونه گیمر به خودش جلب کنه

مایکروسافت با این کارش داره oneرو به حال خودش رها کنه که بده

کلا سیاست مایکرو در قبال گیم از قدیم تا الان اشتباه بوده

کنسول وسیله گیم در نگاه اول که مایکروسافت این رو فراموش کرده تو اوایل نسل و نیار به محرک داره برا خرید که انحصاری ها هست

اخه ببین مایکرو میخواد از سونی جلو بیوفته بعد نمیتونه pc رو هم ول
کنه بعد نمیتونه هم برا کنسول انحصاری بده هم برا pc
خوب نتیجش این شده که گفتن بیایم این دو رو ادغام کنیم
هم بازیهای pc رو بیاریم رو کنسول ایکس باکس
و از اونطرف بازیهای خودمونم ببریم رو pc
من نمیگم درسته یا غلط
من میگم به نظرم این فکر مایکرو هست
برا اینکه یه عامل برتری برا کنسولش در مقابل کنسول سونی بدست بیاره
هم از اونطرف دل pc بازا رو بدست بیاره
من نگفتم که xbox one شکست خورده هست گفتم اگه این هدفشون باشه و به سرانجام نرسه و نتونن توش موفق بشن شکست میخورن
برادر من دقت کن
خود من راضی نیستم این اتفاق بیوفته چون اینکار و رونق فروشگاه ویندوز 10 باعث میشه شرکتهای بزرگ رو بیارن به زدن فروشگاه خودشون
و اینکار باعث افت استیم میشه
اما به نظرم این سیاست جدید مایکروسافت
البته تا پس فردا خیلی چیزا معلوم میشه چون embargo کنفرانسشون برداشته میشه
و قطعا نرفتن تو یه کنفرانس مطبوعاتی چند تا تریلر نشون بدن
قطعا خبرهایی توشه

- - -ویرایش - - -

حرفی بود درخدمتم
xbox نابود نکرد pc رو
شرکت معظم مایکروسافت با بی لیاقتی مدیراش باعث شد
که استیم و والو جلوشو گرفتن

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
شما اول باید به این توجه کنی که یکی از کوچکترین بخشهای شرکت عظیمی مثل مایکرو سافت xbox هست

کل مخاطبین xbox one سر جم 20 میلیون نفر نمیشن
کل مخاطبین ویندوز روی کره خاکی بیشتر از یکو نیم میلیارد نفر هستن

بشین حساب کن ببین بنفعشه هوا کدومو داشته باشه .
من از شما یک سوالی می پرسم... شما اگر بخوای یک کنسول بازی بخری با چه اهدافی میخری؟ آیا یکی از مهمترین دلایلش عناوین انحصاری نیست؟
حمایت از ویندوز با قربانی کردن XBOX ONE ؟ انتشار عناوین کنسولی رو PC؟ شما به این میگین حمایت از PC؟!!! PC این همه پتانسیل داره چرا اومده گیر داده به عناوین انحصاری کنسولش؟ اصلا اگه قراره این مدلی عمل بکنه چرا وارد بازار کنسول شده؟
مایکروسافت اگر خیلی به فکر PC بود بهتر بود یه چند سال پیش یه فکری به وضع PC میکرد. از موقعی که مایکروسافت وارد رقابت کنسولی شده PC یه جورایی به تعلیق رفته بود. یه زمانی مثلا اومد با ویندوز لایو یه جون تازه‌ای به این بخش بده و یه اصطلاح یه سازمانی به این پلتفرم داده باشه که اونم چیزی جز شکست نبود. اگر امثال Valve نبود الان PC در وضعیت وخیمی به سر می‌برد. به نظر من این نوع توجیه‌ کردن نمیتونه دلیلی خوبی برای سیاست‌های مایکروسافت باشه.

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
20 میلیون گیمر برای مایکرو در مقابل یکو نیم میلیارد کاربر ویندوز رقمی نیست .
مایکروسافت یعنی ویندوز اینو هیچوقت فراموش نکن
اون زمان که XBOX بدنیا نیومده بود مایکروسافت داشت از ویندوز نون میخورد
هزینه ساخت بازیهای aaa اینقدر زیاده که اگه 50% ازین 20 میلیون مخاطب xbox هم تصمیم بگیرن اون عنوانو بخرن ( که البته عمرا بخرن ) بازم کفاف نمیده . مگرنه مغر خر نخورده که برای ویندوزم انحصاریهاشو منتشر کنه

به من بگو چند نفر ازین 20 میلیون مخاطب x1 رفتن بازی تامب رایدرو خریدن ؟
و چرا فروش تامب رایدر روی PC سه برابر بیشتر از فروش X1 بود ؟؟

متوجه شدی ؟؟؟؟؟؟

استیم هم در ابتدا چیز خاصی نبود و بمرور زمان غول شد . استورهم همین روالو به امید خدا طی 10 سال اینده دنبال میکنه و با توجه به انحصاری های خاص خودش سرعت پیشرفتش بسیار بیشتره

یه محصول یه محصول دیگه یک شرکتو هیچوقت نابود نمیکنه
نسل هفتم مایکروسافت در دنیای گیم رقابت با سونی غرق شده بود اصالت اصلی شرکتش که ویندوز یادش رفته بود

توی نسل هشتم با توجه به اینکه دیگه شانسی نداره برگ برندش جلوی سونی همین ویندوزشه و تعداد میلیونی PC GAMER ها
. که حتی با اومدن انحصاریهای PC به XBOX و مجهز شدن کنسولش به موس کیبرد مخاطبینش یه شبه چندین برابر میشن.
یک اکوسیستم میلیونی و کاملا پویا درست میکنه که همه رو میاره زیر پرچم خودش
20 میلیون مخاطبین XBOX + میلیونها نفر PC GAMER در سراسر دنیا = مثل اب خوردن یه شبه چندین برابر PS4 مخاطب گیمر پیدا میکنه بدون هیچ زحمتی

حرفی بود درخدمتم

آخرین ویرایش:

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه

هزینه ساخت بازیهای aaa اینقدر زیاده که اگه 50% ازین 20 میلیون مخاطب xbox هم تصمیم بگیرن اون عنوانو بخرن ( که البته عمرا بخرن ) بازم کفاف نمیده . مگرنه مغر خر نخورده که برای ویندوزم انحصاریهاشو منتشر کنه

متوجه شدی ؟؟؟؟؟؟

استیم هم در ابتدا چیز خاصی نبود و بمرور زمان غول شد . استورهم همین روالو به امید خدا طی 10 سال اینده دنبال میکنه و با توجه به انحصاری های خاص خودش سرعت پیشرفتش بسیار بیشتره

نسل هفتم مایکروسافت در دنیای گیم رقابت با سونی غرق شده بود اصالت اصلی شرکتش که ویندوز یادش رفته بود

توی نسل هشتم با توجه به اینکه دیگه شانسی نداره برگ برندش جلوی سونی همین ویندوزشه و تعداد میلیونی PC GAMER ها
. که حتی با اومدن انحصاریهای PC به XBOX و مجهز شدن کنسولش به موس کیبرد مخاطبینش یه شبه چندین برابر میشن.
20 میلیون مخاطبین XBOX + میلیونها نفر PC GAMER در سراسر دنیا = مثل اب خوردن یه شبه چندین برابر PS4 مخاطب گیمر پیدا میکنه بدون هیچ زحمتی

حرفی بود درخدمتم

در کل جواب دوست عزیز

اون فروش 3برابر Trدیجتالی بود ولی فروش کل روی oneاز pcبیشتر هست
در ثانی صد درصد فروش بازی ها روی oneخوب بوده برا مایکرو شاید زیاد نباشه ولی خوبه شبیه haloو Tomb rider

مطمن باش زمانی که مایکروسافت pcرو ول کرد همین استیم بودpcرو از ورطه ی نابودی نجات داد

- - -ویرایش - - -

اخه ببین مایکرو میخواد از سونی جلو بیوفته بعد نمیتونه pc رو هم ول
کنه بعد نمیتونه هم برا کنسول انحصاری بده هم برا pc
خوب نتیجش این شده که گفتن بیایم این دو رو ادغام کنیم
هم بازیهای pc رو بیاریم رو کنسول ایکس باکس
و از اونطرف بازیهای خودمونم ببریم رو pc
من نمیگم درسته یا غلط
من میگم به نظرم این فکر مایکرو هست
برا اینکه یه عامل برتری برا کنسولش در مقابل کنسول سونی بدست بیاره
هم از اونطرف دل pc بازا رو بدست بیاره
من نگفتم که xbox one شکست خورده هست گفتم اگه این هدفشون باشه و به سرانجام نرسه و نتونن توش موفق بشن شکست میخورن
برادر من دقت کن
خود من راضی نیستم این اتفاق بیوفته چون اینکار و رونق فروشگاه ویندوز 10 باعث میشه شرکتهای بزرگ رو بیارن به زدن فروشگاه خودشون
و اینکار باعث افت استیم میشه
اما به نظرم این سیاست جدید مایکروسافت
البته تا پس فردا خیلی چیزا معلوم میشه چون embargo کنفرانسشون برداشته میشه
و قطعا نرفتن تو یه کنفرانس مطبوعاتی چند تا تریلر نشون بدن
قطعا خبرهایی توشه

- - -ویرایش - - -

xbox نابود نکرد pc رو
شرکت معظم مایکروسافت با بی لیاقتی مدیراش باعث شد
که استیم و والو جلوشو گرفتن

نه xboxتونست pcنابود کنه
منظورم اینه که گیمینگ روی pcنسل قبل به کل داشت نابود مشید که استیم تونست اون رو نجات بده

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
من از شما یک سوالی می پرسم... شما اگر بخوای یک کنسول بازی بخری با چه اهدافی میخری؟ آیا یکی از مهمترین دلایلش عناوین انحصاری نیست؟
حمایت از ویندوز با قربانی کردن XBOX ONE ؟ انتشار عناوین کنسولی رو PC؟ شما به این میگین حمایت از PC؟!!! PC این همه پتانسیل داره چرا اومده گیر داده به عناوین انحصاری کنسولش؟ اصلا اگه قراره این مدلی عمل بکنه چرا وارد بازار کنسول شده؟
مایکروسافت اگر خیلی به فکر PC بود بهتر بود یه چند سال پیش یه فکری به وضع PC میکرد. از موقعی که مایکروسافت وارد رقابت کنسولی شده PC یه جورایی به تعلیق رفته بود. یه زمانی مثلا اومد با ویندوز لایو یه جون تازه‌ای به این بخش بده و یه اصطلاح یه سازمانی به این پلتفرم داده باشه که اونم چیزی جز شکست نبود. اگر امثال Valve نبود الان PC در وضعیت وخیمی به سر می‌برد. به نظر من این نوع توجیه‌ کردن نمیتونه دلیلی خوبی برای سیاست‌های مایکروسافت باشه.

ممنونم ازتون که سوال بسیار بجایی پرسیدید
شما اگر بخوای یک کنسول بازی بخری با چه اهدافی میخری؟ آیا یکی از مهمترین دلایلش عناوین انحصاری نیست؟
به عنوان یک کنسول گیمر من کنسول در ابتدا فقط و تنها فقط بخاطر رابط کاربری و نوع ارتباطی که با گیمر برقرار میکنه میخرم و در درجه دوم هزینه سخت افزار و در اخر بله انحصاری اون کنسول برام مهمه ( ولی اصلا برام مهم نیست که اون انحصاری روی ویندوز عرضه بشه چون روی کنسول رقیب که عرضه نشده )
میدون جنگ که نیست . پوز چیزی هم قرار نیست بدم درسته ؟

حمایت از ویندوز با قربانی کردن XBOX ONE ؟ انتشار عناوین کنسولی رو PC؟ شما به این میگین حمایت از PC؟!!!
ببینید سیاست کلی مایکروسافت ( البته گاها سیاستهای غلط ) در نسل هشتم جواب نداد از طرفی مخاطبین و طرفداران XBOX به غیر از غر زدن سرکوفت زدن چه کار دیگه ایی برای برند محبوبشون انجام دادن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ایا شمایی که طرفدار XBOX ONE هستی بهت بر نخورد که چرا باید تامب رایدر روی PC سه برابر فروش بیشتری داشته باشه ؟؟ ایا شما نباید انحصاریهای مایکروسافتو حمایت کنی ؟

خوب وقتی مایکروسافت میبینه PC GAMER ها بواسطه استیم تعدادشون بسیار زیاد شده در شرایطی که طرافدارانشم اونطور که باید حمایتش نمیکنن ایا حق نداره سودشو بیشتر کنه و یک اکوسیستم راه اندازی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه یک کنسول 350 دلاری چقدر سود برای یک شرکت میتونه داشته باشه که با نابودیش بهش ضربه بخوره . سود مایکروسافت روی شبکه انلاینشه نه فروش کنسولش

مایکروسافت اگر خیلی به فکر PC بود بهتر بود یه چند سال پیش یه فکری به وضع PC میکرد. از موقعی که مایکروسافت وارد رقابت کنسولی شده PC یه جورایی به تعلیق رفته بود. یه زمانی مثلا اومد با ویندوز لایو یه جون تازه‌ای به این بخش بده و یه اصطلاح یه سازمانی به این پلتفرم داده باشه که اونم چیزی جز شکست نبود. اگر امثال Valve نبود الان PC در وضعیت وخیمی به سر می‌برد. به نظر من این نوع توجیه‌ کردن نمیتونه دلیلی خوبی برای سیاست‌های مایکروسافت باشه
باور بفرمایید مایکروسافت حتی بفکر PC هم نیست
مایکروسافت در وحله اول بیشتر از همه بفکر خودشه و هر شرکتی عاشق اینه Community خودشو بیشتر کنه و چه فرصتی بهتر از این که ( الان که استیم همه گیمرهارو روی ویندوز مایکروسافت متمرکز کرده ) مایکروسافتم نهایت بهره ببره و هم سود فروش بازیهاشو بیشتر کنه و هم گیمرهای بیشتری بیاره زیر پرچم خودش و هم مهمترین پلتفرومش (ویندوز) به بزرگترین مکان برای تمام گیمرهای جهان تبدیل کنه

سوال
ایا با این رویه کنسول X1 نابود خواهد شد؟
جواب
خیر بدلیل نوع رابط کاربری کنسولی همچنان کنسول گیمرها از X1 استفاده خواهند کرد

در بازیهای انلاین پی سی گیمرها هم به جمعشون اضافه خواهند شد ( همین اضافه شدن میلیونها PC GAMER به شبکه مایکروسافت میدونی چقدر به پیشرفت گیم کمک میکنه ?? )

شما حق ندارید اینقدر خود خواه باشید و باید به مایکروسافت این حقو بدید اکوسیستم خودشو گسترش بده

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه

متوجه شدی ؟؟؟؟؟؟

حرفی بود درخدمتم

نگاه کنید دوست عزیز از فروش بازی Tombممطن باش اون 3برایز دیجتالی بوده فروش کلی روی Xboxبیشتر هست

همین مایکروسافت نسل قبل به کل pcرو از لحاظ گیم خلع کرد تا جایی که داشت گیمینگ روی pcاز بین میرفت تا استیم تونست نجاتش بده

نهایت حرف اینه که تصمیمات مایکرو تو زمینه گیم به کل اشتباه هست

ArashMiniStar

کاربر سایت
Jun 25, 2011
24
مستر دث عزیز این همون آقای هزار یوزره معروفه که مدام بن میشه و با اکانت هکی میاد
این دفعه یه یوزر با پست بالا هک کرده
جهت اطلاع دوستانه که میگم باهاش درگیر نشن

ویرایش: گزارش تخلف برای تیم مدیریت ارسال شد - اکانت هک شده توسط VFSDF

پستای صاحب واقعی این یوزر رو خوندم یه کاربر بی حاشیه و فعال واقعا جای تاسف داره چنین یوزرایی هک شه امیدوارم این فرد هکر یعنی VFSDF یک روزی به بهترین نحو به سزای اعمالش برسه
کاربری که یوزرش هک شده آخرین فعالیتش تو همین ماه بوده که این نشون میده علیرغم برداشتن صفحه فهرست کاربران هکر مذبور داره به کار خودش ادامه میده و باید باهاش برخورد بشه
خودم به شخصه ازت نمیگذرم و درست مثل همین افشاگریهایی که میکنم یه روزم گیرت میارم مطمئن باش

آخرین ویرایش:

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین

متوجه شدی ؟؟؟؟؟؟

حرفی بود درخدمتم

جایی نوشته نشده که فروش کلی توم ریدر سه برابر نسخه وان ـه . همه جا نوشته شده که تو ماه اول سه برابر نسخه وان فروخت که خب کاملا هم طبیعیه این قضیه ( شرایط زمانی فوق العاده بدی که نسخه 1 توش عرضه شد و همزمان شدنش با عرضه FO4 )

“The game sold almost three times as many units on PC than it did on console during its first month.”

https://www.vg247.com/2016/02/25/ri...d-xbox-one-digital-31-in-launch-month-report/

و یک سوالی که از شما دارم ، این n میلیارد نفری که میگی ویندوز دارن و مایکروسافت فقط سودش از این افراده ، اینا همه ویندوز اوریجینال خریدن ؟ یعنی شما تو محاسباتت فقط افرادی که اوریج خریدنو حساب کردی یا کلی میگی ؟ چون مثلا من دیسک ویندوز 10 از شرکت نوین پندار خریدم 6 هزار تومن ! سود اینم که میره تو جیب همین شرکت نه مایکرو .

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
جایی نوشته نشده که فروش کلی توم ریدر سه برابر نسخه وان ـه . همه جا نوشته شده که تو ماه اول سه برابر نسخه وان فروخت که خب کاملا هم طبیعیه این قضیه ( شرایط زمانی فوق العاده بدی که نسخه 1 توش عرضه شد و همزمان شدنش با عرضه FO4 )

https://www.vg247.com/2016/02/25/ri...d-xbox-one-digital-31-in-launch-month-report/

و یک سوالی که از شما دارم ، این n میلیارد نفری که میگی ویندوز دارن و مایکروسافت فقط سودش از این افراده ، اینا همه ویندوز اوریجینال خریدن ؟ یعنی شما تو محاسباتت فقط افرادی که اوریج خریدنو حساب کردی یا کلی میگی ؟ چون مثلا من دیسک ویندوز 10 از شرکت نوین پندار خریدم 6 هزار تومن ! سود اینم که میره تو جیب همین شرکت نه مایکرو .
حرفتون درسته اما نسخه PC با وجود تاخیری که خورد بازم در یک مدت زمان یکسان سود سه برابری تجربه کرد
اما ما اینجا قصد نداریم فروش نسخه PC به رخ کنسول بکشیم یا برعکس ( بد برداشت نکنید )

ما اینجا به این نتیجه میرسیم که استیم کاری کرده تمام گیمرها روی ویندوز متمرکز بشن امار فروش بسیار قابل توجهی هم داره ( قصد مقایسه ندارم )

سوال : استیم روی ویندوز به همچین فروش و Community رسیده ایا شمایی که صاحب سیستم عامل ویندوز هستی بهتون بر نمیخوره چرا شما نباید خودت همچین کاری انجام بدی؟
و حالا مایکروسافت میخواد دقیقا کاری بکنه که استیم مدتهای پیش انجام داده ( شما میگی عمرا نمیتونه با استیم رقابت کنه ؟؟؟؟ اشکال نداره 10 سال دیگه با هم در این مورد صحبت میکنیم )

که البته اینجا استور مایکروسافت یک برگه برنده نسبت به استیم داره . اونم اینکه استیم همه گیمرهارو طی سالها روی ویندوز جم کرده . حالا مایکروسافت میتونه با انتشار عناوین انحصاریش روی استور اون تعداد گیمر موجود روی سیستم عامل خودشو براحتی بیاره سمت خودش
کجای این بده ؟؟

من نگفتم سودش ازین N میلیون نفره من گفتم میخواد این N میلیون نفرم به اکوسستم خودش اضافه کنه که مسلما سودش بیشتر میشه

چون مثلا من دیسک ویندوز 10 از شرکت نوین پندار خریدم 6 هزار تومن ! سود اینم که میره تو جیب همین شرکت نه مایکرو
دقیقا...
بایدبهت بگم مایکروسافت میتونه حالا با عرضه بازیهاش روی استور که نیازمند حساب کاربری معتبر استور بهمراه ویندوز اوریجیناله
فروش ویندوزشم تضمین کنه ( با یه تیر دو نشون میزنه ) مدت زمان رایگان ویندوز 10 که تموم شد . تازه همه گیمرهارو مجبور میکنه ویندوز 10 اوریجینال بخرن;)
چی پیش خودتون فکر کردید ؟ فکر کردید مایکروسافت گاگوله داره انحصاریهاشو روی ویندوز میاره ؟؟:d نه داداش زرنگ تر از منو شماس

فعلا ویندوز یک سال رایگانه درسته ؟ اما به محض اینکه این مدت طی بشه شمای گیمر دیگه نمیتونی روی ویندوز کرک شده بازیهاتو اجرا کنی و برای اجرا شدن بازیهات نیاز به ویندوز اوریجینال داری

موفق باشی

آخرین ویرایش:

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,664
جا داره اين جا يادي بكنم از دان متريك :|

درسته اون بنده خدا داشت برند XBOX رو داغون مي كرد و اشتباهاتي بدي داشت
ولي الانه نفوذ سياست هاي نادلا و اين تصميمات جديد اسپنسر عملاً برند XBOX رو داره ضعيف مي كنه :|

كم مونده HALO بعدي هم همزمان روي X1 و PC بياد :|

درسته خرج PC بالاست ولي كسي كه PC خوبي داشته باشه ديگه رغبتي هم براي خريد XBOX نخواهد داشت و استيم هم كه اونور هست n تا بازي داره كه روي كنسول نيست :|

mmk2008

کاربر سایت
May 5, 2009
272
نام
ℳostaan
با این اوضاع واحوال واقعا آدم به شک میوفته که X1 بگیره یا ps4
بشخصه عاشق بازیهای Gears و Halo هستم و اگه بخاطر این بازیها نبود تا حالا 100دفعه ps4 میگرفتم...
بد نیست یکم هم از سران سونی یاد بگیرن مدیریت کردن کنسول رو...
مگه کسی مجبورشون کرد کنسول بسازن؟ حالا که ساختن چشمشون کور باید حمایت کنن، نه اینکه از هرسوراخی فقط بفکر پول درآوردن خودشون باشن!
فروششون کم شد؟ بخاطر سیاست های غلط خودشون هست که شرایط اینطوری شده...
کنسول بدون انحصاری تپاله ای بیش نیست
این سیاست هرچی که هست 100% به ضرر کنسول هست و شکی درش نیست و باعث منفورتر شدن این برند میشه...

آخرین ویرایش:

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
تقریبا معلوم شد کنسول دومی که این نسل می خریم nx خواهد بود:d
شما به عنوان یک بیزنس من (:D) نمیتونی از فروش 3 به 1ـه ROTTR روی PC چشم پوشی کنی :D.
دوم اینکه شما یه پلتفرومی داری به اسم ویندوز 10 که تقریبا به راحتی یه سویچ کردن میشه بازی رو بین Device های مختلف پورت کرد.
سوم اینکه شما میتونی بالاترین تظیمات رو برای کاربران کمال گرای PC ارائه بدی همزمان برای کسانی که میخوان اون تجربه رو با 350$ داشته باشن هم منتشر کنی.

الان نمیشه نظر قطعی + یا - بودن حرکت ماکروسافت رو اعلام کرد، 10 سال میشه :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر