اجرا بازی ps1 روی psp

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
در این قسمت میخوام آموزش اجرا راحت بازیا زیبا و تکرار نشدنی ps1 روی کنسول دستی psp بگم

با شبیه ساز میشه بازیا بیشتر کنسولا روی psp بازی کرد مثل نینتندو nes ( میکرو) . سگا و .....................

برای اجرا بازیا psp نیاز به هیچ شبیه سازی نیست و خود کنسول اجراشون میکنه

برای اجرا بازیا ps1 فقط کافی است که را به صورت فایل EBOOT.PBP در آورده و بعد آنها را درون PSP بازی کنید

برنامه psx2psp دانلود کنید لینک دانلود

PSX2PSP.jpg

1 ) در این قسمت فایل ایمج که از بازی پلی استیشن تهیه کرده اید را انتخاب کنید.

2 ) در اینجا هم محلی را که قرار است بازی تبدیل شده برای PSP در آنجا ذخیره شود.

3 ) این قسمت مربوط به نام بازی میباشد. معمولا به صورت خودکار پر میشود. ولی اگر نشد با کلیک کردن بر روی گزینه [...] در سمت راست شماره ای که میبینید ، نام بازی را انتخاب کنید.

4 و 5 ) این قسمت ها مربوط به ID بازی مربوطه میباشند و خودکار پر خواهند شد.

6 ) در اینجا تصویر کوچکی را به عنوان آیکن آن بازی انتخاب کنید. این آیکن درون PSP نمایش داده خواهد شد. (اختیاری)

7 ) در این قسمت هم تصویری را جهت پشت زمینه بازی انتخاب کنید تا درون PSP نمایش داده شود. (اختیاری)

8 ) با کلیک بر روی Preview میتوانید منوی انتخاب بازی که بر اساس تصاویر شما ساخته شده و درون PSP به نمایش در خواهد آمد را مشاهده کنید.

در انتها با کلیک کردن بر روی Convert بازی مورد نظر شما برای اجرا در PSP تبدیل شده و درون پوشه ای هم نام با بازی در محلی که انتخاب کرده اید به صورت فایل EBOOT.PBP ذخیره خواهد شد.

اینک برای اجرای بازی پوشه ساخته شده را به مسیر زیر بر روی مموری PSP کپی کنید :

x:/PSP/GAME

سپس از طریق داشبورد PSP به قسمت Game و بعد Memory Stick بروید و بازی را اجرا کنید.

اکثر بازیهای پلی استیشن با این روش به راحتی بر روی PSP اجرا خواهند شد.

• Like
Reactions: lazzaross30

3line

کاربر سایت
Mar 17, 2010
842
نام
مهدی
خیلی ممنون اگه واست مقدوره یه شبیه ساز خوب هم واسه بازیهای DS معرفی کن
من قبلا یدونه نصب کرده بودم که بزرگترین ایرادش این بود که بازیها به صورت full screen اجرا نمیشد

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
psp

خیلی ممنون اگه واست مقدوره یه شبیه ساز خوب هم واسه بازیهای DS معرفی کن
من قبلا یدونه نصب کرده بودم که بزرگترین ایرادش این بود که بازیها به صورت full screen اجرا نمیشد

فدات . چشم ببینم شبیه ساز خوبی هست که مشکلی نداشته باشه

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
داداش دمت گرم آموزش خیلی راحتی گذاشتی

خودمم بازیا پلی 1 روی psp بازی میکنم

فدات داداش

آره خیلی کیف میده من فوتبال 99 . هرکولسو و ......... روی psp بازی میکنم

دوستی تریلر بازی God of War : Ghost of Sparta برای psp خواسته بود اینم لینک تریلر

دانلود kkk mp4

درباره شبیه ساز ds برای psp اینو پیدا کردم

DSonPSP - Nintendo - DS Emulators - Zophar's Domain

ag1360

کاربر سایت
Sep 28, 2013
363
برنامه های دیگری هم هستند که برنامه psx2psp یکی از بهترین آنهاست.

برنامه دیگه که البته اگه درست یادم نیست ولی همه فرمتهای ایمج رو پشتیبانی نمی کنه ولی برای بازیهای چند دیسکه مناسبه Impaler PSX هست.

اما برنامه دیگه ای که هست امکانات بهتری نداره ولی ویژگی ساخت Manual دیجیتالی رو برای بازیهای تبدیل شده داره. Simple Popstation GUI در پایین صفحه اصلی گزینه ای به نام Documentation Maker که با این گزینه می شه جدا از تبدیل بازیهای PS1 یک فایل راهنمای دیجیتالی رو بسازید. با این کار میشه فایل PDF اسکن شد از منوال رو که به فرمت png تبدیل کردید و یا نقشه ها و چیزهای دیگه ای رو که لازم دارید تا همراهتون باشه رو به صورت دیجیتالی بر روی خود PSP بذارید و با زدن دکمه پلی استیشن روی دستگاه و انتخاب گزینه Software Manual به راهنمای مورد نظرتون دسترسی داشته باشید. به نظر من بهتر عرض عکسهای شما برابر با رزولوشن دستگاه ۴۸۰ پیکسل باشه.

فایل خروجی این برنامه به نام DOCUMENT.DAT هست که باید GameID اون موقع ساخت با GameID بازی یکی باشه و فایل رو در فولدری که EBOOT.PBP هست می ذارید.

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
برنامه های دیگری هم هستند که برنامه psx2psp یکی از بهترین آنهاست.

برنامه دیگه که البته اگه درست یادم نیست ولی همه فرمتهای ایمج رو پشتیبانی نمی کنه ولی برای بازیهای چند دیسکه مناسبه Impaler PSX هست.

اما برنامه دیگه ای که هست امکانات بهتری نداره ولی ویژگی ساخت Manual دیجیتالی رو برای بازیهای تبدیل شده داره. Simple Popstation GUI در پایین صفحه اصلی گزینه ای به نام Documentation Maker که با این گزینه می شه جدا از تبدیل بازیهای PS1 یک فایل راهنمای دیجیتالی رو بسازید. با این کار میشه فایل PDF اسکن شد از منوال رو که به فرمت png تبدیل کردید و یا نقشه ها و چیزهای دیگه ای رو که لازم دارید تا همراهتون باشه رو به صورت دیجیتالی بر روی خود PSP بذارید و با زدن دکمه پلی استیشن روی دستگاه و انتخاب گزینه Software Manual به راهنمای مورد نظرتون دسترسی داشته باشید. به نظر من بهتر عرض عکسهای شما برابر با رزولوشن دستگاه ۴۸۰ پیکسل باشه.

فایل خروجی این برنامه به نام DOCUMENT.DAT هست که باید GameID اون موقع ساخت با GameID بازی یکی باشه و فایل رو در فولدری که EBOOT.PBP هست می ذارید.

مرسی از راهنماییت

خیلی ممنون

چه برنامه ها خوبی

ag1360

کاربر سایت
Sep 28, 2013
363
مرسی از راهنماییت

خیلی ممنون

چه برنامه ها خوبی

خواهش می کنم.

فقط آیکونها نباید بزرکتر از ۸۰x۸۰ پیکسل باشند. برنامه هایی که من گفتم فکر کنم هنوز با فرمت قدیمی ۱۴۴x۸۰ هم کار می کنند که اگه با این سایز آیکون بذارید یه آیکون Castevania به طور پیش فرض نمایش داده میشه. (برای هر بازی که باشه)

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر