اجرای بازی های Xbox1 بر روی Xbox360(لینک ها آپدیت شد)

delta21

کاربر سایت
Oct 15, 2011
385
نام
احسان
این تاپیک جدید نیست و دوست خوبم Squall* قبلا تاپیکی زده بودند که الان دیگه لینکهاش کار نمیکنه
برای همین این تاپیک رو میزنم.برخی نوشته ها از تاپیک ایشون کپی شده و برخی جاها به خاطر عدم نیاز حذف شده است و برخی نوشته ها نیز از طرف دوست عزیزم alitriple میباشد

نکته مهم:

1-برای انجام اینکار باید دستگاه حتما دارای هارد داخلی باشد و هارد اکسترنال یا فلش جواب نمیده

2-نیازی نیست که هارد داخلی حتما ارجینال باشد.

.1 ساخت پارتیشن 2 یا Hddx

HDD Compatibility Partition Fixer v1 0 - Free Download from mediafire - 4-shared.eu

با استفاده از برنامه Xexmenu فایل hdd_compat_fixer.xex را اجرا کنید.

در برخی سایتها گفته شده که ممکنه اطلاعات هارد پاک بشه ولی یکی از دوستان که اینکار را کرده و همچنین خودم این مورد را ندیدیم.

برای احتیاط هم که شده یه بکاپ از اطلاعات مهم بگیرید

(البته دوستانی که دستگاهشون اسلیمه زیاد مشکل ندارند چون معمولا save بازیهارو روی حافظه 4 گیگ خود دستگاه انجام میدن)

دکمه A را برای شروع عملیات بزنید. بعد از اتمام عملیات دکمه B را بزنید تا به داشبرد برگردید. Xbox360 را خاموش و روشن کنید

در فری استایل وارد setting و سپس general setting شده و تیک گزینه
File Maneger Advanced mode رو بزنید

اکنون وارد file manager که بشید HDDX رو میبینید

2-. انتقال شبیه ساز اورجینال به هارد

Xbox 360 Backwards Compatibility Update - November 2007

بعد از اکسترکت کردن فایل default.xex را به usb منتقل کرده و وارد
file manager شده و آن را اجرا کنید.آپدیت را تایید کنید تا فایل هایی در هارد کپی شود

3-. انتقال شبیه ساز هک شده به هارد

RooMyShare.com - xb1_13599_jul_2011-hacked.rar

محتویات پوشه xb1_13599_jul_2011-hacked را به داخل Hddx انتقال دهید.(پوشه Compatibility را باز نکنید و خودش رو منتقل کنید)میتوانید با xexmenu امتحان کنید
ساختار نهایی به صورت زیر خواهد بود :

Hddx\ Compatibility

توجه کنید که هیچ فایل دیگری را نباید در hddx کپی کرد

برای اجرای بازیها هم میتوان از روی دیسک اجرا کرد و هم این که به god تبدیل کرد و در Hdd1/content/0000000000000000 ریخت یا اینکه در فری استایل وارد بخش dvd extract شد و بازیرو کپی کرد یا با برنامه xbox backup creator تبدیل کرد
خلاصه در تمام موارد دستگاه بازی را به صورت ارجینال خواهد شناخت

فقط باید ببینید که اسم بازی در لیست هست یانه؟(dino crysis 3 در لیست نیست و وارد بازی نشد.البته داخل منوی اصلی میره ولی میخواد وارد بازی شه گیر میکنه که اگر بازی رو از روی فلش اجرا کنید و دکمه rb رو نزنید درست میشه)

و اما لیست:

Original Xbox Games | Play Original Xbox Games - Xbox.com - Xbox.com

یک نکته:برخی بازیها با اینکه در لیست بالا نبودند ولی اجرا شدن

آخرین ویرایش:

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
8,888
نام
Alireza
پالگینی چیزی نیست که هارد داخلی رو شبیه سازی کنه ؟
خیلی مسخره ـس هارد داخلی آخه به چه کار میاد !!!

• Like
Reactions: ehsanservat

delta21

کاربر سایت
Oct 15, 2011
385
نام
احسان
پالگینی چیزی نیست که هارد داخلی رو شبیه سازی کنه ؟
خیلی مسخره ـس هارد داخلی آخه به چه کار میاد !!!
اصل کار در شاخه Hddx است که امولاتور آنجا کپی میشود و این شاخه فقط در هارد داخلی قابل ساخت هست
شایدم مایکروسافت اینکارو کرده تا هارد 360 رو بیشتر بفروشه.

PC_Gamer

کاربر سایت
Mar 3, 2008
200
نام
محمدرضا
دوست عزیز با تشکر از شما بنده با این روش جواب گرفتم

• Like

PC_Gamer

کاربر سایت
Mar 3, 2008
200
نام
محمدرضا
من چیزی نزاشتم قدیما امضام (gamer tag ) بود
یکی دو سالی هست پست نمیدم الان پاکش میکنم!

---------- نوشته در 11:01 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:57 PM ارسال شده بود ----------

آخرین ویرایش:

RED_BEARD39

Ghost of Sparta
کاربر سایت
May 16, 2009
6,418
نام
Ǝـــحـــســـان
سلام دوستان کسی لینک دانلود Genma Onimusha داره؟؟

• Like

delta21

کاربر سایت
Oct 15, 2011
385
نام
احسان
سلام دوستان کسی لینک دانلود Genma Onimusha داره؟؟
در این سایت میتوانید بازیهای xbox-1 و کنسولهای دیگر را دانلود کنید
فقط دانلود رایگانش سرعتش پایینه.اگه کسی لینک سرعت بالاشو داره بگه

http://theisozone.com/downloads

به بخش دانلود برید

آخرین ویرایش:

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
با تشکر از راهنمایی که قرار دادید من چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگر کسی جواب سوال ها را می دانه پاسخ بده
1.بعد از انجام این کار اطاعاتی که توی هارد است می پره؟(مثل بازی های نصب شده،پروفایل،save و...)
2.امکان داره کپی خور بودن دستگاه هم از بین بره با این کار؟
3.میشه بازی ها را دانلود کرد و دیگر رایت نکرده بصورت همان فایل داخل هارد کپی کرد و استفاده کرد؟
با تشکر

• Like

Mb corporation

کاربر سایت
Mar 21, 2008
322
نام
Ghassem
با تشکر از راهنمایی که قرار دادید من چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگر کسی جواب سوال ها را می دانه پاسخ بده
1.بعد از انجام این کار اطاعاتی که توی هارد است می پره؟(مثل بازی های نصب شده،پروفایل،save و...)
2.امکان داره کپی خور بودن دستگاه هم از بین بره با این کار؟
3.میشه بازی ها را دانلود کرد و دیگر رایت نکرده بصورت همان فایل داخل هارد کپی کرد و استفاده کرد؟
با تشکر
سلام بر شما دوست عزیز
نکته ای که در اینجا بسیار بسیار مهم هست اینه که این روش بر روی دستگاه های JTAG - RGH قابل اجراست و بر روی کنسول های معمولی یا Retail شدنی نیست . پس اگر کنسول شما RGH و یا JTAG هست به این نتیجه میرسیم که :
1 - اطلاعات روی هاردتون هیچ مشکلی پیدا نمیکنه
2 - هیچ ربطی به کپی خور دستگاهتون نداره !
3 - بله میشه این کار رو انجام داد

• Like

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
ممنون از پاسخ که دادید یعنی راهی وجود نداره برای اجراء بازی های XBOX1 روی XBOX360 ها معمولی(Jtagنشده)؟

• Like

delta21

کاربر سایت
Oct 15, 2011
385
نام
احسان
ممنون از پاسخ که دادید یعنی راهی وجود نداره برای اجراء بازی های XBOX1 روی XBOX360 ها معمولی(Jtagنشده)؟
بله دوست عزیز.با انجام j-tag میتوان به کلیه فایل ها دسترسی پیدا کرد.
فایلها و مراحلی که در بالا ذکر شد در دستگاههای عادی قابل اجرا نیست

amniat

کاربر سایت
Oct 28, 2012
7
با سلام دوست عزيز
من با اين روش عمل كردم و پوشه*HDD Compatibility Partition Fixer v1 0*را توسط يك فلش به ايكس باكس وصل كردم و توسط فايل منيجر فري استايل فايل defult.xex را اجرا كردم و تمام مراحل بالا را انجام دادم.ولي وقتي دستگاه را روشن كردم خبري از HDDX نبود.لطفاً بگيد كجا رو اشتباه كردم.خواهش مي كنم كمك كنيد چون خيلي برام مهمه. در ضمن دستگاهم jtag هست.
با تشكر

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
1,557
نام
Ali
با سلام دوست عزيز
من با اين روش عمل كردم و پوشه*HDD Compatibility Partition Fixer v1 0*را توسط يك فلش به ايكس باكس وصل كردم و توسط فايل منيجر فري استايل فايل defult.xex را اجرا كردم و تمام مراحل بالا را انجام دادم.ولي وقتي دستگاه را روشن كردم خبري از HDDX نبود.لطفاً بگيد كجا رو اشتباه كردم.خواهش مي كنم كمك كنيد چون خيلي برام مهمه. در ضمن دستگاهم jtag هست.
با تشكر
باید بری به قسمت setting در برنامه فری استایل و از همون تب genral گزینه File Maneger Advanced رو تیکش رو بزنی و فعال کنی و حالا دوباره برو به قسمت فایل منیجر برنامه فری استایل تا hddx رو ببینی.

amniat

کاربر سایت
Oct 28, 2012
7
alitriple جان ممنون از راهنماییت.
ولی دو مسئله دیگه.یکی اینکه بعد از اجرای آپدیت Xbox 360 Backwards Compatibility Update هیچ فایلی در پوشه HDDX دیده نمیشه و دوم اینکه تو برنامه فری استایل هر فایل یا پوشه ای رو که می خوام کپی کنم دستگاه پیغام cannot xbox copy to or from root folder رو میده که به خاطر این نمی تونم پوشه Compatibility رو تو HDDX کپی کنم.
ممنون میشم باز راهنماییم کنید.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟