آیا ps 4 میتواند مثل ps 1 محبوبیت های از دست رفته ی سونی را بازگرداند

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

bigbox

کاربر سایت
May 19, 2008
121
نام
ALIREZA
بنابه خبر گزاری 1up طی یه مقاله جالب در بخش اخبار مربوطه نکاتی جالب گزاشتند که برای گفتن و اطلاع رسوندن به شما ذوستای عزیزگفتم براتون ترجمه کنم و بزارم.سونی در اوج شکوه در مورد محبوبیت سقوط کرده در این مورد هیچ شکی نسیت محبوبیت هایی که ps1 داشت به هیچ وجه باز قابل بازیابی نیستد به دلایل زیر
media
بعد از 10 سال وفاداری نینتندو. ایمان من در N64 در ظرف شش ماه پس از راه اندازی از دست رفت: بعد از اینکه من می خواهم سوپر ماریو 64 و ماریو Kart 64 از هر قطره از سرگرمی ادامه دهم برام دیگر جذابیتی نداشتند دیگر ساده شده بودند . آیا من می توانم بسیاری از علاقه ی خود را در آینده نزدیک بینم ؟ تا اینکه سونی از ps1 رونمایی کرد و با بازی هایی نظیر توم رایدر و..توانست محبوبیتی برای خود دست و پا کند .این بود چیزی که من میخواستم این کنسول رویایی در قرن جدید من بود
سونی انقدر محبوب شده بود که از همه جا تقاضا میگرفت این کنسول صنعت و بازار کنسول های بسیاری را خراب کرد
سگا ونینتندو دیگر نزد بزرگسالان محبوبیتی نداشتند و ps1 جای آن ها را گرفته بود. معماری سخت افزاری این کنسول بی نظیر بود و نسل جدیدی از تکنولوژی دیسک را وار کرد بود و دیگر احتیاجی به فیلم های جامد نبود. بازار سگ ونینتندو کاملا تضعیف شده بود مخصوصا سگا که واقعا احساس خطر میکرد .
بعد از اعتماد به نفس سونی و فروش بی نظیر کنسول خود بعد از چندین ال موفقیت اونا تصمیم گرفتند حرکتی عمیق تر به سمت جلو بردارند بعد ازموفقیت دیسک در ps1 اونها تصمیم گرفتند روند جدیدی را در ps2 اجرا کنند و اونهم موفقیت dvd بود بدین ترتیب سونی بار دیگر کلید موفقیت خود را دربازار کنسولی چرخاند به حدی که سگا کاملا احساس برشکستگی کرد و در عین شایستگی های دریمکست اونها در بازار گیم برشکست شدند ولی ps2 همچنان به سیرنزولی خود ادامه میداد تا اینکه سرو کله ی ماکروسافت با کنسول xbox پیدا شد..
شاید xbox در بازار به گردو پای فروش ps2 هم نمیرسید ولی کنسولی بسیار قدرتمند و صد البته قوی تر از ps2 بود ولی به هر حال باز هم ps2 برنده ی نسل بود.ps2 هم با معماری پیچیده و قوی سخت افزاری توانست محبوبیت های خود را افزایش دهد
media

در نسل بعدی سونی با ps3 آمد اونها میدونستند دیگه تو این نسل برای موفقیت باید کارهای زیادی انجام دهند چون تو نسل تنها نیستن اونا دوتا رقیب جدی مثل ماکرو و نینتندو دارن.
ربطه های سونی با شرکت های بازی یکم ترش شده بود اونها به راحتی رفته رفته محبوبیت خود را از دست میدادند رفته رفته همه ی بازی های محبوب آنها مولتی پلتفرم میشد چه بسا ر کنسول رقیب بهتر اجرا میشد اونها برای کنسولشون قیمت 600 دلار را زاشته بودند رفته رفته از محبوبیت آنها کاسته شد و دیگر نگو بوی دو نسل قبل را حتی برای فن های خود نداشتند در معماری پیچیده و بی نقص کنسول ps3 هیچ شکی نبود ولی رقیببه نحو احسن از قدرت روابط عمومی خود برای کنسولش استفاده میکرد
اونها که فهمیدند در این نسل نتوانستند به خوبی کنسول خود را مثل قبل محبوب کنند به سراغ معرفی ps4 رفتند اونها با تمام قوا به نسل بعد فکر میکنند اونها با چهار برابر اسب بخار به مسافه نسل بعد رفتند تا بتوانند محبوبیت گذشته را بدست آوررند. در این نسل پیشرفت های گرافیکی خیره کننده نبود .پیشرفت های گرافیکی در هر نسل کمتر میشود ولی سونی به دنبال این است موفقیتی که در ps1 تکرار کرد را در ps4 هم تکرار کند..رفتن از 480i تا 1080p یک پرش ازps2 تا ps3 بود ولی به نحو خوب از 1080 استفاده نشد در ps3 .
.
media

سونی یک حرکت درخشان با باز کردن دریچه های جدید با آوردن Cerny یکی از هوشمندانه ترین پیشگامان موفقیت در ps1 در صنعت گیم، مردی که پس زمینه های موفقی را با ps1 دنبال کرد او را با همکاری بر ps4 نکته ی قوت خود در نسل بعد میدانند . این واقعیت دارد که سونی نقشهای بسیاری از کنسول جدید خود را برای مقاصد خود به این فرد داده تا موفقیت های ps1 را در این کنسول پایه گزاری کند . حضور Cerny فرایند توسعه را تضمین میکند مهندسان سونی نمی خواهند به سرنوشت شوم سگا دچارشوند چون سا با دریمکست در اوج قدرت خاموش شد ...(این دیگه واقعا مسخره بود سونی کجا و سگا کجا)

جریان ارائه دهندگان خدمات Gaikai در PS4 برای مدتی درگیر کننده خواهد شد، اما چیزی که به نظر می رسد به نظر این است که کنسول با این شگفتی آیا موفقیت های ps1 را دنبال میکند؟.وعده ضخیم سونی مبتنی بر اجرای تمام بازی های ps1.ps2.ps3 وعده ی جالبی است آیا واقعا آنها قادر به انجام این کار شگفتی ساز هستند؟- با این تصور که آنها امیدوارند که به آرشیو کامل از خانواده پلی استیشن (تمام راه برگشت به PS1) بر روی PS4 اجرا کنند راهی است موفقیت آمیز. با این حال، این واقعیت که PS4 می تواند تبدیل، کند بازی های کنسول های گذشته ی خود رو شگفتی ساز است .

سونی دارای استاندارد سخت افزار و یک مفهوم کنترل است،مانور روی کنترلر جدید سونی مانور بزرگی است ، . شاید شما فقط خرید یک تلویزیون یا پخش Blu-ray با PS4 جریان (از طریق Gaikai) و DUALSHOCK 4 اتصال نیاز دارید و شما می توانید بازیهای PS4 (یا PS3 و یا PS1، PSP) بازی بر روی ps4 خود انتخاب کنید همونطور که مستحضر هستید قیمت ماهیانه ثابت برای این نرم افزار از طریق شبکه میپردازید . Gaikai انعطاف پذیری فوق العاده ای برای انطباق سونی به آینده میدهد ،
و در پایان باید بگوییم که آیا ps4 میتواند موفقیت سونی را افزایش بدهد و پایانی دهد بر چرخه ی محبوبیت های کم سونی در طی این چند سال؟
منبع

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
آیا ps 4 میتواند مثل ps 1 محبوبیت های از دست رفته ی سونی را بازگرداند

به هیچ وجه...چون تحولی اساسی رخ نداده...PS1 در اون زمان دنیای گیمینگ رو دچار تحول کرد که مشخصا این تحول تو نسل بعد در حال حاظر دیده نمیشه.

MR.BIG BOSS

کاربر سایت
Feb 19, 2013
266
نام
elena
به هیچ وجه...چون تحولی اساسی رخ نداده...PS1 در اون زمان دنیای گیمینگ رو دچار تحول کرد که مشخصا این تحول تو نسل بعد در حال حاظر دیده نمیشه.

مقاله جالبی بود مرسی از نویسنده...نمیدونم این یه بازی برای فروش سونی هست دیگه این شرکت به دنبال انقلاب نیست همیشه انقلاب و کسی میکنه که به فکر سود نباشه کاش یه شرکت میومد واقعا تو نسل بعد انقلاب میکرد این سونی ماکرو یکم به خودشون میومدن

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
من نمیدونم شماها تو کنسول جدید دنبال چی هستید از همون اول هم معلوم بود که سونی قراره سخت افزار رو ارتقا بده و چند امکان جانبی اضافه کنه مثل share روی گیم پد
دیگه شماها هم خیلی متوقع شدید توقع دارید روی یک کنسول که احتمالا بیشتر از 499 نباشه بیان براتون گرافیک هم سطح تایتان بزارن ؟
تاریخ نشون داده که سخت افزار قوی باعث فروش کنسول نیست چیزی که یک کنسول رو موفق میکنه بازی های متنوع برای اون هست والا چجوری Wii که با ps2 کمی اختلاف داشت حدود 99 میلیون کنسول فروخته در صورتی که ps3 حدود 75 میلیون فروخته ؟
حالا من اینو میگم باز یک سری ها میان میگن فروش نرم افزاری رو نگاه کن :|

HOSΣIN

کاربر سایت
Mar 15, 2012
2,932
نام
HOSΣIN
به نظرم هم میتونه موفق باشه و هم بازنده. از طرفی محدود هایی که قرار داره خوب نیست از طرفی هم باز هم داره در زمینه های دیگه همچون انحصاری موفق عمل می کنه. باید کمی صبر کرد. زود نمیشه قضاوت کرد.

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
حرفت 100% درسته;)
اونلی ایکس باکس.

Metropolise

کاربر سایت
Jan 1, 2012
325
مقاله جالبی بود مرسی از نویسنده...نمیدونم این یه بازی برای فروش سونی هست دیگه این شرکت به دنبال انقلاب نیست همیشه انقلاب و کسی میکنه که به فکر سود نباشه کاش یه شرکت میومد واقعا تو نسل بعد انقلاب میکرد این سونی ماکرو یکم به خودشون میومدن

شما یه موردی که تو ذهن دارید , فکر میکنید باعث ایجاد انقلاب در دنیای گیمینگ میشه رو نام ببر ..؟

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
فروش سونی تو اروپا به طور سنتی بیشتر بوده سونی غیر از اینکه باید بازار اروپا رو نگه داره باید روی آمریکا هم کار کنه تا محبوبیتش برگرده که بعید به نظر میرسه بتونه مخصوصا اینکه مایکروسافت روند رو به رشدی داره...
دیگه شماها هم خیلی متوقع شدید توقع دارید روی یک کنسول که احتمالا بیشتر از 499 نباشه بیان براتون گرافیک هم سطح تایتان بزارن ؟
مگه wii گرافیک تایتان گذاشت روی سیستمش؟باید سونی و مایکروسافت یه تحول اساسی توی گیم پلی بازیها بدند

fcb10

کاربر سایت
Jun 3, 2011
23
نام
David
سونی اوج قدرتش با ps2 بود , محبوب ترین کنسول بوده و حتی ps1 هم به اندازه ps2 معروف و محبوب نشد .

ولی الانم دلیلی واسه موفق نشدن ps4 نیست , همه چیز معلومه اگه گیم جدید و گرافیک فراتر از زمان حال رو میخوایم راهی جز خرید کنسول جدید نداریم حالا چه موفقیتی در حد نسل قبل داشه باشه چه نداشته باشه ...

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
دوستان لطف کنین منبع رو یبار بخونین حتی سر سری .
استارتر این تاپیک اصلا معلوم نیست موقع ترجمه حواسش کجا بوده. یا به عمد یا .... یکم از منبع رو ترجمه کرده اونم با لحن خودش نه منبع و بقیه اش رو هم اضافات خودش رو قاطی کرده شده آش.
فکر میکنم این تاپیک هم مثل تاپیک قبلی استارتر هدفی غیر از اطلاع رسانی رو دنبال میکنه.
------------------------------------------------
به قول امام حسین : اگر آزاد نیستی لااقل آزاده باش.
اگه شما نمی تونی یا احیانا نمیخوای چیزی رو بگیری دلیل نمیشه که خودت رو به در و دیوار بزنی تا اونو بکوبی.

Magus

کاربر سایت
Oct 12, 2007
387
پی اس2 افسانه ای تر بود!
باید تحریریه چند نفر استخدام کنه که این مشکلات به وجود نیاد....

MR.BIG BOSS

کاربر سایت
Feb 19, 2013
266
نام
elena
استارتر این تاپیک اصلا معلوم نیست موقع ترجمه حواسش کجا بوده. یا به عمد یا .... یکم از منبع رو ترجمه کرده اونم با لحن خودش نه منبع و بقیه اش رو هم اضافات خودش رو قاطی کرده شده آش.
فکر میکنم این تاپیک هم مثل تاپیک قبلی استارتر هدفی غیر از اطلاع رسانی رو دنبال میکنه.
اگه شما نمی تونی یا احیانا نمیخوای چیزی رو بگیری دلیل نمیشه که خودت رو به در و دیوار بزنی تا اونو بکوبی.
چرا اسم امام حسین و این جور چیزارو وسط میکشی باسه یه گیم؟والا من هم تیترو خوندم هم متن بنده خدا یه زره از خودش اضافه کرده بود اطلاع رسانی هم کامل بود هم خوان هم بسیار مفید و کامل .ممنون علی جان خیلی هم زحمت کشیدی
شما یه موردی که تو ذهن دارید , فکر میکنید باعث ایجاد انقلاب در دنیای گیمینگ میشه رو نام ببر ..؟
انقلاب مثل انقلاب ps1 وجود دیسک تو بازی به جای فیلم های لبه ای . وجود حافظه برای ذخیره سازی بازی.
وجود dvd در ps2
انقلاب بعدی بدون شک تو چنگال مکروسافت با کینکت 2 که شما با قدرت ذهن میتونید بازیو هدایت کنین اینا میشه انقلاب همه چی که گرافیک نی

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
تصاویر پست اول برای من لود نمیشن!. کلاً لود شده واسه کسی؟

bigbox

کاربر سایت
May 19, 2008
121
نام
ALIREZA
تصاویر پست اول برای من لود نمیشن!. کلاً لود شده واسه کسی؟
باسه لینکه اصلیه که *****ه دوست عزیزم شرمنده
نه عزیزم اشتباه میکنی من یکم اضافه کردم . اگه پستمو دوست نداشتی واقعا شرمنده سعی میکنم اینبار بهتر پست بدم تا خوشت بیاد:d
ولی خدایی تمام سعیمو کردم بازم ممنون این چیزا میدوم که طبیعیعه:d

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
فروش سونی تو اروپا به طور سنتی بیشتر بوده سونی غیر از اینکه باید بازار اروپا رو نگه داره باید روی آمریکا هم کار کنه تا محبوبیتش برگرده که بعید به نظر میرسه بتونه مخصوصا اینکه مایکروسافت روند رو به رشدی داره...

مگه wii گرافیک تایتان گذاشت روی سیستمش؟باید سونی و مایکروسافت یه تحول اساسی توی گیم پلی بازیها بدند
خوب منم منظورم همینه دیگه متاسفانه خیلی ها انقلاب رو توی گیم گرافیک بازی میدونن ( البته در ایران )
همون Wii کلی خلاقیت تو بازی هاش بود یا همین wii U از دور خیلی کنسول معمولی ای به حساب میاد اما تا نخری متوجه نمیشی خلاقیتش چیه

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر