آیا Ninja Gaiden Black همچنان بهترین بازی اکشن تاریخ است؟

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
اول اینکه Thread های NeoGAF به درد کاربرای حرفه ای و منطقی NeoGAF میخوره. نه اینجا که متا پرستان دور هم جمع شدن.
(یه لول اساسی به قابلیت هایی که تو پست اول لیست کردی هم بدم، هوش مصنوعی؟! جایگزین کردن دشمن ها الان خیلی چیز خفنیه؟! مارو چی فرض کردی خداییش؟ قصد توهین به NGB رو ندارم، مطمئنا ویژگی های بهتری داره که تو یه همچین پستی لیست بشه)

وسعت Combat System و گیم پلی Bayonetta خیلی بزرگتر از این حرف هاست.
اول شما قابلیت ترکیب سلاح ها رو دارید. برای مثال اسلحه A رو پا، اسلحه B رو دست. یه لیست فلان تایی کمبو. اسلحه B رو پا، A رو دست. یه لیست کاملا متفاوت فلان تایی کمبو. +10 اسلحه تو بازی هست. تعداد کلی کمبو ها رو خودتون حساب کنین.
دوم سرعت بالای بازیه. برای دفاع، لازم نیست لحظه ای تو اکشن وقفه ایجاد بشه. میتونین آیتم Parry رو بخرین و Parry کنین یا جاخالی بدین و برید تو حالت Witch Time. سرعت بازی اصلا کم نمیشه. جالب مرتبط بودن این ویژگی هاست که به بازی عمق میده. اگه درست در لحظه ای که دشمن ضربه میزنه Parry کنین ضد حمله بزنین، میرید تو حالت Witch Time با زمان اضافه.
نکته بعدی قابلیتیه به نام Dodge Offset. با این قابلیت میشه وسط یه کمبو کمبو رو متوقف کرد، جا خالی داد یا دفاع کرد و دوباره کمبو رو از سر گرفت. به اینا امکان تعویض اسلحه وسط یه کمبو و امکان اجرا کردن تقریبا هر کمبوی روی هوا مثل زمین هم اضافه کنین. به علاوه یه سری کمبو هایی که بهتون اجازه خلق کمبو رو میدن.
ترکیب و تلفیق استادانه این قابلیت ها باعث شده گیم پلی و سیستم مبارزات بازی بی نقص باشه.

نیست بازی توی این ژانر که من تهش رو در نیاورده باشم. پس خواهشاً واسه من بایونتا شکافی نکن:

GS (1).jpg GS (2).jpg GS (3).jpg

نظرمون متفاوت هست ولی دلیل نمیشه شما لحن طلبکارانه داشته باشی! خوشت نمیاد بزار توی بلک لیستت. میخوای بحث کنی؟ ادبیاتت رو تغییر بده.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
مزیت های NG1 به DMC 3 :
- سیستم مبارزات طراحای شده بر اساس دفاع و حدس زدن حرکات دشمن
تا جائی که بخاطر دارم از اوایل بازی بعد ضربه های دشمن به دو دسته تقسیم میشدن. اونهائی که دفاع رو میشکونن و اونهائی که دفاع نمیشن اصلان.
وقتی دفاع میشکنه و گارد پائین میاد حدود 1 ثانیه کرکتر فلج میشه! و هیچ کاری نمیتونه انجام بده.
دفاع کاربر زیادی داره ولی اینکه بگیم از بیخ و بن براساس دفاع طراحی شده جالب نیست. درکل داره ولی به صورت محدود و جمُ جور شده.

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
نیست بازی توی این ژانر که من تهش رو در نیاورده باشم. پس خواهشاً واسه من بایونتا شکافی نکن:

من نمی خواستم برای کسی بیونتا شکافی کنم. گفتی بیاین از بازی های مورد علاقه تون دفاع کنین. منم همین کار رو کردم.
میخوای بحث کنی؟ ادبیاتت رو تغییر بده.
اتفاقا شما باید ادبیاتت رو تغییر بدی! یه چیزایی تو پست اول لیست کردی که آدم فکر می کنه به شعورش داره توهین میشه! شمایی که ته تمام بازی های این سبک رو در آوردی باید بدونی که تغییر دشمن ها تو درجه سختی بالاتر و سلاح ها و باس فایت های زیاد چیز عجیب غریبی تو بازی های HnS نیست! تمام بازی های این سبک این ویژگی ها رو دارن. برای نشون دادن برتری یه HnS هم گرافیک خفن اصلا مهم نیست.
خوشت نمیاد بزار توی بلک لیستت.
Some People Are Too Funny To Go Into Your Blacklist. ;)

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
@ Fratos
هیچ وقت نبوده و نخواهد بود .
بحث تکراریه زیاد راجع بهش بحث شده البته قبلا بازی انحصاری Xbox تشریف داشت و هست (دلیل اصلی طرفداری یکی مثل شما از این بازی هم دقیقا همینه ) بعد از انتشار بازی برای پلتفرم سونی تا چند وقت نظرات یه عده نسبت بهش تغییر پیدا کرده بود تا عرضه GOW های این نسل که همه متوجه مسائل انحصاری و علم کردن یه عنوان در مقابلش هستن و لازم به شرح دادنش نیست .

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
نمی‌شه عناوین HnS را به صورت مستقیم و خیلی راحت با همدیگه مقایسه کرد. اما خب حرف از Bayonetta شد، لازم دونستم یک سری حرف در این مورد بزنم.
از نظرم Bayo یک HnS بسیار عالی بود. به طوری که هر وقت من بازی رو از اول می‌خوام برم، احساس می‌کنم که برام تازست. دلیلش هم مرتضی گفت. وجود کمبوهای بسیار فراوان و در عین حال قابلیت‌های فوق العاده. بحث Difficulty هم اگه انجام دهیم، قشنگ می‌توان گفت که Bayo یک HnS بالانس است و از آسان‌ترین تا سخت‌ترین درجه نیاز تمامی بازیکنان را اعم از حرفه‌ای یا آماتور را برطرف می‌کنه.
البته من منکر خوب بودن Ninja Gaiden Black نمی‌شم اما این دلیل نمی‌شه که به خاطر این بازی، عناوین بزرگی نظیر Devil May Cry، Bayonetta، Onimusha و ... را زیر سئوال برد. اگه بخواهیم اینطوری حساب کنیم Devil May Cry برتری بسیار زیادی چه از نظرِ شخصیت پردازی و چه از نظرِ صداگذاری و ... نسبت به سری Ninja Gaiden داراست.

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
بهترین h&s تاریخ اول3 DMC ، بعد Castlevania و بعد هم Ninja Gaiden هستند بقیه دیگه همگی از این عناوین تقلید کردن از جمله کل سری god of war
جل الخالق . ینی گاد آو وار از کسلوانیا تقلید کرده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:((

The New Dante

کاربر سایت
Jan 15, 2013
55
جل الخالق . ینی گاد آو وار از کسلوانیا تقلید کرده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:((

درکتون می کنم ...

یاد شلاق معروف کسلوانیا به خیر ! شلاقی که بعد ها ازش به خوبی تقلید شد

mehdihoo

کاربر سایت
Jan 19, 2008
623
نام
مهدی
گیم پلی سریع و به دور از هرگونه Botton Machine.
الان نظر من باید حجت باشه واسه شما :biggrin1:.
استااااااااااااااااااد! اون باتون ماچین که گفتین یعنی چی؟
ایکاش لااقل الفباش رو درست میدونستید نه اینکه صرفا یه چیزی شنیده باشید ;)

SerJ TanKiaN

کاربر سایت
Aug 26, 2012
410
نام
پویا
مسئله اینه که کلاً این تاپیک طوری ساخته شده که بگه آره NGB از بقیه بهتره، و از مردم بخوان که دلیل بیارن که چرا نیست! خب برادر من بازیسنتر اینجوری تاپیک میزتی هیچ‌وقت به نتیجه نمی‌رسی، با سیاست بیشتری باید پیش رفت! مثلاً میومدی یه تاپیک مقایسه‌ای میزدی درباره بهترین سیستم مبارزات در بازی‌های HnS ، بعد یه سری بازی‌هارو لیست می‌کردی و و احتمالات رو درباره‌ی هر بازی بدون نظر شخصی می‌دادی.

البته قصد انتقاد بود هرچند همه بد برداشت می‌کنن اینجا!

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
درکتون می کنم ...یاد شلاق معروف کسلوانیا به خیر ! شلاقی که بعد ها ازش به خوبی تقلید شد
يعنى شما blades of chaos رو شبيه به vampire killer مى دونى نگاه كنيد نمى گم تقليد نكرده بلكه مى گم كمى از نوع استفاده از سلاح )يعنى دراز شدن vk و استفاده از زنجير براى افزايش برد boc( رو تقليد كرده نه سر تا پاى vampire killer رو بعد به نظر من اگر يك نظر سنجى گذاشته مى شد بهتر بود جو يك جورى است كه بايد قبول كنى اين حرف رو يا دليل خوب داشته باش كه بعد بدجورى مى كوبوننت!

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,957
نام
آریا
به شخصه لذتی که از God of War II بردم رو توی هیچ H&S دیگه ای تجربه نکردم !
گیم پلی فوق العاده لذت بخش و جذاب ، گرافیک رویایی (برای PS2) ، داستان جالب ، موسیقی های محشر و تنوعی که توی کمتر بازی ای (بین همه سبک ها) دیدم. پایان بازی و عطشی که برای نسخه بعد ایجاد میکنه هم به تنهایی میتونست یه بازی گندیده رو تبدیل به یه عنوان خفن کنه ، چه برسه به GoW II ! :D
فکر نکنم دیگه هیچ وقت همچین معجون فوق العاده ای رو توی این سبک ببینم ! :D

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
من هم GOW II رو بهترین HnS نسل قبل میدونم. به معنای واقعی کلمه بی نقص بود!

• داستان فوق العاده و پایان فوق العاده تر.
  • کامبت سیستم ساده، کارآمد، لذت بخش و بی نقص.
  • تنوع سلاح و جادوی کم نظیر (بلیدز آو فلان، پتک، نیزه، تیر و کمان و 4 نوع جادوی دیگه. شمشیر المپیوس هم بود)
  • تنوع مراحل بسیار بالا.
  • بالانس بسیار عالی بین مبارزه، پازل و پلتفرمینگ.
  • تنوع بالای دشمن ها.
  • باس فایت های زیاد، متنوع و فوق العاده جذاب.
  • موسیقی عالی و حماسی.
  • گرافیک حیرت انگیز روی کنسولی که دیگه به آخر خط رسیده بود.

این قسمت آخر هم تو تاپیک امتیازات GOW: A گفتم، بد نیست اینجا هم کپیش کنم:

حالا از اینا گذشته من بهترین HnS نسل قبل رو GOW II میدونم که 2 سال بعد از شروع نسل جدید، برای کنسول نسل قبلی عرضه شد و تونست متای 93 بگیره و تحسین بشه!
برای اینکه به عظمت کار سانتامونیکا پی ببرید کافیه یه نگاه به امتیاز های همین امسال بندازید. هنوز نسل جدید شروع نشده دارن بازی های آخر نسلی رو یکی یکی از دم تیغ میگذرونن :biggrin1: دیگه چه برسه 2 سال هم از نسل بگذره! اونوقت بازی اینها تو همچین شرایطی متای 93 گرفت.
همانا در آن نشانه هایی هست برای کسانی که بیاندیشند :biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر