آیا Ninja Gaiden Black همچنان بهترین بازی اکشن تاریخ است؟

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
درود

بی شک یکی از بهترین Re-Release های تمام دوران NGB هست که از هرنظر نسبت به NG بهتر و سرتر بود (گرچه Ninja Gaiden خودش بهترین Reboot نسل قبل بود).

1. گیم پلی سریع و به دور از هرگونه Botton Machine. (در این نگارش Mini Boss ی اضافه شده که Clone شیطانی از Ryu هست و هر بار سد راه شما میشه. اما رازی در این موضوع هست. اون نمیاد که شما بکشیدش و لذت ببرید بلکه میاد تا بهترین استفاده و بهترین Combination بین اسلحه اصلی و فرعی رو به شما یاد بده !!. وقتی کلون شیطانی نعره کشان از دیوارهای کتابخانه بالامیاد، وقتی طرز صحیح استفاده از نانجیکو + ستاره رو میبینید تازه به گستردگی گیم پلی و کمبوهای این بازی پیمیبرید.)
  2. هوش مصنوعی فوق العاده دشمن ها.
  3. درجه سختی به شدت بالانس که درهر Level مهارتهای بازیباز رو حقیقتان به چالش میکشید.
  4. Boss Fight های پر تعداد و هیجان انگیز.
  5. داشتن ابزارهای نینجائی + کلی اسلحه که قابل استفاده هستن و برای رشد آمار به بازی اضافه نشدن! و هرکدومش بسته به مهارت بازیباز میتونه بهترین سلاح بازی باشه.
  6. سیستم جای گذین کردن دشمنها بین درجه سختی های مختلف. توضیحش یه مقدار سخته. فرض کنید روی Normal ابتدائی ترین دشمن نینجا +1 هست. وقتی بازی رو روی HARD شروع میکنید نینجاهای +1 کلان از بازی حذف میشن و جاشون رو نینجا +2 میگیره که از اسلحه قویتر، هوش مصنوعی بالاتر و ادوات بهتری نسب به نینجا +1 داره. و این داستان تا سخترین حالت یعنی Master Ninja ادامه داره.
  7. گرافیک فنی فوق العاده عالی. نرخ فریم 60. طراحی هنری زیبا و چیزهای دیگه NGB رو از نظر بصری چشم نواز و حیرت انگیز میکنه.

جادوی بکار رفته در تار و پود NGB در گذر زمان قدرتمند میشه و بعد از تجربه بازیهای جدید در این ژانر; بیشتر از پیش به ابهت و بینظر بودن این بازی پی میبریم.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
باشه...........>:d
شما نبودی اون موقعها.
خیلی ها مثل من XBOX داشتن و تونستن چند تا از بهترین بازیهای تاریخ رو مثل Halo CE و Halo 2 و ninja Gaiden و NGB رو زمان خودش بازی کنن.

پ.ن. Ninja Gaiden نه تنها جزو بهترین بازیهای نسل 6 بود بلکه بهترین ریبوتی ام بود که در اون نسل دیدیم.

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
شما نبودی اون موقعها.
خیلی ها مثل من XBOX داشتن و تونستن چند تا از بهترین بازیهای تاریخ رو مثل Halo CE و Halo 2 و ninja Gaiden و NGB رو زمان خودش بازی کنن.

پ.ن. Ninja Gaiden نه تنها جزو بهترین بازیهای نسل 6 بود بلکه بهترین ریبوتی ام بود که در اون نسل دیدیم.
فریدون نمیخواد چهره منطقی به خودت بگیری . دیگه هر کسی تو این فروم ندونه تو با این تاپیک مثلا میخوای چی بگی و هدفت چی هست به شعور خودش داره توهین میکنه . الکی هم منطقی حرف نزن که همه میدونند تو هدفت چی هست .

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
همه میدونند تو هدفت چی هست .
هدف من اینکه طرفدارهای DMC و Bayonetta و GoW و Castlevania بیان و قابلیتها منحصر به فرد بازی محبوبشون رو بگن و ازش در برابر بهترین بازی اکشن تاریخ یعنی NGB دفاع کنن.
البته کم داریم کسی که مثل من تمام شماره های اصلی و فرعی عناوین فوق الذکر رو در زمان خودش بازی کرده باشه (بجز سری C).
الان نظر من باید حجت باشه واسه شما :D.
100 درصد نه چون بازی های اکشن زیادی هست که متاشون بالاتر هست

دورت بگردم گرفتی مارو !! کسی حرف از متا زده؟ همین کامنت شما باعث میشه ترد از مسیر خارج بشه و بعد از به لجن کشیده شدن توسط متا بازیه متا بازها قفل بشه.

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
دورت بگردم گرفتی مارو !! کسی حرف از متا زده؟ همین کامنت شما باعث میشه ترد از مسیر خارج بشه و بعد از به لجن کشیده شدن توسط متا بازیه متا بازها قفل بشه.
به هر حال یک راه مقایسه متای بازی هست
شما هم که معیارت متا هست واضحه

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
به هر حال یک راه مقایسه متای بازی هست
شما هم که معیارت متا هست واضحه
به هرحال متا ربطی به موضوع این ترد نداره بخواید هم ربطش بدید گرازش میکنم.
شما هم که عمراً نمیدونی معیار من چی هست چون من Castlevania: LoS رو سرتر از GoW 3 و هربازی دیگه توی این ژانر میدونم.

حرفی واسه گفتن داری توی بحث شرکت کن، اگر ندرای لطف کن تو حاشیه نزن که اخر شبی حس کامنت گذاری نی.

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
به هرحال متا ربطی به موضوع این ترد نداره بخواید هم ربطش بدید گرازش میکنم.
شما هم که عمراً نمیدونی معیار من چی هست چون من Castlevania: LoS رو سرتر از GoW 3 و هربازی دیگه توی این ژانر میدونم.

حرفی واسه گفتن داری توی بحث شرکت کن، اگر ندرای لطف کن تو حاشیه نزن که اخر شبی حس کامنت گذاری نی.

بخش مقایسه هست
پس مقایسه متا هم می شه
واضح هست از بازی که تجربش نکردید همچین امضایی ساختید
من هم دارم می گم بازی ها اکشن زیادی هست که بهتر هست

ghargharak

کاربر سایت
Jul 14, 2012
264
این بازی از رو سری رویایی و تکرار نشدنی Onimusha تقلید شده با این تفاوت که تو NG سرعت همه چیز بالاست و غیر واقعی اما تو Onimusha سرعت معمولی و مطابق با واقعیت،شما تو NG میتونی چند متر بپری هوا و از در و دیوار بری بالا اما تو Onimusha چنین امکانی وجود نداره.

عناوینی که قصد دارن در غیبت Onimusha از روش تقلید کنند زیاده:Bayonetta،Ninja Blade،God of War،Ninja Gaidenو ...

اما همشونو بزاری کناره هم حریف Onimusha 3 نمیشن!

در کل میشه گفت بازی خوبی هست ولی بیش از حد اغراق آمیزه و گفتم کپی شدست.هیچ خلاقیتی نداره.

کماکان منتظر Onmusha بعدی هستیم.

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
اول اینکه Thread های NeoGAF به درد کاربرای حرفه ای و منطقی NeoGAF میخوره. نه اینجا که متا پرستان دور هم جمع شدن.
(یه لول اساسی به قابلیت هایی که تو پست اول لیست کردی هم بدم، هوش مصنوعی؟! جایگزین کردن دشمن ها الان خیلی چیز خفنیه؟! مارو چی فرض کردی خداییش؟ قصد توهین به NGB رو ندارم، مطمئنا ویژگی های بهتری داره که تو یه همچین پستی لیست بشه)

هدف من اینکه طرفدارهای DMC و Bayonetta و GoW و Castlevania بیان و قابلیتها منحصر به فرد بازی محبوبشون رو بگن و ازش در برابر بهترین بازی اکشن تاریخ یعنی NGB دفاع کنن.

وسعت Combat System و گیم پلی Bayonetta خیلی بزرگتر از این حرف هاست.
اول شما قابلیت ترکیب سلاح ها رو دارید. برای مثال اسلحه A رو پا، اسلحه B رو دست. یه لیست فلان تایی کمبو. اسلحه B رو پا، A رو دست. یه لیست کاملا متفاوت فلان تایی کمبو. +10 اسلحه تو بازی هست. تعداد کلی کمبو ها رو خودتون حساب کنین.
دوم سرعت بالای بازیه. برای دفاع، لازم نیست لحظه ای تو اکشن وقفه ایجاد بشه. میتونین آیتم Parry رو بخرین و Parry کنین یا جاخالی بدین و برید تو حالت Witch Time. سرعت بازی اصلا کم نمیشه. جالب مرتبط بودن این ویژگی هاست که به بازی عمق میده. اگه درست در لحظه ای که دشمن ضربه میزنه Parry کنین ضد حمله بزنین، میرید تو حالت Witch Time با زمان اضافه.
نکته بعدی قابلیتیه به نام Dodge Offset. با این قابلیت میشه وسط یه کمبو کمبو رو متوقف کرد، جا خالی داد یا دفاع کرد و دوباره کمبو رو از سر گرفت. به اینا امکان تعویض اسلحه وسط یه کمبو و امکان اجرا کردن تقریبا هر کمبوی روی هوا مثل زمین هم اضافه کنین. به علاوه یه سری کمبو هایی که بهتون اجازه خلق کمبو رو میدن.
ترکیب و تلفیق استادانه این قابلیت ها باعث شده گیم پلی و سیستم مبارزات بازی بی نقص باشه.

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
فری جون ممنون.نخوندم نظراتو ولی اون ستاره اسمش شوریکنه:D
منم تا شماره 2خیلی دوس داشتمش ولی سه گند زد رفت:D

Sent from my ST18i using Tapatalk 2

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
شما نبودی اون موقعها.

اون موقع ما داشتیم چند تا از بهترین بازی های تاریخ مثل MGS 2:SONS OF LIBIRTY و GRAN TURISMO 3 و GOD OF WAR بازی میکردیم.:-$

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
کاش این تاپیکو قبل از اومدن متای GOW:A میزدی تا با دیدن تاپیک خندمون نگیره . ;)

مونده منظورت از اکشن چی باشه ؟ اگه سرعت گیمپلی هست ؟ که فقط میشه با DMC ها و بازیای PG مقایسه کرد ولی اگه کلی هست که خوب بازیای زیادی در حد NGB و حتی بهتر وجود دارن .

آخرین ویرایش:

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
به نظر من به همراه DMC 3 بهترین اند نمیتونم بینشون یکی رو انتخاب کنم .
مزیت های NG1 به DMC 3 :
- وجود هاب فوق العاده در بازی به همرا مقدار زیادی ادونچرینگ
- سیستم مبارزات طراحای شده بر اساس دفاع و حدس زدن حرکات دشمن
- AI عالی دشمن ها ی عادی
- سرعت بیشتر بازی و سیستم مبارزه بازی
مزیت های DMC 3 به NGB
- داستان ،شخصیت ها و ارتستایل بهتر
- مقدار بیشتر move set ها نسبت به NGB و و بلطبع وجود کمبو های بیشتر و متنوع تر
- باس فایت های خیلی خیلی بهتر
- دوربین بهتر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟