آناليزور (DFC): كينكت، اثر بسيار ناچيزي در بازار Xbox 360، در دوران كم‌ فروغ آن دارد

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
سلام

mk.mk.jpg

كنسول Xbox 360 با وجود حمايت شديد سازندگان third-party، و نزديك به چهل ميليون دستگاهْ فروش، و همچنين يك سخت‌افزار جديد اضافه شونده (Kinect) و تمام صروصداهاي پيرامون آن (كه قابليت تشخيص حركات بدن و صدا را دارد)، در دوران كم‌فروق خود قرار دارد.

براساس صحبت‌هاي آناليزور، مايكروسافت در سال پنجم حيات كنسول خود، با وجود حركت پشت بازيبازان core و حمايتِ آنها، بيشتر در تلاش است تا كنسول خود را مطابق با انبوه جمعيت بازار – يعني گيمرهاي casual – پيش ببرد.

DFC Intelligence در تحليل ماهانه‌ي خود توضيح داد: "از نقطه‌نظر تحول و عوض‌كردن شرايط در بازار، به نظر ما، Kinect اثر اندك و ناچيزي ("negligible impact") در سهم Xbox 360 در بازار دارد. Xbox 360، سال‌هاي خوبي را پشت سرگذاشته، ولي مشخصا، اين پلتفورم در دوران كم‌فروق خود قرار دارد.

DFC به اعداد و ارقامي اشاره دارد كه نشان ميدهد، Microsoft در سال‌هاي پيش رو تنها با اتكا به Kinect با مشكلاتي دست‌و‌پنجه نرم خواهد كرد; از "فقدان مجموعه اختيارات در كنترل (ــِ بازي)" - البته DFC اشاره ميكند كه نه به عنوان يك معضل بزرگ – تا تئوري‌هاي بزرگ‌تر كه مايكروسافت، با اصول خود كه به تجارت نرم‌افزار مربوط ميشود، به خوبي در تجارت بخش Xbox 360، و بردن آن به سطح انبوه در بازار تغزيه و تجحيز نميشود.

DFC گفت كه استراتژي مايكروسافت، به نظر توجه به محبوب‌ترين بازي‌هاي casual-friendly كه از لحاظ تجاري تثبيت و تامين باشد --- مثل virtual pets, dancing games, fitness games --- و سازگاركردن و عرضه‌ي آنها روي Kinect است.

"مشكلات بسياري در اين (استراتژي) وجود دارد، كه بزرگ‌ترين ِ آنها براي مايكروسافت، در اصل قضيه، اين است كه حقيقتا (مايكروسافت) يك شركت سرگرمي (entertainment) نيست. تقريبا هر‌بار كه مايكروسافت سعي كرد از محصولات سرگرمي (ديگر شركت‌ها) تقليد (emulate) كند، شكست خورده. ...‌ [به استثناي] PC gaming قبل از دوره‌ي خود پلتفورم Xbox."

DFC به Zune اشاره ميكند كه در سبقت گرفتن از iPod در مقوله‌ي media player از شكست ميخورد و همچنين در خريداري Rare كه به عنوان كمپاني رسمي و انحصاري نينتندو مشغول به كار بود، و ربودن مخاطبان بيشتر از نينتندو و آوردن آنها به دنياي Xbox 360، موفق نشد.
بازي Viva Pinata از كمپاني Rare، با وجود سود تجاري، به عنوان يك محصول موفق، به كششي كه ميبايست براي سود بردن آن، ميرسيد، حصول پيدا نكرد.

DFC همچنين گفت: "در زمينه‌ي نرمافزار از نقطه‌نظر تجاري، مايكروسافت در تحليل اينكه چه‌كارهايي در محصولات ديگر و وارد‌كردن آنها در محصولات خود براي (رضايت) كاربران به خوبي عمل كرده. حل، مشكل اينجاست كه (فرايندِ) ساخت در محصولات سرگرمي (entertainment)، حقيقتا از مدل آن پيروي نميكند."

DFC گفت:" ... مايكروسافت، به منظور پاسخي به تقاضاي مصرف‌كنندگان 'casual' و توسعه‌ي كاربران خود (user base)، تمام توجه خود را صرف Kinect كرده. ... متاسفانه، براساس چيزهايي كه ديده‌ايم، DFC اين احساس را همچنان دارد كه مايكروسافت در توسعه‌ي مخاطبان ِ غير از افراد core تقلا خواهد كرد."

DFC همچنين گفت، درحالي كه Xbox 360 و will به روند نزولي خود (در فروش) در سال‌هاي پيش ِ رو ادامه مي‌دهند، PlayStation 3 "رشد فروش" ـي را امسال و سال آينده (2011)، به خود خواهد ديد. DFC با وجود اعتقاد به نزول سال‌به‌سال فروش Wii، انتظار دارد كه اين كنسول، همچنين بالاترين فروش كلي را به خود اختصاص خواهد داد.

مشكل اصلي نينتندو، سوني و مايكروسافت از اين نقطه نظر در چرخه‌ي حيات كنسول‌هاي خود، چگونه گزراندن دوران مياني حيات كنسول‌هايشان و جبران هزينه‌ي وارده به منظور سرمايه‌گزاري عظيم برروي پلتفورم‌هاي مربوطه است.

DFC گفت:" محصولاتي نظير Kinect و PlayStation Move كوششي براي فائق آمدن بر اين مشكل است. متاسفانه، ما فكر ميكنيم كه در بهترين حالت، (اين محصولات) يك كوشش موقت براي كنترل كردن معضل استراتژيكي بزرگ‌تري كه اين شركت‌ها با آن دستُ‌و‌پنجه نرم خواهند كرد، است."

مرسي - GOODLUCK

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Trunks

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,108
نام
حسین
اگه ماکرو مثل سونی یه کم رو وسایلی که میده بیرون تبلیغ میکرو و یه کم پول خرج میکرد و کمی هم hipe میکرد,این پاپتی ها به همین راحتی شر و ور نمیگفتن!!!)x
دوست من مایکرو واسه هرچیزی کم بزاره برای تبلیغ کم نمیزاره و به شدت میترکونه.:d

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
اگر اینطور بخواد باشه که نتال شکست بخوره مطمئنا move هم همین شکست تجربه خواهد کرد.ولی کاملا درست گفته که مایکرو به دوران افول رسیده و سونی تاره داره اوج میگیره و در سالهای اینده بازار برای سونی هست.

این حرفت رو ۹۰ در صد قبول دارم.اما باید توجه کنی بازی های هاردکوری مثل killzone قرار برای move بیاد و در آینده تقریبا تمام بازی های سونی با move هماهنګ می شه.و این می تونه در طی ۲ سال آینده به move یه برتری کمی بده!!!!
اما در کل در ابتدا هر دوی این ها کم می فروشن.

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
خودت داری میگی اگه ادامه بده ! اگر فروش کینکت خوب باشه و سودش برای مایکرو خوب باشه ، بعید نیست که تمرکزش بره رو Casual !
اگه دقت کنی حرفای این انالیزور هم فقط با اما و اگره!! بعد مایکرو همچنان تو بازار hardcore داره خوب عمل میکنه و اینطوریا هم که بعضیا میگن نیست.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
به نظر من اصلا تبلیغاتش به پای سونی نمیرسه!!

من به شما چیزی گفتم که بهتون بر خورده؟؟!!!
اگه بد حرف زدم واقعا منو ببخشید!!!:x
بابا دیگه خسته شدیم از این همه حرف کلیشه ای و مسخره!!!
قبول کنید اگه کینکت رو سونی میداد هیچ کی انتقاد نمیکرد و فقط مردممیگفتن افرین به سونی!!سونی یه غوله!!!:D

از نظر خود سخت افزاری شاید اما نرم افزاری سونی تبلیغش هیچ وقت به پای ماکروسافت نمیرسه .

به من چیزی نگفتی گفتم اون بخش پاپتی درست نیست شما وقتی یک شخصی رو نمیشناسی حتی اگه میشناختی درست نیست این جور برخورد.;)

این که بگیم اگه سونی این وصیله رو میداد کسی انتقاد نمیکرد دقیقا یه چیز خنده دار هستش اگه سونی هم مثل ماروسافت قبل نمایش اصلیش به قول آریا سیرک راه مینداخت و بعدشم یه چیزی نشون میداد که بازم لگ داشت شک نکن خود شما ساکت نمیشستین .

اتفاقا سونی هم آفرین نداره فقط از تکنولوژی آینده به خوبی استفاده کرد همین مثل 3D , blu-ry ,.... . وگرنه سر فروش بازی های انحصاری خود سونی داره بد عمل میکنه حتی تا چند وقت پیش روی سخت افزاری ضرر میداد که با نرم افزاری جبران میکرد .

D.A.K.E

کاربر سایت
May 26, 2009
334
نام
بردیا
حرفاش از نظر من چرت و پرت بود ...
الان X360 هنوز از لحاظ فروش سوم هستش و قطعا ( چه Core چه Casual ) زمانی که Kinect عرضه بشه فروش خیلی بیشتر میشه ، حالا نمیدونم چرا دوستان فکر میکنند که حتما بازی های Casual یا مذخرف فقط با کینکت اجرا میشه .
This month

1. Red Dead Redemption (360) – 945.9K
2. Red Dead Redemption (PS3) – 567.1K
3. Super Mario Galaxy 2 – 563.9K
4. UFC 2010 Undisputed (360) – 221.1K
5. UFC 2010 Undisputed (PS3) – 192.3K
6. Wii Fit Plus
7. New Super Mario Bros. Wii
8. Alan Wake
9. Pokemon SoulSilver
10. Skate 3 (360)

DS – 383.7K
Wii – 334.8K
360 – 194.6K
PS3 – 154.5K
PSP – 59.4K

Last month

1. Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction (360) – 486.1K
2. Pokemon SoulSilver – 242.9K
3. New Super Mario Bros. Wii – 200.3K
4. Pokemon HeartGold – 192.6K
5. God of War 3 – 180.3K
6. Wii Sports Resort
7. Battlefield: Bad Company 2 (360)
8. Wii Fit Plus
9. Just Dance
10. Super Street Fighter IV (PS3)

DS – 440.8K
Wii – 277.2K
360 – 185.4K
PS3 – 180.8
PSP – 65.5K
اگر بخوایم بگیم که MS از شرکت های دیگه تقلید کرده فکر کنم میشه گفت سونی هم شرکتی بوده که لوازم خانگی ( تلویزیون و ... ) میساخته و اصلا چه ربطی داره به بازیساختن ؟
هر دو شرکت به شدت دارن از رقیبی که بهش هیچ وقت نمیرسن یعنی نینتندو تقلید میکنن ، یکی اومده داره بازی های ورزشی نینتنندو رو با یه اسم دیگه میسازه اون یکی هم اومده از کنترلرهای نینتندو استفاده میکنه ، سرچشمه ی خیلی از پیشرفت ها تقلید هستش ، البته این رو نمیشه تقلید نام گذاری کرد و میشه اسم رقابت رو براش انتخاب کرد .
در کل من با هرچی گفته مخالفم ...

• Like
Reactions: Dreadlord

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
شما از کجا میدونین بازی هاردکور برا کینکت نمیاد ؟
تازه کینکت میخواد رسمی بیاد بیرون و قطعا 6 7 ماه بعد از بیرون امدنش بازی های هاردکور هم براش میان که قطعا به فروش مایکرو کمک میکنه ;)

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
خودت داری میگی اگه ادامه بده ! اگر فروش کینکت خوب باشه و سودش برای مایکرو خوب باشه ، بعید نیست که تمرکزش بره رو Casual !

منظور من چيز ديگه‌اي بود، يعني اگر حتي Kinect هيچ بازي هاردكوري رو ساپورت نكنه (كه بعيد ميرسه اينطوري باشه)، و مايكرو صرف‌نظر از Kinect، بازي‌هاي هاردكور رو براي 360 درنظر داشته باشه (مثل گذشته)، بازار هاردكور رو هم از دست نميده و همزمان بازار كژوال رو هم در نظر داره (با كينكت)، حالا اين يعني چي؟ يعني دو اصل مهم رو با هم در‌اختيار داره، چيزي كه سوني تقريبا، تمركزش رو رو بازار هاردكور داره و نينتندو هم رو casual، و مايكرو يه جورايي داره دوطرف سكه رو نگاه ميكنه. حالا با اين شرايط فكر نميكنم (اگه فروشش يهو زياد نشه) فروشش افتي (حداقل به صورت محسوس) داشته باشه.تازه، ما همه شرايطُ در حالت مينيمم و بدترين حالت در نظر گرفتيم.

• Like
Reactions: Cj_sa

keivan_depp

کاربر سایت
Apr 9, 2010
303
حالا هرکی که از ننش قهر کنه و بیاد تحلیل کنه که نباید به حرفاش گوش کرد...هم کینکت،هم موو میترکونن...به امید روسیاهی و بد بختی نینتندو...

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
حرفاش از نظر من چرت و پرت بود ...
الان X360 هنوز از لحاظ فروش سوم هستش و قطعا ( چه Core چه Casual ) زمانی که Kinect عرضه بشه فروش خیلی بیشتر میشه ، حالا نمیدونم چرا دوستان فکر میکنند که حتما بازی های Casual یا مذخرف فقط با کینکت اجرا میشه .
This month

1. Red Dead Redemption (360) – 945.9K
2. Red Dead Redemption (PS3) – 567.1K
3. Super Mario Galaxy 2 – 563.9K
4. UFC 2010 Undisputed (360) – 221.1K
5. UFC 2010 Undisputed (PS3) – 192.3K
6. Wii Fit Plus
7. New Super Mario Bros. Wii
8. Alan Wake
9. Pokemon SoulSilver
10. Skate 3 (360)

DS – 383.7K
Wii – 334.8K
360 – 194.6K
PS3 – 154.5K
PSP – 59.4K

Last month

1. Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction (360) – 486.1K
2. Pokemon SoulSilver – 242.9K
3. New Super Mario Bros. Wii – 200.3K
4. Pokemon HeartGold – 192.6K
5. God of War 3 – 180.3K
6. Wii Sports Resort
7. Battlefield: Bad Company 2 (360)
8. Wii Fit Plus
9. Just Dance
10. Super Street Fighter IV (PS3)

DS – 440.8K
Wii – 277.2K
360 – 185.4K
PS3 – 180.8
PSP – 65.5K
اگر بخوایم بگیم که MS از شرکت های دیگه تقلید کرده فکر کنم میشه گفت سونی هم شرکتی بوده که لوازم خانگی ( تلویزیون و ... ) میساخته و اصلا چه ربطی داره به بازیساختن ؟
هر دو شرکت به شدت دارن از رقیبی که بهش هیچ وقت نمیرسن یعنی نینتندو تقلید میکنن ، یکی اومده داره بازی های ورزشی نینتنندو رو با یه اسم دیگه میسازه اون یکی هم اومده از کنترلرهای نینتندو استفاده میکنه ، سرچشمه ی خیلی از پیشرفت ها تقلید هستش ، البته این رو نمیشه تقلید نام گذاری کرد و میشه اسم رقابت رو براش انتخاب کرد .
در کل من با هرچی گفته مخالفم ...

این آمار بالا برای ماکرو افتضاح هست اما برای سونی يه آمار متوسط حساب می شه

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
حالا هرکی که از ننش قهر کنه و بیاد تحلیل کنه که نباید به حرفاش گوش کرد...هم کینکت،هم موو میترکونن...به امید روسیاهی و بد بختی نینتندو...

شرکتی که 3 تا بازی برتر دتاریخ رو داره چرا باید رو سیاه شه ؟؟؟؟
دلیلتون برا این حرف چیه ؟
اگه نیتندو نباشه سرعت رشد مایکرو و سونی بخاطر افت رقابت کمتر میشه
اگه رقابت (سالم) نباشه سرعت پیشرفت کم میشه عزیز !:)

آخرین ویرایش:

D.A.K.E

کاربر سایت
May 26, 2009
334
نام
بردیا
این آمار بالا برای ماکرو افتضاح هست اما برای سونی يه آمار متوسط حساب می شه
بله سونی از لحاظ فروش تقریبا داره پیشرفت میکنه ولی X360 پسرفت ، و دلیلش رو میشه رو آوردن Sony به بازارهای غربی دونست که همین اتفاق برای MS هم افتاد ولی MS نتونست این کار رو خوب انجام بده و فقط تونست چند بازی ای زیاد هم جالب نبودن رو وارد بازار بکنه ( منظورم بازی های ژاپنی هستش ) .
شاید حرف هایی که میزنم غلط باشه ولی زمان عرضه ی کینکت قطعا X360 فروشش چند برابر میشه ...

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
منظور من چيز ديگه‌اي بود، يعني اگر حتي Kinect هيچ بازي هاردكوري رو ساپورت نكنه (كه بعيد ميرسه اينطوري باشه)، و مايكرو صرف‌نظر از Kinect، بازي‌هاي هاردكور رو براي 360 درنظر داشته باشه (مثل گذشته)، بازار هاردكور رو هم از دست نميده و همزمان بازار كژوال رو هم در نظر داره (با كينكت)، حالا اين يعني چي؟ يعني دو اصل مهم رو با هم در‌اختيار داره، چيزي كه سوني تقريبا، تمركزش رو رو بازار هاردكور داره و نينتندو هم رو casual، و مايكرو يه جورايي داره دوطرف سكه رو نگاه ميكنه. حالا با اين شرايط فكر نميكنم (اگه فروشش يهو زياد نشه) فروشش افتي (حداقل به صورت محسوس) داشته باشه.تازه، ما همه شرايطُ در حالت مينيمم و بدترين حالت در نظر گرفتيم.

من کلا با بحث فروش کاری ندارم :) من با رفتن بازی های هاردکور زیر سایه بازی های Casual کار دارم .
رسیدن به این چیزی که شما گفتی ( قسمت Bold شده در بالا ) خیلی سخته ! چه بخوایم چه نخوایم وجود کنترل حرکتی در پلتفرمی که داره بازی روش ساخته میشه ، تیم سازنده رو مجبور به استفاده می کنه . ( حالا فروش خوب باشه ناشر هم فشار میاره ! )

اما اگر اینی که شما گفتی درست از آب در بیاد عالی میشه !

wolverin

کاربر سایت
Jun 17, 2009
1,201
نام
اشکان
بابا این حرفا رو جم کنید : پرچم بالاست :d ( فن ایکس باکس )
در مورد این حرف : مایکرو به دوران افول رسیده و سونی تاره داره اوج میگیره و در سالهای اینده بازار برای سونی هست.
هم میخوام بگم کهسونی خسته نباشه بعد4 5 سال میخواد اوج بگیره !!!!

از کجا میدونید که بازی هارد کور برای کاینکت نمیاد ؟؟؟

Last edited by a moderator:

keivan_depp

کاربر سایت
Apr 9, 2010
303
شرکتی که 3 تا بازی برتر دتاریخ رو داره چرا باید رو سیاه شه ؟؟؟؟
دلیلتون برا این حرف چیه ؟
اگه نیتندو نباشه سرعت رشد مایکرو و سونی بخاطر افت رقابت کمتر میشه
اگه رقابت (سالم) نباشه سرعت پیشرفت کم میشه عزیز !:)
دلیلم ؟از بازیاش و سیاستاش بدم میاد،دلم میخواد با کله بخوره به زمین،حالا کیانوش کنی میخواد بدش بیاد خوب بیاد!به من چه!او3تا رو هم بگو ، مرسی...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر