آموزش پیاده سازی روش های Airflow Mod برروی کنسول Xbox 360

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
آموزش پیاده سازی روش های Airflow Mod برروی کنسول Xbox 360
Shroud Heatsink & Divider Fan Mod

1111.jpg

کنسول Xbox 360 از لحاظ ساختار و فرایند تولید دارایی معایب و اشکلاتی است.
یکی از مشکلات اصلی کنسول Xbox 360 نوع ساختار، چیدمان و قرار گیری قطعات و وسایل در کیس بسیار باریک آن است
به طوری که فضا بسیار محدود شده و تهویه به خوبی صورت نمی گیرد.
از همین رو کاربران با آزمون و خطاهای بسیار راه های متعددی برای حل و برطرف کردن مشکل تهویه کنسول انجام داده اند.

کاربران این نوع کنسول هر چند که می دادند با انجام این روش ها و دستکاری های غیر قانونی در کنسول، کنسول خود را از ضمانت شرکت خارج می کنند
ولی با این وجود همچنان به انجام این روش ها و ابداع روش های جدید تر برروی کنسول خود مشغول هستند.

یکی از بهترین روش هایی که بعد از 12 ولت کردن فن های کنسول از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است پیاده سازی روش های Airflow Mod است
که به دو بخش اصلی تقسیم می شود: پوشاندن سینک های دو پردازنده کنسول ( Shroud Heatsink ) و تقسیم کردن مسیر جریان هوای درون کانال فن های کنسول (Divider Fan Mod ).
با اجرای این روش ها سطح مکش جریان هوا دقیقتر و بهتر خواهد شد، و قدرت واقعی 12 ولت فن های کنسول نمایان می شود.

پیاده سازی این روش ها به قدری تاثیر مثبت دارد که می توان آن را مکملی کامل برای 12 ولت کردن فن های کنسول دانست.
این روش ها در سطح های مختلفی انجام می شود که بسته به نوع آن دارای کیفیت های متفاوتی می باشند.

در این آموزش سعی شده به بعضی از این موارد پرداخته شود و به صورت دقیق روش پیاده سازی آنها شرح داده شود.

( برای مشاهده میزان تغییرات دمایی و کارایی این روش به مطلب مقایسه بین سیستم های Watercooler، Intercooler و روش های Cooling مراجعه فرمایید )

دانلود آموزش از بخش Premium

تمامی حقوق این اثر متعلق به سایت بازی سنتر می باشد
اشتراک گذاری و یا هر نوع کپی برداری از این مطلب حتی با ذکر نام منبع به هر نحوی غیر مجاز است

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
یعنی دیگه SD نکنیم اینو کنیم ! ؟

SD= Shroud & Divider

اگر شما SDM کرده بودید این سوال رو دیگه نمیکرید.
این رو هم بگم که نگید SDM چی هستش Shroud & Divider Mod

اگر این واژه ها رو اول ترجمه می کردید بهتر بود از پست زدن

Shroud Heatsink & Divider Fan Mod
پوشاندن سینک و تقسیم کردن فن

METALGEAR74

کاربر سایت
Feb 5, 2008
72
نام
سعید
سلام اون 10 درصد نپوشاندن سینک رو توضیح نمی دین؟ من روی رم ها رو نمی خوام سینک بزارم اون 10 درصد رو هم الان پوشوندم آیا اینجوری بهتره؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
METALGEAR74

صفحه 4 Airflow Mods
نکته1: سعی نکنید مقوا به صورت کامل قسمت عرض سینک پردازنده گرافیکی را بپوشاند و بگذارید که 10 الی 20 درصد از سینک آزاد باشد تا مقداری هوا از بالا هم کشیده شود، تاثیر آن وقتی معلوم می شود که برروی رم ها سینک نصب کرده باشید.
نکته2: بهتر است فقط نصفی از سینک پرازنده کنسول را بپوشانید مخصوصاً در سری های برد فالکون که سینک سومی هم وجود دارد و بعد از عمل Shroud برروی سینک سوم عملکرد آن به خوبی مشخص می شود. ( این موضوع در آینده توضیح داده خواهشد شد )

اگر دوباره این مطلب رو بخونی متوجه میشید.
نوشتم که بهتره 20 درصد پوشیده نشده ( در کل، برای همه وارد )
و اینکه وقتی روی رم ها سینک نصب کنید تاثیر اون دیده میشه.

بعد اینکه از کدوم روش استفاده کردید ( مقوا چسب الومینیوم )

Ali0008

کاربر سایت
Feb 12, 2008
88
نام
علی
ببخشید !
وقتی ورقه آلمینیومی روی سینک میزاریم و با چسب می چسبونیم ؟ چسب آب نمی شه یا چسبندگیشو از دست نمی ده ؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
Ali0008

اگر چسب خوب استفاده کنید هیچ دلیلی نداره که بخواد آب بشه و یا چسبندگیش رو از دست بده
الان چندتا از بچه های سایت هستند که از همین روش استفاده کردند.

شما اگر از این بابت خیلی نگران هستید که ناگهان چسب وا بره میتونید از کمی کاغذ و چسب دوقلو استفاده
کنید که دیگه به راحتی کنده نشه.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
اون طوری که باید بپوشونه نیست ( برد های لانچ )
فقط توی سری ایلایت کمی پایه های DVDROM کوتاه تر شدند که فاصله کمتری پیدا کردند با سینک

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,928
نام
مهدی
ببخشید خلیل جان دخالت میکنم ولی این بحثی که راجع به پوشوندن کل و یا قسمتی از هتسینک در بورد های لانچ شده باید عرض کنم که من در چند حالت این مسئله رو تست کردم یه حالت که 10 در صد رو آزاد گذاشتم و یا در حالت دیگه ای که 20 درصد و یه حالت دیگه 50 درصد رو باز گذاشتم . حتی در یک حالت روی مقوا رو بصورت شیارهایی با تیغ دراوردم (شبیه به کارتهای گرافیک سری 8000 ) . ولی هیچ کدام از این حالتها مثل پوشوندن کامل جواب نداد (با تست گرمای هتسینک) و دلیلش هم حرکت یکنواخت و سراسری هوا روی هتسینک از ابتدای هتسینک تا انتهای اون بود . بازهم میگم این نتیجه ای بود که من از این مسئله گرفتم و شاید شما و یا دوستان دیگه ای به نتیجه ای غیر از این رسیده باشن .

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
سلام مهدی جان، من هم سر این موضوع خیلی با خودم کلنجار رفتم چون نمونه کارهایی که از ریچارد
دیده بودم کاملاً سطح سینک پوشیده میشد.

ولی مشکل اصلی که وجود داره سینکی هستش که قراره جلوی سینک GPU قرار بگیره

هرچند که در نمودارها و جدول های تغییر حرارتی که دیدم از تغییرات دمایی بعد از اجرا و نصب
روش های Cooling، در نصب سینک برروی چیپ های Ram کنسول تاثیری بر افزایش دمای GPU رو نشون نمیداد.

ولی من مجبور بودم که چیزی رو بنویسم و بگم که برای همه کاربران چه حرفه ای و چه اماتور قابل استفاده باشه.

اگر کسی نتونه سینک مناسبی رو تهیه کنه:
فکرش رو کنید که اگر سینکی که جلوی GPU نصب بشه بزرگتر از حد معمول باشه و نوع قرار گیری شیارهای اون
مانعی برای سینک GPU باشه، قطعاً با افزایش دمای 2 درجه ای در GPU شاهد خواهیم بود.

توی اون مطلب هم سعی کردم ابعادی رو انتخاب کنم که این مشکل احتمالی نامناسب بودن
سینک رو رفع کنه و تقریباً بتونه همون کارهایی رو داشته که پوشاندن کل سینک داره.

این رو هم بگم که شیوه های عجیبی رو دیدم از پوشاندن سینک که گفتنش جزء سردرگمی کاربران چیز دیگه ای نداره.

surf.php.jpg

باز هم ممنون از توجهی که داشتید و دارید.

حق نگهدار

آخرین ویرایش:

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,928
نام
مهدی
البته خلیل جان اگه منظورت از این روش همین عکسیه که گذاشتی مطمئنم که ایشون اون قسمت از مقوای روی هتسینک رو که بصورت مربع بریده رو به این علت به این شکل داورده که اون قسمت و همچنین در امتداد همون قسمت دقیقا چیپ gpu زیر اون قسمته و بیشترین دما در اون ناحیه حس میشه و با این کار میخواسته دمای اونو پایین بیاره .
جلوب هتسینک cpu هم به این علت چسب زده چون در اون قسمت لوله مسی قرار گرفته و هتسینک در اون قسمت تقریبا به دو قسمت تقسیم میشه و برای تمرکز بیشتر عبور هوا این چسب رو اونجا زده .
اینکه لبه های مقوا رو تا جلوی هتسینک پایین اورده رو متوجه نمیشم و فکر هم نمیکنم نتیجه خاصی داشته باشه .
در کل من همون روش قدیمی رو که هتسینک کامل پوشونده میشه رو بیشتر قبول دارم و فکر میکنم بهترین نتیجه رو همون روش داره .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر