آموزش ساخت گلیچ برد در خانه!

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
539
نام
فرید
خب بالاخره تصمیم گرفتم روشی رو که خودم گلیچ میزنم رو پابلیک بکنم.
با این روش حدود 60 تا دستگاه رو گلیچ زدم که زمان بوت همشون بین 5 تا 10 ثانیه هست.
همشون هم جاسپر 512 بودن. تا حالا اصلا به اسلیم دست نزدم.
چند تایی هم ورژن دو زدم. در کل دو تا جاسپر رو هم خراب کردم! :d

لیست قطعات مورد نیاز :
XC2C64A-VQ44
Diode 1N4148
Resistor 1 Kohm 1/4 W
Resistor 22 Kohm 1/4 W
Ceramic Capacitor 100 nF (104)
Ceramic Capacitor 68 nF (683)
Ceramic Capacitor 47 nF (473)

بهترین طول سیم ها :
RST --> زرد --> 30 سانتیمتر
OUT --> قهوه ای --> 28 سانتیمتر
PLL --> سفید --> 21 سانتیمتر
CLK --> آبی --> 15 سانتیمتر
1.8v --> نارنجی --> 13 سانتیمتر
3.3v --> قرمز --> 8 سانتیمتر
GND --> سیاه --> 3 سانتیمتر

اینم از آموزش کامل RGH به صورت PDF

Last edited by a moderator:

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,273
دستت درد نکنه فرید جان، فقط سه تا سوال. اون دوتا جاسپر چه بلایی سرشون اومد؟
شکل نقاط لحیم برد گلیچ توی فایل PDF همون نقاط ابتدایی هستند ولی توی این پست شما از نقاط جدیدتر (و بهتری که بعدا اومدند) استفاده کردی. شاید بهتر باشه فایل رو با این عکسها آپدیت کنی.
یه خواهش آخر هم اینکه لطفا اگر میتونی یه نقشه ساده از مدار گلیچت بذار. به نظر من از روی دوتا عکس اصلا نمیشه دید چی به کجا وصل شده.

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
539
نام
فرید
اون دوتا جاسپر چه بلایی سرشون اومد؟
والا اون دو تا جاسپر یکیش اولین تجربم بود که همه چیز مرتب پیش رفت و زمان بوتش هم دقیقا 5 ثانیه بود! ولی توی یکی از فروم های خارجی دیدم یه نامرد نوشته بود : my console boots instantly منم دهنم آب افتاد گفتم یه کم دیگه باهاش ور برم ببینم میشه زمان بوت رو instantly کرد. اومدم یه خازن 470 پیکو رو مستقیم زدم روی نقطه RST به صورت inline بعد وقتی دستگاه رو روشن کردم رفت روی 0022 هر قدر هم روش کار کردم نتونستم درستش بکنم. ظاهرا CPU مرخص شد! دومی هم واقعا نمیدونم مشکلش چی بود بعد از نصب گلیچ وقتی روشن کردم رفت روی 0012 که مربوط میشه به گرم شدن GPU کلی با اون هم ور رفتم ولی درست نشد! ظاهرا باید ریبال بشه که من نه حوصله این کار رو دارم نه تجهیزاتش رو.

شکل نقاط لحیم برد گلیچ توی فایل PDF همون نقاط ابتدایی هستند ولی توی این پست شما از نقاط جدیدتر (و بهتری که بعدا اومدند) استفاده کردی. شاید بهتر باشه فایل رو با این عکسها آپدیت کنی.
اون آموزش pdf آموزش استاندارد هست که از ماتریکس استفاده میکنه. حالا اگه کسی خواست میتونه از این گلیچ برد دست ساز به جای اون استفاده بکنه.

یه خواهش آخر هم اینکه لطفا اگر میتونی یه نقشه ساده از مدار گلیچت بذار. به نظر من از روی دوتا عکس اصلا نمیشه دید چی به کجا وصل شده.
من در واقع از روی نقشه kipper2k استفاده کردم. البته یه کمی تغییرات توش ایجاد کردم. مثلا خازن 470 رو کلا حذف کردم و ولتاژ مربوط به جی تگ پین 35 رو از مدار کلا قطع کردم. فردا یه نقشه درست و حسابی از ماله خودم میزارم :

آخرین ویرایش:

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,241
نام
علیرضا
والا اون دو تا جاسپر یکیش اولین تجربم بود که همه چیز مرتب پیش رفت و زمان بوتش هم دقیقا 5 ثانیه بود! ولی توی یکی از فروم های خارجی دیدم یه نامرد نوشته بود : my console boots instantly منم دهنم آب افتاد گفتم یه کم دیگه باهاش ور برم ببینم میشه زمان بوت رو instantly کرد. اومدم یه خازن 470 پیکو رو مستقیم زدم روی نقطه RST به صورت inline بعد وقتی دستگاه رو روشن کردم رفت روی 0022 هر قدر هم روش کار کردم نتونستم درستش بکنم. ظاهرا CPU مرخص شد!
اره منم اون اوایل همین طوری فکر میکردم بعدا فهمیدم instantly همون 5 ثانیه خودمونه!! الایت بدبخت منم همین طوری سوخت.!

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,273
با تشکر از فرید جان، با اجازه ات من از روی نقشه ای که شما گذاشته بودی، نقشه مدارچاپیش رو درست کردم (البته فعلا فقط RGH1). متاسفانه نقطه 3.3 ولتی که برای پروگرام کردن لازمه همون بالا موند و نتونستم بیارمش پیش بقیه ولی فعلا داشته باشیدش.

RGH-Board.jpg

آپدیت: این هم نقشه ای که هر دو ورژن 1 و 2 گلیچ رو با هم پشتیبانی میکنه. همه پورتها هم کنار هم هستند. برای RGH1 باید در محل مقاومت R3 یک سیم لحیم بشه. همونطوری که میبینید من یک LED هم تعبیه کرده ام که انجام گلیچ رو نشون میده. اندازه برد هم همونطوری که میبینید خیلی کوچک و در حدود 3x3 سانت دراومده.

RGH-Board-Slim-FAT.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر