آموزش جلوگیری از به اشتراک گذاری اطلاعات Whatsapp در فیسبوک

Space Bandit

کاربر سایت
Aug 18, 2016
135
759
نام
امیر پارسا
برای اولین بار بعد از 4 سال که فیسبوک مالکیت Whatsapp را خریداری نمود، قوانین و مقررات و همچنین حریم کاربران (Privacy Policy) در این پیام رسال دستخوش تغییراتی شده است. قسمتی از این تغییرات مربوط به اشتراک گذاری اطلاعات اکانت شما با فیسبوک میباشد. در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

چه اطلاعاتی با فیسبوک به اشتراک گذاشته خواهد شد؟

در صفحه به روز شده سوالات متداول در پیام رسان Whatsapp این گونه بیان شده است که شماره تلفنی که از آن برای جهت لاگین شدن به Whatsapp به همراه آخرین زمانی که شما از این پیام رسان استفاده کرده اید با اکانت فیسبوک شما به اشتراک گذاشته خواهد شد. با توجه به سیستم کد گذاری end to end، فیسبوک توانایی دستیابی به پیام ها، تصاویر و سایر محتوایی که به اشتراک گذاشته شده است را ندارد، تنها شما و شخصی که این موارد را با آن به اشتراک گذاشته اید قادر به مشاهده هستند. هر اطلاعاتی که توسط Whatsapp به اشتراک گذاشته شود به صورت عمومی برای افرادی که از فیسبوک استفاده میکنند قابل نمایش نخواهد بود، این بدان معنی است که اگر Whatsapp شماره تلفن شما را به با فیسبوک به اشتراک بگذارد، این شماره در قسمت مربوط ِ در پروفایل شما جهت نمایش به سایرین قرار نخواهد گرفت.

به چه دلیل اطلاعات شما به اشتراک گذاشته میشود؟

صفحه سوالات متداول دلیل به اشتراک گذاری اطلاعات ما بین فیسبوک و واتس اپ را هماهنگ سازی بیشتر بین این 2 اعلام کرده است که باعث مبارزه با هرزنامه ها (Spam) و سو استفاده های احتمالی خواهد شد. همچنین بهبود سرویس های فیسبوک و تبلیغات هدفمند. فیسبوک ادعا کرده است که داشتن شماره تلفن استفاده کنندگان از پیام رسان واتس اپ کمک میکند تا محصولات شرکت هایی که شما پیش از این با آن ها تعامل داشته اید را به جای آن دسته از شرکت هایی که برای شما نا آشنا هستند مشاهده کنید. هر چند که مشخص نیست داشتن شماره تلفن به چه صورت این مهم را به انجام خواهد رساند.


آیا باید منتظر نمایش تبلیغات در واتس اپ بود؟

خیر، حداقل نه مانند بنر های معمول که در سرتاسر وب مشاهده میشود، اگر چه واتس اپ به دنبال راه هایی جهت ارتباط دادن مشتری و تجارت های مختلف است. به این صورت که شما میتوانید به وسیله پیام کوتاه با بانک خود در تعامل باشید و موجودی حساب خود را بررسی نمایید یا اقدام به پرداخت هزینه تلفن همراه خود کنید. واتس اپ قصد دارد اطلاعات مربوط به تجارت های مختلف را بر روی آن دریافت کنید، مانند اطلاعات پرواز.


خبر خوب این است که واتس اپ به محافظت کردن از شما ادامه خواهد داد، به این موضوع به این صورت اشاره شده است " ما تجربه ای که حاوی از هرزنامه ها باشد را برای شما نمیخواهیم، مانند تمام پیام های خود شما میتوانید این ارتباطات را مدیریت کنید، ما به انتخاب های شما احترام میگذاریم"


متوقف کردن واتس اپ از به اشتراک گذاری اطلاعات با فیسبوک:

  1. واتس آپ را بر روی گوشی خود باز کنید
  2. وارد قسمت Setting این نرم افزار شوید
  3. گزینه Account را انتخاب کنید
  4. بر روی گزینه Share my account info تپ (Tap) کنید
  5. برای غیر فعال سازی این گزینه Don’t Share را انتخاب نمایید.


بعد از انجام این کار پنجره ای ظاهرا میشود که در آن این پیام به شما نمایش داده میشود" اگر Don’t Share را انتخاب کنید، در آینده قادر به تغییر این تنظیمات نخواهید بود" این بدان معنی است که این گزینه بعد از این در قسمت Account در بخش تنظیمات مشاهده نخواهد شد.
 
آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟