mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
این پیشبینی هارو داشته باشین تا بعدن ببینیم کی راست گفته:
------------------------------------------------
Strategy Analytics (Worldwide Through 2012)
Sony PS3 - 121.8 million (61%)
Xbox 360 - 58.8 million (30%)
Nintendo Wii - 18 million (9%)
Total - 198.6 million

http://www.strategyanalytics.net/default.aspx?mod=PressReleaseViewer&a0=2479
--------------------
Kagan Research (Through 2010)
Sony PS3 - 56.5%
Xbox 360 - 28.5%
Nintendo Wii - 15%

http://www.kagan.com/ContentDetail.aspx?id=65
-------------------
http://www.businessweek.com/technology/content/jan2006/tc20060123_995345.htm

2008
360 - 8.0 million
PS3 - 7.1 million
REV - Data Unavailable in Article

Total Through 2007
360 - 11.8 million
PS3 - 3.9 million
REV - 3.9 million

Total Through 2008
360 - 19.8 million
PS3 - 11.0 million
REV - Data Unavailable in Article
-------------------
Piper Jaffray (U.S. Through 2008)
Xbox 360 - 19.6 million (48.3%)
Sony PS3 - 15.5 million (38.2%)
Nintendo Wii - 5.5 million (13.5%)

Citigroup (U.S. Through 2008)
Xbox 360 - 19.8 million
Sony PS3 - 11.0 million

UBS (U.S. Through 2009)
Sony PS3 - 23 million (43%)
Xbox 360 - 20 million (38%)
Nintendo Wii - 10 million (19%)

Friedman Billings Ramsey (U.S. Through 2010)
Xbox 360 - 24.6 million (40.7%)
Sony PS3 - 23.3 million (38.6%)
Nintendo Wii - 12.5 million (20.7%)

In-Stat (Worldwide Through 2010)
Sony PS3 - 50%
Xbox 360 - 28.6%
Nintendo Wii - 21.2%

Wedbush Morgan Securities (U.S. and Europe Through 2010)
Sony PS3 - 45%
Xbox 360 - 35%
Nintendo Wii - 20%

Merrill Lynch (Worldwide Through 2008)
Xbox 360 - 47%
Sony PS3 - 33%
Nintendo Wii - 20%

IDG (U.S. Through 2008)
Xbox 360 - 15.5 million (43.3%)
Sony PS3 - 13.5 million (37.7%)
Nintendo Wii - 6.8 million (19.0%)

P.J. McNealy (Worldwide Through 2007)
Xbox 360 - 21 to 23 million
Sony PS3 - 13 to 16 million
Nintendo Wii - 12 to 14 million

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
مثل اینکه طبق معموال منظورمو بد رسوندم.
من گفتم کلا برای یکی که بخواد PS3 بخره،مثل یه گیمر معمولی که به پشتوانه PS2 میخواد کنسول بعدیه سونی رو هم بگیره،آخرین نگرانی پولشه.
در من امین لازم نیست گشنه بخوابه،میتونه بره غذا بخوره،ولی خوب با دو سه ماه پس انداز راخت میتونه بره PS3 بخره و از اونجا که من اینو برای گیمرای عادی گفتم(نه Fanboy ها و هاردکور ها)خیلی واسش مهم نیست که روز لانچ بخره،چون احتمالا روز لانچ میفهمه که کنسول PS3 هم اومد!بعدش میگه پس PS3 هم چیز خوبیه چون حتما PS2 جدیده،و واسه سونی هم اصلا مهم نیست که کنسولشو هاردکور بخره یا معمولی.
مثالی که زدم همه چیو مشخص میکنه،شما فرض کن یه کسی هستی که هر از گاهی میره مغازه میگه بازیه خوب چی داری و کلا تو خیلی ریز نمیشی تو جزئیات،یه کنسولی هم هست به اسم PS2 که همه جای دنیا کردنش تو بوق و کرنا و تبلیغش تو روزنامهی ایرانم هست،بعد یهو یه کنسولی میاد به اسم PS3،با قیمت 200 هزار تومن(با توجه به شرایط اقتصادی فعلی) و میری اونو میخری و همین باعث میشه که کنسول سونی بسیار فروش کنه.
شما فکر میکنین همه جا همه نشستن دارن اخبارو امتیازا و نقدا و این جور چیزا رو چک میکنن،مصاحبه بازیسازا رو میخونن و این حرفا،واسه همین میگی مثلا چون بازیهای 360 اینطوریه و مال PS3 اونطوریه،پس 360 زیاد فروش میکنه.
یا دلیلی نداره که موفقیت PS2 باعث موفقیت PS3 باشه،در صورتی که سونی باجرقه ای که توی PS1 زد،فروش بقیه کنسولاشو تا یه حدی تضمین کرد.
شاید بشه گفت حتی 10درصد اون صد میلیون نفری که PS2 خریدن،ندونن که توی بازی از شیکسل پیدر استفاده شده،یا فلان تکنیک برنامه نویسی توش استفاده شده.
حداقل سونی مطمئنه که نصف اون 90درصدی که PS2 رو خریدن،میرن و PS3 رو میخرن،چون به PS3 به چشم یه PS2 جدید نگاه میکنن.
پس وقتی با اطمینان از پیش بینی فروش کنسولا صحبت میکنین،اینو هم در نظر بگیرین که همه مثل یه سری از بچه های این سایت،دنبال اخبار و نقدا و چرندیات مختلف نیستن!
در ضمن میتونم به جرات بگم که فروش PS2 تو ایران به میلیون نرسیده.

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
اقا عماد یه چیزو فراموش کردی برای کسی که ps3 بخواد خرجش میره بالای 1000 دلار اخه ps3 خالی به چه دردی میخوره دو سه تا بازی و چند تا وسایل جانبی لازمه که پولش خیلی زیاد میشه و یه گیمر معمولی ps2 رو انتخاب میکنه که بازیهاش هم ارزونتره شما فکر کردی همه مثل ما دنبال گرافیک هستن نه هزینه برای اکثر مردم در درجه اول هستش

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
نوشته شده توسط mt3691:
یعنی عماد جون شما میگی اینهمه ادمای مختلف تو سایتهای مختلف حتی انالیز کننده ها و خلاصه اینهمه منتقد همه طرفدار 360 هستن که این حرفهارو میزنن پس خوش بحال xbox360 که اینهمه طرفدار داره;)
در ضمن 600 دلار خیلی پوله برای یه کنسول ببین الان با 120 دلار میشه یه ps2 خرید با اون ارشیو بازی چند هزارتایی کی میاد 600 دلار پول کنسول بده اگه دقت کنی میبینی که ps2 هنوز فروشش خیلی بالاس و این بخاطر قیمت پاینشه چون اونایی که الان میخرن مطمئن باش سونی فن نیستن اگه بودن چندین سال قبل میخریدن و مطمئنن نمیگی که ps2 از xbox360 بهتره;)
من که فکر کنم فروش ماهیانه ps2 از ps3 بیشتر بشه(اینو یادت باشه بعدن به حرف من تو همین تاپیک میرسی)
بابا جوم من فقط یک چیزو میگم کسی که برای خرید یک بازی 100 دلار پول میده
100% حاضره برای خرید یک کنسول 600 دلار پول بده
این قیمت فقط برای ما زیاده( که اونم خیلی نیست):
پس اینقدر نگین قیمت ps3 فروششو پایین میاره این تاپیک هم میزاشتی بعد از اومدن ps3 میزدی بهتر بود

در ضمن میتونم به جرات بگم که فروش PS2 تو ایران به میلیون نرسیده
دقیقا ایران و این چند کشوری که قانون کپی رایت درشون اجرا نمیشه و براشون ps3 و بازیهاش خیلی گرونن تاثیری در فروش ps3 ندارن

آخرین ویرایش:

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
چرا خرجش میره بالای 1000دلار؟!!!
یه PS3 با قیمت 600دلار هم هارد داره،هم یه سری چیز کوفتی مثل HDMI اینا که من نه از این چیزا سردرمیارم،نه دوست دارم سر در بیارم،ولی میدونم کسی که یه PS3 بگیره،تنها چیزی که کم داره یه دسته ی اضافس(که شاید بعدا اونم بکنن تو همون 600دلار) و هیچ!
بحث بازی جداس.اگه بازیهای PS3 بیشتر از 80دلار شدن،من دیگه تو این فروم پست نمیزنم!_تیریپ خفن!)ولی مطمئن باشین اون تصور که چون بازیهای PS3 روی BD عرضه میشن،واسه همی فیمتشون خیلی زیاد میشه،کاملا غلطه.
فکر کنم یه ماه پیش بود که یه لیست از فیلمهایی که قبل یا با لانچ PS3 قرار بود روی BD عرضه بشن رو تو یکی از تاپیکا گذاشتم.اگه یه نگاه به اون لیست میکردین میدیدین که پرفروش ترین فیلمای تاریخ روی BD با قیمت احتمالی50-60دلار قراره بیان،پس BD به هیچ وجه فرمت خیلی گرونی نخواهد بود.
من بحث بازی رو نکردم،اگه شما بخوای اونطوری حساب کنی،خوب واسه X360 هم باید یه HD-Drive با حول و حوش صددلار هم به عنوان یه وسیله جانبی اجباری به حساب بیارین،یعنی با فرض حداقل قیمت واسه HD Drive شما یه 360 پرمیوم واست 500دلار تموم میشه(با توجه به اینکه مایکروسافت گفته تا یه سال دیگه هیچ Price Drop ای در کار نیست).
این یعنی چی؟؟یعنی یه 360 پریمیوم تموم شده فقط حداکثر 100دلار از یه PS3 پریمیوم ارزونتره.و این صددلار میشه گفت تفاوت BD و HD میشه.هم تفاوت کیفیت تصویری،و هم احتمالا تفاوت کیفیت فیلمها و Bonus Features ای که توی دیسک میذارن.
الان میشه بگین چطوری 360 از PS3 ارزونتره؟

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
من کنسول میخرم برای بازی و حاضر نیستم 200 دلار بدم که فیلم بلوری ببینم;)
ببین ms حق انتخاب برای مشتریهاش قائل شده ولی سونی داره طرفداراشو مجبور به خرید بلوری میکنه یه سوال از طرفدارای سونی دارم که دوست دارم راستشو بگین اگه یه مدل ps3 بود که dvd میخورد و بازی های ps3 رو اجرا میکرد و 400 دلار قیمتش بود شما کدومو انتخاب میکردین؟من که مدل 400 دلاریرو میخواستم ولی سونی اجازه انتخاب نمیده چون دنبال جا انداختن بلوری هست
در ضمن مشکل گرون بودن فقط برای سونی نیست بلکه 360 هم این مشکلو داره ولی کمتر بحرحال خواهیم دید ps2 تا مدتها بالاترین فروشو داره حتی بالاتر از ps3;)
--------------------------------
این تاپیک هم میزاشتی بعد از اومدن ps3 میزدی بهتر بود
جنگ کنسولها شروع شده حالا اگه سونی و نینتندو جا موندن تقصیر ماکروسافت نیست الان 360 داره میفروشه وسونی هنوز چیزی برا فروش نداره;)
-------------------------------
بعضی ها میگن این 10 میلیون فروش 360 تا اومدن ps3 رو از کجا اوردی اینم لینک خبر بیل گیتس گفته و همینطور گفته تا اخر امسال 160 بازی برای 360 میاد;)
خبر

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SaaRaa

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
تاریخچه فروش کنسولها :
NES: 61,780,000
Sega Master System: 13,000,000
Nintendo Gameboy: 118,420,000 (possibly includes color?)
Sega Game Gear: 8,650,000
Atari Lynx:؟

NEC Turbografx 16: 2,500,000 (est.)
NEC Turbografx CD:
Sega Mega Drive (Genesis): 30,750,000
(Sega CD): 2,500,000 (North America)
(Sega 32X): 50,000-200,000 (est.)
NEC Supergrafx:
SNK Neo Geo:
Nintendo SNES: 49,020,000

Philips CDi:
NEC TurboDuo:
SNK Neo Geo CD:
NEC PC-FX:
Atari Jaguar: 10,000 (est.)

Nintendo Virtual Boy: 770,000
Gameboy Color:

Panasonic 3DO:* 700,000 (est.)
Sony Playstation: 100,000,000
Sega Saturn: 9,260,000
Nintendo 64: 32,930,000

Wonderswan color:
Game Boy Advance / GBA SP: 65,740,000
Nokia N-Gage: 1,300,000

Sega Dreamcast: 10,600,000

* Panasonic never released any sales figures for the 3DO

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
اینم تاریخچه جنگ کنسولها:
ZX Spectrum vs. Commodore 64
اواسط دهه 80 این جنگ واقع شد و کمودور خیلی بهتر از اسپکتروم بود و البته قیمتش هم دو برابر اون و رو هم رفته این اولین جنگ چشم گیر بین کنسولها بود
------------------------------------------
Amiga vs. Atari ST
اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 این جنگ اتفاق افتاد که البته امیگا خیلی بهتر بود حتی با pc هم رقابت میکرد و طرفدارای زیادی هم داشت
-----------------------------------------
جنگهای 8 بیتی
Nintendo Famicom(nes) vs Sega Master System
نینتندو تو شمال امریکا و ژاپن اول شد و سگا تو برزیل و اروپا جالب اینجاس که بدونین نینتندو اگه بازی برای nes میمد دیگه اجازه نمیداد روی سگا بیاد و اگه بازیساز اینکارو میکرد بن میشد (عجب زورگویی بوده این نینتندو:eek: )
نتیجه جنگ:
Sega Master System: 12 Million
Nintendo Entertainment System: 62 Million
----------------------------------------
اولین جنگ کنسولهای دستی
Sega Game Gear vs Nintendo Game Boy
گیم بوی تقریبا تو تموم دنیا اول شد و بهترین رکورد رو زد نینتندو خیلی از بازی های نعروف خودش رو برای گیم بوی پورت کرد و بازیهای پازل معروف مثل تتریس رو مجانی رو دستگاه میداد! کنسولهای دستی دیگه ای هم تو این مدت اومدن ولی هیچ کدوم موفق نشدن
نتیجه جنگ:
Sega Game Gear 9 Million
Nintendo Game Boy 119 Million
---------------------------------------
جنگهای 16 بیتی
Sega Mega Drive vs Super Nintendo
اوایل جنگ از فروش خبری نبود تا اینکه بازی Sonic the Hedgehog و سگا نینتندو رو تو امریکا و اروپا کنار زد ولی نینتندو تو ژاپن اول بود و همون هم باعث شد جنگ رو ببره!
سگا در این موقع یه اشتباه تاریخی کرد و کنسول 32 بیتی ساترن رو داد بیرون و پشتیبانی خودش از مگادرایو برداشت و این باعث شد طرفداراشو از دست بده و نینتندو به فروش ادامه داد و تو امریکا هم اول شد
نتیجه جنگ:
Sega Mega Drive: 35 Million
Super Nintendo: 49 Million
--------------------------------------
جنگهای 32 و 64 بیتی
Sega Saturn vs Nintendo 64 vs Sony PlayStation
ساترن که پیشرفته ترین کنسول ایندوره بود و دو تا cpu داشت مشکل بزرگی بنام بازیسازا داشت و کسی نمیتونست از cpu دوم استفاده کنه و فقط first-party developers میتونستن ازش استفاده کنن!(بعضی ها میگن سگا cpu دوم رو برای اینکه از سونی کم نیاره اضافه کرده بود)و در کل بازی ساختن براش سخت بود(مثل ps3;) (
یه اشتباه سگا همنطور که بالاتر گفتم این بود که دستگاه رو 4 ماه زودتر تو امریکا ریلیز کرد و بازی زیادی براش اماده نداشت و تازه 100 دلار هم از ps1 گرونتر بود و مردم رفتن سمت ارزونتر(قابل توجه اقا عماد)
سونی کنسولش مال بچه ها تا حدود 20 سال بود ولی بقیه بیشتر رو بچه ها تمرکز کرده بودن و این بهشون ضربه زد تو این دوره فروش بیشتر پشتیبانی بازیسازارو میاورد و سونی فروش بیشتری کرد
نینتندو64 هم دیر وارد جنگ شد و موقعی اومد که سونی ساترن رو شکست داده بود و جاپاش رو تو بازار محکم کرده بود و اشتباه بزرگ مینتندو این بود که از کارتریژ استفاده کرد و این باعث شد قیمت بازیها بالاتر بره و تازه بازیسازا هجم کمتری داشتن برای ساختن بازی البته بازی ها سریعتر اجرا میشدن ولی قیمت بازیها طرفدارارو ناراحت کرد نینتندو بعد از چند ماه قیمت کنسول رو پایین اورد و این باعث شد از سگا جلو بزنه ولی سونی کار خودشو کرده بود
نتیجه جنگ:
Sega Saturn: 9 Million
Nintendo 64: 33 Million
Sony PlayStation: 102 Million
--------------------------------
جنگ زمان حال
Sega Dreamcast vs Sony PlayStation 2 vs Nintendo GameCube vs Microsoft Xbox
دریم کست اولین کنسول بود که وارد جنگ شد و خیلی زود هم کنار رفت که به چند علت میشه اشاره کرد
1- شکست ساترن تو دوره قبلی
2- سایه سنگین سونی روی دریم کست
3- دزدی شدید بازیها (مود شدن کنسولش)
پیروزی سونی تو این دوره از پیش تضمین شده بود به این موارد میشه اشاره کرد
1-فروش بالای ps1
2-پشتیبانی قوی بازیسازا
3- اجرا کردن dvd
4-اجرا کردن بازیهای ps1
xbox قویترین کنسول این دوره بود ولی نتونست کاری از پیش ببره ولی تونست هوادارای زیادی تو امریکا و اروپا بدست بیاره و جا پاشو برای اینده محکم کنه ولی تو ژاپن کاملا شکست خورد شاید بشه گفت به خاطر موارد زیر
1-سایز کنسول
2-نداشتن بازیهای باب پسند ژاپنی ها
3-نداشتن بازیهای اختصاصی
4-حمایت نکردن بازیسازای ژاپنی
ولی xbox از لحاظ بازی های انلاین مقام اول رو بدست اورد تو این دوره
نینتندو تو ژاپن دوم شد و تو امریکا سوم و تونست رو فروش کنسول سود کنه (xbox برای ماکروسافت هیچ سود مادی نداشت)و بازی دزدی رو این کنسول کمتر از بقیه بود
نتیجه جنگ:
Sega Dreamcast: 11 Million
Sony PlayStation 2: 101.37 Million shipped
Nintendo GameCube: 20.61 Million
Microsoft Xbox: 24 Million
--------------------------------------
جنگ کنسولهای دستی ایندوره
Nintendo Game Boy Advance vs Nintendo DS vs Sony PSP
نتیجه تا اپریل 2006
Nintendo Game Boy Advance: 75.3 million units sold
Nintendo DS: 17.8 million units sold
Sony PSP: 17.03 million units shipped
-------------------------------------
جنگ اینده کنسولها
Xbox 360 vs PlayStation 3 vs Nintendo Wii
این جنگ رو تا اینجا که همه داریم میبینیم و چیزی واسه گفتن نمیمونه فقط فروش تا حالا رو میشه گفت
Xbox 360:3.2 Million (March 06), 5 Million units projected by June 06
PlayStation 3:0 (Release Date: November 17, 2006)
Nintendo Wii: 0 (Not yet released)

موفق باشید;)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: jetalpha

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
نوشته شده توسط kinopio:
Xbox 360 هم فروشش هنوز (تا آخر ماه May) به 3 میلیون دستگاه نرسیده
یک میلیون و 900 هزار دستگاه توی آمریکای شمالی
800 هزار تا توی اروپا
100 هزار تا توی ژاپن
بین 100 تا 200 هزار تا هم بقیه جاهای دنیا
که در مجموع میشه 2 میلیون و 900 هزار تا 3 میلیون دستگاه تا آخر ماه May و نه ماه March که 2 ماه زودتره
تا آخر ماه مارچ فروش Xbox 360 حدود 2 میلیون و 200 هزار تا 2 میلیون و 300 هزار تا بوده نهایتا ،
نه 3 میلیون و 200 هزار تا !!
من عادت ندارم بدون مدرک حرف بزنم برعکس بعضیها که اصلا مدرکو دوست ندارن
اینم مدرک wikipedia رو که همه قبول دارن
By year's end Microsoft had sold only 1.5 million units; including 900,000 in North America, 500,000 in Europe, and 100,000 in Japan
اینم لینک ماکروسافت
Microsoft FY2006 Quarter 2 report, page 14
1z15rer.jpg

اینم لینک سه میلیونو دویست بازم مال wikipedia تا مارچ 2006
لینک

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
محمد جان این تیریپ حق انتخابو واقعا زدی تو خاکی!!
به قول کیانوش مثه اینکه طرفدارای 360 متعصب تر شدن!!
از اونور که حمید میگه سینماNot a good market!!
از اینورم شما میگی چون مایکروسافت HD Drive رو جدا زده حق انتخاب داده!!
منظورتو از مجبور به خرید بلوری نفهمیدم!خوب PS3 هم CD اجرا میکنه هم DVD.
چیزی که الان صددرصده اینه که BD اگه فرمت غالب نباشه،فرمت بازنده هم نیست.و ز اون ور هم کاملا مشخصه که PS3 حداقل 30 میلیون فروش خواهد کرد،پس لااقل استودیوهایی که هنوز قرارداد نبستن،میدونن که لااقل 30 میلیون نفر BD پلیر دارن خونشون.
همونطور که گفتم،اگه بخواین یه X360 با شرایط مساوی با PS3 داشته باشین،یه HD Drive بخرین(که مایکروسافت مثل اینکه گفته حول و حوش 100دلار ولی من فکر میکنم 199دلار بشه!).که میشه گفت قیمتش تقریبا با PS3 یکی میشه(البته شاید بیشتر بشه!).چون وقتی PS3 از BD حمایت میکنه،شما نمیتونین همچنان DVD های 9 گیگ رو بچسبین!
البته اگه حق انتخاب یعنی اینکه شما رو مجبور کنن ذره ذره پول بدین برای چیزهایی که واجبه!درسته،مایکروسافت حق انتخاب داده!
پ.ن:در مورد دوستانی که هی بازی 97 کیلوبایتی و آبلیوین رو غالب میکردن،میخواستم بگم یه سر برن ببینن که کمبود فضا،چطوریeM و N3 رو با مشکل مواجه کرده!!

kinopio

کاربر سایت
Feb 26, 2006
466
نوشته شده توسط mt3691:
من عادت ندارم بدون مدرک حرف بزنم برعکس بعضیها که اصلا مدرکو دوست ندارن
اینم مدرک wikipedia رو که همه قبول دارن
By year's end Microsoft had sold only 1.5 million units; including 900,000 in North America, 500,000 in Europe, and 100,000 in Japan
اینم لینک ماکروسافت
Microsoft FY2006 Quarter 2 report, page 14
1z15rer.jpg

اینم لینک سه میلیونو دویست بازم مال wikipedia تا مارچ 2006
لینک
اون سایتی هم که تو آمار فروشتو ازش گرفتی خودش آمارشو از ما ها می دزده. البته بعدشم هر جور عشقش بکشه اونو تغییر میده.
اصلا نیازی نیست که من توضیح بدم. فقط کافیه که یه آدمی که یه ذره عقلش کار کنه نگاه کنه ببینه که تا آخر سال 2005 طبق همون آمار صفحه قبل ، Xbox 360 فروشش توی آمریکای شمالی حدود 650 هزار دستگاه بوده (607 هزار تا توی آمریکا و بقیه اش هم توی کانادا) و اونوقت توی این صفحه یه دفعه فروشش توی آمریکای شمالی تا آخر 2005 شده 900 هزار تا !! :laughing:
اون wikipedia هم که دوست خود من نوشته پس نمیخواهد اونو به من بگی :laughing:
فرق بین فروش به مشتری ( sold through ) و تعداد دستگاهی که مایکروسافت تولید کرده و برای فروشگاههای فروش بازی و کنسول فرستاده ( Shippment ) رو میدونی؟؟
اون 3.2 میلیون آمار Shippment هستش نه فروش واقعی. تا آخر امسال هم مایکروسافت اگه خودشو بکشه 7 یا 8 میلیون دستگاه فروخته باشه که تا همون موقع سونی و نینتندو هم حداقل 2 تا 3 میلیون دستگاه فروختن (نینتندو که به احتمال بسیار زیاد بالای 3 میلیون دستگاه میفروشه تا آخر امسال) :laughing:
از اون 3.2 میلیونی که مایکروسافت تولید کرده و ship کرده تا آخر ماه مارس ، یک میلیونش به فروش نرفته بوده.
PS3 مدل 500 دلاریش از Xbox 360 مدل 400 دلاری بهتره و کسی لازم نیست حتما بره مدل 600 دلاری رو با Xbox 360 مدل 400 دلاری مقایسه کنه و بگه 200 دلار اختلاف دارند. این دو تا کنسول 100 دلار با هم اختلاف قیمت دارن که اگه از هر آدم عاقلی هم بپرسی میفهمه برای اون 100 دلار بیشتری که میده خیلی چیزا عایدش میشه. یک کنسول قویتر ، دسته ای که motion sensing داره ، قابلیت پخش فیلم های بلوری و ...
***ویرایش شد،رعایت کنید***

Last edited by a moderator:

shervinrs

کاربر ویژه
کاربر سایت
Mar 9, 2006
401
نام
شروين
کنسول دستی DS هم حداقل چیزی حدود 6 میلیون و 500 هزار دستگاه فروشش از PSP بیشتر بوده.
من دوباره قسمتي از كنفرانس نينتندو رو نگاه كردم كه در اون گفته شده بود كه DS شانزده ميليون فروش داشته. يعني شما مي گوييد PSP تا اون موقع كمتر از 10 ميليون فروخته بوده. اين اختلاف به نظرم خيلي زياد (تازه اون هم بدون در نظر گرفتن DS Lite كه به نظر ميرسه فروش خيلي خوبي داشته).

بعد به نظرم تعيين مقدار فروش يك كنسول كمي مشكل به نظر ميرسه. ضمنا اين آمار فروش رو كجا ميشه ديد، چون با توجه به حرف هاي شما هر چي كه من تا به حال ديدم آمار مربوط به Shippment بوده. و توي فروم ها به اين آمار اتكا مي كنند و من چيزي بر ضدشون نشنيده بودم.

اگه از هر آدم عاقلی هم بپرسی میفهمه برای اون 100 دلار بیشتری که میده خیلی چیزا عایدش میشه.
من تا به حال فكر مي كردم افراد بيشتر يك كنسول رو به خاطر بازيهاش ميخرند تا قيمت و قدرت و تماشاي فيلم.

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
دفعه فروشش توی آمریکای شمالی تا آخر 2005 شده 900 هزار تا !!
اون اسکرین شاتی که من گذاشتم امار رسمی ماکروسافته و اگه سواد داشته باشی نوشته sold یعنی فروخته شده!!!:confused: از این معتبرتر پیدا نمیشه از امار صفحه قبل خیلی معتبرتره تازه این امارو من از خودم در نیاوردم تو اینترنت منتشر شده!!!

Last edited by a moderator:

kinopio

کاربر سایت
Feb 26, 2006
466
نوشته شده توسط shervinrs:
من دوباره قسمتي از كنفرانس نينتندو رو نگاه كردم كه در اون گفته شده بود كه DS شانزده ميليون فروش داشته. يعني شما مي گوييد PSP تا اون موقع كمتر از 10 ميليون فروخته بوده. اين اختلاف به نظرم خيلي زياد (تازه اون هم بدون در نظر گرفتن DS Lite كه به نظر ميرسه فروش خيلي خوبي داشته).

بعد به نظرم تعيين مقدار فروش يك كنسول كمي مشكل به نظر ميرسه. ضمنا اين آمار فروش رو كجا ميشه ديد، چون با توجه به حرف هاي شما هر چي كه من تا به حال ديدم آمار مربوط به Shippment بوده. و توي فروم ها به اين آمار اتكا مي كنند و من چيزي بر ضدشون نشنيده بودم.
تخمین آمار فروش DS , PSP تا به امروز (نه تا زمان کنفرانس نینتندو که 2 ماه پیش بوده و تازه آماری هم که ارائه داده بودن در اون زمان کاملا به روز نبود)

DS
9 میلیون و 200 هزار تا توی ژاپن
5 میلیون و 500 هزار تا توی آمریکای شمالی
حدود 5 میلیون توی اروپا
بیشتر از یک میلیون جاهای دیگه دنیا
در مجموع بین 20 میلیون و 700 هزار تا 21 میلیون دستگاه در سرتاسر دنیا

PSP
3 میلیون و 600 هزار تا توی ژاپن
حدود 5 میلیون توی آمریکای شمالی
حدود 4 میلیون توی اروپا
حدود یک میلیون جاهای دیگه دنیا
در مجموع حدود 13 میلیون و 700 یا 800 هزار تا توی دنیا

اختلاف بین DS و PSP حتی بیشتر از 7 میلیون دستگاه هستش
فقط توی ژاپن DS حدود 5 میلیون و 600 هزار تا دستگاه بیشتر از PSP فروش داشته و توی تمام نقاط دیگه دنیا هم جلوتر از PSP هستش

من تا به حال فكر مي كردم افراد بيشتر يك كنسول رو به خاطر بازيهاش ميخرند تا قيمت و قدرت و تماشاي فيلم.
خوب شما اشتباه فکر میکردی چون خیلیا هستن که یک کنسولی رو میخرن که امکانات دیگه ای هم غیر از بازی کردن ، در اختیارشون قرار بده. البته نمیگم همه اما خیلیا هستن که براشون مهمه.
تعداد این افراد هم خیلی زیاده چون کسی که 400 - 500 دلار پول بالای کنسول بخواهد بده ، یقینا دوست داره امکانات بیشتری در اختیارش قرار بگیره

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
همیشه گفتن بگیرین همدیگه رو بزنین تا خودتونو خالی کنین!
من واقعا نمیدونم که چرا هی بعضیا میرن میچسبن به یه چیزی!
من خودم بازیهای X360 رو بیشتر خوشم میاد،ولی الان میتونم بگم که شما یه سری بازی خوب واسه X360 بنویسین،منم واسه PS3.بازیی که محبوب باشه.حتی همین الانشم که X360 7 ماهه اومده،خیلی از نظر تعدادی بازیهای بزرگ دو کنسول باهم تفاوت ندارن.پس این از بازی.
بعدش تا اینجا من فکر میکردم که همتون یه ضغف بزرگ PS3 رو قیمت گرونش و اینکه بازیهاش چون روی BD میاد و BD شکست میخوره میدونستین،ولی وقتی میگین این چیزا واستون مهم نیست،یعنی این مشکلم حل شده!
همونطور که قبلا هم گفت،یه سری چیزا سلیقه ایه،ولی وقتی شما میاین مسائل غیر سلیقه ای رو وسط میکشین،باید دلیلی هم داشته باشه.
اگه میشه دوستان بیان و دلیلی جز اینکه بازیهای360 رو بیشتر دوست دارن،برای ضغف PS3 بیارن!!
در ضمن اگه میخواین عکسای یه سری از بازیهای PS3 که در حد سه سال پیش هست رو نشون بدین(که معتبر بودنشون صد در صد نیست)بهتره قبلش برین به عکسای یه سال پیش Kameo و PDZ و بقیه بازیهای Beta DevKit:D:D کسنول 360 رو ببینین!

• Like
Reactions: SaaRaa

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر