sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
من نگفتم شما مایکرو فنی و این حرفایی که داری میزنی هم غیر از عوض کردن بحث اصلی چیز دیگه ای نمیتونه باشه ! در کل بحث من سونی فنم شما مایکرو فنی نیست
دلیل نمیشه چون شما چند سال زودتر از من عضو اینجا شدی و یا اینکه چون تگ عضو تحریریه داری پس همیشه حرفای شما درسته و وحی هست و بقیه در جهل هستن و برخورد بدی با بقیه داشته باشی , منم 29 سالمه و n ساله گیمر هستم و قبلا هم در سایت های دیگه فعالیت داشتم ولی هیچ ربطی به این بحث نداره ! شما اگر چیزی رو اشتباه میگی پا فشاری نکن رو حرف اشتباهت
دوست عزیز میزان موفقیت یه شرکت در بخش های مختلف با سود خالص مشخص میشه و درآمد هیچ اهمیتی نداره نمیدونم چطوری توضیح بدم وقتی تمام شرکت های دنیا آمار رسمی میدن همه جا Net Profit رو ارزیابی میکنن وگرنه اگر به درآمد باشه که سونی پس خیلی اوضاع خوبی داشته قبلا ! چرا میگفتن ضرر میداده ؟ چون Net Profit منفی بوده در حالی که 70+ میلیارد درآمد داشت . خیلی سادس شرکت 8.26 میلیارد دلار سود خالص داشته و بهترین عملکرد و سوددهی رو در تاریخش داشته حالا درآمد کلی هر چقدر میخواد باشه و از طرفی 2.81 میلیارد سود برا گیم بوده , این که بخش گیم سودده ترین بخش بوده مشخص هست ولی شرکت فقط وابسته به گیم نبوده چون اگر بخش گیمی هم وجود نداشت بازم 5.45 میلیارد دلار سود میکرد به همین سادگی . الان غیر از این نکته دیگه ای وجود داره ؟ اکثر بخش ها هم به سوددهی رسیدن دیگه وقتی آمار رسمی جلو چشمم هست چیو انکار میکنی ؟!
ننه من غریبم بازی در نیار، وسط بحث با من اومدی میگی اینجا عادت کردن بگن سونی بدبخته و فلان و خودت اومدی بحث رو به بیراهه بکشی چون یه گروه فنبوی هستین و عادت چندین و چند ساله‌تون بوده که حتی نامربوطترین بحثها رو هم به خودی و ناخودی تقسیم کنین
حرف من خیلی واضحه، 35 درصد از سود سونی و بخش اعظم رشد درآمدش مال یه بخش بوده پس این بخش مسلماً اثر خیلی مهمتری در موفقیت اون شرکت داره
اما میاد میگه "فقط" 35 درصد بوده و 3 میلیارد دلار تو اون قدر عدد بزرگی نیست
یا ارزش سهام 1 تریلیون دلاری مایکرو با درآمد 60 میلیاردی سونی مقایسه میکنه تحلیل خفن خفن ارائه میده.
این آماری که سونی داده:
  • Game & Network Services : ¥311.1bn / $2.81B (34.8%)
  • Music : ¥232.5bn / $2.10B (26%)
  • Financial Services : ¥161.5bn / $1.46B (18.1%)
  • Semiconductors : ¥143.9bn / $1.30 (16.1%)
  • Home Entertainment & Sound : ¥89.7bn / $0.810B (10%)
مجموع درصدهاشون میشه 105 درصد!
غیر از این بخشها سونی چند بخش دیگه همه داره. سونی خودش اون بخشهای دیگه (فیلمسازی و موبایل و ...) رو به عنوان اثرگذار تو سود کلی اعلام نمی‌کنه ولی چون بهترین سال سونی از نظر سوددهی بوده، واسه شماها معنیش میشه اینکه همه بخش‌ها بسیار سودده بودن.
اومدی میگی امسال سوددهی بالا بوده و مقایسه آمار بخشهای مختلف با عملکرد سال قبلشون مهم نیست! کلاً با این منطق برنامه‌ریزی و مدیریت رو زیر سؤال بردی. برای جا به جایی بودجه، تعدیل نیرو، فروش یا تعطیلی یه بخش و ... همیشه میان به روند افت و فرود چند سال اخیر یه بخش نگاه می‌کنن.
مگه میشه چون سود کلی شرکت بالا بوده مهم نباشه بعضی بخشها چند سال پشت سر هم رو به افت باشن؟
سونی هر آماری که داده جلوشون درصد رشد نسبت به سال قبل رو اعلام کرده (YoY) ولی میای میگی مهم نیست آمار سال قبل چی بوده!
ظاهراً برای شماها تنها در صورتی اهمیت بخش گیم بیشتر از بقیه بخشها میشه که 100 درصد سود از بخش گیم باشه. 61 درصد از سود کلی سونی از بخش گیم و موزیک بوده ولی واسه شماها میشه "فقط" 61 درصد.
میزان موفقیت یه شرکت فقط باسود خالی مشخص نمیشه، الان اگه سونی سود خالصش 5 میلیارد بود بازم موفق بود؟ چون بالاخره سود کرده دیگه پس مهم نیست که نسبت به سال 2017 یه میلیارد سودش کمتر شده، نه؟
وقتی با پیشفرض‌های غلط و مسخره‌ای مثل من مایکرو فن هستم و دارم می‌گم سونی بدبخته و دارم میگم فقط وابسته به بخش گیمه بحث می‌کنین، نمیشه هیچ صحبتی رو ادامه داد.
سه تا گزاره به من ربط دادی که تو هیچ کدوم از پستام نبوده.
پس منم بیام درخواست پاک کردن پستات رو بدم چون چنتا دروغ رو تو ذهنت تولید کردی و به من ربط دادی؟

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
ننه من غریبم بازی در نیار، وسط بحث با من اومدی میگی اینجا عادت کردن بگن سونی بدبخته و فلان و خودت اومدی بحث رو به بیراهه بکشی چون یه گروه فنبوی هستین و عادت چندین و چند ساله‌تون بوده که حتی نامربوطترین بحثها رو هم به خودی و ناخودی تقسیم کنین
حرف من خیلی واضحه، 35 درصد از سود سونی و بخش اعظم رشد درآمدش مال یه بخش بوده پس این بخش مسلماً اثر خیلی مهمتری در موفقیت اون شرکت داره
اما میاد میگه "فقط" 35 درصد بوده و 3 میلیارد دلار تو اون قدر عدد بزرگی نیست
یا ارزش سهام 1 تریلیون دلاری مایکرو با درآمد 60 میلیاردی سونی مقایسه میکنه تحلیل خفن خفن ارائه میده.
این آماری که سونی داده:

مجموع درصدهاشون میشه 105 درصد!
غیر از این بخشها سونی چند بخش دیگه همه داره. سونی خودش اون بخشهای دیگه (فیلمسازی و موبایل و ...) رو به عنوان اثرگذار تو سود کلی اعلام نمی‌کنه ولی چون بهترین سال سونی از نظر سوددهی بوده، واسه شماها معنیش میشه اینکه همه بخش‌ها بسیار سودده بودن.
اومدی میگی امسال سوددهی بالا بوده و مقایسه آمار بخشهای مختلف با عملکرد سال قبلشون مهم نیست! کلاً با این منطق برنامه‌ریزی و مدیریت رو زیر سؤال بردی. برای جا به جایی بودجه، تعدیل نیرو، فروش یا تعطیلی یه بخش و ... همیشه میان به روند افت و فرود چند سال اخیر یه بخش نگاه می‌کنن.
مگه میشه چون سود کلی شرکت بالا بوده مهم نباشه بعضی بخشها چند سال پشت سر هم رو به افت باشن؟
سونی هر آماری که داده جلوشون درصد رشد نسبت به سال قبل رو اعلام کرده (YoY) ولی میای میگی مهم نیست آمار سال قبل چی بوده!
ظاهراً برای شماها تنها در صورتی اهمیت بخش گیم بیشتر از بقیه بخشها میشه که 100 درصد سود از بخش گیم باشه. 61 درصد از سود کلی سونی از بخش گیم و موزیک بوده ولی واسه شماها میشه "فقط" 61 درصد.
میزان موفقیت یه شرکت فقط باسود خالی مشخص نمیشه، الان اگه سونی سود خالصش 5 میلیارد بود بازم موفق بود؟ چون بالاخره سود کرده دیگه پس مهم نیست که نسبت به سال 2017 یه میلیارد سودش کمتر شده، نه؟
وقتی با پیشفرض‌های غلط و مسخره‌ای مثل من مایکرو فن هستم و دارم می‌گم سونی بدبخته و دارم میگم فقط وابسته به بخش گیمه بحث می‌کنین، نمیشه هیچ صحبتی رو ادامه داد.
سه تا گزاره به من ربط دادی که تو هیچ کدوم از پستام نبوده.
پس منم بیام درخواست پاک کردن پستات رو بدم چون چنتا دروغ رو تو ذهنت تولید کردی و به من ربط دادی؟
ننه من غریبم ، یه گروه فن بوی ! عادت چندین و چند ساله :D به جا اینکه عصبانی بشی رو حرفی که زدی باش
اومدی گفتی شرکت سونی شدیدا متکی به گیم هست و یجورایی گیم بار شرکت سونی رو به دوش میکشه در صورتی که اشتباه بود مثل آمار میلیارد ین که با میلیارد دلار اشتباه کرده بودی حالا که دیدی داشتی اشتباه میکردی همون آماری که کاربر vaan2 گذاشته بود رو گذاشتی در صورتی که باهاش بحث میکردی، حرف شما چیز دیگه بود از درآمد میگفتی نه سود
سوالتو جواب بدم : الان اگه سونی سود خالصش 5 میلیارد بود بازم موفق بود؟ چون بالاخره سود کرده دیگه پس مهم نیست که نسبت به سال 2017 یه میلیارد سودش کمتر شده، نه؟
بله بازم موفق بوده چون در اونصورت نسبت به سال قبل بازم رشد میکرد و سودش بیشتر میشد چون سال قبل سود شرکت 4.43 میلیارد دلار بوده . نمیدونم کلا آمارو میبینی اصلا یا فقط میای که یه جوابی داده باشی و بازم تاکید میکنم که میزان موفقیت یه شرکت دقیقا با سود خالص مشخص میشه و همیشه هم همین بوده و از این نظر حتی گیم هم حذف کنیم بازم 5.45 میلیارد سود داشتن که من خودم یادم نمیاد همچین سودی از بقیه بخش ها
من از اول هم کامنتم مشخص بود گفتم گیم درسته سودده ترین بخشه ولی غیر بخش گیم سود شرکت خیلی خوب بوده که طبق آماری که خود سونی داد از 9 تا بخش اصلی 7 تاش سوددهی داشتن و دوتاش ضررده بوده (که‌همون اول هم اشاره کردم) دیگه لینک موجوده عکسش هم موجوده بحثی نمیمونه
وقتی طرف بدون هیچ اطلاعاتی میاد میگه فکر کنم مدیرای سونی قبل سر کار رفتن پلی استیشن رو بوس میکنن منم میگم اینجا عادت کردن بگن سونی بدبخته
دیگه فکر نکنم بحثی بمونه و بیشتر تاپیک با این بحث بره جلو چون همه چی واضحه و البته اینجا فروم‌ گیم هست

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
ننه من غریبم ، یه گروه فن بوی ! عادت چندین و چند ساله :D به جا اینکه عصبانی بشی رو حرفی که زدی باش
اومدی گفتی شرکت سونی شدیدا متکی به گیم هست و یجورایی گیم بار شرکت سونی رو به دوش میکشه در صورتی که اشتباه بود مثل آمار میلیارد ین که با میلیارد دلار اشتباه کرده بودی حالا که دیدی داشتی اشتباه میکردی همون آماری که کاربر vaan2 گذاشته بود رو گذاشتی در صورتی که باهاش بحث میکردی، حرف شما چیز دیگه بود از درآمد میگفتی نه سود
سوالتو جواب بدم : الان اگه سونی سود خالصش 5 میلیارد بود بازم موفق بود؟ چون بالاخره سود کرده دیگه پس مهم نیست که نسبت به سال 2017 یه میلیارد سودش کمتر شده، نه؟
بله بازم موفق بوده چون در اونصورت نسبت به سال قبل بازم رشد میکرد و سودش بیشتر میشد چون سال قبل سود شرکت 4.43 میلیارد دلار بوده . نمیدونم کلا آمارو میبینی اصلا یا فقط میای که یه جوابی داده باشی و بازم تاکید میکنم که میزان موفقیت یه شرکت دقیقا با سود خالص مشخص میشه و همیشه هم همین بوده و از این نظر حتی گیم هم حذف کنیم بازم 5.45 میلیارد سود داشتن که من خودم یادم نمیاد همچین سودی از بقیه بخش ها
من از اول هم کامنتم مشخص بود گفتم گیم درسته سودده ترین بخشه ولی غیر بخش گیم سود شرکت خیلی خوب بوده که طبق آماری که خود سونی داد از 9 تا بخش اصلی 7 تاش سوددهی داشتن و دوتاش ضررده بوده (که‌همون اول هم اشاره کردم) دیگه لینک موجوده عکسش هم موجوده بحثی نمیمونه
وقتی طرف بدون هیچ اطلاعاتی میاد میگه فکر کنم مدیرای سونی قبل سر کار رفتن پلی استیشن رو بوس میکنن منم میگم اینجا عادت کردن بگن سونی بدبخته
دیگه فکر نکنم بحثی بمونه و بیشتر تاپیک با این بحث بره جلو چون همه چی واضحه و البته اینجا فروم‌ گیم هست
البته نکته ای که حائز اهمیته، مصادره به مطلوبه عملکرد سونی هست اونم تو یه فروم گیم ! اینکه صنعت گیم آنقدر رشد کرده و پایدار شده که می‌تونه سود مند ترین بخش یه کمپانی بزرگ و قدیمی باشه بهترین خبر و سناریو ممکن برای گیمر جماعته. و از طرفی شرکتی که تو سال های گذشته به شدت مشکلات مالی داشته چند برابر بهتر از رقبای ثروتمندش در این بخش عمل می‌کنه ! ما اینجا برای گیم جمع شدیم و سونی رو هم به خاطر بخش گیمش می‌خوایم نه مثل بعضی دوستان که دغدغه شون دارایی و سود بیل و شرکاست . اینکه بزرگترین بخش سونی بخش گیم هست و این موضوع باعث بشه بخش های مثل موبایل رو تعطیل کنه و روی گیم سرمایه گذاری بیشتری بکنه باید باعث خوشحال و رضایت کاربران تو همچین محیطی باشه، واقعا در نوع خودش پدیده ای هست که کسی بخواد روی همچین موضوعی موج سواری کنه و بگه اتفاق بدی هست و خاک بر سر سونی که بخش گیمش آنقدر رشد کرده!!

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
لیست هفتگی UK :
days gone برا دومین هفته پیاپی در صدر و MK11 در جایگاه دوم قرار گرفتند , دیزگان افت معقول 60 درصدی نسبت به هفته اول داشته و MK11 هم افت 74 درصدی

1. Days Gone
2. Mortal Kombat 11
3. FIFA 19
4. Red Dead Redemption 2
5. Grand Theft Auto V
6. Mario Kart 8 Deluxe
7. New Super Mario Bros. U Deluxe
8. Tom Clancy's The Division 2
9. Forza Horizon 4
10. Anthem
UK Sales Charts: Days Gone Retains Top Spot for Second Week

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
گزارش مالی EA یکی دو روز پیش منتشر شده و چنتا بخش حائز اهمیت داشت

اول اینکه 49% فروش بازیهای دوازده ماه گذشته EA بر روی PS4/X1 به صورت دیجیتالی بوده! رسما میشه گفت نصف فروش بازیها دیجیتالی شده
دومی انتظارات EA از فروش بازی SW Fallen Order حدود 7-8 میلیون نسخه است، برای نسخه جدید NFS چهار میلیون نسخه و قسمت جدید PvZ حدود دو میلیون نسخه
سومی هم اندرو ویلسون مدیرعامل EA که مورد عنایت همه هست یکسری صحبت ها کرده که روش قدیمی عرضه بازیها جواب نمیده و خلاصه باید انتظار عرضه بازیهای بیشتر به صورت سافت لانچ (همون محتوای ناقص و قیمت شصت دلاری مثل انتم) داشته باشید و باقی چرت و پرت هایی که گفته

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
گزارش مالی EA یکی دو روز پیش منتشر شده و چنتا بخش حائز اهمیت داشت

اول اینکه 49% فروش بازیهای دوازده ماه گذشته EA بر روی PS4/X1 به صورت دیجیتالی بوده! رسما میشه گفت نصف فروش بازیها دیجیتالی شده
دومی انتظارات EA از فروش بازی SW Fallen Order حدود 7-8 میلیون نسخه است، برای نسخه جدید NFS چهار میلیون نسخه و قسمت جدید PvZ حدود دو میلیون نسخه
سومی هم اندرو ویلسون مدیرعامل EA که مورد عنایت همه هست یکسری صحبت ها کرده که روش قدیمی عرضه بازیها جواب نمیده و خلاصه باید انتظار عرضه بازیهای بیشتر به صورت سافت لانچ (همون محتوای ناقص و قیمت شصت دلاری مثل انتم) داشته باشید و باقی چرت و پرت هایی که گفته
البته این نکته هم حائز اهمیته که بازیهای EA اکثرا آنلاین-محور هستن و طبیعیه که فروش دیجیتالیشون حتی بیشتر باشه شخصا تعجب کردم که 51 درصد فیزیکی فروختن

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
خر که شاخ و دم نداره !
======================================
EA بازیامون در حد انتظار نمی فروشه در همین حین کپکام :

Capcom hit record high profits last year, thanks to its run of amazing games

آخرین ویرایش:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
صدرنشینی Days Gone برا سومین هفته در UK
این هفته A Plague Tale: Innocence و RAGE 2 وارد چارت میشن
  1. Days Gone
  2. Mortal Kombat 11
  3. FIFA 19
  4. Red Dead Redemption 2
  5. Grand Theft Auto V
  6. Mario Kart 8 Deluxe
  7. The Division 2
  8. New Super Mario Bros. U Deluxe
  9. Forza Horizon 4
  10. Super Smash Bros. Ultimate

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
Take-Two ends fiscal year with a group effort

فروش Red Dead Redemption 2 به 24 میلیون نسخه رسیده ! دو هفته اول 17 میلیون فروش رفته بود بازی
Grand Theft Auto V فروشش رسیده به رقم 110 میلیون نسخه که یعنی از سپتامبر پارسال تا به الان حدود 10 میلیون نسخه فروخته !
====================
فروش کل سری بازی Borderlands به رقم 43 میلیون نسخه رسید Borderlands 2 بعد چند سال هنوز ماهانه حدود یک میلیون پلیر فعال داره !

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• Skuul
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر