mehdish

کاربر سایت
Mar 23, 2009
506
نام
مهدی
منم نظرمو بگمb-)
فرض کنید ماکرو به نمایندگیش 100000 تا کنسول شیپ میکنه و 99000 تاش فروش میره با توجه به گارانتی 3 ساله اگه کنسولی 3 چراغ بشه تعویض میشه مثلا 1000 تا از این 99000 تا 3 چراغه شد و در نمایندگی تعویض شد اگه تعداد این مرجوعی ها از آمار شیپ کم نشه یعنی ماکرو 100000 تا شیپ داشته 99000 تا فروش
دیگه آمار 3چراغ شدن xbox360 اون سالهای اول یاد همه هست و اصلا قابل مقایسه با ps3 نیست اینجاست که نکته ای که کاربر ARMIN3DX میگه درسته همین، ولی امسال تعداد شیپ ماکرو بالاتر بوده و شکی توش نیست یعنی تقاضا برای کنسولش بیشتر بوده
در کل اینا واسه فاطی تومون نمیشه:d

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
برای قسمت Bold شده اول :
Xbox 360 Pro 20GB Microsoft Refurbished for Xbox 360 | GameStop
Amazon.com: Xbox 360 4 GB - Standard Kinect - Refurbished: Video Games
http://news.cnet.com/8301-13845_3-20071598-58/get-a-refurbished-xbox-360-pro-20gb-for-$99.99/
Buy.com - Microsoft-Certified Refurbished Xbox 360 System (20GB, HDMI, 2 Wireless Controllers, 3 Games on 2 Discs
ببین Add کننده ی Offer ها کی بودن ...

در مورد قسمت دوم هم پست #5901 همین ترد
من این منابعت رو صفحه قبل هم دیدم،اینا فقط سایت های فروش کنسول و بازی،باز هم می تونه فقط کنسول های فروخته شد توسط ماکرو باشه اما تو آمار فروش نیاد،تا وقتی که خودش نگفته باشه اینارو تو آمارم میزارم،نه میشه گفت هس نه میشه گفت نیست
تا وقتی منبع معتبر نباشه نمیشه به صورت دقیق بهش استناد کرد، میشه راجع بهش بحث کرد ولی یه چیز قطعی نیست :biggrin1: x2

در مورد قسمت دوم هم پست #5901 همین ترد
کلا اگر نخوایم به آمار و گزارش های شرکتا رجوع کنیم پس باید چه کنیم؟از رو معده که نمیشه!
اونجا هم گفتم اگر حرف تو هم درست باشه،بنا به حرف خودت ship به soldربطی نداره،باز هم تعداد کنسولای Sold شده هیچ وقت مشخص نمیشه پس بازم نمیشه گفت پی اس > 360
تاثیر داره ولی این نیست که بگیم هرکسی شیپ بیشتری داشت ، یقینا Sold بیشتری داره.
حلا یک بحثی پیش میاد اینکه تعداد بازی های فروخته شده رو کدوم کنسول بیشتر؟این می تونه به Installed base ربط داشته باشه؟

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
فروش کلی PS3 ، از 360 بیشتره. ( نه Ship ) لازم به یاد آوری نیست که موفقیت کنسول رو به فروشش میسنجند نه Ship
لازمه این جا وقت ملت رو الکی بگیری آخه ؟
وقتی یه کنسولی بهتر بفروشه بیشتر ازش شیپ می کنن چون بیشتر لازمه ، چون زودتر تو فروشگاه ها تموم میشه ، چون تقاضای ملت بالاتره براش ؛ از اونجا که سونی هم یه تشکیلاتی داره برای اینجور پیش بینی ها مسلما متناسب هست با فروش . کسی نمیاد الکی کنسول بده بیرون تا ضرر بده ، چون اگه فروش نره نعداد زیادیش ضرر می کنه فروشگاه ها بعد یه مدت ممکنه برگشتی بزنن .

ARMIN3DX

کاربر سایت
Aug 22, 2010
204
نام
Arm!n
دوست عزیزARMIN3DX دیگه بعد 6 سال overship کردن در این حد تقریبا بی معنی هست.چون هم فروشگاه ها و هم کارشناسا میدونن که یک کنسول چقدر میتونه بفروشه پس دیگه سرشون در این حد کلا نمیره.در موردreferهم هنوز قانع نشدم.چون وقتی امار ریز npd در میاد حتی به فروش کنسول در رنگهای مختلف اشاره میکنه حال بعیده بعد از 6 سال اشاره ای به کنسول referنشه.ولی باز اگه بر فرض این کنسول بیاد برای فروش باز تویه آمار فروش تاثیر نداره چون اون بابایی که کنسولش عوض شده کننسول رو نخریده پس یک مشتری جدید باید واسش پیدا شه و با توجه به قیمت نازل کنسول مایکروسافت(4گیگ) به نظر نباید در ا ین حد باشه که یک شکاف 4 میلیونی رو پر کنه.
چرا بی معنی باشه ؟ کنسولی که داره میفروشه چرا OverShip کردنش بی معنی باشه ؟ یعنی الان 360 اشباع شده ؟ دوست عزیز تعداد 360 های خراب = لحاظ شدن تو آمار فروش یا Ship . شما داری میگی تو 4 سال اول عرضه کنسول کمتر از 4 میلیون کنسول خراب بوده فقط ؟ ...
یه کوچو به این مورد فکر کن.

من این منابعت رو صفحه قبل هم دیدم،اینا فقط سایت های فروش کنسول و بازی،باز هم می تونه فقط کنسول های فروخته شد توسط ماکرو باشه اما تو آمار فروش نیاد،تا وقتی که خودش نگفته باشه اینارو تو آمارم میزارم،نه میشه گفت هس نه میشه گفت نیست
تا وقتی منبع معتبر نباشه نمیشه به صورت دقیق بهش استناد کرد، میشه راجع بهش بحث کرد ولی یه چیز قطعی نیست :biggrin1: x2
دیگه پست خودت رو خودت قبول داشته باش »
اما منبع می خوام که ماکرو اونارو دوباره فرستاده تو بازار،ببین ماکروسافت
منم منبع دادم برای اون درسته ؟
اگه به گفتن باشه که نه مایکرو میگه نه سونی. من نمیدونم چرا همه یه واقعیت رو کتمان میکنید. یعنی کنسول Refer ندید ؟ یا میگید جز آمار نیست ؟

کلا اگر نخوایم به آمار و گزارش های شرکتا رجوع کنیم پس باید چه کنیم؟از رو معده که نمیشه!
اونجا هم گفتم اگر حرف تو هم درست باشه،بنا به حرف خودت ship به soldربطی نداره،باز هم تعداد کنسولای Sold شده هیچ وقت مشخص نمیشه پس بازم نمیشه گفت پی اس > 360
اولا که مودب باش. تا وقتی من به تو بی احترامی نکردم ، تو نمیتونی به خودت این اجازه رو بدی که به من بی احترامی کنی.
ثانیا ، میخوای به منبع مراجعه کنی ؟ یه منبع بیار که تکذیبش کنه !

حلا یک بحثی پیش میاد اینکه تعداد بازی های فروخته شده رو کدوم کنسول بیشتر؟این می تونه به Installed base ربط داشته باشه؟
حالا چندتا بحث . انحصاری یا مالتب پلتفرم ؟ بعد Installed BASE بشه که چی ؟ که installed base باعث افزایش شیپ کنسول بشه و نهایتا شیپ رو مستقیما ربط بدیم به فروش ؟
شیپ ربطی به فروش نداره ! ممکنه تقاضا برای یه کنسول کم باشه ولی سازنده حجم زیادی کنسول رو روانه بازار کنه و بعد اون بازار کنسول رو درست کنه ! تو اکثر موارد هم شیپ از فروش جلوتره. کم پیش میاد که به علت تقاضای بسیار زیاد ، مجبور به شیپ زیاد بشن

لازمه این جا وقت ملت رو الکی بگیری آخه ؟
چرا اراجیف میگی ؟ مجبورت کردن بیای اینجا ؟ مجبورت کردن این ها رو بخونی ؟ بعد خودتو با بقیه جمع میبندی ...
مدیران هیچ برخوردی رو لازم نمی بینند الان ؟ ....

کسی نمیاد الکی کنسول بده بیرون تا ضرر بده ، چون اگه فروش نره نعداد زیادیش ضرر می کنه فروشگاه ها بعد یه مدت ممکنه برگشتی بزنن .
الان سونی و مایکروسافت رو با پشت شهرداری مقایسه کردی ؟ یعنی چی این حرف ؟ من نمی فهمم بحث چه ربطی به فروشگاه داره !!!
جدا از اون حرفات خنده داره ! یعنی فروشگاه ها Fix به تعداد مشتری هاشون کنسول میارن ؟ ! خدایا ...

آخرین ویرایش:

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
دوستان لطفا با آرامش با هم بحث کنید نه اینکه خرخره همو پاره کنید.

Daedalus شما هم که نمیخواستی وقتت گرفته بشه برای چی اصلا وارد این تاپیک شدی؟

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
الان سونی و مایکروسافت رو با پشت شهرداری مقایسه کردی ؟ یعنی چی این حرف ؟ من نمی فهمم بحث چه ربطی به فروشگاه داره !!!
جدا از اون حرفات خنده داره ! یعنی فروشگاه ها Fix به تعداد مشتری هاشون کنسول میارن ؟ ! خدایا ...

بیا برات معنا می کنم یعنی چی اون قسمت :

کسی نمیاد الکی کنسول بده بیرون تا ضرر بده ، چون اگه فروش نره نعداد زیادیش ضرر می کنه فروشگاه ها بعد یه مدت ممکنه برگشتی بزنن .

یعنی این که همیشه جوری شیپ می کنن که فروشگاه ها کم نداشته باشن برای فروش ، اگه هم فاصله فروش تو یه ماه و تعداد شیپ شده تو یه ماه هم زیادتر از حد معمول بشه به ضرردهی میافتن . یعنی تقاضا باعث میشه یه شرکت شیپ کنه . شما بدون دانش کافی ریختی تو این تاپیک وقت ملت رو سر بدیهیات گرفتی . از خودت هم نظر Fact صادر می کنی مثه پسته صادراتی .

Robin

کاربر سایت
Dec 27, 2008
820
نام
pooriya
منم نظرمو بگمb-)
فرض کنید ماکرو به نمایندگیش 100000 تا کنسول شیپ میکنه و 99000 تاش فروش میره با توجه به گارانتی 3 ساله اگه کنسولی 3 چراغ بشه تعویض میشه مثلا 1000 تا از این 99000 تا 3 چراغه شد و در نمایندگی تعویض شد اگه تعداد این مرجوعی ها از آمار شیپ کم نشه یعنی ماکرو 100000 تا شیپ داشته 99000 تا فروش
دیگه آمار 3چراغ شدن xbox360 اون سالهای اول یاد همه هست و اصلا قابل مقایسه با ps3 نیست اینجاست که نکته ای که کاربر ARMIN3DX میگه درسته همین، ولی امسال تعداد شیپ ماکرو بالاتر بوده و شکی توش نیست یعنی تقاضا برای کنسولش بیشتر بوده
در کل اینا واسه فاطی تومون نمیشه:d
دوست من شما که کلا ورند رسیدگی به خرابیه کنسولو نمیدونی مجبوری بیای پست بدی کدوم گورستونی شما کنسولت خراب شه میبری فروشگاهی که ازش خریدی یه نوشو بهت مید میشه مارو روشن کنی پاساژ لباف هم اینکارو نمیکنن شما میتونی بری سایت ایکس باکس ببینی روند رسیدگی به خرابی کنسول چجوریه بعد بیای نظریه بدی

آخرین ویرایش:

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
حیف که جمهوری اسلامی قدر این استعدادهاش را نمیدونه ، همین چند روز پیش بود یکی پیدا شد که PS3 را یه نسل جلوتر از 360 میدونست ، امروز هم یه پدیده دیگه تحلیل های خودش را از اکثر سایت ها معتبرتر میدونه ،شاید بازیرانه منابع معتبرتری از گزارش ها و آمار سالانه کنسولها داره با این وضع مایکل پچر بزودی بیکار میشه باید به خودمون افتخار کنیم که یه ایرانی قراره جایگیزینش بشه .
حتی اگه آخر نسل PS3 بتونه 2-3 میلیون بیشتر از 360 بفروشه که خیلی بعیده ،این سونی بوده که یه بازنده مطلق بوده ،مایکروسافتی که تو نسل قبل 25 میلیون کنسول در مقابل 100 میلیون کنسول سونی فروخته ،امروز به جایی رسیده که طرفداران سونی مجبور شدن به کنسولهای refer متوسل میشن . LOL
جالب ترین نکته اینه ایشون تو اولین پستش میگه
من با اعتماد کامل میگم فروش ( Sold ) کلی PS3 در مقایسه با 360 ، اگر بیشتر نبشه ، برابره.
به برابری اشاره میکنه اما چند تا پست بده منابع بهش خبر میدن که نه PS3 صدر صد بیشتر فروخته .
بحث این هست که تو فروش کلی حرفی در مقابل Sony نداره. متاسفانه ( face wall و face desk رو با هم داره :D) آخر نسل ، میگن کنسولی که بیشتر فروخته موفق تره . که در فروش هم Ps > Xbox360 :D
حتی حرف خودش را هم نقض میکنه

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
یه بار بالاتر بای گفتی . چی شد برگشتی دوباره عمرت رو تلف کنی ؟ lol
کلا Ignore میکنمت ، بهترین جوابه ...
برخی وقتا من ترجیح میدم بوق بزنم ....
جوابی نداری بدی ..... خب نده دیگه اینا چیه مینویسی ...
---------------------------------------------------
برای تو میگم که از بازیرایانه اومدی فکر کردی اینجا کسی چیزی بارش نیست :
چرا هیچ منبع بزرگی مانند ( NPD .. نینتندو ...media create ...chart-track.co.uk ) و یا سایت های بزرگی مثل Gamespot و IGN و یا کارشناسان خبره و اینکاره
هیچ وقت اینو تایید نکردن و خود سونی و مایکروسافت اینو بر علیه هم رو نکردند ؟؟؟ فقط تو میدونی و فکت حساب میشه ؟ توی بازیرایانه خبریه ؟ اونجا اطلاعات فرق
داره ؟ حتی منابع غیر معتبر مثل Vgchartz هم نمیدونن و تو میدونی ؟
مطمعنم هیچ حرفی نداری برای گفتن و الان دوباره میای میگی من ایگنورت کردم و .... خلاصه .... راحت باش
-----------------------------
جالبه آمار rrod هم رو هم در آوردی و گفتی 6 میلیون :)) بابا تو دست همه رو بستی ....
خوش باش
نمیخواستم جوابت رو بدم ولی حیف که حرفات نمیگذاره و آدم حس ترول بهش دست میده

آخرین ویرایش:

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
من منکر فروش یا شیپ 360 نیستم ...ولی همین دوستانی که اینجا فقط سند و مدرک میخوان موقعی که خبر شیپ انچارتد اومد سونی متهم به دروغگویی و اینکه حرفو از کجا زده و این فقط امار شیپ هست و .......
حرفاتون بر حسب علایق جهتش عوض میشه

ARMIN3DX

کاربر سایت
Aug 22, 2010
204
نام
Arm!n
یعنی این که همیشه جوری شیپ می کنن که فروشگاه ها کم نداشته باشن برای فروش ، اگه هم فاصله فروش تو یه ماه و تعداد شیپ شده تو یه ماه هم زیادتر از حد معمول بشه به ضرردهی میافتن . یعنی تقاضا باعث میشه یه شرکت شیپ کنه . شما بدون دانش کافی ریختی تو این تاپیک وقت ملت رو سر بدیهیات گرفتی . از خودت هم نظر Fact صادر می کنی مثه پسته صادراتی .

اول که چه ضرری ؟ کنسول رو میدن به retailers ها. خوب حالا یه سری کنسول میگی بر میگرده ؟ نه دوست عزیز تو warehouse ها ذخیره میشه. بر نمیگرده ! یه مثال برات میزنم بلکه متوجه بشی : یکی مثل فروشگاه DQ ( دیگه مستقیم نگفتم نگید تبلیغ میشه ! به جای Q ... ) سایقا ( قبل از گرونی دلار ) جنس هاشو از retailers تو دبی میگرفت. حالا تو بگو چند وقته XBOX 60G دیگه تولید نمیشه ؟ حالا این شرکت تا 2 ماه پیش هم 60 گیگ آک میاورد. از کجا ؟ از همون retailers . خوب تابلو هست که جنس مونده رو دست اون retailers محترم دیگه ؟ ولی پس نفرستاده به شرکت !
اشتباهت اینه که تو دانش کافی نداری یا نمیدونم چی شده که فکر کردی دانش کافی داری که بخوای من رو ببری زیر سوال.
کنسول ی که به retailers فروخته میشه دیگه مرجوع نمیشه مگر اینکه خراب باشه.
بحث ما هم در مورد این بود که MS تعدادی کنسول ریفر رو 2 بار فروخته و تو آمارش حساب کرده !
تو این وسط اول که یه سری ها میگفتن 360 تونسته 65.8 میلیون بفروشه !
بعد جون کندیم اثبات کردیم که اون Ship هست!
بعد یه عده اومدن گفتن که امکان نداره و اگه طبق گفته های تو ( یعنی من ) هم حساب کنیم ، نمیشه اینطوری و ...
باز 1 صفحه بحث کردیم قبول کردن که رقم خرابی 360 تو 4 سال ! بیشتر از 6 میلیون هست
بعد گفتیم حالا میمونه یه جمع و تفریق ساده تا این رقم از Ship کنسول ها کم بشه بعد مقایسه کنید !
بعد گفتن نمیشه و ....
منم گفتم یه منبع بده که تکذیبش کرده باشه. که منبعی نیست . چون فقط ms سورس اینطور خبر ها هست !
آخر هم یه دلیل خیلی منطقی آوردم که یه عده جواب گرفتن ولی یه عده ، صبحونه نخورده پاشدن اومدن در افشانی کردن !

حیف که جمهوری اسلامی قدر این استعدادهاش را نمیدونه ، همین چند روز پیش بود یکی پیدا شد که PS3 را یه نسل جلوتر از 360 میدونست ، امروز هم یه پدیده دیگه تحلیل های خودش را از اکثر سایت ها معتبرتر میدونه ،شاید بازیرانه منابع معتبرتری از گزارش ها و آمار سالانه کنسولها داره با این وضع مایکل پچر بزودی بیکار میشه باید به خودمون افتخار کنیم که یه ایرانی قراره جایگیزینش بشه .
نمیدونم فکر کنم تیکه و کنایه و خوشمزه بازی و ... جزئی از این انجمن شده
الان من چی بگم انصافا ؟
حتی اگه آخر نسل PS3 بتونه 2-3 میلیون بیشتر از 360 بفروشه که خیلی بعیده ،این سونی بوده که یه بازنده مطلق بوده ،مایکروسافتی که تو نسل قبل 25 میلیون کنسول در مقابل 100 میلیون کنسول سونی فروخته ،امروز به جایی رسیده که طرفداران سونی مجبور شدن به کنسولهای refer متوسل میشن
من که فن کنسول خاصی نیستم. ولی متوجه نمیشم تحمل واقعیت چرا اینقدر برای شما فن های 360 سخته ؟ بعضی وقت ها این حس به آدم دست میده شما کارمند ms هستید یا تو R&D مایکروسافت هستید ...

برخی وقتا من ترجیح میدم بوق بزنم ....
جوابی نداری بدی ..... خب نده دیگه اینا چیه مینویسی ...
آ[ه گفتم شاید انقدر مرد باشی که وقتی بای میگی ، دوباره برنگردی . ولی خوب خودت هم خودت رو قبول نداری ...
برای تو میگم که از بازیرایانه اومدی فکر کردی اینجا کسی چیزی بارش نیست :
من همچین فکری نکردم.
چرا هیچ منبع بزرگی مانند ( NPD .. نینتندو ...media create ...chart-track.co.uk ) و یا سایت های بزرگی مثل Gamespot و IGN و یا کارشناسان خبره و اینکاره
هیچ وقت اینو تایید نکردن و خود سونی و مایکروسافت اینو بر علیه هم رو نکردند ؟؟؟ فقط تو میدونی و فکت حساب میشه ؟ توی بازیرایانه خبریه ؟ اونجا اطلاعات فرق
داره ؟ حتی منابع غیر معتبر مثل Vgchartz هم نمیدونن و تو میدونی ؟
چرا خبر Ship آنچارتد رو همه ی منابع Sold گفتن ؟ چرا ؟
من برای حرفم دلیل آوردم . اما تو از اونجایی که Fan ای هستی که کورکورانه نظر میدی و قبل از اینکه حتی پست من رو بخونی ، دنبال نوشتن جواب هستی که بخوای خودتو اثبات کنی ! زحمت 2 دقیقه فکر کردن به خودت ندادی
راستی اینو دیگه تحریریه و ناظم اینجا هم قبول کرد که این آمار اعلام شده Ship هستن !
حالا تو بگو چراهیچ کدوم از موسسات ی که نام بردم بالا و تو copy/paste کردیشون ، این موضوع رو اعلام نکردن و بهش اعتراض نکردن که آی ms و sony ! چرا شما Sold رو نمیگید ؟
...

جالبه آمار rrod هم رو هم در آوردی و گفتی 6 میلیون :)) بابا تو دست همه رو بستی ....
خوش باش
بازم فقط با مسخره بازی میخوای یه حرفی رو بزنی. تو بگو تو 4 سال اول عرضه 360 ، آمار RROD چندتا بوده ؟ 1 میلیون ؟ 200 هزار تا ؟ اصلا فقط XBOX تو ؟ ... گفتم دست پایین حساب کنی حداقل 6.000.000 میلیون. کسی هست که معتقد باشه خرابی های 360 از این هم کمتره ؟ تو همین ایران تخمین بزن چندتا خرابی بوده ؟ بعد یه کوچو تعمیم ش بده ؛ میبینی خیلی خیلی دست پایین گرفتم

من منکر فروش یا شیپ 360 نیستم ...ولی همین دوستانی که اینجا فقط سند و مدرک میخوان موقعی که خبر شیپ انچارتد اومد سونی متهم به دروغگویی و اینکه حرفو از کجا زده و این فقط امار شیپ هست و .......
حرفاتون بر حسب علایق جهتش عوض میشه
والا از پست های دیگه این افراد هم خیلی چیز ها مشخصه .

m.rad

کاربر سایت
Jul 18, 2009
118
نام
Arisato
Nintendo,NPD,Media Create

سلام
چرا انقدر اینجا فضا متشنجه؟! :| خب من هم نظرم رو میگم
با حرف دوستمون ARMIN3DX در مورد اورشیب کردن مایکروسافت توی Q4 2011 موافقم! همون اول هم که آمار اومد خواستم بگم اما دیدم متاسفانه یه عده ظرفیت ندارن که آروم و مودبانه تبادل نظر کنن. من هم حوصله ی سروکله زدن با اینها رو نداشتم. اما حالا که بیشتر بحثا شده میگم...

خیلی ساده ست! ابتدا آمار فروش (همون SOLD IN یا به اصطلاح شیپ) 360 توی سه ماه ی آخر 2011 رو با سال قبل مقایسه کنید ( این آمار خود MS هست )

(Xbox 360 Worldwide Hardware Unit Sales (Unit:Million

LTD FY Ap-Jn Ja-Mr Oc-Dc Jl-Sp FY

2005/06 - 1.5 1.7 1.8 5.0 5.0

2006/07 1.0 4.4 0.5 0.7 6.6 11.6

2007/08 1.8 4.3 1.3 1.3 8.7 20.3

2008/09 2.2 6.0 1.7 1.2 11.2 31.5

2009/10 2.1 5.2 1.5 1.5 10.3 41.8

2010/11 2.8 6.3 2.7 1.7 13.7 55.3

2011/12 2.3 8.2 - - 10.5 65.8

منبع neogaf

میبینید توی بازه ی Oc-Dc نزدیک دو ملیون نسبت به سال قبل افزایش شیپ داشته. خب حالا باید ببینیم آیا نسبت فروشش هم نسبت به سال قبل اینقدر بیشتر شده؟!
این رو خیلی جاهای دیگه هم خوندم. اصلا آمار فروش (فروش واقعی SOLD) اعم از Nintendo,NPD,Media Create که برای آمریکا , اروپا و ژاپن منتشر میشه یک همچین افزایش فروش 2 ملیونی رو نسبت به سال قبل توجیه نمیکنه.

این آمار فروش کنسولها توی آمریکا هست به نقل از NPD به همراه مقایسه با آمار 2010:
منبع: NPD: Behind the numbers of 2011
estimated-2011-hardware-unit-sales.png

تفاوت فروش x360 رو توی آمریکا (که به قول یه نفر بزرگترین بازار دنیاست و ال میکنه و بل میکنه) امسال با سال قبل حتی به 500 هزار هم نمیرسه.

--------------------------------------
این هم آمار نینتندو از Oc-Dc و هفته های آخر سال 2011 در اروپا به همراه مقایسه با سال قبل:
20l.jpg

اینجا هم جمع اختلاف فروش سه هفته ی آخر نسبت به سال قبل نهایتا بشه 300 هزار تا
آمار ژاپن هم که اصلا برای 360 فرقی نداره.

خب حالا چقدر اختلاف هست؟! بقیش کجا میره؟ این رو توجه کنید که اینها اصلیترین بازارها هستن.
پس نشون میده به احتمال خیلی قوی مایکروسافت اورشیپ کرده که البته ممکنه دلیلش این باشه که انتظار فروش بیشتری توی تعطیلات آخر سال داشته. این هم مسلما تو آمارهای بعدی مایکروسافت توی 2012 تاثیر میذاره. حالا اگر هم سایتها واسش تیتر خبری نزدن دلیل نمیشه نباشه

کاری با بحثهای قبلیتون ندارم ولی الزاما اینطور هم نیست. اگر یه ماه زیاد شیپ کنه میتونه ماههای بعدی شیپ نکنه! به علاوه که احتمالا مایکرو ایندفعه تنها به خاطر امکان تقاضای بیشتر اینکارو کرده.

این کامنت هم برای بحث نبود , اون دسته از معلوم الحالهایی هم که میخوان کلکل کنن, برن خدا روزیشون رو یه جا دیگه بده

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
این آمار فروش کنسولها توی آمریکا هست به نقل از NPD به همراه مقایسه با آمار 2010:
منبع: NPD: Behind the numbers of 2011
http://indiegames.com/2012/01/17/est...unit-sales.png
تفاوت فروش x360 رو توی آمریکا (که به قول یه نفر بزرگترین بازار دنیاست و ال میکنه و بل میکنه) امسال با سال قبل حتی به 500 هزار هم نمیرسه.
اینجوری به نظرم نمیشه حساب کرد :D یه مثال میزنم:
تو Q3 سال مالی مایکروسافت مربوط به سال 2010 تعداد 1.5 میلیون کنسول شیپ شده که از این تعداد 1.092.000 کنسول تو آمریکا فروخته شده.
تو Q3 سال مالی مایکروسافت مربوط به سال 2011 تعداد 2.7 میلیون کنسول شیپ شده که از این تعداد 1.349.000 کنسول تو آمریکا فروخته شده.
تفاوت فروش تو آمریکا 250.000 کنسول هست، در حالیکه تفاوت شیپ 1.2 میلیون. تو این بازه زمانی به نظر نمیاد Overship صورت گرفته باشه چون تو سه ماهه بعد از اون هم دوباره مایکروسافت رشد فروش (شیپ) داشته. بازم میگم اگه Overship کرده باشه اونم در حد 1 یا 1.5 میلیون کنسول تو سه ماهه بعدی حتی به 1.5 میلیون کنسول شیپ شده سال 2010 هم نباید برسه :D تو آمار بعدی فکر کنم همه چیز مشخص میشه، و البته تمام حرفهایی که اینجا زده میشه حدس و گمان هست (به استثنا یه سری صحبت ها که احتمالا دوستان به منابع خیلی معتبر دسترسی دارن!)
راستی اینو دیگه تحریریه و ناظم اینجا هم قبول کرد که این آمار اعلام شده Ship هستن !
من دقیق نگرفتم منظورتون چی هست ولی این مدلی که میگین "قبول کرد" یعنی اینکه ما فکر می کردیم این آمار Sold هست و چند ساعت پیش به این نتیجه رسیدیم که Ship هست :D اینو یه شفاف سازی کنید لطفا :D

آخرین ویرایش:

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
کاری با بحثهای قبلیتون ندارم ولی الزاما اینطور هم نیست. اگر یه ماه زیاد شیپ کنه میتونه ماههای بعدی شیپ نکنه! به علاوه که احتمالا مایکرو ایندفعه تنها به خاطر امکان تقاضای بیشتر اینکارو کرده.

منظورم بازه زمانی مشخص بود ، همون Quarter های سال که آمارشو میزارن . کسی هم نگفت ماهای بعد شیپ نکنه ! همیشه متناسب شیپ می کنن و گرنه ضرر دهی میشه . منم که همینو می گم بخاطر تقاضای بیشتر عرضشو بیشتر کرده .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر