mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
با توجه به بازار خوب آخر سال ps3 در جهان فکر می کنم در صورت عدم کاهش قیمت 360 سونی بتونه 360 رو تا پایان سال یا نهایت فصل اول سال بعد پشت سر بزاره.سونی توی پایان سال هم ویتا رو داره که شاید بتونه روی فروش ps3 هم تاثیر داشته باشه. هم ffxiii2 و کلی بازی دیگه برای ژاپن.
توی اروپا و جاهای دیگه هم u3 فکر می کنم کمک خوبی کرده باشه.در کل اگه دیدید اختلافشون تا پایان سال به کمتر از 1 میلیون رسید تعجب نکنید.

• Like
Reactions: m.rad

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,196
نام
محمد
نمیدونم تو یه سایتی دیدم یه بنده خدا یه چیزایی نوشته بود که اگه قیمت 360 هم کم بشه زیاد نمیتونه تو فروش ps3 تاثیر بزاره . نوشته بود خود قیمت ps3 مهم بوده که کم بشه و اون بار روانی گرون بودن رو از ذهن خریدار کم کنه .چون نوشته بود تعداد کسانی که 360 دارن و ps3 ندارن خیلی زیاده که بیشترشون میخوان بازی های ps3 رو تجربه کنن ولی قیمت بالای کنسول مانع از خریدشون شده که با کاهش قیمت یه جور بار روانی این قضیه کم شده و کم شدن قیمت 360 فروش این کنسول رو بیشتر میکنه ولی خیلی کم و نمیتونه رو فروش ps3 تاثیر بزاره .... حالا اگه مزخرف گفته دیگه پا خودش :D من فقط نقل قول کردم . هر چی فکر میکنم نمیدونم کودوم سایت نوشته بود این رو .یا PSxextreme بود یا یه چیز تو همین مایه ها دیگه :D
پ.ن : این حرف رو نماینده سونی نزده که اون بنده خدا دردش گرفته و هی میگه منبع ... نویسنده سایت psxextreme که اتفاقا Article های خوبی هم مینویسه گذاشته بود . کسی خواست بره سرچ کنه تو سایتشون پیدا کنه . روزی 4 تا Article میزارن من حوصله ندارم بگردم .

آخرین ویرایش:

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
نمیدونم تو یه سایتی دیدم یه بنده خدا یه چیزایی نوشته بود که اگه قیمت 360 هم کم بشه زیاد نمیتونه تو فروش ps3 تاثیر بزاره . نوشته بود خود قیمت ps3 مهم بوده که کم بشه و اون بار روانی گرون بودن رو از ذهن خریدار کم کنه .چون نوشته بود تعداد کسانی که 360 دارن و ps3 ندارن خیلی زیاده که بیشترشون میخوان بازی های ps3 رو تجربه کنن ولی قیمت بالای کنسول مانع از خریدشون شده که با کاهش قیمت یه جور بار روانی این قضیه کم شده و کم شدن قیمت 360 فروش این کنسول رو بیشتر میکنه ولی خیلی کم و نمیتونه رو فروش ps3 تاثیر بزاره .... حالا اگه مزخرف گفته دیگه پا خودش :D من فقط نقل قول کردم . هر چی فکر میکنم نمیدونم کودوم سایت نوشته بود این رو .یا PSxextreme بود یا یه چیز تو همین مایه ها دیگه :D
اینها نوشته های یک سایت هست یا آرزوی پنهان خودتون ؟!؟!( به قول یه بنده خدایی ) .
یادمه قرار بود یک سال بعد از اومدن ps3 این x360 رو بگیرین هنوز بالای 2 میلیون اختلاف هست . ننه قمر هم میدونه اگر ps3 با اون همه ابهتی و بزرگی که کنسول ps2 بهش داد تا آخر این نسل x360 رو جا نگذاره جای تعجب خواهد داشت .
با این روند بعید میدونم تا آخر این نسل بتونه بهش برسه دیگه آخر امسالش که جکی بیش نیست : فعلا شرایط اینه :
wii
x360
ps3

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
با کدوم روند دقیقا!؟
ممنون میشم اطلاعات مارو بالا ببری
یه زحمتی به خودت بده میفهمی کلا توی امسال چقدر فاصله ی فروش دو کنسول هست ... با این روند اختلاف فروش توی یک سال !
بهت پیشنهاد میکنم از شایعات فاصله بگیری و حقیقت رو ببینی ... فکر نکنم 2 ماه از اون خبر دروغین گذشته باشه که میگفت ps3 کنسول x360 رو جا گذاشته !
ps3 در حالی وارد بازار شد که x360 حدود 10 میلیون شیپ کرده بود حالا فکر می کنی توی این 6 سال ps3 هر سال چقدر اختلاف رو کم کرده که حالا به بالای 2 میلیون رسیده ؟!؟!!؟
امسال هم به لطف کاهش قیمت خوبش ! و هک شدنش ! ( کاهش قیمتی که یهو تو برخی مناطق 300 درصد به فروش اضافه کرد ) .
الانم که دیگه کم کم باید منتظر ورود به نسل بعد باشیم .
----------------
از همه ی اینها بگذر و سابقشون رو بچسب میفهمی کدوم موفق بودن !

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
هت پیشنهاد میکنم از شایعات فاصله بگیری و حقیقت رو ببینی ... فکر نکنم 2 ماه از اون خبر دروغین گذشته باشه که میگفت ps3 کنسول x360 رو جا گذاشته !
ps3 در حالی وارد بازار شد که x360 حدود 10 میلیون شیپ کرده بود حالا فکر می کنی توی این 6 سال ps3 هر سال چقدر اختلاف رو کم کرده که حالا به بالای 2 میلیون رسیده ؟!؟!!؟
امسال هم به لطف کاهش قیمت خوبش ! و هک شدنش ! ( کاهش قیمتی که یهو تو برخی مناطق 300 درصد به فروش اضافه کرد ) .

شما برو همون خبر رو یه بار بخون.اصن منظور اون خبر یه چیزه دیگه بود فکر کنم.گویا اون یه جور دیگه آمار گرفته بود.الان باید رجوع کنم.(یادمه بحث کنسول های خراب 360 هم بود که البته یادم نیست تایید شد یا نه)حسشم نیست.اما بازم می تونی 3 ماه صبر کنی و نتایج رو ببینی.اکثر فروش کنسول ها در پایان سال اتفاق می افته و با توجه به بازار خوب ژاپن و بقیه نقاط جهان من کاهش اختلاف این کنسول ها رو به زیر یک میلیون بعید نمی دونم(در صورت عدم کاهش قیمت 360)

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
شما برو همون خبر رو یه بار بخون.اصن منظور اون خبر یه چیزه دیگه بود.گویا اون یه جور دیگه آمار گرفته بود.الان باید رجوع کنم.(یادمه بحث کنسول های خراب 360 هم بود که البته یادم نیست تایید شد یا نه)حسشم نیست.اما بازم می تونی 3 ماه صبر کنی و نتایج رو ببینی.اکثر فروش کنسول ها در پایان سال اتفاق می افته و با توجه به بازار خوب ژاپن و بقیه نقاط جهان من کاهش اختلاف این کنسول ها رو به زیر یک میلیون بعید نمی دونم(در صورت عدم کاهش قیمت 360)
خبر رو خوندم ...به هر حال با آمار کشکیشون قلب خیلی ها رو شاد کردند و بعدش هم که دیدید چی شد .... بحث کنسولهای خراب همون اولش هم فقط برخی اعضای بازیسنتر بهش دامن زدن و معلومه چه جهتی رو دنبال میکنه ... مهم اینه که عقل چی میگه !
ولی ps3 نتایج کاهش قیمتش رو دید و الان این آمار قسمت اعظمش همونه ... این وسط آخر سالهای مایکروسافت هم همیشه دیدنی بوده ...
به نظرم فکر همون آخر نسل باشید معقول تره .... هر چند مایکروسافت به نتیجه دلخواهش رسیده و حالا فکر نسل بعد هست که بهتر از این نسل ظاهر بشه .

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
یه زحمتی به خودت بده میفهمی کلا توی امسال چقدر فاصله ی فروش دو کنسول هست ... با این روند اختلاف فروش توی یک سال !
بهت پیشنهاد میکنم از شایعات فاصله بگیری و حقیقت رو ببینی ... فکر نکنم 2 ماه از اون خبر دروغین گذشته باشه که میگفت ps3 کنسول x360 رو جا گذاشته !
----------------
از همه ی اینها بگذر و سابقشون رو بچسب میفهمی کدوم موفق بودن !

360 موقع ریلیز PS3 حدود 6 میلیون فروش رفته بود ! نه 10 میلیون ! الان هم توی 6 سال اختلاف رسیده به 2 میلیون !

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
البته سونی مدت ها از 360 عقب افتاد به خاطر قیمت فوق العاده بالاش و بازی های اولیه به نسبت کم.ینی اختلاف اون ها درسته در ابتدا 6 میلیون بود ولی خب تا مدت ها 360 به نسبت جلو بود.کلا ps3 از بعد لانچ اسلیم می شه گفت رو اومد و فروشش در بازار های جهانی به نسبت بهتر شد.

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
هر جور که حساب کنی ماکروسافت تو این نسل از سونی موفق تر بوده آخه اصلا غیر قابل باور که یه کنسول که نسل قبلیش کم تر از 30 میلیون فروش داشته با کنسولی مقایسه بشه که پشتوانش یه کنسولی بوده به اسم PS2 که شاید موفق ترین کنسول تاریخه و بالای 100 میلیون فروش داشته ماکرو تو این نسل به یه چیزی بالاتر از اهدافی که داشته رسیده و اون شرکتی که به اهدافش نرسیده سونیه به عبارت دیگه PS3 یه کنسول موفق به حساب نمیاد بلکه نا موفق ترین کنسول خونگیه این نسل چون انتظارات ازش بیشتر بوده حتی سونی تا همین چند وقت پیشم به دلیل هزینه ی تولید بالای PS3 داشت ضرر میکرد سیاست های اشتباه سونی و درخشان عمل کردن ماکروسافت باعث شد که سونی به اینجا برسه هنوزم اون روزای اول عرضه ی PS3 و WII و صف هایی که بسته میشد یادمه خیلیا به خاطر بالا بودن قیمت کنسول سونی دست از این دستگاه کشیدن و به سوی کنسول نینتندو رفتن میشه گفت سونی این نسلو تو همون روزا واگذار کرد بعد حالا دوستان دارن واسه خودشون فکرای عجیب غریب میکنن الان خود من به هیچ وجه از PS3 به اندازه ی PS2 راضی نیستم اون کنسول افسانه ای کجا و این کجا

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
البته سونی مدت ها از 360 عقب افتاد به خاطر قیمت فوق العاده بالاش و بازی های اولیه به نسبت کم.ینی اختلاف اون ها درسته در ابتدا 6 میلیون بود ولی خب تا مدت ها 360 به نسبت جلو بود.کلا ps3 از بعد لانچ اسلیم می شه گفت رو اومد و فروشش در بازار های جهانی به نسبت بهتر شد.

محمد جان شرایطی بوده که خود سونی برای خودش رقم زده ! سیاست گذاری های غلطی داشته و ضربه خورده ازشون ! در عوض مایکرو هم مشکل 3 چراغ رو حل نکرده بود و کلی ضرر کرد بابت این مشکل ! یعنی نمیشه بگی این مشکل داشت اون یکی نداشت !

==========================

من اخبار سال 2006 رو دنبال نمیکردم واسه همین هم نمیدونم چرا 360 فروش 6 ماه پاپانی ضعیفی داره توی 2006 ! کسی میدونه ؟!

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
من جواب اون دوستمون رو دادم که می گفت این اختلاف 6 میلیون رو سونی توی این مدت پر کرده.منم گفتم که در واقع این اختلاف مدت زیادی حفظ شده و از لانچ اسلیم بوده که این اتفاق روند معکوس داشته.ینی در فاصله حدود 2 سال می شه گفت سونی عمده اختلافش رو جبران کرده و احتمالا تا پایان سال مالیش که می شه آخر مارس 2012 در جایگاه دوم قرار می گیره.
در ضمن بن کردن ماکرو و مشکل سه چراغ می تونه حتی روند افزایشی داشته باشه.چون کلا این آمار شیپ احتمالا شامل آمار گارانتی هم می شه و کنسول های تعویض شده هم جزو آمار شیپ به حساب می آیند.چون آمار شیپ ینی مقدار کنسول تولید شده و از کمپانی خارج شده.حالا اگر تونستم منبع معتبری هم گیر بیارم برای حرفم می زارم.اما منطقیش به نظرم همینه که می گم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر