Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,435
پی سی و اکس باکس و پلی استیشن و سوییچ همشون برای یه کمپانی نیست که براش فرق نکنه مشتری کدومو میخره! هر کدوم دارن سعیشونو میکنن که مشتری رو جذب خودش کنن! بدون محتوای انحصاری چه دلیلی داره کسی کنسول بخره اصلا؟ :)) با یه کامنت کلا قصد دارید تجارت چنتا کمپانی چند ملیتی و چند صد میلیارد دلاری رو نابود کنید؟ :))
والا منم زبونم مو درآورد از بس همین حرفو گفتم :D
اگر این انحصار ها نبود نه مسترچیفی الان وجود داشت نه کریتوس و نه ماریو..

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
647
خوب ، هدف شرکتها بیشینه سازی منافع هست. به همین علت وقتی خواسته برای بازیهای سونی وجود داره و میتونه با هزینه پورت از بازار ۳۸ میلیاردی pc سهمی داشته باشه که درآمد حاصل از اون رو صرف بازیهای در حال توسعه کنه چرا خودش رو از این درآمد محروم کنه ؟
خب این بیشینه سازی رو من به یه شکل دیگه ترجیح میدم، مثلا سونی IP های بیشتری رو از سینما وارد صنعت بازی کنه تا شاهد عناوین جدیدتر باشیم تا اینکه عنوانی که خیلی ها چندسال پیش تجربه کردن رو بقیه پلتفرم ها پورت کنه.

مورد دوم نه فقط تو صنعت بازی، تو خیلی از کمپانی ها که اصلا به ویدیوگیم ربطی ندارن به این شکل هستش که، وقتی قسمت A اون شرکت به سود میرسه، همون سود خرج توسعه قسمت A میشه. پس فکر نمیکنم درست باشه بگیم سونی درآمد حاصل از بخش فروش بازیها از PC رو خرج پروژه های در حال توسعه میکنه. (اصولا قبل از شروع هر پروژه، بودجه رو اختصاص میدن)

حداقل من اینطور فکر میکنم که سونی هنوز داره جریان آب رو تست میکنه تا درباره PC تصمیم قطعی بگیره.

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,729
خب این بیشینه سازی رو من به یه شکل دیگه ترجیح میدم، مثلا سونی IP های بیشتری رو از سینما وارد صنعت بازی کنه تا شاهد عناوین جدیدتر باشیم تا اینکه عنوانی که خیلی ها چندسال پیش تجربه کردن رو بقیه پلتفرم ها پورت کنه.

مورد دوم نه فقط تو صنعت بازی، تو خیلی از کمپانی ها که اصلا به ویدیوگیم ربطی ندارن به این شکل هستش که، وقتی قسمت A اون شرکت به سود میرسه، همون سود خرج توسعه قسمت A میشه. پس فکر نمیکنم درست باشه بگیم سونی درآمد حاصل از بخش فروش بازیها از PC رو خرج پروژه های در حال توسعه میکنه. (اصولا قبل از شروع هر پروژه، بودجه رو اختصاص میدن)

حداقل من اینطور فکر میکنم که سونی هنوز داره جریان آب رو تست میکنه تا درباره PC تصمیم قطعی بگیره.
1-هزینه و ریسک ip جدید با پورت یک ip شناخته شده قابله مقایسه هست ؟ پورت یک Ip شناخته شده در صورت وجود مارکتینگ خوب، فروشش با ریسک کمتری همراه خواهد بود.

2- خیر ، خیلیها هنوز بازی نکردن ، مگه همه ps دارن . بخشی از بازار هم دوست دارن ، دوباره با رزولوشن و فریم بالاتر بازی رو تجربه کنن.

3- کل سهم بازار کنسول %28 کل بازار هست . سهم بازار pc از کل بازار 21% هست . و دلیلی نداره وقتی میتونه از این بازار سهمی داشته باشه ازش چشم پوشی کنه .

4- فکر نکنم وقتی استدیو مخصوص پروت بازی بگیری ، در یک سال 5 بازی برای pc پورت کنی و نقشه راهت نمودار زیر باشه رو بهش بشه گفت تست .

Screenshot (1328).png

پ.ن : اونجا منظورم توسعه بازیهای جدید بود که به اشتباه نوشتم بازیهای در حال توسعه

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,631
نام
milad
منم فکر می کردم سونی مارکتینگ بدی رو pc داره ولی فکر کنم هدفش از انتشار پشت سر هم بازی ها روی pc زمینه سازی برای جذب و شناخت بیشتر گیمر ها با بازیاش باشه تا با انتشار نسخه های بعدی بتونه فروش بیشتر و نزدیک تری به کنسول دربیاره همین الان god of war جدید روی pc بیاد بواسطه شناختی که pc گیمر ها از نسخه اول داشتن قطعا فروش بیشتری بدست میاره

• Like
Reactions: playstation2

playstation2

کاربر سایت
Jan 3, 2023
145
منم فکر می کردم سونی مارکتینگ بدی رو pc داره ولی فکر کنم هدفش از انتشار پشت سر هم بازی ها روی pc زمینه سازی برای جذب و شناخت بیشتر گیمر ها با بازیاش باشه تا با انتشار نسخه های بعدی بتونه فروش بیشتر و نزدیک تری به کنسول دربیاره همین الان god of war جدید روی pc بیاد بواسطه شناختی که pc گیمر ها از نسخه اول داشتن قطعا فروش بیشتری بدست میاره

این روند بهش میگن بازارسازی
مایکروسافت با اینکه دستی تو گیم رو pc داشت از قدیم
ولی برای ورود بخش بازیا xbox رو pc داستان ها و ماجرا خودشو داشت
خیلی از xbox دار ها و .... یادته مخالف این قضیه بودن اون موقع
سونی شرایط براش سخت تر خواهد بود و هزینه بیشتر ، یعنی باید خاک خوری کنه فعلا

مثل قضیه ورود اولین xbox تو نسل ۶ زمانی که بازار کنسول ها دست سگا و سونی و نینتندو بود
بیشتر سونی ( تو اون شرایط )
حتی فکر نکنم سودی کرده بوده باشه مایکروسافت اون زمان

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,631
نام
milad
این روند بهش میگن بازارسازی
مایکروسافت با اینکه دستی تو گیم رو pc داشت از قدیم
ولی برای ورود بخش بازیا xbox رو pc داستان ها و ماجرا خودشو داشت
خیلی از xbox دار ها و .... یادته مخالف این قضیه بودن اون موقع
سونی شرایط براش سخت تر خواهد بود و هزینه بیشتر ، یعنی باید خاک خوری کنه فعلا

مثل قضیه ورود اولین xbox تو نسل ۶ زمانی که بازار کنسول ها دست سگا و سونی و نینتندو بود
بیشتر سونی ( تو اون شرایط )
حتی فکر نکنم سودی کرده بوده باشه مایکروسافت اون زمان
خیلی ها دیگه الان کنسول رو فقط بخاطر انحصاری نمیخرن همین سری کالاف دیوتی فیفا راگبی یا فوتبال امریکایی یکی از عامل های فروش بالای کنسول هاست در کنار قیمت بصرفه و کیفیت خوبشون از جمله ps5
بنظر من سونی با این روندی که پیش گرفته و داره با فاصله کم بازی هاش رو واسه pc میده هیچ اثر منفی تو فرووش ps5 نزاشته نمونش هم الان که بدون هیچ شو کیس یا معرفی ای فروش ps5 هر روز داره رکورد میزنه
پس سرمایه گذاری تو بازار pc که مختص کمپانی خاصی نیست و سونی میتونه مثل پلی استیشن تبدیل به پلتفرم اصلیش بکنه( کاری که مایکروسافت هم انجام میده )و این دو سر برده واسش

• Like
Reactions: playstation2

playstation2

کاربر سایت
Jan 3, 2023
145
خیلی ها دیگه الان کنسول رو فقط بخاطر انحصاری نمیخرن همین سری کالاف دیوتی فیفا راگبی یا فوتبال امریکایی یکی از عامل های فروش بالای کنسول هاست در کنار قیمت بصرفه و کیفیت خوبشون از جمله ps5
بنظر من سونی با این روندی که پیش گرفته و داره با فاصله کم بازی هاش رو واسه pc میده هیچ اثر منفی تو فرووش ps5 نزاشته نمونش هم الان که بدون هیچ شو کیس یا معرفی ای فروش ps5 هر روز داره رکورد میزنه
پس سرمایه گذاری تو بازار pc که مختص کمپانی خاصی نیست و سونی میتونه مثل پلی استیشن تبدیل به پلتفرم اصلیش بکنه( کاری که مایکروسافت هم انجام میده )و این دو سر برده واسش

بله کاملا درسته
یه کنسول تو یک نسل شاید از ۱۰۰ درصد گیم هایی که براش میاد ، ۳ تا ۵ درصد انحصاری باشه براش
( انحصاری خودت کمپانی کنسول ساز + انحصاری کمپانی ها دیگه برای اون کنسول )
بقیه بازی ها مولتی هستن + بازیا ایندی و ....

بخاطر همین چنتا پست بالاتر گفتم انحصاری چیز مسخره ای هست ، بخاطر چنتا عنوان محدود نمیشه همزمان تو یه نسل نینتندو ، پلی استیشن ، ایکس باکس + pc خرید
دوستان به خنده گرفتن

دقیقا درست میگی
سونی با اینکارش داره بازارسازی میکنه در این روند به سود خوبی میرسه و دایره گیمر هاشو زیادتر می‌کنه
و این روند ادامه خواهد داشت و بازار بزرگتری در دست میگیره
در ضمن شما فکر کن بازی که برای زمان ps3 هست و عمرش حدودا تموم شده
وقتی میده برای pc ، ازش دوباره پول در میاره و گیمر ها بیشتری با گیم هاش آشنا می‌کنه و بیشتر فروش خواهد کرد بخصوص pc gamer ها
و همین باعث شده ps5 داره رکورد میزنه

همین کارو نینتندو با گوشی ها اندروید و ios کرده
بازی رو گوشی ها آورده
باعث فروش خیلی زیاد پوکمون و ...... شد

• Like
Reactions: milad.ps4

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,354
بعد از سالها پنهانکاری( به لطف قانون Digital Services Act اتحادیه اروپا) بالاخره تعداد کاربران ماهانه استور xbox (اروپا)/ ویندوز مشخص شد
KQKSxn7.png
فروشگاه اینترنتی مایکروسافت حدود 4 میلیون کاربر
فروشگاه اینترنتی xbox حدود 6 میلیون کاربر
اپ استور مایکروسافت حدود 33 میلیون کاربر
فروشگاه بازی pc حدود 3 میلیون کاربر
فروشگاه xbox(سری x/s + ایکس باکس وان) حدود 4 میلیون کاربر​
Information on Average Monthly Active Recipients of Service in the European Union - Microsoft Support

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
بعد از سالها پنهانکاری( به لطف قانون Digital Services Act اتحادیه اروپا) بالاخره تعداد کاربران ماهانه استور xbox (اروپا)/ ویندوز مشخص شد
View attachment 285324
فروشگاه اینترنتی مایکروسافت حدود 4 میلیون کاربر
فروشگاه اینترنتی xbox حدود 6 میلیون کاربر
اپ استور مایکروسافت حدود 33 میلیون کاربر
فروشگاه بازی pc حدود 3 میلیون کاربر
فروشگاه xbox(سری x/s + ایکس باکس وان) حدود 4 میلیون کاربر​
Information on Average Monthly Active Recipients of Service in the European Union - Microsoft Support

اوضاع از چیزی که ما هم تصور میکردیم بدتر... قبلا مطمئن بودیم که بخش اکس باکس کوچکترین برگشتی برای مایکروسافت نداره و با پول تو جیبی شرکت مادر سرپاست...
ولی این دیگه رسما مثل یه ادم تو کماست که با دستگاه زنده است

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,914
نام
محمد حسین
باز هم اطلاعات ناقص...اماری که منتشر شده، برای کل اتحادیه اروپا نیست...توضیحات رو بخونید لطفا

View attachment 285332
انتظاراتت زیاده، فکر کردی زیرشو میخونن. زده 18 کشور اروپایی. چون تو 9 تاشون اصلا عرضه و ساپورت نمیشه.
____
اما آمار استور pc و ایکس نزدیکه
اما یکی اینو نوشته و میگه
It'll be because they're different things. When I want to launch a game on PC I open the launcher and then the game, so every time I want to launch an Xbox game I open the Xbox app. But on console I don't launch the store every time I want to play a game, so I don't open it most months. Wouldn't surprise me if a lot of people are similar.
بخاطر این نزدیکن که تو pc برا هر لانچ استورو باید لانچ کنی ولی تو کنسول یاز نیست

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر