Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,439
چیزی که این وسط درک نمیکنم Gate Keep کردن از یـ جعبه پلاستیکی ـه
کاری به بحث ندارم چون اتفاقا نظر شخصیش رو گفته ولی در مورد این جمله ای که گفتی اتفاقا اصلا موضوع یه جعبه پلاستیکی نیست. تعجب میکنم هنوز پی سی گیمرا فکر میکنن موضوع کنسوله .. شاید چون همه چیو فقط سخت افزار میبینن نه محتوا.. تمام کنسول وارز تو این ۴۰ و خورده ای سالی که وجود داشته در اصل سر محتوا و ایده هاشون بوده و سپس بحث فروش خود سخت افزار و این انحصار بوده بهشون کمک کرده تا رشد کنند. شاید برای اینکه متهم به چیزی نشم به نینتندو نگاه کنید و نحوه ارائه محتوایی که تو این ۴۰ سال ارایه کرده و هنوزم موفقه، اون موقع منظور منو متوجه میشی.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
سختی منطقی خیلی هم خوبه ، ولی این لامصب سختیش‌ برای من یکی که خیلی بیخود بود! یعنی تا اون بیومی که drone میان اوکی بود، منطقی بود ولی drone خیلی غیر بالانس بودن. من که نتونستم کنار بیام بوسیدم گذاشتم کنار همونجا. سختیش‌ هم جوری نبود که با بیشتر بازی کردن و مهارت و آپگرید بتونی رد کنی. لامصب اصلا نمی‌فهمیدم از کجا خوردم که بخوام استراتژی بچینم براش! هربار که میمردی یه ۴۰ دقیقه ای طول می‌کشید دوباره برسی اونجا و ظرف ۲۰ ثانیه دوباره بمیری!
از نظر من سختی منطقی داشت شاید من اشتباه کنم ولی تا جایی که یادمه اکثر روگ لایک/ روگ لابت ها یه سختی در همین حد یا شاید بیشتر دارن (hades/dead cells/binding of isaac و….) ماهیت این سبک هم همینه که شما نیم ساعت یه ساعت بازی کنی ببازی برگردی سر خونه اولت یعنی بازی چیز عجیب و غیر منطقی نداشته منتها فکر کنم چون با بودجه AAA بوده خیلی از کسایی که با این سبک اشنا نیستن سمتش اومدن و با به سری چیزایی که امضای این سبکه تو بازی مشکل دارن
تجربه سبک روگ لایک/روگ لابت بنظرم خیلی بیشتر از بازیای فرام سافت به درجه سختی گره خورده چون بازیای فرام سافت یه خط داستانی و باس های طولانی و زیاد دارن ولی این سبک معمولا چندتا دونه باس فایت داره و اگه بخواد راحتتر باشه عملا چیزی برای ارائه نداره همین returnal کلا ۵ تا باس داره که تازه اون باس اخر بنظرم شبیه جوک بود از نظر من کلا ۴ تا باس هست
من اصلا مشکلی با اضافه شدن درجه سختی اسونتر ندارم فقط منظورم اینه سازنده ها معمولا به همین دلیله که درجه ساختی راحتتری برای ینجور عناوین فرار نمیدن. معمولا مثل سکیرو با dead cells حتی درجه یختی سخت تر هم میذارن ولی آسونتر نه
درکل الان که رو پی سی اومده اگه کسی با سختیش مشکل داره بگیره چیت بزنه :D

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
از نظر من سختی منطقی داشت شاید من اشتباه کنم ولی تا جایی که یادمه اکثر روگ لایک/ روگ لابت ها یه سختی در همین حد یا شاید بیشتر دارن (hades/dead cells/binding of isaac و….) ماهیت این سبک هم همینه که شما نیم ساعت یه ساعت بازی کنی ببازی برگردی سر خونه اولت یعنی بازی چیز عجیب و غیر منطقی نداشته منتها فکر کنم چون با بودجه AAA بوده خیلی از کسایی که با این سبک اشنا نیستن سمتش اومدن و با به سری چیزایی که امضای این سبکه تو بازی مشکل دارن
تجربه سبک روگ لایک/روگ لابت بنظرم خیلی بیشتر از بازیای فرام سافت به درجه سختی گره خورده چون بازیای فرام سافت یه خط داستانی و باس های طولانی و زیاد دارن ولی این سبک معمولا چندتا دونه باس فایت داره و اگه بخواد راحتتر باشه عملا چیزی برای ارائه نداره همین returnal کلا ۵ تا باس داره که تازه اون باس اخر بنظرم شبیه جوک بود از نظر من کلا ۴ تا باس هست
من اصلا مشکلی با اضافه شدن درجه سختی اسونتر ندارم فقط منظورم اینه سازنده ها معمولا به همین دلیله که درجه ساختی راحتتری برای ینجور عناوین فرار نمیدن. معمولا مثل سکیرو با dead cells حتی درجه یختی سخت تر هم میذارن ولی آسونتر نه
درکل الان که رو پی سی اومده اگه کسی با سختیش مشکل داره بگیره چیت بزنه :D
من با سبک بازی آشنایی کافی دارم و از قبل هم داشتم. انتظار این رو هم که با دو بار تلاش کردن بازی رو تموم کنم به هیچ وجه نداشتم. ولی همچنان سختی اون قسمت بازی غیر منطقی بود و اصلا به روند بازی هم نمی‌خورد. به نظر من اون drone ها به طرز مسخره ای op بودن. من ۲۰ باری تلاش کردم قلقشون رو یاد بگیره بدون هیچگونه پیشرفتی و دراپ کردم. بعد از ۲۰ بار اگر هیچ پیشرفتی حاصل نشه تو روگ لایک سر ۴تا دشمن معمولی به نظر من یه جای کار میلنگه!

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
کاری به بحث ندارم چون اتفاقا نظر شخصیش رو گفته ولی در مورد این جمله ای که گفتی اتفاقا اصلا موضوع یه جعبه پلاستیکی نیست. تعجب میکنم هنوز پی سی گیمرا فکر میکنن موضوع کنسوله .. شاید چون همه چیو فقط سخت افزار میبینن نه محتوا.. تمام کنسول وارز تو این ۴۰ و خورده ای سالی که وجود داشته در اصل سر محتوا و ایده هاشون بوده و سپس بحث فروش خود سخت افزار و این انحصار بوده بهشون کمک کرده تا رشد کنند. شاید برای اینکه متهم به چیزی نشم به نینتندو نگاه کنید و نحوه ارائه محتوایی که تو این ۴۰ سال ارایه کرده و هنوزم موفقه، اون موقع منظور منو متوجه میشی.
اشتباه شما هم اینجاست که فک میکنید الان 20 سال پیش ـه و شرکتا هنوز با انحصاری کردن مطلق میتونن 100 درصد سود ببرن اینو خود سونی متوجه شده و داره تلاش میکنه بره رو بقیه پلتفرم ها بعد یـ عده بهشون بر میخوره !!!

"من نظرم رو گفتم که دوست دارم انحصاری یه کنسول، بازی خاص و یونیک همون کنسول باقی بمونه." به این میگن Gate Keep کردن از یـ جعبه پلاستیکی . این چیزی که شما میگی هیچ ربطی به پست من نداره . در مورد سخت افزار هم والا کم اینجا برا کنسول وار جنگ و دعوا نکردید پس نگید بحث سخت افزار مهم نیست البته برا بنده سخت افزار به هیچ وجه مهم نیست .

یـ سری صرفا به خاطر اینکه شرکت مورد علاقه شون یـ بازی رو یـ سخت افزار خاص منتشر میکنه این حس رو بهشون میده که خاص هستن و سر همین دارن Gate Keep میکنن محصولا اون شرکت رو !!! همین نینتندویی که شما مثال میزنی بعید بدونم طرفداراش بهشون بر بخوره اگه بازیای کنسولشون رو PC منتشر بشه !!!

آخرین ویرایش:

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,439
اشتباه شما هم اینجاست که فک میکنید الان 20 سال پیش ـه و شرکتا هنوز با انحصاری کردن مطلق میتونن 100 درصد سود ببرن اینو خود سونی متوجه شده و داره تلاش میکنه بره رو بقیه پلتفرم ها بعد یـ عده بهشون بر میخوره !!!

"من نظرم رو گفتم که دوست دارم انحصاری یه کنسول، بازی خاص و یونیک همون کنسول باقی بمونه." به این میگن Gate Keep کردن از یـ جعبه پلاستیکی . این چیزی که شما میگی هیچ ربطی به پست من نداره . در مورد سخت افزار هم والا کم اینجا برا کنسول وار جنگ و دعوا نکردید پس نگید بحث سخت افزار مهم نیست البته برا بنده سخت افزار به هیچ وجه مهم نیست .

یـ سری صرفا به خاطر اینکه شرکت مورد علاقه شون یـ بازی رو یـ سخت افزار خاص منتشر میکنه این حس رو بهشون میده که خاص هستن و سر همین دارن Gate Keep میکنن محصولا اون شرکت رو !!! همین نینتندویی که شما مثال میزنی بعید بدونم طرفداراش بهشون بر بخوره اگه بازیای کنسولشون رو PC منتشر بشه !!!
من نمی‌دونم چرا سطح بحث رو انقدر پایین میاری الان صحبتا رفت سمت بحث دوتا نوجوان ۱۵ ساله .
واقعا تو سال ۲۰۲۳ فکر میکنی مثلا یه فن سونی میخواد که بازیای پلی استیشن فقط و فقط چون فن اون پلتفرمه برای بقیه پلتفرم‌ها نیاد تا مثل بچه سال ها پزش رو بده؟

دلیل نگرانیهایی که وجود داره فقط اینه که دوست داره اون بازی به بهترین وجه ممکن فروش کنه تا کمکی بشه به اون استودیو تا بازی بعدیش هم کیفیت خوبی داشته باشه نه اینکه پایرت خور بشه توسط یه عده و هم کمک بشه به فروش کنسول و لوازم جانبی که بازم به نفع اون بازیساز هست. و امروزه هیچ چیزی جز حمایت از اون سازنده مهم نیست.
دلیل اینکه با اومدن بازیهای انحصاری دی وان روی سرویس هم مخالفن همینه.

البته همه اینایی که گفتم را سونی خودش بهتر میدونه چیکار داره میکنه

ور در آخر این رو هم اعلام کنم بدون شک تمام سونی فنها با عرضه بازیهای Gaas انحصاری سونی بصورت دی وان روی PC و روی سرویس موافقند چرا که اینطور بازیا در درجه اول پلیر نیاز داره . ولی بازیهای سینگل پلیر قضیه اش کاملا متفاوته چرا که وقتی آمار چندتا بازی آخر سونی که تو استیم اومده رو میبینیم یه مشکلی این وسط هست که این بازیا ازشون تو پلتفرم PC استقبالی نشده. حالا یا علتش پایرته یا شاید هم بهتره بگیم این سبک رو نمیپسندن عموم استیم بازها.
حالا اگه سونی دنوویی چیزی بذاره هم خوبه ولی اون موقع بازم یه عده شاکی میشن و فحش به سونی میدن :))

آخرین ویرایش:

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
متاسفانه بحث مربوط به انحصاری جوریه که اگه بگی موافق مبحث انحصاری هستی سریع برچسب میزنن که تو نمیخوای کسی لذت ببره یا "اگه بقیه هم لذت ببرن چیزی از تو کم میشه؟"
یکسری هم چون کمپانی موردعلاقشون اینکار رو انجام داده یهویی طرفدار این اتفاق شدن ولی این مسئله رو توجه نمیکنن که جایگاه این دو کاملا فرق داره و دنبال یک مسئله متفاوتی هستن. سونی براش فروش کنسول مهمه ولی مایکروسافت بیشتر دنبال فروش سرویس هست و به شدت این قضیه براش درسته. راجب اومدن بازیا من حتی مشکلی ندارم بازیهای gaas سونی و حتی بازی‌ای مثل دریمز به صورت دی وان روی پی سی بیان. یک بازی مثل ریترنال هم به دلیل اینکه اونقدر فروش خوبی درکل نداشته و به شدت بازی اندریتدیه من مشکلی با لانچش با تاخیر رو پی سی ندارم اگه فروشش بره بالاتر و به استودیو کمک کنه برای بازی بعدیش. ولی بازی‌هایی که به نوعی شاید هویت یه کنسول هستن مثل تلو یا گاد که فروششون اینقدر خوبه که نیازی به عرضه رو پلتفرم دیگه ندارن رو ایده جالبی نمیدونم لانچشون رو پی سی رو و هنوز هم مشخص نیست سونی چه زمانی می‌خواد این‌ها رو برای پی سی بده مثلا یه بازی مثل جی تی 7 رو یامایوچی گفت که فعلا برنامه‌ای برای عرضش برای پی سی ندارن.
نینتندو هم مطمئن باشین بازیاش روی پلتفرم دیگه عرضه بشن فنهاش واکنش خیلی خوبی نخواهند داشت.
یه بازی بزرگی مثل آنچارتد روی پی سی میاد حتی 10 هزارنفر همزمان جذب نمیشن سرش و با لانچ اینطوری یجورایی داره بازی رو تخریب میکنه. مشخصه با همچین چیزی مخالفم. سونی اگه کاملا ازین قضیه سود مثل شما مطمئن بود قطعا یه برنامه قطعی برای لانچ بازیاش رو پی سی میداد نه اینکه کیس به کیس بررسی کنه.

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
واقعا تو سال ۲۰۲۳ فکر میکنی مثلا یه فن سونی میخواد که بازیای پلی استیشن فقط و فقط چون فن اون پلتفرمه برای بقیه پلتفرم‌ها نیاد تا مثل بچه سال ها پزش رو بده؟
دقیقا همینه :)

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,729
بر خلاف کلیشه ها ، حداقل در بازار ایالات متحده به عنوان دومین بازار بزرگ گیم پس از چین ، میانگین درآمد حاصل از هر کاربر pc حدود 2 برابر کنسولها هست

Screenshot (1321).png

Benchmarking Revenue Data on Console and PC: Discover the Platforms and Genres Generating High Spending and ARPPU | Newzoo

همچنین بازار pc سهمی 21% برابر با ارزش 38.2 میلیارد دلار داره

1676643160189.png

The Games Market in 2022: The Year in Numbers | Newzoo

آخرین ویرایش:

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
647
این "چیزی از شما کم میشه؟" قدیمی شده، موضوع اصلا این نیست.

من سونی فن، همونطور که گفتم و میگم به نظرم ریمیک TLoU وقت تلف کردن هست، همونطور که به عنوان فن راکستار میگم ریمیک یا RDR یا آپدیت نسل بعدی RDR2 وقت تلف کردن هستش. همونطور هم میگم زمان گذاشتن برای پورت PC اسپایدی اشتباه هستش. سونی حتی میتونه همون هزینه و افراد رو خرج نسخه بعدی اسپایدی کنه یا حداقل دو ماه زودتر عرضه کنه یا حتی بفرسته رو تیم Wolverine.

وقتی شما میگی سونی فن ها بخیل هستن، مثل اینه که کسی که طرفدار ریمیک پارت 1 یا آپدیت RDR2 هست بیاد به من بگه تو چشم دیدن آپدیت RDR2 برای ماها نداری :|/:)
این بحث همینقدر مسخره هستش ولی تفاوت اینجاست اینور بحث پلتفرم هستش و ناخودآگاه کسی که فقط رو PC پلی میده ذهنش میره سمت کنسول وار و فکر میکنه (بیشتر اوقات هم دوست داره اینطور نشون بده) PS فن ها چشم اینو ندارن که ببینن بقیه هم فلان بازی رو پلی میدن. نخیر بزرگوار، برو یه PS5 ماهم خیلی خوشحال میشیم که از گیمینگ لذت میبری.:D

مشکل بزرگتر اینجاست یکسری عهد کردن که هیچ وقت از سونی، عملکردش و عناوینی که استودیو های سونی میسازن تعریف نکنن. مشکل اصلی اینه.

در رابطه با عرضه بازی رو PC هم به نظرم طرز فکر سونی اشتباه هستش. اینا فکر میکنن عده خیلی زیادی کلا نمیان سمت کنسول. تو دنیا ما یه تعداد مشخصی گیمر داریم که طرفدار بازیهای PS هستن که همونا خیلی وقته این کنسول رو خریدن.

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,729
این "چیزی از شما کم میشه؟" قدیمی شده، موضوع اصلا این نیست.

من سونی فن، همونطور که گفتم و میگم به نظرم ریمیک TLoU وقت تلف کردن هست، همونطور که به عنوان فن راکستار میگم ریمیک یا RDR یا آپدیت نسل بعدی RDR2 وقت تلف کردن هستش. همونطور هم میگم زمان گذاشتن برای پورت PC اسپایدی اشتباه هستش. سونی حتی میتونه همون هزینه و افراد رو خرج نسخه بعدی اسپایدی کنه یا حداقل دو ماه زودتر عرضه کنه یا حتی بفرسته رو تیم Wolverine.

وقتی شما میگی سونی فن ها بخیل هستن، مثل اینه که کسی که طرفدار ریمیک پارت 1 یا آپدیت RDR2 هست بیاد به من بگه تو چشم دیدن آپدیت RDR2 برای ماها نداری :|/:)
این بحث همینقدر مسخره هستش ولی تفاوت اینجاست اینور بحث پلتفرم هستش و ناخودآگاه کسی که فقط رو PC پلی میده ذهنش میره سمت کنسول وار و فکر میکنه (بیشتر اوقات هم دوست داره اینطور نشون بده) PS فن ها چشم اینو ندارن که ببینن بقیه هم فلان بازی رو پلی میدن. نخیر بزرگوار، برو یه PS5 ماهم خیلی خوشحال میشیم که از گیمینگ لذت میبری.:D

مشکل بزرگتر اینجاست یکسری عهد کردن که هیچ وقت از سونی، عملکردش و عناوینی که استودیو های سونی میسازن تعریف نکنن. مشکل اصلی اینه.

در رابطه با عرضه بازی رو PC هم به نظرم طرز فکر سونی اشتباه هستش. اینا فکر میکنن عده خیلی زیادی کلا نمیان سمت کنسول. تو دنیا ما یه تعداد مشخصی گیمر داریم که طرفدار بازیهای PS هستن که همونا خیلی وقته این کنسول رو خریدن.
خوب ، هدف شرکتها بیشینه سازی منافع هست. به همین علت وقتی خواسته برای بازیهای سونی وجود داره و میتونه با هزینه پورت از بازار ۳۸ میلیاردی pc سهمی داشته باشه که درآمد حاصل از اون رو صرف بازیهای در حال توسعه کنه چرا خودش رو از این درآمد محروم کنه ؟

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
یکی از بحث های به شدت تکراری تو BC، همین بحث عرضه بازی ها روی PC هست که از زمان شروع عرضه بازی های ایکس باکس روی PC تقریبا از 2009-2010 استارت خورده همچنان هم به قوت خودش باقیه هیچ وقت هم ندیدم دو طرف کوتاه بیان.

در مورد سونی فعلا هیچ دیتای رسمی قابل استنادی وجود نداره که بگیم سونی روی PC شکست خورده. 7-8 تا بازی عرضه کرده که یک سریشون خوب فروختن چندتاش هم فعلا فروش خوبی نداشته ولی باید توجه کرد که کلا بازار PC معمولا فروشش Long Run هست و خیلی بیشتر از بازار کنسول به تخفیفات فصلی بستگی داره آمار. البته متغیر های دیگه تاثیرگذار روی بازار PC مثل قیمت گذاری، کیفیت پورت، تعداد استورهایی که عرضه میشه، سبک بازی و.. هم تاثیر گذاره. سونی هم فعلا ناشر جوونی تو بازار PC هست و نباید انتظار داشت نرسیده بشه تاپ بازار PC. چیزی که هست اینه که توی بازار PC سونی همردیف ناشرهای دیگه هست و دیگه کنسول ساز و فرست پارتی نیست و باید عین ناشرهای دیگه با این همه ناشر پرتجربه تو بازار PC رقابت کنه.

این وسط هم من میبینم که یک سری اشتباه ها داره انجام میده مثل مارکتینگ به شدت ضعیف بازی ها، Late Port ها با قیمت های ناهمخون، عدم آشنایی با سلیقه پی سی گیمرها و... که نشون میده هنوز مسلط نیست به قضیه. اونهارم تدریجا یاد میگیره اون موقع خواهید دید که درآمد خوبی کسب خواهد کرد. الان مثل روز روشنه که Demon Souls را اگه بیاره رو PC تو یک بازه کوتاه فروشش قطعا کنسول را رد خواهد کرد. ولی وقتی مثلا میای Uncharted 4, Lost Legacy را بدون عرضه نسخه های ارجینال با قیمت نسبتا بالا عرضه میکنی اونم بعد 5-6 سال مشخصه فروش اولیه کم خواهد بود (هرچند اونم بدک نبوده در مجموع.)

playstation2

کاربر سایت
Jan 3, 2023
145
من نظرم رو گفتم که دوست دارم انحصاری یه کنسول، بازی خاص و یونیک همون کنسول باقی بمونه. خیر چیزی کم نمیشه ولی حق دارم از یه چیزی خوشم نیاد دیگه نع؟

کلا انحصاری از اول یه چیز مسخره بود بنظرم
از نظر من هر کسی نمیتونه بره همزمان ۳ تا کنسول پلی استیشن و ایکس باکس و نینتندو + pc بخره بخاطر چنتا انحصاری
بهترین چیز اینه یه کنسول یا pc می‌خری همه بازیا بتونی تجربه کنی
هم گیرز و .... قشنگه ، هم خدا جنگ و ..... قشنگه ، هم زنوبیل و ..... رو نینتندو

من خونده بودم اگر درست باشه نینتندو داستان انحصاری تو زمان نسل ۳ و ۴ با کنسول میکرو و سوپر نینتندو خودش راه انداخت
که بازی رو کنسول رقیب یعنی سگا مستر سیستم و سگا جنسیس نره
که جنگ کنسولی شد

آخرین ویرایش:

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,128
کلا انحصاری از اول یه چیز مسخره بود بنظرم
از نظر من هر کسی نمیتونه بره همزمان ۳ تا کنسول پلی استیشن و ایکس باکس و نینتندو + pc بخره بخاطر چنتا انحصاری
بهترین چیز اینه یه کنسول یا pc می‌خری همه بازیا بتونی تجربه کنی
هم گیرز و .... قشنگه ، هم خدا جنگ و ..... قشنگه ، هم زنوبیل و ..... رو نینتندو

من خونده بودم اگر درست باشه نینتندو داستان انحصاری تو زمان نسل ۳ و ۴ با کنسول میکرو و سوپر نینتندو خودش راه انداخت
که بازی رو کنسول رقیب یعنی سگا مستر سیستم و سگا جنسیس نره
که جنگ کنسولی شد
پی سی و اکس باکس و پلی استیشن و سوییچ همشون برای یه کمپانی نیست که براش فرق نکنه مشتری کدومو میخره! هر کدوم دارن سعیشونو میکنن که مشتری رو جذب خودش کنن! بدون محتوای انحصاری چه دلیلی داره کسی کنسول بخره اصلا؟ :)) با یه کامنت کلا قصد دارید تجارت چنتا کمپانی چند ملیتی و چند صد میلیارد دلاری رو نابود کنید؟ :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر