Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
فکر میکنید چند درصد گیمرها ریترو گیم بازن، و حالا چند درصد از این آدم ها حتما میان رو یه کنسول قدیمی بازی میکنن؟ من خودمم بعضا شده بازی قدیمی برم، آخرش Lost Odyssey بود، اما رو Xbox Series X بازی کردم مثلا نه 360. مسلما خیلی های دیگه هم هستن که سمت بازی های کلسیک میرن اما رو کنسول های فعلی. اینکه یه کنسول قدیمی کماکان پلیر داشته باشه، اونم در حد زیاد، به نظر من بیشتر به طیف از مخاطبین باید برگرده که دست رسی به کنسول های جدید تر ندارن.

به عنوان مثال من خودم تو یه سری از نقاط ایران دیدم که یه سری ها هنوز دارن PS2 بازی میکنن. البته اینا کلا تو این آمار نیستن، اما دلیل اینکه PS2 بازی میکنن هم اینه که اونجا ارزونه، و در واقع به همین کنسول فقط دست رسی دارن. برای همین گفتم شاید مثلا تو هند هنوز یه طیفی دارن با کنسول های قدیمی بازی میکنن. وگرنه من شخصا فکر میکنم این آدم های کلسیک باز که در عصر حاضر به انتخاب شخصی میرن سراغ کلسیک ها هم طیف به شدت نیش و کمی جمعیتی هستن، هم اینکه یحتمل خیلی هم اصراری ندارن حتما رو کنسول های قدیمی بازی کنن.

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
آمار فروش کنسول در بریتانیا در سال ۲۰۲۲
#1 Nintendo Switch
#2 PlayStation 5
#3 Xbox Series
تعداد ۲ میلیون دستگاه به فروش رفته ولی فروش سخت افزار نسبت به سال قبل ۲۹ درصد کاهش داشته است.همین طور اختلاف فروش بین ۳ کنسول کمتر از ۶۰۰۰۰ دستگاه بوده است.

آمار فروش نرم افزار
#1 Fifa 23
#2 Call of Duty Modern Warfare 2
#3 Lego Star Wars
#4 Elden Ring
#5 GTA V
#6 God of War Ragnarök
#7 Fifa 22
#8 Horizon Forbidden West
#9 Red Dead Redemption 2
#10 Nintendo Switch Sports

playstation2

کاربر سایت
Jan 3, 2023
145
من خودم هنوزم رو PS3 بازی میکنم، حتی هنوزم روش بازی میخرم :-" هنوز که هنوزه رد دد انلاین پر از بازیکنه (البته اگه مسلط نباشی عملا بهت اجازه بازی نمیدن و روهوا ترور میشی) یا تا همین پارسال فکر کنم که چک کردم هنوزم RE5 مثل موشک کواپ پارتنر پیدا میکنه، خیلی از بازی ها پورت ریمستر نشدن، مثلا من از قصد پلت الیس رو الان حدود 10 ساله دارم طول میدم، فقط برای اینکه بهانه برای بازی کردن داشته باشم :-" همچنان هرسال دارم روش بازی میخرم، همین 1 ماه گذشته New Vegas و Dante's Inferno رو بعد کلی گشتن دیسکشونو پیدا کردم خریدم، رو هم + 2 تومن برام اب خورد :-" همین الان اگه 20 تومن بهم بدی 1 ساعت دیگه همشو دیسک PS3 خریدم :-" هرچند وقت بازی هایی که ممکنه در اینده حذف شن رو میخرم، نکته مهم هم اینه که هروقت سونی بکوارد بده، حتی رو PS6، اون وقت لایسنس این بازی ها اعتبار داره و میشه دانلودشون کرد، کمااینکه PS1 های خریداری شده رو ویتا و 3 لایسنس هاشون با کلاسیک های PS4/5 یکیه...

تو فرندلیستمم حقیقتا خیلیییی از گیمر های پیگیر هستند که هنوزم رو PS3 بازی میکنن، یعنی لزوما فقط ریتروگیمر نیستند، مثل خودم هم جدیدارو بازی میکنند هم قدیمارو، یعنی ریترو گیمر "هم" هستند.... خلاصه واقعا اتفاق عجیبی نیست، عجیب اینه که بکوارد وجود نداره و ما همچنان وابسته به سخت افزار n سال پیش هستیم، که البته به شخصه مشکلی ندارم هیچ حال هم میکنم، هنوزم صدای اینترو روشن شدن PS3 حالمو جا میاره... هنوزم با دوال شاک 3 و ارگونومی کلاسیکش عشق میکنم، تنها مشکل کمبود پورت اچ دی ام ای رو تلویزیونه... :-"

*حتی تو فکرشم یک تی وی crt جدید بگیرم و PSone Two رو هم دوباره راه بندازم، مثل قدیم با کیف سیدی و ارشیو بازی و مخلفات :-" حسش از امولاتور بهتره...

درک میکنم چی میگی و حستو متوجه میشم
خانواده ام ps3 دارن و بازی میکنن
خودم تو فکر خرید یه ps2 slim افتادم
البته مثل شما اورجینال باز نیستم 😁 فقط هکی
با اینکه حتی میشه راحت رو گوشی و کامپیوتر شبیه سازی کرد اما خود دستگاه نمیشه
تو بازی سنتر تاپیک ps2 هست و فعاله

• Like
Reactions: jetalpha

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
خیلی جالبه..!
یک سایتی که من تو عمر گیمریم اسمش به گوشم نخورده آمده بین کاربران محدودی که تو سایت خودش ثبت نام کردن یک آمار گیری که با دنیا واقعی متفاوت هست انجام داده و جالب اینجاست کاربر ها دارن در مورد این آمار غیرواقعی حرف میزنند و فکت صادر میکنن
تو باقی مسائلم هم همین هست یک سری از افکار و عقیدها و فکت های که تو ذهن ما شکل گرفته اشتباه هست یا بر اثر یک سوء تفاهم به وجود آمده اما بدون تحقیق اونم پذیرفتیم و

یعنی ملت رو PS3 بیشتر از مجموعه X/S بازی کردن؟ چقدر عجیب!:D

حس میکنم خیلی آمار رو هوایی میتونه باشه:D

اعداد دروغ نمیگن :D

در حدی رو هواست که مایکروسافت رسما به گیم پس هم اضافه اش کرده :D
'How Long To Beat' is now built into Xbox Game Pass

آخه نحوه ی آمارگیری و اینا هم مهمه...

حالا اضافه شدنش به گیم پس، و کلا اینکه چجوری آمار میگیرن رو نمیدونم! اما میزان فروش کنسول ها و بازی ها و ... چیز دیگه ای میگن :D
و اصولا هم ملت کنسول نمیگیرن بزارن رو دکور:-"

howlongtobeat سایت آمارگیری نیست، یه سایته که کاربرا، لینک میکنن اکانتها رو و بعد مدت زمان بازی، تا اتمام و پلات و ... مشخص میکنه و این آمار براساس یوزرهای ثبت شده تو سایت و مدت زمان پلی تایمشون هست و آمارگیری صورت نمیگیره
Site Statistics | HowLongToBeat
View attachment 280739

الدن رینگ با 741 نفر بازیکن، بیشترین بازی، هست که بازی شده، صرفا از آمارش برا این که مدت زمان بازی چقدرهف استفاده میشه.

اینکه در سال 2022 و بعد دو نسل PS3 بیشتر از X/S پلیر داشته باشه که شوخی و ماقبل بحثه، اما کلا چیزی که در ذهن من سوال شده اینه که اصلا چرا باید PS3 پلیر داشته باشه؟:D و تنها جواب اینه که تو یه سری کشورها، شاید هند مثلا، یه سری به اجبار فقط ایشون رو برای بازی کردن در اختیار داشته باشن.

خوب دلیل اینکه ماکان اینو درک نمی کنی اینه که صرفا از دریچه ذهن یه گیمری که فقط بازیای جدید رو بازی می کنه به قضیه نگاه می کنی. تو دنیا ما یه پدیده ای داریم به اسم ریترو گیمینگ. بغیر ازون حتی کنسولایی که ریترو نشدن ولی جدید هم نیستن همچنان بازی میشن. همین الان شما یه سر بزنی Ebay میبنی کنسولای PS360 و دریمکست و 2 و و..... همچنان دارن خرید و فروش میشن. بعضی بازیا که کمیاب هم شدن بعضا 400 دلار حتی خیلی بیشتر خرید و فروش میشن. وقتی میگم Ebay منظورم بازار آمریکاست ها هند و اینا بماند

من خودم هنوزم رو PS3 بازی میکنم، حتی هنوزم روش بازی میخرم :-" هنوز که هنوزه رد دد انلاین پر از بازیکنه (البته اگه مسلط نباشی عملا بهت اجازه بازی نمیدن و روهوا ترور میشی) یا تا همین پارسال فکر کنم که چک کردم هنوزم RE5 مثل موشک کواپ پارتنر پیدا میکنه، خیلی از بازی ها پورت ریمستر نشدن، مثلا من از قصد پلت الیس رو الان حدود 10 ساله دارم طول میدم، فقط برای اینکه بهانه برای بازی کردن داشته باشم :-" همچنان هرسال دارم روش بازی میخرم، همین 1 ماه گذشته New Vegas و Dante's Inferno رو بعد کلی گشتن دیسکشونو پیدا کردم خریدم، رو هم + 2 تومن برام اب خورد :-" همین الان اگه 20 تومن بهم بدی 1 ساعت دیگه همشو دیسک PS3 خریدم :-" هرچند وقت بازی هایی که ممکنه در اینده حذف شن رو میخرم، نکته مهم هم اینه که هروقت سونی بکوارد بده، حتی رو PS6، اون وقت لایسنس این بازی ها اعتبار داره و میشه دانلودشون کرد، کمااینکه PS1 های خریداری شده رو ویتا و 3 لایسنس هاشون با کلاسیک های PS4/5 یکیه...

تو فرندلیستمم حقیقتا خیلیییی از گیمر های پیگیر هستند که هنوزم رو PS3 بازی میکنن، یعنی لزوما فقط ریتروگیمر نیستند، مثل خودم هم جدیدارو بازی میکنند هم قدیمارو، یعنی ریترو گیمر "هم" هستند.... خلاصه واقعا اتفاق عجیبی نیست، عجیب اینه که بکوارد وجود نداره و ما همچنان وابسته به سخت افزار n سال پیش هستیم، که البته به شخصه مشکلی ندارم هیچ حال هم میکنم، هنوزم صدای اینترو روشن شدن PS3 حالمو جا میاره... هنوزم با دوال شاک 3 و ارگونومی کلاسیکش عشق میکنم، تنها مشکل کمبود پورت اچ دی ام ای رو تلویزیونه... :-"

*حتی تو فکرشم یک تی وی crt جدید بگیرم و PSone Two رو هم دوباره راه بندازم، مثل قدیم با کیف سیدی و ارشیو بازی و مخلفات :-" حسش از امولاتور بهتره...

نمیشه این موضوع رو کامل به هندو امثالهم ارتباط داد ماکان، انتخاب کنسول سلیقه ایه، یعنی کسی که PS5 داره در کنارش شاید کنسول های نسل قبل هم داشته باشه و باهاش بازی هم بکنه، همین الان توی این خراب شده و تاپیک های فروم به شدت کنسول های PS خواهان دارن و در اکثر مواقع به بودجه و محدودیت طرف هم ارتباطی نداره چون قیمتاشون مخصوصا با برخی مشخصه ها به هیچ عنوان پایین نیست. به عنوان مثال من برای PS2 و PS3 یک TV جدا اختصاص دادم و حتی خودم بازی نکنم هر کس از راه می رسه دوس داره باهاشون بازی کنه و اون حس نوستالژی وجود داره همیشه. PS1 کاستوم و PS3 فت رو هم جمع کردم چون همه دوس دارن ایشون رو بغل کنن! و گند می زنن به قسمت براق کنسول! PS2 (عکسی که گرفتم، هنوزم جذابه...) یار همیشگی منه و همیشه آماده به کار و مجهز:D
View attachment 280779View attachment 280780

فکر میکنید چند درصد گیمرها ریترو گیم بازن، و حالا چند درصد از این آدم ها حتما میان رو یه کنسول قدیمی بازی میکنن؟ من خودمم بعضا شده بازی قدیمی برم، آخرش Lost Odyssey بود، اما رو Xbox Series X بازی کردم مثلا نه 360. مسلما خیلی های دیگه هم هستن که سمت بازی های کلسیک میرن اما رو کنسول های فعلی. اینکه یه کنسول قدیمی کماکان پلیر داشته باشه، اونم در حد زیاد، به نظر من بیشتر به طیف از مخاطبین باید برگرده که دست رسی به کنسول های جدید تر ندارن.

به عنوان مثال من خودم تو یه سری از نقاط ایران دیدم که یه سری ها هنوز دارن PS2 بازی میکنن. البته اینا کلا تو این آمار نیستن، اما دلیل اینکه PS2 بازی میکنن هم اینه که اونجا ارزونه، و در واقع به همین کنسول فقط دست رسی دارن. برای همین گفتم شاید مثلا تو هند هنوز یه طیفی دارن با کنسول های قدیمی بازی میکنن. وگرنه من شخصا فکر میکنم این آدم های کلسیک باز که در عصر حاضر به انتخاب شخصی میرن سراغ کلسیک ها هم طیف به شدت نیش و کمی جمعیتی هستن، هم اینکه یحتمل خیلی هم اصراری ندارن حتما رو کنسول های قدیمی بازی کنن.

درک میکنم چی میگی و حستو متوجه میشم
خانواده ام ps3 دارن و بازی میکنن
خودم تو فکر خرید یه ps2 slim افتادم
البته مثل شما اورجینال باز نیستم 😁 فقط هکی
با اینکه حتی میشه راحت رو گوشی و کامپیوتر شبیه سازی کرد اما خود دستگاه نمیشه
تو بازی سنتر تاپیک ps2 هست و فعاله

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
How long to beat سایت معتبریه اما اماری که میده امار محدودیه.
بره فانه این امار بیشتر و صد البته بره یوزر های خودشه کلا.
جامعه اماری خیلی دقیقی نداره که ملاک چیزی باشه و کوچیک تر از این حرفاست.
من و دوستام سالهاست برای مثال از سایتش استفاده میکنیم ولی هیچکدوم هیچوقت تو سایتش فعالیتیو وارد نکردیم.
هرچند یکی دو ساله ps3 دوباره محبوبیتشو به دست اورده که خب تو این امار هم این موضوع مشاهده میشه.
البته همش دروغه چون کسی بازیای قدیمی بازی نمیکنه. اینا همش رویاست.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
1673530189743.png

آمار فروش بازی ها و کنسول ها در اروپا طی سال 2022

بازی هایی که با علامت * مشخص شدن فقط فروش فیزیکی شون محاسبه شده
PositionTitle
1FIFA 23 (EA)
2Call of Duty: Modern Warfare 2 (Activision Blizzard)
3Elden Ring (Bandai Namco)
4Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
5FIFA 22 (EA)
6Pokémon Legends: Arceus (Nintendo)*
7God of War Ragnarok (Sony)
8LEGO Star Wars: The Skywalker Saga (Warner Bros)
9Horizon: Forbidden West (Sony)
10Gran Turismo 7
11Mario Kart 8: Deluxe (Nintendo)*
12Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
13Nintendo Switch Sports (Nintendo)*
14Pokémon Violet (Nintendo)*
15F1 22 (EA)
16Pokémon Scarlet (Nintendo)*
17Minecraft: SWitch Edition (Nintendo/Mojang)*
18Assassin's Creed Valhalla (Ubisoft)*
19Kirby and the Forgotten Land (Nintendo)*
20Mario Party Superstars (Nintendo)*

نکات مربوط به آمار فروش امسال اروپا

• نینتندو سوییچ پرفروش ترین کنسول امسال تو اروپا بوده. بعد از اون PS5 و تو جایگاه سوم Xbox Series X|S
  • فروش بازی ها امسال به صورت کلی افت داشته اما فروش بازی های جدید امسال به نسبت فروش بازی های جدید پارسال 16 درصد افزایش داشته
  • PS5 و Switch کاهش فروش داشتند تو اروپا. در حالیکه Xbox Series X|S فروش افزایشی ای رو تجربه کرده
  • Fifa 23، Call of duty، Pokemon و Elden Ring بزرگترین عامل های فروش بازی ها طی امسال بودند
  • انگلستان جلوتر از آلمان بزرگترین بازار ویدیو گیم تو اروپا رو داراست
منبع جهت جزئیات بیشتر
European console and PC game sales fall 7.1% over 2021

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر