Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,880
نام
حسين
یک سناریوی ساده رو براتون تشریح میکنم که چند وقت پیش داشت اتفاق می افتاد و با اعتراض شدید مواجه شد. فرض کنید روی استور پلی استیشن کلی بازی PS3 خرید کردید و حالا سونی تصمیم گرفته بساط استور پلی استیشن 3 را جمع کند. چه اتفاقی می افتد؟ شما دیگه به کلی بازی دیجیتالی که خریده اید دسترسی ندارید :|

کی همچین حرفی زده بود؟! قرار شد بساط خرید از استور برداشته بشه نه اینکه بازی هایی که قبلا خریدی رو دیگه نتونی دانلود کنی!

یعنی در بدترین حالت ساپورت نشدن استور، شما همچنان میتونی محتوای خریداری شده رو دانلود کنی!

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,741
نام
مراد حلیمی
یک سناریوی ساده رو براتون تشریح میکنم که چند وقت پیش داشت اتفاق می افتاد و با اعتراض شدید مواجه شد. فرض کنید روی استور پلی استیشن کلی بازی PS3 خرید کردید و حالا سونی تصمیم گرفته بساط استور پلی استیشن 3 را جمع کند. چه اتفاقی می افتد؟ شما دیگه به کلی بازی دیجیتالی که خریده اید دسترسی ندارید :| این یک مثال بود. حالا گیمینگ ابری دیگه بدتر و توی دنیای صفر و یک شما مالک هستید. مالکی که با کوچکترین اشاره ای هرچه که تحت مالکیتش بوده رو از دست خواهد داد.
همین بحث اکانتهای هکی که بوجود اومد به واسطه همین دیجیتالی شدن بود. تا زمانی که دیسک بود کسی نمیتونست بیاد خونه شما دزدی و دیسک بازی رو بر دارد و فرار کند. ولی وقتی دیجیتالی شد داستان فرق کرد. حالا فکر کنید اکانت سرویس ابری شما به راحتی هک بشه و بووووم :D

بگذریم! کسی نمیتونه جلوی اتفاقات آینده رو بگیره. تمام دیجیتالی شدن و گیمینگ ابری، آینده این صنعت هستند ولی این الزاما به معنای خوب بودن اونها نیست.
ببینم اونوقت:
100 هزار تومن تو جیبت باشه امن تره (روش سنتی) یا اینکه تو کارت بانکیت باشه(روش مدرن)؟
یا اینکه یه نامه رو دستی بنویسی و امضا بگیری و بذاری تو زونکن (روش سنتی) بهتره یا نوشتن و ذخیره یه نامه تو اتوماسیون امن تره(روش مدرن) ؟
یا مثلا 100 میلین ببری بازار باهاش معالمه کنی بهتر(روش سنتی) یا اینکه از پشت سیستم بشینی این پول رو بصورت دیجیتالی باهاش سهام و رمز ارز بخری (روش مدرن)؟

همونطور که میبینی تو همه این روش ها فیزیکی نگهداشتن اون داشته خیلی امن تر و بهتره ولی دنیا رفت به سیستم دیجیتالی کردن همه اینا:D(با وجود معایبی مثه هک پول و قطع شدن اتوماسیون و پریدن پول بورس و ....) چرا؟؟؟؟؟
چون اونقدر مزایاش بیشتره و اونقدر سریعتر و راحت تر هستش که همه اون عیب مالکیت فیزیکیش براشون کوچیک جلوه میکنه

پس گیم و فیلم و سرگرمی و .... هم همین مسیر مثال های بالا رو رفتند و خواهند رفت ، مساله صرفا عادت کردن مصرف کنندس.

.

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
ببینم اونوقت:
100 هزار تومن تو جیبت باشه امن تره (روش سنتی) یا اینکه تو کارت بانکیت باشه(روش مدرن)؟

.
اتفاقا یک بار گرفتار این موضوع شدم. سیستم بانکی بهم ریخته بود من هیچی پول تو جیبم نداشتم و هیچ عابربانکی هم پول نمیداد :D از اون روز به بعد همیشه هم پول نقد توی خونه دارم هم همراه خودم میبرم :-"
==================

برای اینکه آف تاپیک نشه توی پست قبلی هم گفتم که صنعت داره به این سمت میره و آمار فروش هم همین رو نشون میده. چاره ای نیست و باید قبولش کنیم. من همین الان تمام بازیهایی که دارم دیجیتالی است ولی خب همیشه یاد اون اتفاق میافتم و میترسم برای بازیها هم همچین اتفاقی بیافته :D

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
10-12 سال پیش هم به کسی میگفتی در آینده اکثر مردم بجای خرید دیسک فیلم یا موسیقی از طریق اینترنت استریمش میکنن باورش نمیشد:D در آینده‌ای نه چندان دور این اتفاق برای ویدیو گیم هم می‌افته...

کاملا موافقم باهات. من خودم شخصا اهنگ هایی که روی پی سی هم دارم رو بازم با اسپاتیفای گوش میدم. چون کل پلی لیستم اونجاست و منطقی تره برام.

ببین یه سری چیزها گفته شده مثل اینکه نمی دونم Cloud Gaming همه جا راحت در دسترسه . محدودیت قدرت نداره و اینجور شعارهای تبلیغاتی ...

این حرف هایی که بعضی اینجا قبول کردن یه اشباع فکری ای بیش نیست . یه چیزی که صاحبان سرمایه میخان امثال من و شما قبول کنیم

پ.ن : من که شخصا اگه این اتفاق قراره بیافته نمی تونم با این قضیه کنار بیام . نمی تونم پولم رو بدم جایه هیچ ... بقیه رو نمی دونم شاید مهم نباشه براشون ! :D

افرادی مثل من و شما تارگت این سیستم کلود گیمینگ نیستیم. اما من خیلی ها رو می شناسم که برای بازی کردن یه فیفا میرن کلوپ یا خونه دوستشون.
یا دوست دارن مثل فیلم های جدید ، وقتی یه بازی هیت اومد اونو بازیش کنن.
به نظر کلود گیمینگ مثل پی سی و کنسول یه حق انتخاب هست. هر کس بر اساس چیزی که مد نظرش هست می تونه انتخاب کنه.
ولی اینو فکر کن چقدر از افرادی که از همین طریق می تونن بجای بازی رو گوشی (بازی های چیپ) بیان و بازی ها با کیفیت تر رو انجام بدم و نتیجه اش درامد زایی بیشتر و بازی های بهتر برای من و شماست. هیچ ضرری نداره که افراد بیشتر به سمت این بازار بیان.
شما فرض کن کنسول ps داری ولی دوست داری یه بازی اکس باکس رو بزنی. یا برعکس قضیه. بخوای یه بازی رو روی ps now بازی کنی.
شک نکن کلود گیمینگ به نفع ماست.

• Like
Reactions: John-117

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
آره سونی و مایکی از سال ها قبل پیشبینی میکردن کرونا قراره بیاد و به خاطر همین کنسول دیجیتالی ساختن که فقط توی این مدت کار کنه و بعدش صبح که بیدار میشی، میبینی کنسولت دیسک خور شده. اصلا هم ربطی به زیاد شدن سهم بازی های دیجیتال توی بازار نداره.
اره ساختن ولی موندم چرا فروش نسخه دیجیتال ۱/۱۰ دیسک خور هست :| با اینکه دیسک خور صد دلار گرونتره

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
اره ساختن ولی موندم چرا فروش نسخه دیجیتال ۱/۱۰ دیسک خور هست :| با اینکه دیسک خور صد دلار گرونتره
ما نگفتیم برعکس میشه /:) ولی همین که هر 2تا شرکت کنسول دیجیتال دادن یعنی یه چیزی بوده که این کارو کردن وگرنه مثل نسل های قبل فقط یه نمونه کنسول میدادن. یعنی اینکه مشتری بالقوه پیدا شده که حاضرن براش یه کنسول مجزا بسازن.
و اینکه یه سری کنسولشون دیسک خوره ولی درصد بازی های دیجیتالی که میخرن خیلی بیشتر از درصد فیزیکیه.
کنسول دیجیتالی فروشش مطمئنا زیاد نمیشه چون برای یه قشر خیلی خیلی خاص هست که مطلقا به محتوای دیجیتال شیفت کردن. ولی این واقعیت که خیلی ها رو به محتوای دیجیتالی آوردن، یه چیز غیر قابل کتمانه و آمارها به خوبی گویای مطلب هستن.
و در نهایت اینکه من خودم به شخصه اگر یه زمانی کنسول بخرم، دیسک خور میخرم چون مطمئنا همیشه و همه جا دسترسی به دیجیتالی ندارم و در عین حال نمیخوام گزینه هام محدود باشن و بالاخره ممکنه چند بار بازی فیزیکی هم دستم برسه.

پ.ن: من خودم به شخصه وقتی نتم اوکی شد، کل خونه رو از وجود دیسک ها پاک کردم. حتی فیلم ها و سریال ها و جدیدا آهنگ هم نگه نمیدارم روی سیستمم چون هر چی بخوام سریع و راحت توی اینترنت هست و الکی فضا اشغال نمیکنم.

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,729
چون تعداد تولید شده کنسولهای نسخه دیجیتال ps5 بسیار کمتر هست نسبت به نسخه معمول به حدی که تو برنامه ngcw کانال ign میگفتن تا بحال جایی رو ندیدن مدل دیجیتال رو برای خرید داشته باشه .

PlayStation 5 Digital Edition stock far lower than standard PS5, sources say

در این خبر هم به اشاره میکنه که در بهترین حالت نسبت ps5d تخصیص داده شده به کل بین 20 الی 25 درصد هست.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
گذاشتن از VGChartz اینجا ممنوعه (قبلا توی پست اول این ذکر شده بود) . مایکروسافت خودش عملا هیچ آماری نمیده سونی هم همیشه به صورت کلی آمار میده معتبر ترین گروه تو امریکای شمالی NPD هم امار نمیده فقط رتبه بندی میکنه خلاصه منابع VGChartz به هیچ وجه معتبر نیستن .

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
تا چند درصد میشه بهش اعتماد کرد؟

25 درصد :D
فقط آماری که از ژاپن میده به طور قطعی درسته :D اونم چون فامیتسو هر هفته فروش سخت افزارها رو لیست می کنه

آمریکا که NPD ماه به ماه آمار میده. اونم عدد نمیده و فقط میگه کی بیشتر از اون یکی فروخته
اروپا هم با GSD همین بساطه

معلوم نیست این اعداد ارقام از کجا میاد :D
صرفا حدس و تقریب اند و با آماری که کمپانی ها آخر هر سه ماهه میدن کامل جور در نمیاد (البته به طرز عجیبی تو هفته های بعدش نزدیک میشن :D)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر