Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
توی مقایسه ی PS3 و X360 حتی اگه این آمار درستم باشه باز مایکروسافت رو میشه برنده ی اون نسل دونست. نسبت فروش کنسول اول سونی به اکس باکس اریجینال نزدیک 5 به 1 بود! اینکه 360 تونست اندازه ی PS3 بفروشه خیلیه. سیاستای غلط سونی و کنسول خیلی خوب و دولوپر فرندلی مایکرو باعث شد اختلاف از بین بره. البته این نسل باز نصف زحمات قبلیشونو به باد دادن با مارکتینگ بد :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,432
نام
محمد
چرا دیگه آخرین چیزی که دو شرکت رسمی اعلام کردن رقم 84 میلیون و 87.4 میلیون هست.بر پایه همین اعلام رسمی,آمار ویکیشو به روز رسانی کردن
دو ساعته داریم قصه میگیم؟ بعدش همین لیست ویکی هم مشکل داره چون آخرین آمار رسمی که برای Xbox One از مایکروسافت اعلام شده، ده میلیون واسه اواخر ۲۰۱۴ بوده پس همین ۱۰ میلیون رو باید لحاظ کنه :D :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
مایکروسافت وقتی آمار نمیده یعنی قطعا کمتره که نمیده، وگرنه تجربه نشون داده اگه دفعات دستشویی رفتن پلیرهای فولان بازیش هم عدد دندون گیری باشه اونو میکنه تو بوق و کرنا و تو شون تا گزارش کاری لحاظش میکنه. از این چیزها هممون زیاد دیدیم. الان اگه آمار فروش 360 بیشتر از PS3 بود حتم به یقین مایکرو پدر همه رو باهاش در آورده بود.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,432
نام
محمد
مایکروسافت وقتی آمار نمیده یعنی قطعا کمتره که نمیده، وگرنه تجربه نشون داده اگه دفعات دستشویی رفتن پلیرهای فولان بازیش هم عدد دندون گیری باشه اونو میکنه تو بوق و کرنا و تو شون تا گزارش کاری لحاظش میکنه. از این چیزها هممون زیاد دیدیم. الان اگه آمار فروش 360 بیشتر از PS3 بود حتم به یقین مایکرو پدر همه رو باهاش در آورده بود.
مثل همون آمار Halo 4 و بقیه موارد؟ جدا خودت میدونستی Halo 4 تونسته بیشتر از 15 میلیون نسخه بفروشه؟ قطعا نمیدونستی چون رسما به عنوان خبر اعلام نکردن. در مورد آمار X360 هم باز حرفت درست نیست، آخرین آماری که اعلام شده واسه ژوئن 2014 بوده یعنی 84 میلیون، از اون موقع تا موقع توقف تولید و فروش هم مشخصا تعدادش بیشتر شده با توجه به گزارش های مالی، ولی خب نه مایکروسافت و نه سونی چیزی اعلام نکردن دیگه تا اینکه سونی این اواخر آمار جدید داد. پس نمیتونی بگی حتما کمتر بوده چون هیچ کدوم 5 سال آمارشون رو آپدیت نکرده بودن و مثلا مایکروسافت تو این 5 سال گذشته میگفت 86 یا 88 میلیون فروختیم تو خودت میگفتی چون سونی چیزی اعلام نکرده پس پلی 3 همون 80 میلیونی که آخرین بار اعلام کرده رو فروخته؟ خیر :D در کل بحث این نیست حتما بیشتر فروخته، موضوع اینه آمار آپدیت نشده، وگرنه تو 5 سال گذشته که فروش کنسول از 84 میلیون بیشتر شده بود و سونی هم چیزی اعلام نمی کرد، برخلاف چیزی که گفتی راحت میتونستن آمار جدید رو بدن چون مشخصا هر عددی میگفتن از آخرین عددی که سونی اعلام کرده بود بیشتر میشد.

یه مثال دیگه که الان یادم اومد تعداد پلیرهای Gears 4 بوده، تا ژوئن 2018 بازی 8 میلیون پلیر داشته که این رو با سرچ کردن تو آرشیو سایت رسمی Xbox میتونی پیدا کنی، جالبه هیچ وقت این آمار به عنوان خبر اعلام نشده! درسته فروش بازی خیلی خفن نبوده ولی 8 میلیون پلیر عدد کمی نیست که رسما اعلام نکنن و یهو تو آرشیو بشه پیداش کرد، کلا خیلی افتضاح آمار میدن، حتی اون جاهایی که آمارها مثبت هست.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
از همون سال 2013 خیلی از بولتنای خبری مثل IGN و امثالهم خبرش رو دادن که فروش PS3 از 360 جلو زده حالا اینکه مایکرو آمارش رو اعلام نمیکنه که نشد دلیل که ما نمیتونیم مطمئن باشیم. احتمالا با این اوصاف مایکرو هیچ وقت هم اعلام نخواهد کرد. بعلاوه 360 تولیدش رودتر هم متوقف شد.

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,507
مثل همون آمار Halo 4 و بقیه موارد؟ جدا خودت میدونستی Halo 4 تونسته بیشتر از 15 میلیون نسخه بفروشه؟ قطعا نمیدونستی چون رسما به عنوان خبر اعلام نکردن. در مورد آمار X360 هم باز حرفت درست نیست، آخرین آماری که اعلام شده واسه ژوئن 2014 بوده یعنی 84 میلیون، از اون موقع تا موقع توقف تولید و فروش هم مشخصا تعدادش بیشتر شده با توجه به گزارش های مالی، ولی خب نه مایکروسافت و نه سونی چیزی اعلام نکردن دیگه تا اینکه سونی این اواخر آمار جدید داد. پس نمیتونی بگی حتما کمتر بوده چون هیچ کدوم 5 سال آمارشون رو آپدیت نکرده بودن و مثلا مایکروسافت تو این 5 سال گذشته میگفت 86 یا 88 میلیون فروختیم تو خودت میگفتی چون سونی چیزی اعلام نکرده پس پلی 3 همون 80 میلیونی که آخرین بار اعلام کرده رو فروخته؟ خیر :D در کل بحث این نیست حتما بیشتر فروخته، موضوع اینه آمار آپدیت نشده، وگرنه تو 5 سال گذشته که فروش کنسول از 84 میلیون بیشتر شده بود و سونی هم چیزی اعلام نمی کرد، برخلاف چیزی که گفتی راحت میتونستن آمار جدید رو بدن چون مشخصا هر عددی میگفتن از آخرین عددی که سونی اعلام کرده بود بیشتر میشد.

یه مثال دیگه که الان یادم اومد تعداد پلیرهای Gears 4 بوده، تا ژوئن 2018 بازی 8 میلیون پلیر داشته که این رو با سرچ کردن تو آرشیو سایت رسمی Xbox میتونی پیدا کنی، جالبه هیچ وقت این آمار به عنوان خبر اعلام نشده! درسته فروش بازی خیلی خفن نبوده ولی 8 میلیون پلیر عدد کمی نیست که رسما اعلام نکنن و یهو تو آرشیو بشه پیداش کرد، کلا خیلی افتضاح آمار میدن، حتی اون جاهایی که آمارها مثبت هست.
الان مشکل چیه؟ الان به طور رسمی فروش PS3 بیشتر از 360 هست. حالا اینکه تخمین میزنیم که فلان و فلان شده دیگه رسمی نیست. تا وقتی هم مایکرو آمار نده هیچ کس حرفش مورد تایید نیست. شما میگی مطمئنا 360 از اون موقع تا حالا بیشتر فروخته، منم میام میگم نه اقا 360 تولیدش زودتر متوقف شد و ... . هیچ کدوممون هم حرفمون مورد تایید نیست.
اینجا هم آمار فروش کنسول ها و بازی ها طبق آخرین اطلاعات رسمی داده شده هست. الان به طور رسمی قضیه اینه. تا وقتی هم مایکرو چیزی اعلام نکنه PS3 میشه دومین کنسول پرفروش نسل قبل. شاید مایکروسافت نخواد هیچ وقت آمارش رو اعلام کنه!

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,432
نام
محمد
از همون سال 2013 خیلی از بولتنای خبری مثل IGN و امثالهم خبرش رو دادن که فروش PS3 از 360 جلو زده حالا اینکه مایکرو آمارش رو اعلام نمیکنه که نشد دلیل که ما نمیتونیم مطمئن باشیم. احتمالا با این اوصاف مایکرو هیچ وقت هم اعلام نخواهد کرد. بعلاوه 360 تولیدش رودتر هم متوقف شد.
فکر کنم چون تعداد کامنت ها زیاد شد مباحث رو کامل دنبال نکردی، چون این قضیه که با منبع مشخص شد موضوعش چیه :D IGN و سایر منابعی که گفتی سال 2013 اعلام کردن فروش PS3 جلو زده همشون از یه موسسه آمارگیری (که البته معتبر هم هست)، نقل قول کرده بودن ولی همون موقع هم مایکروسافت و هم سونی گزارش رسمی دادن که مشخص شد فروش PS3 در واقع بیشتر نبوده:
Xbox 360 reaches 80 million consoles sold worldwide
PlayStation 3 sales hit 80 million
تاریخ اعلام خبرها رو هم چک میکنی مشخصه هر دو تو یه بازه زمانی هستن (واسه ایکس 360، اواسط اکتبر 2013 و برای پلی 3 هم اوایل نوامبر 2013).
الان مشکل چیه؟
مشکل؟ همون جور که تو ریست ارا و جاهای دیگه دقیقا سر این موضوع و موارد مشابه بحث میشه، اینجا هم داره بحث و صحبت میشه. شما علاقه ای نداری به موضوع به راحتی میتونی دنبال نکنی و بزاری اونایی که دارن بحث میکنن کار خودشون رو انجام بدن. از نظر شما پلی 3 بیشتر فروخته، خیلی هم عالی، هیچ مشکلی هم وجود نداره!

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی

جالبه :D به قول خودت برا فروش هیلو4 آمار رسمی ندادن بعد با قاطعیت میگی بالای 15 میلیون فروخته ! ولی به PS3 و 360 که میرسه میگی آمار رسمی نیست پس PS3 بیشتر نفروخته در صورتی که کل دنیا دارن میگن بیشتر فروخته ! خب منم میتونم الان بگم U4 بیش از 17 میلیون فروخته آمار رسمی هم نداده سونی پس قبوله اینطوری ؟
یه بحث دیگه هم که همه میدونن آمار شیپ شدن هست و معمولا فروش اصلی مدت ها بعد به همون آمار شیپ میرسه , موسسه آمارگیری هم دقیقا آمار فروش رو میگه

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,432
نام
محمد
جالبه :D به قول خودت برا فروش هیلو4 آمار رسمی ندادن بعد با قاطعیت میگی بالای 15 میلیون فروخته ! ولی به PS3 و 360 که میرسه میگی آمار رسمی نیست پس PS3 بیشتر نفروخته در صورتی که کل دنیا دارن میگن بیشتر فروخته ! خب منم میتونم الان بگم U4 بیش از 17 میلیون فروخته آمار رسمی هم نداده سونی پس قبوله اینطوری ؟
یه بحث دیگه هم که همه میدونن آمار شیپ شدن هست و معمولا فروش اصلی مدت ها بعد به همون آمار شیپ میرسه , موسسه آمارگیری هم دقیقا آمار فروش رو میگه
ببین اصلا بیخیال، نصف حرفهایی که زدی اشتباه بود :D ولی در مورد هیلو:
Halo 3 is the concluding chapter in the Halo trilogy—an international award-winning action series that grew into a global entertainment phenomenon, selling more than 14.5
million games worldwide
Halo 3 | Games | Halo - Official Site

و برای هیلو 4 گفته شده:
The best-selling Halo game ever
Buy Halo 4: Game of the Year Edition for Xbox 360 - Microsoft Store
دیگه مشخصه، البته من رندش کردم رو 15، دوست داشتی همون 14.5 در نظر بگیر! :D

وقتی میگم آمار رسمی ندادن منظورم این نیست از خودم در آوردم، یعنی اینکه به صورت خبر اعلام نکردن ولی تو سایت خودش که بری مشخص هست قضیه.

اینم واسه Gears 4 که هیچ وقت به عنوان خبر اعلام نشد!
Since its October 2016 launch, over 8 million people have played “Gears of War 4” on Xbox One or Windows 10
https://news.xbox.com/en-us/wp-content/uploads/Gears-of-War_Franchise_Fact-Sheet_E3-2018.docx

منبع هم سایت رسمی Xbox هست مشخصا :D

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
الان سه نسل کنسول داده بیرون دوتاش که کاملا از در عقب صندلی جلو بودن و بهترین کنسولش هم بازم از بقیه کمتر فروخته . چه بد ... پولاشون رو چیکار میکنن پس ؟
همین که نادلا بخش اکس باکس گیمینگ نگه داشته خودش خیلیه و الان تازه بیشترم بهش اهمیت داده یک رده اورده بالاتر برعکس الان سونی تو امارش گفته بیشترین سودش مال بخش پلی استیشن هست نه موزیک و موبایل و.. برای همین افرایش چشم گیری داشته برند پلی استیشن برند محبوب تریه تو بازار ولی خب قضیه برای ماکرو متفاوته همین که دارن بیشتر به بخس گیم اهمیت میدن خوبه

• Like
Reactions: Arima Kishou

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
ببین اصلا بیخیال، نصف حرفهایی که زدی اشتباه بود :D ولی در مورد هیلو:

Halo 3 | Games | Halo - Official Site

و برای هیلو 4 گفته شده:

Buy Halo 4: Game of the Year Edition for Xbox 360 - Microsoft Store
دیگه مشخصه، البته من رندش کردم رو 15، دوست داشتی همون 14.5 در نظر بگیر! :D

وقتی میگم آمار رسمی ندادن منظورم این نیست از خودم در آوردم، یعنی اینکه به صورت خبر اعلام نکردن ولی تو سایت خودش که بری مشخص هست قضیه.

اینم واسه Gears 4 که هیچ وقت به عنوان خبر اعلام نشد!

https://news.xbox.com/en-us/wp-content/uploads/Gears-of-War_Franchise_Fact-Sheet_E3-2018.docx

منبع هم سایت رسمی Xbox هست مشخصا :D
متوجه نشدی چی میگم , من نگفتم در مورد هیلو استدلالت غلطه و هیلو 4 بیشتر از 15 میلیون نفروخته ! دارم میگم همونطور که برا هیلو4 آمار رسمی ندادن و میگی بالای 15 میلیون فروخته PS3 و 360 هم دقیقا همینطوریه درسته مایکروسافت آمار رسمی نداده ولی یه حساب کتاب ساده نشون میده PS3 بیشتر فروخته (خیلی منابع مختلف هم اشاره کردن) حالا اینجا که رسیده گیر دادی به امار رسمی . کجای نصف حرفام اشتباه بود ؟!

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,432
نام
محمد
متوجه نشدی چی میگم , من نگفتم در مورد هیلو استدلالت غلطه و هیلو 4 بیشتر از 15 میلیون نفروخته ! دارم میگم همونطور که برا هیلو4 آمار رسمی ندادن و میگی بالای 15 میلیون فروخته PS3 و 360 هم دقیقا همینطوریه درسته مایکروسافت آمار رسمی نداده ولی یه حساب کتاب ساده نشون میده PS3 بیشتر فروخته (خیلی منابع مختلف هم اشاره کردن) حالا اینجا که رسیده گیر دادی به امار رسمی . کجای نصف حرفام اشتباه بود ؟!
من متوجه شدم، شما متوجه نشدی :D ببین آمار رسمی به چیزی میگن که خود سونی یا مایکروسافت یا هر ناشر و سازنده ای اعلام میکنه، حالا این آمار میتونه در قالب خبر باشه یا در قالب همون چیزی که من بالا گذاشتم. یعنی الان ما می دونیم هیلو 3 بالای 14.5 میلیون فروخته، هیلو 4 هم پرفروش ترین هیلو بوده چون اینا رو خود مایکروسافت تو سایتش نوشته، در نتیجه هیلو 4 هم مشخصا بالای 14.5 میلیون فروخته. خبر رسمی چیزی هست که اینا به خبرگزاری ها میدن تا اعلام کنن یا اینکه خودشون توی کنفرانس ها یا سایت های خبری شون اعلام میکنن. الان منظور من اینه آمار رسمی هیلو 3 و هیلو 4 مشخصه ولی برای هیچ کدوم خبر رسمی اعلام نشده و صرفا ممکنه یهو چشمت به این موضوع بخوره، همون جور که من اتفاقی تو سایت Xbox این رو دیدم :D در مورد کنسول هم که خب کامل بحث شد، آخرین آمار واسه ژوئن 2014 بوده که 84 میلیون فروش رو اعلام کرده، هیچ جای دیگه ای هم عددی غیر از این از سمت مایکروسافت اعلام نشده که یعنی هیچ آمار رسمی بعد از اون مشخص نشده. بقیه موارد هم که بحث شد قبلا. در کل هم منظورم این بود مایکروسافت عموما بد آمار میده، بعضی وقت ها یهو یه آمار دقیق میده، بیشتر وقت ها هم آمار چرت! :D

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
Sony Revenue : ¥8665.7bn / $78.14B (+1.3% YoY from ¥8544bn / $77.04B - FY2017)
Sony Operating Profit : ¥894.2bn / $8.06B (+21.7% YoY from ¥734.9bn / $6.63B - FY2017)
Sony Net Profit : ¥916.3bn / $8.26B (+86.7% YoY from ¥490.8bn / $4.43B - FY2017)

یه نکته جالب از گزارش مالی سونی اینه که درآمدشون فقط یک درصد رشد داشته ، ولی سودشون ۸۷ درصد ! سونی بعد از مدیریت کازه هیرایی کاملا باز سازی شد و از اون حالت دگم سنتی فاصله گرفت ، الآنم هر چه بیشتر داره به سمت ارایه سرویس می‌ره و این سرویس ها رو با محصولاتشون ادغام کردن !

سونی مدیریت و تصمیمات درستی داشته و بازار هم واکنش مثبتی بهشون نشون داده سال های اخیر !

آخرین ویرایش:

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
من متوجه شدم، شما متوجه نشدی :D ببین آمار رسمی به چیزی میگن که خود سونی یا مایکروسافت یا هر ناشر و سازنده ای اعلام میکنه، حالا این آمار میتونه در قالب خبر باشه یا در قالب همون چیزی که من بالا گذاشتم. یعنی الان ما می دونیم هیلو 3 بالای 14.5 میلیون فروخته، هیلو 4 هم پرفروش ترین هیلو بوده چون اینا رو خود مایکروسافت تو سایتش نوشته، در نتیجه هیلو 4 هم مشخصا بالای 14.5 میلیون فروخته. خبر رسمی چیزی هست که اینا به خبرگزاری ها میدن تا اعلام کنن یا اینکه خودشون توی کنفرانس ها یا سایت های خبری شون اعلام میکنن. الان منظور من اینه آمار رسمی هیلو 3 و هیلو 4 مشخصه ولی برای هیچ کدوم خبر رسمی اعلام نشده و صرفا ممکنه یهو چشمت به این موضوع بخوره، همون جور که من اتفاقی تو سایت Xbox این رو دیدم :D در مورد کنسول هم که خب کامل بحث شد، آخرین آمار واسه ژوئن 2014 بوده که 84 میلیون فروش رو اعلام کرده، هیچ جای دیگه ای هم عددی غیر از این از سمت مایکروسافت اعلام نشده که یعنی هیچ آمار رسمی بعد از اون مشخص نشده. بقیه موارد هم که بحث شد قبلا. در کل هم منظورم این بود مایکروسافت عموما بد آمار میده، بعضی وقت ها یهو یه آمار دقیق میده، بیشتر وقت ها هم آمار چرت! :D
شما داری رو اشتباهت پافشاری میکنی خیلی طبیعیه که ماکرو مایل نیست امار بده مثل فروش XB1 چون اختلاف خیلی زیاده ولی شما میگی xbox360 از اون زمان بیشتر فروخته ولی امار رسمی نیست اونور سونی امار رسمی داده از فروش ps3 وقتی امار رسمی نیست پس نمیشه گفت بیشتر فروخته یا اصلا چقدر فروخته عین این میمونه بگی Gewo4 ۶ میلیون پلیر فعال داشته خدب این نمیتونه امار فروش باشه apex همون اوایل نزدیک ۱۰۰ میلیون کاربر فعال داشته الان خیلی ریزش کرده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر