آقای Peter Molyneux : فروش بازی Grand Theft Auto V چشم‌گیر و قابل توجه نیست

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,952
نام
فرهاد

Peter-Molyneux.jpg

درود.

بازی Grand Theft Auto V سوای نقدها بسیار مثبتی که دریافت کرد توانست با فروش فوق‌العاده خود 800 میلیون دلار آن هم فقط در یک روز برای شرکت راک استار سود به ارمغان بیاورد. در همین راستا آقای Peter Molyneux بنیان‌گذار استودیو 24 Cans در نشستی که در mobile innovation داشت اذعان کرد: "فروش بازی GTA V آن قدرها هم چشم‌گیر و گیرا نیست"

در مورد همین مسئله ار وی پرسیده شد که بازی GTA V فقط بر روی کنسول‌ها در عرض یک ماه در آمدی 1میلیارد دلاری خواهد داشت آیا این مسئله را جالب و چشم گیر می‌دانید؟ آقای Molyneux در جواب افزود: خیر چشم‌گیر نمی‌بینم.

وی دلیل این امر را فروش بازی‌ها در پلتفرم موبایل اذعان کرد و افزود، عناوینی چون Clash of Clans و Hay Day در عرض یک روز چیزی بین 3 الی 5 میلیون سود دهی داشته‌اند، این چشم گیر و قابل توجه است. وی ادامه داد: منابع مالی ساخت یک بازی برای موبایل به مراتب کمتر از ساخت نجومی بازی GTA V می‌باشد که صد البته شاهد این هستیم که سازندگان بازی‌ها موبایل بازدهی بیشتری دارند.

http://gamingbolt.com/peter-molyneux-grand-theft-auto-5s-sales-not-impressive

آخرین ویرایش:

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
به نظر من اگر همچین صحبت‌هایی تکرار بشه ممکنه آینده بازی‌های رایانه‌ای رو به خطر بندازه ... اگر چنین نگرش‌هایی ترویج پیدا کنه میزان توجه سازندگان بر روی کنسول‌ها رو پایین میاره و همه میرن سراغ گوشی و تبلت. ولی اون چیزی که مشخصه، ایشون خواستن فروش GTA رو کمرنگ نشون بدن .... مثل این میمونه که به یکی بگی "من در طی یکسال 2 میلیون دلار سود کردم" عوش اینکه اون طرف از خودش حرف بزنه بیاد بگه "پسرعموی من 5 میلیون دلار سود کرده" تا مثلا بخواد کار من رو کوچیک جلوه بده :D

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
Watch Dogs و GTA V، آیا در حال تبدیل به BF3 (عرصه جهاد سه) و MW3 یی دیگر؟
312jtp0%5b1%5d.gif

سازنده ها و ناشر های دو بازی در حال جنگ زرگری و فیلم بازی کردن! مجله ها و سایت های گیم که لحظه لحظه جنگ رو گزارش می کنند در حال فروش و بازدید روزافزون! من و شما هم در حال تو سر و کله همدیگه زدن توی تاپیک های این فروم و اون فروم و حالش رو بردن!
a049.gif

می بینید؟ هیشکی ضرر نمی کنه! همه راضین و یه جوری از این دعواهای ساختگی سود می برن!
127fs4522738.gif

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
این آقا که همیشه ماکروسافت بزرگگش میکنه جدیدا هیچ کار جالبی نداده داره حسودی میکنه =))
واقعا پیر شده آخه بازی بزرگ gtav با بازی موبایل مقایسه میکنه ؟؟ :))=))

Schürrle

کاربر سایت
Jul 1, 2013
1,306
نام
مهران
الان کجاش مفت بود؟:-/
یه سازنده ی موبایلی میاد یه بازی میسازه در عرض 1 ماه با ~20000$ در عرض یه هفته 4m سود میکنه حالا با جون کندن *R مقایسش کن:d

درسته که سودش بیشتره در برابر بودجه ی مصرف شده ولی آیا بازی موبایل مثل GTA V تو تاریخ ماندگار می شه؟:-/

amirsaman2

کاربر سایت
Feb 17, 2008
639
نام
سامان
تا پول زیاد خرج نشه ، بازی مثل GTA ساخته نمیشه
این خیلی روشنه ، اگه به حرف این آقا باشه باید در بازیهای بزرگ رو تخته کرد .
یعنی مفت ترین حرف ممکنو زده

alcatrez

کاربر سایت
Mar 9, 2011
593
نام
محمد
به ایشون پیشنهاد میکنم از Burn Rx استفاده کنن در عرض 15 ثانیه درد سوختگی رو تسکین میده (البته بستگی به میزان سوختگی هم داره)

3a32ff65bda315de1.jpg

اینم اطلاعاتی تکمیلی
RedCross.jpg
Fast sustained burn relief guaranteed.
RedCross.jpg
Stop burn pain, swelling, redness fast.
RedCross.jpg
100% natural herbal plant oils.
RedCross.jpg
Essential & carrier oils only..
RedCross.jpg
Made with 8 Organic oils.
RedCross.jpg
Proven effective by 1000s customers.
RedCross.jpg
15 second relief guaranteed.
RedCross.jpg
Formulated by DAN THE HERBMAN
RedCross.jpg
Pure & Natural Ingredients
RedCross.jpg
Burn Treatment Plan

پ.ن: هیچوقت چرت و پرت هایی رو که سر نسخه اول Fable گفت یادم نمیره همه فکر میکردن بهترین بازی تاریخ داره میاد LOL اینم یکی از همون حرفاست که رو هوا زده

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
پ.ن: هیچوقت چرت و پرت هایی رو که سر نسخه اول Fable گفت یادم نمیره همه فکر میکردن بهترین بازی تاریخ داره میاد LOL اینم یکی از همون حرفاست که رو هوا زده
حالا اینکه چی گفته برای من مهم نیست ولی Fable 1 یکی از بهترین عناوینی بود که توی عمرم تجربه-ش کردم و هر قدمش یه خاطره-س

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
چه ربطی داشت به این تاپیک و فروش GTA؟:-/
سوال مهم تر اینه که دقیقا چه ربطی داره به مایکروسافت؟ :-/
میشه بدونم ایشون دقیقا چیکار کردن که یکی از بزرگان صنعت هستند ؟!!
یه نگاهی به لیست برندگان GDC بندازی متوجه میشی چی کار کرده، همین که یه سبک بازی ابداع کرده نشون میده چقدر آدم بزرگی هست. حالا مولینیو زیاد چرت میگه قبول، ولی بزرگیش رو زیر سوال نبرید :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر