آخرین اخبار هک PS4 | آخرین ورژن Firmware هک 9.00 | (پست اول مطالعه شود)

.M.A.H.

کاربر سایت
Dec 13, 2009
892
نام
مهدي
سلام

دستگاه های PS4 آپدیت 9.00 کپی خور شدند
بالاتر از 9.00 به هیچ وجه کپی خور نشده ( هک بالاتر از 9.00 شایعه و دروغ است)
اگه خبری از هک 9.00 به بالاتر بشه ( همین تاپیک به روز میشه )

...........​

........

هرگونه سوال

در مورد نحوه هک و مباحث پیرامونش

در این تاپیک ممنوع میباشد

...........​

........​

.​

آخرین ویرایش:

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
به وضوح نوشته هدف Project Mira، فرم ویر 5.01 هست اما داره به فرم ویر 5.05 پورت می شه

الان میخوام یه دستکاه جدید بخرم فریمور زیر ۵.۰۵ پیدا کنم یا تا ۵.۰۰ ؟؟؟

شما هر دستگاهی می خری بالای 5.05 نباشه، موردی نداره
اگر دستگاه نو بخری که 100% فرم ویرش زیر یا برابر 5.05 اه، دست دوم هم که خودت باید موقع خرید ببینی فرم ویرش چنده

Schmith

کاربر سایت
Nov 19, 2010
54
شما اون منبع خبر اصلی رو خوندید؟ منظورم توییت Mathieulh
بله دوست عزیز کامل خوندم
تو تمام تویت ها نوشته شده فعلا قراره با توجه به وب کبت و کرنل اکسپلید بروی فریمور اصلی بازی و برنامه رو اجرا کنن و لی به مرور زمان به CFW برسن

Mathieu Hervais@Mathieulh
12h
Replying to @Mathieulh
Project Mira currently targets firmware revision 5.01, it is however being ported to firmware 5.05.
You will need a 5.01+ full exploit stack to run this.

Rogero@_Rogero_

The first public release of Project Mira will be on 5.05 with full stack, everything is currently being ported and tested by the new team called Open Orbis :) in time, Mira Project can be developed and updated with more plugins to reach the state of what is known as CFW...[/QUOTE]
:)) خوبه باز به این نتیجه رسیدین که cfw در راهه... پس خبر اشتباه نبود!
منم چیز دیگه نگفتم گفتم یه کاستوم فریمور در راهه.. شاید مث کاستوم ps3 نباشه ولی اسمش کاستوم فریموره!!!

Dream game

کاربر سایت
Jul 24, 2014
181
بله دوست عزیز کامل خوندم
تو تمام تویت ها نوشته شده فعلا قراره با توجه به وب کبت و کرنل اکسپلید بروی فریمور اصلی بازی و برنامه رو اجرا کنن و لی به مرور زمان به CFW برسن

Mathieu Hervais@Mathieulh
12h
Replying to @Mathieulh
Project Mira currently targets firmware revision 5.01, it is however being ported to firmware 5.05.
You will need a 5.01+ full exploit stack to run this.

Rogero@_Rogero_

The first public release of Project Mira will be on 5.05 with full stack, everything is currently being ported and tested by the new team called Open Orbis :) in time, Mira Project can be developed and updated with more plugins to reach the state of what is known as CFW...
:)) خوبه باز به این نتیجه رسیدین که cfw در راهه... پس خبر اشتباه نبود!
منم چیز دیگه نگفتم گفتم یه کاستوم فریمور در راهه.. شاید مث کاستوم ps3 نباشه ولی اسمش کاستوم فریموره!!![/QUOTE]
تاCFWنیاد بدرد نمیخوره

Sent from my iPhone using Tapatalk

Emad .kia

کاربر سایت
Jun 24, 2009
64
داداش ببخشید سوال میکنم
من فریمور کاستوم اینها نمیفهمم
یعنی ی فریموری دستکاری شده بروی ps4 تا نسخه ۵.۰۵ قرار بیاد یا اینه کرنل ۵.۰۵ قراره بیاد؟
لطفا ی مطلع جواب بده

Schmith

کاربر سایت
Nov 19, 2010
54
OpenOrbis mad .kia, post: 4409777, member: 36107"]داداش ببخشید سوال میکنم
من فریمور کاستوم اینها نمیفهمم
یعنی ی فریموری دستکاری شده بروی ps4 تا نسخه ۵.۰۵ قرار بیاد یا اینه کرنل ۵.۰۵ قراره بیاد؟
لطفا ی مطلع جواب بده[/QUOTE]
کرنل 5.05 که قطعی و چند وقت دیگه میاد, یه فریمور سفارشی نوشته شده به دست گروه OpenOrbis هم در راهه که بروی فریمور اکسپلویت شده ی 5.01 قابل نصبه!
این دوتا موضوع کاملا جداست، اینطور بگم فول اکسپلویت 5.01 و 5.05 قراره منتشر شه بهمراه کاستوم فریمور میرا MiraCFW

mehdizadeh

کاربر سایت
Jul 19, 2008
154
نام
reza
سلام ترجمه متنی که در ان تاریخ عرضه و برخی از جزییات هک 5.05 گفته شد.
سلام به همگی،
اگه تا الان به کانال Discord ما اهمیت ندادین و اخبار رو دنبال نکردین پس خبر مهمی رو از دست دادین. ساده تر بگم بله، آقای اسپکتر خبر انتشار جیلبریک جدید برای آپدیت 5.05 کنسول PS4 رو اعلام کرد. خیلیا ماهها منتظر این روز بودن و بعضی ها هم صبر نکردن و کنسول رو آپدیت کردن. خبر خوب دیگه هم اینه که ما با یک جیلبریک full stack روبرو هستیم. ماههای قبل من در مورد cfw در توئیتر صحبت کردم و همچنین راهنمایی هایی در این خصوص چند روز قبل از جیلبریک ارائه شد. من میخوام همه درک کنن که این cfw اصلا شبیه مدل ps3 نیست. اما خوشحالم از اینکه تیم OpenOrbis در چند روز آینده تاریخ ساز خواهند شد (بابت عرضه این جیلبریک اسمشون در تاريخ ثبت خواهد شد).
خب بیاین در این باره بیشتر صحبت کنیم و ببینیم اسپکتر و تیمش که برای ماههای مداوم مشغول آماده کردن این پروژه بودن چه چیزی برای ما آوردن.
اگه درست بگم، اونها قرار بود در تاریخ دوشنبه 14 May (روز 24 اردیبهشت 97) این جیلبریک رو عرضه کنن. اما به نظر می رسید اونها نمیخواستن فقط اجرای بازیهای جدیدتر بصورت کپی به دست کاربر نهایی برسه. پس تاریخ عرضه رو چند هفته به تاخیر انداختن تا ابزارهای کاربردی بیشتر و همچنین هومبریوهای بیشتری بهش اضافه بشه. در واقع هدف اونها فقط اجرای غیرقانونی بازیها نبود.
حالا واسه اینکه از موضوع بحث خارج نشیم، تیم اسپکتر این جیلبریک رو در تاربخ 20 May (روز 30 اردیبهشت 97) عرضه خواهند کرد!
این جیلبریک بصورت عادی و همیشگی شامل 2 بخش وبکیت اکسپلویت + کرنل اکسپلویت هست.
همچنین تا روز عرضه نهایی ابزارهای بیشتری منتشر خواهند شد. اما این یکی بهترینش خواهد بود.
روی فریمور بالاتر (همون 5.05) کار کردن به معنی امکان اجرای بازیهای جدیدتر جهت ماد، پایداری بیشتر و همچنین ایجاد فرصت برای همه جهت ویرایش هست.

دیروز اولین پروژه اونها به نام پروژه Mira رو نمایی شد.
اسم کامل پروژه هست :
Mira Project - The Homebrew Platform
اگه درست بگم، این پروژه بر اساس ابزارهای هومبریو و از این قبیل هست. خوشبختانه برنامه نویسان بیشتری پا به عرصه گذاشتن تا به کد نویسی و تولید هومبریوهایی که ما نیاز داریم بپردازن.
نیازی به اشاره کردن در مورد دوست قدیمیمون Deank نیست، سازنده اصلی برنامه محبوب MultiMan. ما همه افکارمون درگیر این مسئله هست که آیا همزمان با عرضه جیلبریک 5.05، این هومبریو (همون MultiMan) هم عرضه خواهد شد؟

بعلاوه امکانات و ویژگی های بیشتری در زمان عرضه این جیلبریک وجود خواهند داشت که من از اکثر اونها بی خبرم. اما یکی از اون ویژگیها بسیار جالب هست که من معتقدم اونها تا روز عرضه نهایی نمیخوان که من بهش اشاره کنم. طی چند روز آینده شما متوجه منظور من خواهید شد.
من چند ماه پیش با Rogero (اسمی آشنا برای کسانی که کنسول PS3 داشتن!) که واقعا ایشون آدم بزرگی هست، صحبت می‌کردم. در حال حاضر نمیتونم در مورد اون چت خصوصی حرفی بزنم اما اگه همه چیز به درستی پیش بره، کی میدونه؟! شاید Rogero دوباره به عرصه برگرده.
این متن صحبت دیروز Rogero هست :

+ آیا شما همون Rogero از عرصه هک PS3 هستی؟
- بله. اما روی PS3 فقط خودم تنها کار میکردم. اما الان همه چیز خیلی بهتر شده. کارها سازمان یافته تر شده و تیم OpenOrbis از بهترین و نابغه ترین افراد تشکیل شده که با هم مشغول کار هستند.

خب بیاید به بخش cfw بیشتر بپردازیم. روی سایت github اونها (اسپکتر و تیمش) ابتدا پروژه رو با MiraHEN شروع کردن که بعدها به عنوان یک cfw گسترش داده شد. لازمه که باز هم به این نکته اشاره کنم که این cfw با چیزی که روی ps3 دیدیم به دلایل زیادی فرق بسیاری داره از جمله،

این یک اکسپلویت قابل بوت شدن همراه با کنسول نیست.
مثل ps3 امکان انجامش توسط یک فایل pup نیست.
ما از تمامی مزیتهای که کنسول ps3 داشت بهره مند نیستیم.

تمامی کدهای اصلی ps3 توسط GeoHot به بیرون درز کرد. که به تمام افراد این امکان رو میداد که از تمامی قدرت کنسول توسط کدهای ساخت خودشون استفاده کنن (دسترسی به ریشه کنسول)
اما ps4 این مدلی نیست. پردازنده ای که تمام عملیات ساین کردن، دیکریپت کردن، انکریپت کردن و غیره رو به عهده داره هنوز هک نشده. پردازنده SAMU براحتی قابل کرک شدن نیست و حتی اگر ما بتونیم اونو بشکنیم (کرکش کنیم) هنوز نیازمند اجرای کدهای خودمون هستیم. که این ینی باید کدهای ساخت خودمون رو دوباره ساین کنیم. اما سونی میتونه براحتی توی آپدیتهای بعدی خودش، این کدها رو دوباره تغییر بده که کل کارهای انجام شده بیهوده خواهد شد.
همچنین قابلیت جیلبریک کردن فریمور بالاتر امکان پیدا کردن روشی برای اسپوف و آنلاین شدن رو فراهم میکنه اما این مسئله براحتی برای سونی قابل ردگیری هست و موجب بن شدن کنسول میشه.
گرچه هنوز هیچکس فرصت اینو نداشته که به مباحث CID ها، اسپوفینگ و دانگرید کردن نگاه عمیقی داشته باشه.
به عنوان نتیجه گیری، جیلبریک 5.05 و همچنین cfw در 20 May (روز 30 اردیبهشت ماه 97) عرضه خواهد شد.
همچنین در پایان، هیدروژن عزیز از کسانی که در طول این مدت باهاشون بودن و صبورانه مسائل رو دنبال کردن تشکر کرد.
سخن مترجم :
مفتخریم به عنوان اولین منبع در ایران توضیحات جامع و کاملی رو در غالب ترجمه و همچنین تاریخ عرضه جیلبریک 5.05 رو خدمت همراهان خودمون اعلام کنیم. باشد که موجب خوشحالی علاقه‌مندان شود
سعی شد متنِ نویسنده به طور قابل فهمی برای همه دوستان ترجمه بشه در عین حال تغییر مهمی در محتوا داده نشه. ممنون از اینکه وقت گذاشتید.

مترجم SCORPION
منبع اصلی برگرفته از Nextgenupdate
منبع ترجمه کانال تلگرامی @newsjailbreakps4
PS4 JailBreak News
کپی با ذکر منبع بلامانع

آخرین ویرایش:

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
میگم معلوم نیست چه مدل بازی ای کار میکنه؟ باید نسخه اصلی باشه یا همین ها که برای 4.55 پچ شدن
شروع کنیم بازی هارو بگیریم برا 30 ام آماده باشیم : )))

ezio love

کاربر سایت
Nov 3, 2009
358
نام
محسن
میگم معلوم نیست چه مدل بازی ای کار میکنه؟ باید نسخه اصلی باشه یا همین ها که برای 4.55 پچ شدن
شروع کنیم بازی هارو بگیریم برا 30 ام آماده باشیم : )))
بازیهای 4.55 و 4.05 اجرا میشن ولی برا بازیهای جدید که 5.05 هست باید منتظر بمونید عرضه بشه جیلبریک بعد یا خودتون دامپ کنید یا لینک رو همون موقع دانلود کنید
هک مثل قبله فقط قابلیتها و برنامه های جدیدی میخوان باهاش عرضه کنن سوپرایزی هم که میگن اگه بشه بازهای بالاتر 5.5 رو اجرا که عالیه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر