ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,349
نام
مسلم
نحوه روایت در حد westworld گنگ نیست از قسمت 3-4 میفهمی که کدومش زمان حال است و کدوم گذشته.
در واقع از همون قسمت یک مشخص میشه :D

من الان قسمتی که Mousesack رو میکشن دیدم. :| والا تو بازی که جزو کاراکتر های اصلی بود. توی کتاب هم تا جایی که یادمه زنده میمونه.
نمیفهمم چرا شخصیت Cahir رو اینقدر بد نشون میدن. انگار طرف رمزی استارکه.
اصلاً صحنه کشتن موسساک هم خیلی چیپ و بیخود بود. حالا من بازم نمیدونم در آینده توی کتاب ها چه اتفاقی میوفته ولی توی بازی Thronebreaker، گرالت و Cahir یه تیکه همسفر همدیگه شده بودن، ولی اینجوری که اینا طرف رو آدم بده کردن من نمیدونم چطوری قراره بعداً جمعش کنن

• Like
Reactions: Albis

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
در واقع از همون قسمت یک مشخص میشه :D

اصلاً صحنه کشتن موسساک هم خیلی چیپ و بیخود بود. حالا من بازم نمیدونم در آینده توی کتاب ها چه اتفاقی میوفته ولی توی بازی Thronebreaker، گرالت و Cahir یه تیکه همسفر همدیگه شده بودن، ولی اینجوری که اینا طرف رو آدم بده کردن من نمیدونم چطوری قراره بعداً جمعش کنن
Cahir کلا یه مامور اطلاعاتی نیلفگارد هست که از طرف امهیر مامور شده سیری رو برگردونه به نیلفگارد. حالا ادامش اسپویل کتاب هاست ولی فکر نکنم آینده سریال به این سمت بره به هر حال اگه نخواستی باز نکن.
داستان از این قراره که Cahir بعد اینکه تو سینترا موفق نمیشه دیگه با فرینگلا و بقیه حرکتی نمیزنه و حتی خاطرم نیست Mousesack روبکشه. برمیگرده نیلفگارد و امهیر هم بخاطر خرابکاریش میندازتش زندان تا اینکه یه سال بعد دوباره آزادش میکنه و ماموریت بهش میده (چون تنها کسی بوده که سیری رو از نزدیک دیده تو نیلفگارد) اما اینبار میدونه اگه شکست بخوره اعدامش میکنن!
به هر حال دوباره شکست میخوره و نمیتونه سیری رو بگیره و بعدش طی اتفاقاتی با گرالت همسفر میشه (که البته گرالت چندین بار قصد کشتنش رو داشته!) و میگردند دنبال سیری.
که حین این ماجرا به صورت اتفاقی توی نبرد پل معروف لیریا هم شرکت میکنند و گرالت شوالیه میشه :D
ولی در کل به نظرم Cahir بر خلاف امهیر اصلا کاراکتر منفی نداره و نمیدونم هدفشون چی بوده اینطوری نشونش دادن.
Foltest هم که اونطوری وجهشو خراب کردن.
احتمالا بعدا Radovid هم حامی حقوق الف ها معرفی کنند :))

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
خب کامنت من هم پاک شد گرچه تو تگ اسپویلر هم قرار داده بودم تا جایی که یادم میاد.
حالا مهم نیست.:D
دیگه حوصله ندارم بنویسم فقط اینکه مشخصا عیار کار ویچر از فصل بعد مشخص میشه...
یه کم روایت شلخته رو درست کنن وضع بهتر میشه.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson
مندلورین عالی بود . بدون شک هرچه سری استار وارز تو این دو سال اخیر بیش از حد ازش دوشیدن و اعتبارش تا حدی اومده پایین . امسال با این سریال و بازی جدیدش تا حدی دوباره به اوج برگشت. واقعا جذاب بود . دیگه همه درباره کاراکتر دوست داشتنی خلق شده تو این سریال که الان همه جا رو پر کرده و نماد استار وارز شده که بگذریم . کاراکتر اصلی هم عالیه و می تونه هم پای نسخه های مشابه اش در سری اصلی یکی از کاراکتر های به یاد ماندنی دنیای استار وارز شه . در کل که واقعا ترکوندن و افتتاحیه بسیار خوی برای شبکه دیزنی بود نکته جذاب قسمت اخر فصل یک رفرنس جذابش به ترمیناتور بود. خیلی باحال بود که که شاهد اشاره به یکی از نماد های سینمای سای فای در اثری باشیم که خود متعلق به یک نماد دیگه ی سای فای . البته کلا سریال به این رفنرس ها علاقه داره . از حضور کارل ودرز که در یکی دیگه از این فیلم های مشهور بازی کرده تا همین ترمیناتور. اضافه کنم حضور جیانکارلو اسپوزیتو که به نظر میاد قراره یک ویلین به یاد ماندنی در سری بشه . قبلا که در نقش گاس فرینگ نشون داد از پس این نوع نقش ها به خوبی بر میاد .

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,270
نام
Morteza
من یه چیزی رو نفهمیدم مگه اینا اصلا جدای ها رو نمیشناسن؟ چرا وقتی دوتا مندلوری داشتن با هم حرف میزدن یه جوری میگفتن انگار هیچکدومشون از جدای و نیرو خبر نداره؟

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
Netflix's 'The Witcher' dethroned 'The Mandalorian' as the biggest TV series in the world
برخلاف منتقدها ، ببیننده ها مثل اینکه کلی کیف کردن با سریال. توجه داشته باشید فن بیس استاروارز هم خیلی بیشتره از سری ویچر. امار پلیرهای بازی ویچر توی استیم هم خیلی بالارفته که اینا همه رضایت مخاطب ها رو نشون میده . شخصا خودمم با تمام مشکلاتی که سریال از لحاظ روایت داشت با حسوحال و فضای سریال خیلی ارتباط برقرار کردم جوری که بعد از پایان فصل یه مدت اصلا دمغ بودم!

A.M.K

کاربر سایت
Mar 16, 2008
2,323
نام
arash
من خودم هنوز ویچر رو ندیدم اما یکسری نظرات رو خوندم که میگفتن داستان انگار یکپارچه نیست و کلی شخصیت معرفی می‌کنه و بعد معلوم نیست چی میشن اینا. باید بگم این مشکل از سریال نیست و در واقع دو کتاب اول سری ویچر یکسری داستان های کوتاه هستش که هدفشون آشنایی با شخصیت های اصلی و دنیای کتابه و در هر داستان کوتاه هم یکسری شخصیت، فقط مختص همون داستان کوتاه وجود دارن و جای دیگه خبری ازشون نیست و من حدس میزنم که وجود اینجور شخصیت ها در سریال باعث این بحثا شده. با جلو رفتن داستان این مشکلات حل میشه. من خودمم دوجلد اول کتاب رو خیلی سخت تر خوندم تا جلدهای بعدیش که وارد داستان اصلی شد.

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,639
نام
وحید
سریال ویچرو تازه تموم کردم سریال فانی هست ولی به استانداردهای سریالهای صدر جدول و این چیزا اصلا نزدیک هم نیست
یه سری اتفاقات داخل سریال اصلا بود و نبودشون هیچ تاثیری توی سریال نداشت و فقط وقت الکی گرفته بود
روایت داستان اصلا جالب نبود شخصیت پردازی کارکترهای فرعی هم ضعیف بود
به نظرم این فصل یه مقدمه برای فصول بعدی بود
امتیاز 7.5 برای این فصلش کافی هست
ولی پتانسیل بالایی برای فصل بعدی داره

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
خب بالاخره وقت کردم ویچر رو کامل ببینم. به نظرم خیلی زیاد شباهت داره به فصل اول گات! چون اون هم کاملا با مشکل کمبود بودجه مواجه بود، خط داستانی های کاملا جدا از هم داشت (البته ویچر به اون اندازه نبود) و موسیقی عالی داشت :D
ولی خب فرقش اینه گات فصل اولش تا حد خوبی وفادار به کتاب بود ویچر از همون اواسط قسمت اول راهشو به کلی جدا کرد و تو قسمت های آخر هم به اوج خودش رسید. امیدوارم برنامه بلند مدت خودشون رو بدونن و بعدا سر اینکه فلان کاراکتر رو حذف کردند یا فلان کاراکتر رو ARC داستانیشو عوض کردند پشیمون نشند.
CGI و جلوه های ویژه به نظرم قابل قبوله هرچند کلا با نحوه Spellcasting سریال مشکل دارم. :D کاش مثل Legend of the Seeker بود. (نمیدونم چند نفر اونو دیدن، ولی واقعا جزو یکی از خوش ساخت ترین سریالا تو این مورد بود! که واقعا Spellcastingش مثل بازی بود)

پ.ن : به نظرم بودجه دستشون رو توی انتخاب لوکیشن هم بسته. مثلا هنوز هیچ شهر درست حسابی رو نشون ندادن. به شخصه انتظار دارم حداقل Vizima یا ونگربرگ رو ببینیم!
پ.ن.ن : به نظرم بهترین قسمت همون اپیزود 4 بود. واقعا خوش ساخت بود و باهاش حال کردم نمیدونم چرا :D
داستان این potion هایی که گرالت هی میخورد چی بود؟ :)) سر هر چی potion میخورد که

آخرین ویرایش:

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
من یه چیزی رو نفهمیدم مگه اینا اصلا جدای ها رو نمیشناسن؟ چرا وقتی دوتا مندلوری داشتن با هم حرف میزدن یه جوری میگفتن انگار هیچکدومشون از جدای و نیرو خبر نداره؟
من جواب سوالت همون موقع نوشتم ولی زحمت کشیدن پاک کردن. با اینکه مربوط به قسمت های اولیه فیلم های star wars بود و چیزی از سریال اسپویل نمی کرد و داخل تگ اسپویلر هم بود. با این وجود:

اگه از لوک اسکای واکر فاکتور بگیریم تقریبا دو نسل از آخرین زمان دیده شدن جدای ها می گذره(همشون کشته شدن). سریال 5 سال بعد از Episode VI: Return of the Jedi جریان داره. حتی تو Episode IV - A New Hope هم جدای ها افسانه بودن.

مسیری که تو قسمت قبلی تو یه شبانه روز پیاده اومده بودن؛ اون روباته چطوری پیاده یکی دو ساعت بعد از اون دوتا سرباز که سوار موتور پرنده بودن طی کرد؟

• Like
Reactions: moxA.J

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,657
نام
امین
این آمازون چرا اینجوری کرد با The Man in the High Castle ؟؟چرا انقدر بد تموم شد؟دو ماه بود میخواستم فصل آخر رو ببینم ولی چون امتیاز اپیزود آخرش پایین بود ندیده بودم و میدونستم خراب کردن ولی دیگه در این حد فکر نمیکردم واقعا!انگار اپیزود آخر رو قبل فیلمبرداریش نوشتن.سریال نصفه و نیمه کنسل میشد بهتر از این پایان سمبل شده بود.
خدا به ارباب حلقه ها رحم کنه.The Man in the High Castle جز اولین سریال های آمازون بود و بعد 5 سال گند زدن بهش.اسنیکی پیت رو من ندیدم ولی اون هم مثکه همینجوری کردن.

ایده سریال رو خیلی دوست داشتم.سریال تو یک دنیایی اتفاق میفته که نازی ها تو جنگ جهانی پیروز شدن.مناطق شرق آسیا و غرب آمریکا دست ژاپن افتاده و بقیه دست آلمان هاس.اون وسط یک منطقه بیطرف هم گذاشتن.دنیای جالبی داشت.بعضی کرکترها و بازیگرهای خوبی هم داشت ولی نقش اصلی سریال افتضاح بود.نقش اول رو بتونین تحمل کنین میشه تا حدودی از سریال لذت برد.کاش یکی از این ایده اسکی بره یک سریال خوب تو همچین دنیایی بسازه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر