parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
منم همین سوال رو دارم.

خوب ما هم سر The Leftovers جو گیر شدیم دل میخوایم بزنیم به دریا :| میخوام LOST رو شروع کنم :D یـ نفر دقیقا بیاد بگه افت سریال دقیقا از کدوم فصل شروع میشه :D
از شروع فصل 4 .
-----
اگر با ساخته های آبرامز حال میکنید به جای LOST برید سراغ Fringe .
اگرم دنبال ساخته های لیندولف هستین که خدا بهتون صبر بده چون به عنوان Creator سابقش با Lost خیلی خرابه تو ایجاد سوأل و ناتوانی در جواب .

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
خوب ما هم سر The Leftovers جو گیر شدیم دل میخوایم بزنیم به دریا :| میخوام LOST رو شروع کنم :D یـ نفر دقیقا بیاد بگه افت سریال دقیقا از کدوم فصل شروع میشه :D
از فصل دوم،کلا lost اون زمان که تازه سریال های خارجی در ایران اومده بودن جالب و قشنگ بود ولی الان نگاه می کنم به جز فصل اولش بقیه فصل هاش فقط طرح یک عالمه معما و جواب دادنشون به شکل مسخره است،البته اگه از the leftovers خیلی خوشتون اومده از lost هم تا آخرش احتمالا خوشتون میاد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
سلام

از شروع فصل 4 .
-----
اگرم دنبال ساخته های لیندولف هستین که خدا بهتون صبر بده چون به عنوان Creator سابقش با Lost خیلی خرابه تو ایجاد سوأل و ناتوانی در جواب .
Fringe داستانش در مورد چیه ؟

ghost

کاربر سایت
Apr 4, 2007
1,680
نام
پویا
دقیقا. من تاحالا یه کار درست حسابی که پایانش به اندازه شروعش جالب باشه از این لیندلوف ندیدم. اکثر فیلمنامه هاش در حد یه ایده ی خوبه که از یه جایی به بعد اروم اروم سقوط میکنه.
the leftovers هم امیدوارم داستان سریالش از کتاب جدا شه. پایان کتابش فوق العاده meh و ناامید کننده بود که امیدوارم مثل اون تموم نشه.

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
-----

شخصیت پردازی ها و داستان ، موسیقی متن ، بازی بازیگر ها ، همه اینا چند لول از فرینج بالاتره !
من فرینج رو یکی دو قسمت بیشتر نتونستم تحمل کنم ، از بازی بازیگرا اصلا لذت نبردم .
البته اینا نظر شخصیه اما واجب بود بگم.

دقیقا. من تاحالا یه کار درست حسابی که پایانش به اندازه شروعش جالب باشه از این لیندلوف ندیدم. اکثر فیلمنامه هاش در حد یه ایده ی خوبه که از یه جایی به بعد اروم اروم سقوط میکنه.
the leftovers هم امیدوارم داستان سریالش از کتاب جدا شه. پایان کتابش فوق العاده meh و ناامید کننده بود که امیدوارم مثل اون تموم نشه.

ایشون خیلی بلند پروازه و ایده هایی که واسه داستان هاش انتخاب میکنه واقعا یونیک و تکن ، برا همین منطقیه که شاید یه سری با پایان هاش حال نکنن.
پایان بندی لاست و همچنین پرومتئوس (که البته من هیچ مشکلی باشون ندارم ) واسه بعضیا قابل قبول نبود ولی این باعث نمیشه کل سریال رو نادیده بگیریم ، لاست شاهکاره.

از فصل دوم،کلا lost اون زمان که تازه سریال های خارجی در ایران اومده بودن جالب و قشنگ بود ولی الان نگاه می کنم به جز فصل اولش بقیه فصل هاش فقط طرح یک عالمه معما و جواب دادنشون به شکل مسخره است،البته اگه از the leftovers خیلی خوشتون اومده از lost هم تا آخرش احتمالا خوشتون میاد

شما جوری از لاست میگید انگار فقط تو ایران معروف شده بود D :

کلا چرا انقدر لاست اینجا یهو دست کم گرفته شد؟ : |
این سریال رو من به شخصه 3 4 بار دیدم هر بار هم دیدم اصلا خسته نشدم D :
اگر کسی تو این انجمن لاست رو ندیده بره به خودش این لطف بزرگ رو بکنه .

----

نمی دونم توجه کردی یا نه ولی سریال یک شباهت های تماتیکی با لاست هم داشت

کوین مثل جک یک شغل حساس و قهرمانانه داره . جک دکتر بود و کوین پلیس . کوین و جک هردو از نظر اعتقادی و شخصیتی در بحران به سر می برند . هر دو هم با پدراشون مشکل داشتن و همین پدر چه به صورت واقعی چه به صورت انتزاعی راهنمای مسیر رستگاری اشون شده .

ولی تو این قسمت بیش از همه اشارات ریز و درشتش به کمدی الهی دانته رو دوست داشتم . شرط می بندم اون هتل یک جورایی به 7 لایه اصلی تقسیم شده باشه (که اشاره به 7 طبقه ی جهنم تو کمدی الهی داره ) . حالا باید دید ویرجیل قصه سیاه پوسته است یا بابای کوین .

من جوابمو دیشب گرفتم ، راجع به موسیقی متن اپرایی سریال که هی تکرار میشد خیلی کنجکاو بودم.
اگه دقت کنی چند بار هی تکرار میشه ، واسه همین تصمیم گرفتم بشمارم ببینم چند بار پخش میشه ، 7 بار ، دقیقا 7 بار پخش میشه D :
اما نکته اینجاست که طبق کمدی الهی دانته جهنم 9 حلقه داره ، البته کلا سرچ بزنی seven floors of hell خیلی نتیجه میاد.
کلا نکته جالبی بود گفتم بگم .

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
شخصیت پردازی ها و داستان ، موسیقی متن ، بازی بازیگر ها ، همه اینا چند لول از فرینج بالاتره !
من فرینج رو یکی دو قسمت بیشتر نتونستم تحمل کنم ، از بازی بازیگرا اصلا لذت نبردم .

ایشون خیلی بلند پروازه و ایده هایی که واسه داستان هاش انتخاب میکنه واقعا یونیک و تکن ، برا همین منطقیه که شاید یه سری با پایان هاش حال نکنن.
پایان بندی لاست و همچنین پرومتئوس (که البته من هیچ مشکلی باشون ندارم ) واسه بعضیا قابل قبول نبود ولی این باعث نمیشه کل سریال رو نادیده بگیریم ، لاست شاهکاره.

شما جوری از لاست میگید انگار فقط تو ایران معروف شده بود D :

کلا چرا انقدر لاست اینجا یهو دست کم گرفته شد؟ : |
این سریال رو من به شخصه 3 4 بار دیدم هر بار هم دیدم اصلا خسته نشدم D :
اگر کسی تو این انجمن لاست رو ندیده بره به خودش این لطف بزرگ رو بکنه .

----

من جوابمو دیشب گرفتم ، راجع به موسیقی متن اپرایی سریال که هی تکرار میشد خیلی کنجکاو بودم.
اگه دقت کنی چند بار هی تکرار میشه ، واسه همین تصمیم گرفتم بشمارم ببینم چند بار پخش میشه ، 7 بار ، دقیقا 7 بار پخش میشه D :
اما نکته اینجاست که طبق کمدی الهی دانته جهنم 9 حلقه داره ، البته کلا سرچ بزنی seven floors of hell خیلی نتیجه میاد.
کلا نکته جالبی بود گفتم بگم .

لاست عالی بود . ولی خب یکم پایانش سرسری بود انصافا وگرنه هنوز که هنوزه لاست به نظر من یک سریال خفن و پر از ایده های جذابه که تو سه فصل اول شاهکار و تو فصل 5 به بعدش یکم افت کرد . پرامتیوس هم مشکلش این بود که پایانش بنچاق شده به نظر می رسید فقط به خاطر این که به ایلین بسته شه وگرنه اگه همون داستان فلسفی اش رو ادامه میداد و کاری به اون یکی فرنچایز نداشت واقعا عالی میشد .

- - -ویرایش - - -

به نظرم تو سریال هایی که در هفته های اخیر دنبال می کنم با اختلاف leftovers از همه بهتره . هم سطح داستان گویی -هم سطح بازیگرا هم درونمایه اش همه یک سرو گردن از بقیه سریال هایی که دنبال می کنم بالاتره . و نکته ی ناراحت کننده اینه از همه اشون هم زودتر تموم میشه . فقط دو هفته تا پایان این فصل . خدا صبر بده .

به هر حال تصمیم گرفتم یک درجخ بندی بدم به سریال هایی که می بینم

1.leftovers
2. ash vs evil dead
3.blacklist
4.fargo
5.gotham
6.flash
7.arrow

متاسفانه فعلا walking dead رو دراپ کردم تا زمان سیزن بریک بشینم پاش . supergirl رو کلاگذاشتم کنار چون شر و وره . jessica jones و davinci رو هم گذاشتم زمان بریک سریال ها با وقت کامل برم سراغشون

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
Fringe داستانش در مورد چیه ؟
والا نمیدونم بگم چجوریه .
ولی مطمئنم از دیدنش پشیمون نمیشی .
شما چجوری درباره سریال 100 قسمتی ای که فقط 2 قسمتش رو دیدی قضاوت میکنی ؟!!!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
دیدن Fringe برای هر علاقمند به فیلم/سریال های علمی تخیلی واجبه! :D درسته که کیفیتش بالا و پایین میشه، ولی جوری هست که آدم اگه به این مباحث علاقه داشته باشه ازش لذت میبره و پایان مناسبی هم داره.
Lost فوق العاده شروع شد و تا سیزن 3 هم محشر بود، ولی به نظر من (و احتمالاً خیلی های دیگه) از سیزن 4 افت شدیدی داشت و سیزن آخر هم دیگه خیلی مسخره شده بود، با پایانی که به هیچ وجه برای من رضایت بخش نبود.

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
سلام

شما چجوری درباره سریال 100 قسمتی ای که فقط 2 قسمتش رو دیدی قضاوت میکنی ؟!!!

بزار این طور بگم که اگر کسی 2 قسمت اول لاست و فرینج رو ببینه و قرار باشه یکیشو ادامه بده کدومو ادامه میده؟ جواب به نظرم واضحه

---
نتیجه گیری که من کردم اینه که لیندولف بیشتر به جنبه عارفانه نگاه میکنه و آبرامز علمی تخیلی
این نشونه ها رو به راحتی میشه توی آثار بعد از لاست ـشون مشاهده کرد.

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
گفتم که لاست شروع خیلی خوبی داشت ولی در همین حد موند،ایده اش جالب بود و حتی تا حدی خوب پیش رفت ولی همین حد برای شاهکار بودن یک سریال کافی نیست،اینجوری نبود که پایان بندی سریال سلیقه ای باشه،در واقع هر معمایی که طرح می شد و خیلی جذاب به نظر می رسید به طرز خیلی مسخره ای جواب داده می شد،خیلی از سوالات هم کلا جواب داده نشد،در واقع لیندولف نتونست از پس چیزی که خودش نوشته بر بیاد،نصف سریال خوب بود و نصف سریال بد به همین خاطر به نظر من در نهایت فقط یک سریال خوب بود

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
بزار این طور بگم که اگر کسی 2 قسمت اول لاست و فرینج رو ببینه و قرار باشه یکیشو ادامه بده کدومو ادامه میده؟ جواب به نظرم واضحه

---
نتیجه گیری که من کردم اینه که لیندولف بیشتر به جنبه عارفانه نگاه میکنه و آبرامز علمی تخیلی
این نشونه ها رو به راحتی میشه توی آثار بعد از لاست ـشون مشاهده کرد.
بذار من یه جور دیگه بگم .
شاید اوج لاست از اوج فرینج بهتر باشه .
ولی اگر لاست رو یک سریال 6 فصلی و فرینج رو یک سریال 5 فصلی درنظر بگیریم و بخوایم در مجموع قضاوتشون کنیم قطعاً دیدن فرینج با توجه به پایانش خیلی منطقیتره .
بعدشم شما اومدی و خیلی قطعی درباره برتری شخصیت پردازی تو لاست نسبت به فرینج نظر دادید .
وقتی فقط 2 قسمت دیدید چجوری به این نتیجه رسیدید که فرینج شخصیت پردازی نداره ؟!!!
و در آخر اینکه با در نظر گرفتن همون 2 قسمت اول هم فرینج کم نمیاره جلوی لاست . تو همون قسمت اول چندتا اتفاق جذاب داره و آخرش هم کلیف هنگریه که کاملاً مخاطب رو ترغیب به دیدن ادامش میکنه .
-----
امتیاز 3 فصل اول Lost از 10 به نظرم بالای 9 میشه ولی با اضافه شدن 3 فصل بعد امتیاز تا حدودای 7 میاد پایین .

آخرین ویرایش:

ghost

کاربر سایت
Apr 4, 2007
1,680
نام
پویا

نه تنها فرینج، اگه دو قسمت اول لاست رو کنار مدمن یا Rectify بذاریم احتمالا اکثرا میخوان لاست رو ادامه بدن. آمار بیننده هاش هم تقریبا همینو میگه. اما آیا اینکه حس کنجکاوی بیننده رو قلقلک بدن که تا n تا سیزن دنبال کنه و آخر خودشونم ندونن چطوری جمعش کنن هنره ؟

این الان کجاش منطقیه؟ یعنی چون ایده " یونیک " و تکه، جمع بندی رو که مهم ترین بخش کاره باید بیخیال شد؟ ایده پیدا کردن اتفاقا راحت ترین بخش کاره. لیندلوف خوب بلده چطوری بیننده رو دنبال خودش بکشونه. که اونم تو فرمت سینمایی از پسش بر نیومد و قطعا نمیاد چون مثل تلویزیون نمیتونه قسمت به قسمت سوال ایجاد کنه و باید تو دو ساعت تمومش کنه. اخرین نمونه اش هم Tomorrowland بود

آخرین ویرایش:

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
هولی ... :D با میلیگان به شدت حال میکنم ! خیلی تیریپ اسسینی اون undertaker ـه رو کشت واقعا عالی بود :D کلا عالیه نمیشه برای اپیزود بعدی صبر کرد :D اد هم خیلی جالب شد قضیه ـش ! فقط خیلی دوست دارم ببینم هانزی زودتر بهش میرسه یا مایک :D ! که اگه مورد اول پیش بیاد هم اد و پگی هم مایک و اون همکارش با همدیگه توسط هانزی پودر میشن :D

این فصل حتی از فصل قبلی هم بهتره ! بازیگرا بازیشون حرف نداره جو و بخصوص موزیک سریال محشره :D دمشون گرم انشالله فصل 3 هم به همین خوبی باشه :D

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
سلام

بذار من یه جور دیگه بگم .
شاید اوج لاست از اوج فرینج بهتر باشه .
ولی اگر لاست رو یک سریال 6 فصلی و فرینج رو یک سریال 5 فصلی درنظر بگیریم و بخوایم در مجموع قضاوتشون کنیم قطعاً دیدن فرینج با توجه به پایانش خیلی منطقیتره .
بعدشم شما اومدی و خیلی قطعی درباره برتری شخصیت پردازی تو لاست نسبت به فرینج نظر دادید .
وقتی فقط 2 قسمت دیدید چجوری به این نتیجه رسیدید که فرینج شخصیت پردازی نداره ؟!!!
و در آخر اینکه با در نظر گرفتن همون 2 قسمت اول هم فرینج کم نمیاره جلوی لاست . تو همون قسمت اول چندتا اتفاق جذاب داره و آخرش هم کلیف هنگریه که کاملاً مخاطب رو ترغیب به دیدن ادامش میکنه .
-----
امتیاز 3 فصل اول Lost از 10 به نظرم بالای 9 میشه ولی با اضافه شدن 3 فصل بعد امتیاز تا حدودای 7 میاد پایین .

کاملا مخالفم ، هر طوره حساب کنیم دیدن لاست تصمیم مفید تریه !
من نمیگم فرینج بده ، ولی لاست بهتره و این یه فکته D : حالا شاید من کله شق باشم اما بازم رو حرفم هستم D :

نه تنها فرینج، اگه دو قسمت اول لاست رو کنار مدمن یا Rectify بذاریم احتمالا اکثرا میخوان لاست رو ادامه بدن. آمار بیننده هاش هم تقریبا همینو میگه. اما آیا اینکه حس کنجکاوی بیننده رو قلقلک بدن که تا n تا سیزن دنبال کنه و آخر خودشونم ندونن چطوری جمعش کنن هنره ؟

این الان کجاش منطقیه؟ یعنی چون ایده " یونیک " و تکه، جمع بندی رو که مهم ترین بخش کاره باید بیخیال شد؟ ایده پیدا کردن اتفاقا راحت ترین بخش کاره. لیندلوف خوب بلده چطوری بیننده رو دنبال خودش بکشونه. که اونم تو فرمت سینمایی از پسش بر نیومد و قطعا نمیاد چون مثل تلویزیون نمیتونه قسمت به قسمت سوال ایجاد کنه و باید تو دو ساعت تمومش کنه. اخرین نمونه اش هم Tomorrowland بود

لاست سریال خوبیه ، مدمن هم سریال خوبیه ، rectify هم سریال خوبیه
این که لاست رو با اون دوتا مقایسه کنی اشتباهه
من خودم مد من رو تموم کردم و جزو تاپ تن سریالیمه
---
منطقیه چون همه مثل شما و بعضیا نبودن که با پایانش حال نکنن ، به نظرم سریال خیلی زیبا بود و اصلا منو نا امید نکرد .
و مطمئنم فقط بنده این عقیده رو ندارم.
اما به هر حال هر چقدرم یه سری با پایان سریال حال نکنن من مطمئنم هرجا نظرسنجی بزارن بین فرینج و لاست ، لاست رای بیشتر رو میاره .
منتقدا هم با لاست بیشتر حال میکنن. متاکریتیک هست چرا جای دور بریم D:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
این فارگو چقد خوب داره پیش میره :| نه به نیمه اولش روند داستان اونقد آروم بود نه به این نیمه که طوفانی شده بدون افت داره پیش میره :D
چقد صحنه های خشن خوب کار شده توی این سریال، یعنی کوچکترین ایراد و سوتی نمیشه ازشون گرفت رسما با واقعیت هیچ فرقی نداره.
تیکه اولی که از پنجره همه رو به تیر بستن با روان آدم بازی میکرد تیکه ای که میلیگان Undertaker ـا رو نابود میکنه 6-7 بار دیدم از بس حرفه ای بود، فضاسازی و فیلمبرداری این قسمت هم معرکه بود.
تیکه آخرشم که اصلا فکرشو نمیکردم :D
این محیط و سبک قشنگ پتانسیل 10 سیزن رو هم داره اگه هر سال بتونن یک فیلمنامه خوب جدید بنویسن.
--
بر عکس واکینگ دد اوایل اونقدر پر هیجان و عالی شروع شد این اپیزودای آخر خیلی روند داستان کند شده رسما نصف اپیزود به حرف زدن کارکترا گذشت :| احتمالا هم پایان Mid-season با یک کلیف هنگر فوق خفن تمومش میکنن که تا چند ماه همه تو کف بمونن(مثل هر سال)
--
گلن هم دقیقا همون لحظه ای که از بالا افتاد پایین حدس زدم اون روش افتاده باشه و اینم از اون زیر یک جوری در بره که دقیقا همونطورم شد :|
در کل اپیزود خوبی بود ولی دیالوگای خسته کننده زیاد داشت.
--
Jessica Jones ـم شروع خوبی داشت خوشم اومد، کست خوبی داره، کریستن ریتر خیلی خوبه واسه این نقش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر