kanway

کاربر سایت
Aug 3, 2013
2,552
نام
پوریا
Vikings هم تموم شد. کلا من بعد هر سریال طولانی که میبینم یه حس افسردگی میاد سراغم :D 10 قسمت فصل آخر رو قشنگ مشخص بود هیچ ایده ای ندارن و میخوان بسازن تا ساخته باشن. به هرحال در کل 6 فصل به نظرم سریال خوبی بود. من اتمسفرش رو خیلی دوست داشتم هر چند برخی جاها آب میبستن بهش. با همه خوبی ها و بدی هاش این سریالم تموم شد.
من هنوز 10 قسمت آخر رو ندیدم ولی به نظرم از همون موقعی که تصمیم گرفتن تعداد قسمتارو زیاد کن کلا سریال از لحاظ داستانی افت کرد :D

• Like
Reactions: Anakin

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
تو همون یکی دو اپیزود اول سریال گفته میشه ماجراهای مندلورین در کدام قسمت از تایملاین سری اصلی وجود داره . مدتی پس از نابودی امپراطوری اتفاق می افته جایی که بازماندگان امپراطوری هرکدوم برای خودشون یک جایی رو گرفتن .
بوبا فت تو قسمت چهارم و پنجم بود . یک جایزه بگیر بود که باباش یعنی جنگو فت در اپیزود های 1 و بیشتر اپیزود 2 سری حضور داشت و ابی وان سرش رو جلو بچه ی نوجوون اش که همون بوبا فته قطع کرد .
خب این اشتباه شما بود چون از همون یکی دو اپیزود اول همه می دونستن این بیبی یودا یا گروگو ربطی به یودا نداره . حالا شاید بعدا معلوم بشه نوه نتیجه ی یودا باشه ولی قطعا مندلورین پیش در آمدی بر استار وارز نیست .
درباره مندلوری ها هم بیشتر تو سریال های انمیشنی استار وارز یعنی کلون وارز و فکر کنم در ربلز بودن . اصولا بخشی از ماجراهای این فصل ادامه ی کلون وارز بوده . قضیه دارک سیبر و بو کاتان و یارانش و همینطور آسوکا و ادمیرال تراون که اسمش اومد همه در کلون وارز حضور داشتن
مندلورین تو این فصل پل ارتباطی ای بود بین حوادث کلون وارز و دنیای اصلی استار وارز و قطعات گمشده ی اون روایت رو تکمیل میکرد . حالا احتمالا در فصول بعدی بره سراغ خلا داستانی بین قسمت 6 و 7. و شاید هم اون سوالات بی جواب سه گانه سوم رو که باعث پایین اومدن جایگاهش بین فن ها شد رو جواب بده
مرسی. من متاسفانه کلا یادم رفته بود وقایع داستانی استاروارز ها رو بهمین خاطر. کاش قبلش دوباره سه گانه اول رو حداقل نگاه کرده بودم

• Like
Reactions: barneysawyer

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,133
نام
پویان
سلام
پریشب Mad Men رو تموم کردم و عجب سریالی بود! عجب سریالی! چه داستانی، چه شخصیت‌هایی، چه درامی!
92 قسمت درام خالص! همون چیزی که میخواستم.
من بیشترین لذت از تماشای یک سریال رو با سوپرانوز تجربه کردم و مد من، تونست تا حد زیادی به لذت سوپرانوز نزدیک بشه برای من. واقعا از هر قسمت سریال لذت بردم.
فصلای چهار و پنج، بهترین فصلای سریال بودن؛ مخصوصا فصل چهار. که فکر کنم فصل چهارم، جایزه امی بهترین درام سال رو هم برد. چند قسمت پایایی فصل آخر هم خیلی خوب بودن.
خلاصه که اگه اهل تماشای سریال بلند، اون هم درام هستید، Mad Men یکی از بهترین تجربه‌ها میتونه براتون باشه.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,455
نام
سپهر
کرونا باعث شد که تمام دوستان سریال های برتر تاریخ تلویزیون رو در کمتر از یک سال ببینند. خب از این بعد سطح تاپیک سریال از Upper Intermediate به Advanced تغییر یافت.

آخرین ویرایش:

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,894
با طنز و کمدی Office بشدت ارتباط برقرار کردم
بیگ بنگ و ساینفلد چطوره؟
بیگ بنگ احساس میکنم طنزش کم باشه و حوصلم سر بره و ساینفلد هم حس میکنم خیلی زیرخاکی باشه
(فرندز و هایمیم دیدم)

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,133
نام
پویان
بیگ بنگ و ساینفلد چطوره؟
بیگ بنگ احساس میکنم طنزش کم باشه و حوصلم سر بره و ساینفلد هم حس میکنم خیلی زیرخاکی باشه
(فرندز و هایمیم دیدم)
ساینفلد شبیه friends و himym هست؛ اما با دو تا تفاوت: 1) از friends و himym حتی بهتره به طور کلی! 2) و خنده‌دارتره! چون کمدی خالصه و درام توش نیست؛ تو ساینقلد دنبال رابطه راس و ریچلی و تد و رابینی نگرد.
بیگ بنگ تا فصل 6 عالیه و بعد کم کم افت میکنه و تو دو فصل آخرش meh خالصه!

NightKing

کاربر سایت
May 22, 2016
327
بیگ بنگ و ساینفلد چطوره؟
(فرندز و هایمیم دیدم)

اگه از این سبک خوشت اومده، من Parks and rec رو پیشنهاد میکنم که سازنده و شبکه ی پخش کننده اش همون سازنده و شبکه ی Office هست.
فرمت کلی سریال هم همون حالت mockumentary افیس رو داره.
قطعا به خوبی مایکل اسکات و Office که نمیرسه ولی اینم خنده داره.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,406
816fNm0DG1L._RI_.jpg

Grand tour presents:
Seamen

واقعا خوب بود این اپیسود، اگه طرفدار اسپشال های تاپگیر/گرند تور هستید اینو از دست ندید
یعنی در حد همون اپیسود های معروف قدیمی مث ویتنام و آفریقای جنوبی بود، حتی یه ذره بهتر بنظرم!!
البته خبری از ماشین داخلش نیس اما بهرحال کی گرند تور بخاطر ماشین نگاه میکنه :D

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,728
نام
nucky thompson
هومن سیدی شاید فیلم باز خوبی باشه . ولی قطعا یا سریال خوب ندیده یا کلا سریال ندیده . تنها چیزی که از سریال ساختن یاد گرفته اینه که سریال یک فیلم چند ساعته است که اپیزودی کردن . اپیزود چهارم سریالش شاید 10 15 دقیقه بخش مفید بیشتر نداشت. فقط کم مونده یک سری زامبی بندازه وسط سریال که قشنگ مشخص شه الگو اش واکینگ دده تو آب بستن .
درسته که سریاله و نباید همون اول بره سراغ اصل مطلب ولی حتی سریال هایی که معروف ان به شروع کند هم تو سه چهار قسمت لااقل یکم داستان رو پیش می برن . ولی این جا فقط درجا زدن رو شاهد بودیم . سریال های بزرگ هم یک دفعه تو اپیزود های اول نمیرن کل یک اپیزود رو به گذشته ی یک کاراکتر فرعی اختصاص بدن . فکر کنید مثلا سریال سوپرانوز می اومد تو اپیزود دوم کلش به جای این که درباره تونی سوپرانو باشه می رفت گذشته ی فلان نوچه اش رو نشون میداد .

هرکسی رو بحر کاری ساختن . هر فیلم ساز موفقی سریال ساز موفقی نمیشه .

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
701
هومن سیدی شاید فیلم باز خوبی باشه . ولی قطعا یا سریال خوب ندیده یا کلا سریال ندیده . تنها چیزی که از سریال ساختن یاد گرفته اینه که سریال یک فیلم چند ساعته است که اپیزودی کردن . اپیزود چهارم سریالش شاید 10 15 دقیقه بخش مفید بیشتر نداشت. فقط کم مونده یک سری زامبی بندازه وسط سریال که قشنگ مشخص شه الگو اش واکینگ دده تو آب بستن .
درسته که سریاله و نباید همون اول بره سراغ اصل مطلب ولی حتی سریال هایی که معروف ان به شروع کند هم تو سه چهار قسمت لااقل یکم داستان رو پیش می برن . ولی این جا فقط درجا زدن رو شاهد بودیم . سریال های بزرگ هم یک دفعه تو اپیزود های اول نمیرن کل یک اپیزود رو به گذشته ی یک کاراکتر فرعی اختصاص بدن . فکر کنید مثلا سریال سوپرانوز می اومد تو اپیزود دوم کلش به جای این که درباره تونی سوپرانو باشه می رفت گذشته ی فلان نوچه اش رو نشون میداد .

هرکسی رو بحر کاری ساختن . هر فیلم ساز موفقی سریال ساز موفقی نمیشه .
هومن سیدی مگه فیلم خوب هم ساخته؟کلا تو سینمای ایران مگه فیلم خوب هم میسازن؟(به غیر از سالی یک یا دو مورد استثنا)

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
سریال کستلوانیا رو دیدین دوستان؟
اینمه یا کارتون توی مایه های اون میخوام! یا حتی مثل Attack On Titan البته اینگلیسی زبان باشه که چه بهتر چون این اینمه بیشتر بخاطر سادگی دیالوگ هاشون برای تقویت زبان میبینم ولی خب علاقه هم دارم و اما مثل این دوتایی که گفتن جذاب و شخصیت پرداذی خوبی داشته باشه.

• Like
Reactions: Alkazar

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,892
نام
نـــــــویـــــــــد
سریال کستلوانیا رو دیدین دوستان؟
اینمه یا کارتون توی مایه های اون میخوام! یا حتی مثل Attack On Titan البته اینگلیسی زبان باشه که چه بهتر چون این اینمه بیشتر بخاطر سادگی دیالوگ هاشون برای تقویت زبان میبینم ولی خب علاقه هم دارم و اما مثل این دوتایی که گفتن جذاب و شخصیت پرداذی خوبی داشته باشه.

هارلی کوئین ببین
به شدت خوب و خفنه

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,728
نام
nucky thompson
هومن سیدی مگه فیلم خوب هم ساخته؟کلا تو سینمای ایران مگه فیلم خوب هم میسازن؟(به غیر از سالی یک یا دو مورد استثنا)
اون بخش اش سلیقه است . اون طوری هم میشه حساب کرد و کلا پرونده سینمای ایران رو بست و گذاشت کنار ولی خب من این فرضیه و دیدگاه رو گذاشتم کنار و بنظرم فیلم های خوبی ساخته و برای من فیلم فیلم هاش جزو اون استثناهای سینمای ایران هستن . یکی دو تا کارش رو دوست ندارم ولی در مقایسه با خیلی ها که ادعای فیلم باز بودن داشتن و الهام گرفتن از سینمای هالیوود باز کارش بهتر بود . لااقل تا قبل این سریالش سعی داشت در بطن فضای داخل کشور ایده های ذهنی اش رو پیاده کنه. یک موقع موفق بود یک موقع نه . ولی اینجا ایده های ذهنی اش از چهارچوب بیرون زدن و تحت تاثیر بودنش به شکل نامناسبی تو ذوق میزنه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: rabin88

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر