کیفیت سرویس های اینترنت از شرکت های مختلف!

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,979
نام
محسن
سلامی گرم به تمامی دوستان بازی سنتر
. همون طور که از اسم تاپیک پیداست ما قراره اینجا در مورد سرویس های مختلف شرکت های اینترنت در سراسر کشور بحث کنیم.
. خیلی از دوستان این سوال برایشان پیش میاد که از کدوم شرکت سرویس بگیرم که هم قیمت ، سرعت و کیفیت خوبی داشته باشه ؟! در این تاپیک ما سعی میکنیم که به همه شما عزیزان کمک کنیم تا یک انتخاب خوب عالی داشته باشد.

چند نکته مهم

جا داره در همین جا چنتا نکته رو اعلام کنم تا از پرسیدن سوالات احتمالی و بروز مشکل جلوگیری کنیم
1.تمامی صحبت ها در مورد کیفیت اینترنت یه شرکت با عکس و یا Speed Test مشخص میگردد یعنی نمیتونیم بدون هیچ مدرکی از یه ISP بد یا خوب بگیم.
2.تمامی Speed و Ping تستی که در اینجا قرار میگره هر 1 یا 2 هفته بروز میشود. مثلا ممکن یه شرکت به مدت 2 روز ایرادت فنی داشته باشه و سرویس خوبی رو ارائه نده و ما هم نمیتوینم این مورد رو ملاک قرار بدیم.
3.به راستی که دوستان این نکته مهم رو هم باید بهتون بگم که ممکنه مثلا منی که در شرق تهران هستم کیفیت اینترنت بهتری نسبت به کسی که در غرب تهران هست داشته باشم. به عواملی چون نزدیک بودن به مرکز مخابراتی ، کیفیت خطوط و... خیلی مربوط میباشد.

4.بی احترامی و موارد مشابه هم تا جایی که دوستان میتونن رعایت بکنن.
سرویس های شرکت های مختلف

مخابرات

خوب دوستان مخابرات واقعا شرکت عجیبی هست و کیفیت سرویس های مخابرات در شهر های مختلف خیلی فرق دارند. مثلا در تهران مخابرات تنها سرویس های نامحدود ارائه میده اما در شهر های دیگر سرویس های محدود هم ارائه داده میشه.
به طور کل نمیشه در مورد مخابرات خیلی واضح صحبت کرد اما سرویس هایی که از شرکت مخابرات دیده شده در چند هفته ی گذشته در تهران پینگ این شرکت کمی افزایش داشته البته در بعضی از مناطق نیز همچنان کیفیت سرویس مخابرات متغیر هست. در کل چند هفته ی گذشته مخابرات سرویس های نامحدود رو با سرعت 1 به 8 و گاهی هم 1 به 10 ارائه میکرد و پینگ 120 الی 200 رو در اختیار داشت.
اما در این چند روزه پینگ مخابرات تهران 80 الی 100 تا افزایش داشته.!

خوب دوستان بالاخره من خودم از آسیاتک پبرون اومدم و الان از مخابرات سرویس 1 مگ میگیرم. توی 1 ماهی داشتم حدود 30 گیگ دانلود کردم ولی اصلا کاهش سرعتی وجود نداشت یعنی اینکه محدودیتی برای کاربران ایجاد نکردن.پینگ هم در ساعات مختلف واقعا مختلفه.!
سرویس 10 مگ محدود مخابرات تهران تست شده سرعت قابل قبول 1 به 8 خوبی داشت. ولی همچنان در مورد پینگ نمیشه نظری داد.
سرویس های ارائه شده: 128 الی 1 ، 2 ، 4 ، 10 مگابیتی
مناطق تحت پوشش: سرتاسر کشور
آپدیت آذر 93
3974633461.png

شاتل

شاتل هم جز شرکت های هم خوبو هم بد در سراسر کشور میباشد.شاتل با ارائه سرویس های محدود شده به شما سرعت بسیار خوبی رو ارائه میده مثلا مکنه شما با خرید سرویس 256 محدود سرعت دانلود 400 500 رو هم داشته باشید. اما نکته مهمی در اینجا قرار داره از چنتا از دوستان پرسیده شده که شاتل زمانی که سرویس های محدود رو خریداری میکنید 3 4 ماه اول رو برای جلب رضایت با این سرعت ارائه میده و بعد از مدتی سرعت رو به همان 1 به 8 تهغییر میدن.
پینگ شاتل خیلی تعریفی نداره از 200 تا 400 متغییر و بسته به ساعات میباشد.
اما سرویس های نامحدود شاتل به 2 نوع تقسیم میشن:
1.سرویس های نامحدود با ضریب اشتراک 1 به 8 : که همان طور از اسمش پیداست سرعت سرویس دریافتی رو تقسیم بر 8 کنید و این چنین سرعت دانلودتون پیدا میشه. مثلا 512 میشه 64
2.سرویس نامحدود اما قابلیت دانلود تا ظرفیت 20 گیگ و بیشتر: در این سرویس ها به شما اجازه داده میشه تا 20 30 گیگ (بسته به انتخاب شما ) دانلود داشته باشید و این حجم از سرویس رو با سرهت های بالا دانلود کنید مثلا 128 با این نوع سرویس نامحدود بهتون سرعت 300 400 رو ارائه میدن. اما اگر بیشتر از حجمی که به شما دادن دانلود کنید سرعت شما به 1 به 8 تغییر خواهد کرد.
سرویس های ارائه شده: 128 الی 1 2 4 6 8 10 مگابیتی

آسیاتک

خوب خوده بنده هم از این شرکت سرویس میگیرم:d
آسیاتک رو تقریبا میشه گفت شرکت خوبی برای دریافت سرویس فقط برای دانلود میباشد سرویس های محدود اسیاتک دارای سرعت دانلود خوبی میباشند. در سرویس های محدود 1 مگ و 2 مگ اسیاتک downstream خط رو بر روی 6 مگ میبندن و 6 مگ با ضریب اشتراک 1 به 8 تقریبا میشه 700 برای همین در سرویس های 1 مگ سرعت دانلود تا 300 400 کیلو بایت و در سرویس های 2 مگ 600 650 کیلوبایت هم میرسه.! (البته باید کیفیت خطتون هم خوب باشه در غیر این صورت خط رو روی 4 مگ میبند).
سرویس های محدود و نامحدود اسیاتک تا چند ماه پیش پینگ افتضاحی داشتن مثلا 350 450 با اروپا. اما جدیدا پینگ با 4.2.2.4 میانگین 200 250 رو به ما میده. در ساعات روز هم 150 190 رو هم میده اما در ساعات رایگان 300 400 و در ساعات شلوغ هم 250 350 میده.
سرعت دانلود هم در ساعات رایگان برای سرویس های محدود 1 مگ و 2 مگ میانگین 100 هست.
این نکته رو هم باید گفت که این سرعت های ذکر شده با سرور های داخلی هست ولی با بیشتر سور های خارجی هم همین سرعت رو میدن مثل Putlocker و Medifire و....
این از سرویس های محدود آسیاتک حالا میریم سراغ سرویس های نامحدود :
الان خود بنده سرویس نامحدود 1 مگ برنزی دارم ولی سرعت دانلودم خیلی پایینه به طوری که واحد فروش به بنده گفت حداقل سرعت 120 هست. اما الان برای من سرعتم روی 60 هست و بیشتر نمیشه!
.پاسخ های مختلف آسیاتک هم همین طوری هست به بنده:
الان مرکز مخابرات خط شما خیلی ترافیک داره. و مورد پشتیبانی هم این رو گفت: ما به شما سرعت 1 مگ ولی با ریت دانلود 512 میدیم یعنی در اصل همون 512 رو میدن ولی پول 1 مگ میگیرن. (در صورت صحبت بنده با واحد فروش اگر تغییری اعمال شد در همین جا اعلام میکنم).
.طبق آخرین تغیراتی که در اسیاتک ایجاد شده سرویس های نامحدود هم دیگر دارای محدودیت هایی میباشند مثلا یه کاربری که 1 مگ نامحدود برنزی داره در روز میتونه 200 الی 300 مگ رو با سرعت 100 دانلود کنه بعد از اون سرعت کاربر پایین میاد ولی همچنان نامحدوده.(آیا واقعا اسم این سرویس نامحدود هست ؟؟!!).
.قیمت سرویس ها و تعرفه های آسیاتک هم افزایش داشته.
سرویس های ارائه شده: 128 الی 1 و 2 و سرویس جدید 4 مگابیتی و 10 مگ هم اضافه شده.

ماکس نت

خوب دوستان به جرات میتوان گفت یکی از شرکت های برتر در کیفیت و خدمات شرکت ماکس نت تبریز هست. ماکس نت توانسته با دادن پینگ 80 الی 150 با اروپا جز یکی از برترین و قوی ترین شرکت های اینترنت ایران شناخته شود. همون طور که گفتم پینگ این شرکت واقعا ثابت و خوبه و یک گزینه عالی برای انلاین باز ها میباشد.
سرعت دانلود ماکس نت ضریب اشتراک 1 به 8 هست ولی شما هیچگاه از این شرکت افت سرعت و یا قعطی نمیبینید.
سرویس های ارائه شده: 1 2 4 6 8 مگابیت.
مناطق تحت پوشش: تبریز ، همدان ، قزوین ، آذربایجان غربی و چند استان دیگر که در سایت اصلی نوشته شده.
به زودی در متن زیر عکس های تست هم قرار خواهد گرفت.

رسانه تهران

رسانه تهران رو هم میتوان یکی از رقیبان ماکس نت دونست به طوری که این شرکت تنها سرویس وای مکس ارائه میدهد. سرعت دانلود این شرکت نسبت به ماکس نت خیلی بیشتر هست و ضریب 1 به 2 و 1 به 4 هست. پینگ این شرکت هم با اروپا 80 الی 150 میباشد.
سرویس های ارائه شده: 128 الی 1 و 2 مگابیتی
مناطق تحت پوشش: تهران فقط مناطق 1 2 3

مبین نت

مبین نت یه شرکت اینترنت دولتی (مربوط به سپاه) میباشد. مبین نت از تعریف های که بنده شنیده ام اصلا کیفیت خوبی نداره پینگ مبین نت رو بنده نمیدونم و با پرس و جو حتما اینجا اعلام میکنم.
سرعت دانلود مبین نت هم همچنان چنگی به دل نمیزنه در ساعات رایگان هم که اصلا کیفیت خوبی نداره به طوری که سرعت شما رو به 5 کیلیوبایت میرسونن تا شما از دانلود واقعا صرف نظر کنید.!
سرویس های ارائه شده: 128 الی 1 و 2 مگابیتی

سپنتا

شرکت سپنتا یه شرکت خصوصی میباشد و در زمانی که بنده از این شرکت سرویس گرفته بودم پنگ خوبی رو ارائه میکرد به طوری که در بازی آنلاین Diablo3 پینگ بنده 250 تا 300 بود.
سپنتا سرویس های مختلفی رو ارائه میکنه:
1.سرویس های نامحدود: که سرعت های مختلفی داره و قیمت های خیلی گرونی هم به همراه داره
2.سرویس های ساعتی: در این نوع سرویس مثلا به شما در 1 ماه اجازه استفاده از اینترنت تا 320 ساعت رو میدن و سرعت هم 256 هست.(خوده بنده اول این سرویس رو داشتم ولی اصلا به صرفه نیست چون به خاطر دقیقه به دقیقه این صرف پول براتون میاد و خیلی هم زیاد)
3.سرویس های حجمی: سرویس های حجمی سپنتا تنها 256 و 1 مگ هست که سرعت دانلود 256 میانگین 35 هست و سرعت دانلود 1 مگ میانگین 95 100 میباشد. در این نوع سرویس ها اصلا هیچ کنتوری وجود نداره و قیمت هایی که برای شما ارسال میشه اصلا چیری که شما مصرف کردین نیست.! در سایت خود این شرکت با نحوه قیمت گذاری بر روی این سرویس بیشتر اشنا خواهید شد.
اما در چند روز قبل یه تست پینگ گرفتم که پینگ این شرکت با اروپا 300 بود.
سرویس های ارائه شده: 256 و 1 مگابیتی
مناطق تحت پوشش: تهران و بعضی از استان های دیگر، در سایت اصلی شرکا میتوانید مشاهده کنید

خوب دوستان فعلا در اینجا این پست به پایان میرسه این پست تا چند روز دیگر آپدیت خواهد شد و سعی میشه که از تمامی شرکت ها اطلاعاتی نوشته شود.

اگر چیزی کم و کسر و اشتباه بود به بزرگی خودتون ببخشید و به بهم بگید تا ویرایش کنم.
از دوستان که میخواهد به بنده کمک کنن تقاضا دارم که حتما در موضوع پیفام خصوصی اسم شرکت اینترنتشون رو حتما ذکر کنن.
تا جایی که میشه این جا مشخصات شرکتتون رو ذکر نکنید تا بتونیم در اینجا به بحث و پیرامون مربوطه بپردازیم

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع و یا نام نویسنده..............
من که راضی نیستم چون واقعا وقت صرف شده نکنید از این کارا![-x
ممنون از وقتی که صرف خوندن این مقاله کردین و همچنین ممنون از همه کسانی که بنده رو راهنمایی کردن
نویسنده:محسن رضوی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Maryam kh

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,979
نام
محسن
به راستی که اصلا سرویس نامحدود اساتک اصلا خوب نیست. زمانی که محدود داشتم سرعت بالا اومدن صفحات خیلی خوب بود ولی توی نامحدود اصلا.
در ساعات رایگان محدود سرعت دانلود روی 100 بود ولی الان که نامحدود 1 مگ دارم سرعتم روی 50 هست.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
تاپیک خوبیه وبعد از آبدیت شدن و اضافه شدن لیست همه شرکت ها میذاریم پست اول تاپیک isp ها.
در مورد مکسنت بگم که فقط در آذربایجان شرقی خط اختصاصی داره و پینگ زیر 100 ثابت با اروپا میده. در بقیه استان ها اینگونه نیست اما باز نسبتا خوبه نسبت به بقیه.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
اسیاتک نامحدود 256 طلایی چطوره؟
جایی که هستم فقط اسیاتک هست واین شرکتی که الان مشترکش هستم.

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,979
نام
محسن
دوستان تست های سرعت و پینگتون و یا اطلاعاتی رو که دارید از شرکتتون رو برای من پ.خ کنید تا در اسرع وقت به پست اول اضافه شود.
با تشکر از همه دوستان.

- - -ویرایش - - -

اسیاتک نامحدود 256 طلایی چطوره؟
جایی که هستم فقط اسیاتک هست واین شرکتی که الان مشترکش هستم.
در مورد سرویس های نامحدود یکبار پشتیبانی به من میگه که برنزی ضریب اشتراک 2 به 8 نقره ایی 1 به 6 و طلایی 1 به 4.
یه بار دیگه هم به من میگن مثلا نقره ایی با هدیه ایی که به شما داده میشه مثلا 8 گیگ این 8 گیگ رو با سرعت بالا دان میکنید بعد از 8 گیگ سرعتتون میشه 1 به 8.

ramsar007

کاربر سایت
Oct 12, 2005
589
نام
حسین
تاپیک خوبیه وبعد از آبدیت شدن و اضافه شدن لیست همه شرکت ها میذاریم پست اول تاپیک isp ها.
در مورد مکسنت بگم که فقط در آذربایجان شرقی خط اختصاصی داره و پینگ زیر 100 ثابت با اروپا میده. در بقیه استان ها اینگونه نیست اما باز نسبتا خوبه نسبت به بقیه.

منظورت از خط اختصاصی چیه ؟! یعنی ددیکیت از مخابرات کشیده تا شرکت ؟! اون وقت خطوط تلفن ثابت مشترکین از مخابرات تا خونه هر مشتکر چی؟ میخوام بگم اگر کیفیت زیر ساخت سیم ها مسی مخابرات تا پست تلفن و سرخط منزل مشترکین خوب نباشه ، پس چه طوری با یه خط ددیکیت میتونه چنینی پینگی بده ؟!

strategy

کاربر سایت
Mar 31, 2013
319
نام
mahdi
صبانت رو هم اضافه کنید .
فعلا با این وضع فک میکنم انتخاب اول واسه پینگ مخابرات هست . فقط حیف که مخابرات تو مشهد نامحدود نمیده .

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,979
نام
محسن
صبانت رو هم اضافه کنید .
فعلا با این وضع فک میکنم انتخاب اول واسه پینگ مخابرات هست . فقط حیف که مخابرات تو مشهد نامحدود نمیده .
به زودی اضافه خواهد شد. در حال حاضر دارم بر روی صبانت و پارس انلاین بررسی میکنم.

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,725
نام
Javad
فن آوا هم سرعتش خوبه ، ولی پینگ ........ :|
سرعت سرویس های شبانه دارش همونیه که تو قرارداد شما هست یعنی اگه روز با 1 مگ ش 400-450 سرعت داشته باشید شبانه رایگانش 110-120 هست سرعتش !

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,477
نام
آرش
پارس آنلاین خرمشهر دو مگابایت حجمی
تا همین چند هفته پیش 1 مگ داشتم. سرعت روز 400 - 450 بود وشب هم میانگین 60 - 70 (ساعت های مختلف فرق میکنه). روزهای آخر قراردادم سرعت روزانه ام حداکثر شد 250 و شبانه هم تا ساعت 5 حدوت 30. بدلیل پایین اومدن کیفیت سرویس رو ارتقا دادم ولی سرعت روزانه و شبانه ام دقیقا مثل قبله و به حالت اول برنگشته. ممکنه ایراد از خط تلفن باشه. بقیه پارس آنلاینی ها هم همیجورند؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر