کارمک: فقط من نبودم.

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی
جان کارمک، یکی از بهترین Programmer های دنیا، می گوید که خیلی بد است که او تمام اعتبار برای بازیهای قدیمی موفق id software مثل Doom و Wolfenstein را می گیرد.

20110825wolfenstein3d.jpg

تکنیک های برنامه نویسی کارمک خیلی از تکنولوژی های استفاده شده در بازی هایی مثل DOOM, Quake و ولفنشتاین را باز کرده بود، ولی او در مصاحبه ای اعتبار را به بقیه تیم برای موفق بودن بازی ها داده است.

او گفت:"
مردمی که در بازیها کارهای جالب و زیبا انجام می دهند هنرمندان و طراحان هستند."

این ناعادلانه است که شما فقط مرا برای تکنولوژی استفاده شده در Doom می شناسید، مردم دیگری هم در ساخت این بازی شرکت داشتند و اعتبار بیش از حدی که من برای این بازی ها می گیرم بی انصافی در حق آنهاست و درست نیست."

در واقع کارمک خود را از موفقیت هایش دور کرده و می گوید که او نفر کلیدی در ساخت بسیاری از بازیهای بزرگ نبوده.
"با اینکه من اولین کسی بودم که بسیاری از کار ها را برای بار اول انجام داده، من شک دارم که مردم دیگر هم آنها را انجام می دادند. "وقتی چیزی آسان و ممکن است، مردم آن را انجام می دهند."
این عادلانه است که بگوییم که ما کارهایی را در قبل انجام دادیم که شاید بعد آنها انجام می شدند. حالا با این گرافیکهای 3D هر کس می تواند از OpenGPL bindings اسفاده کند. بیست سال پیش ساختن یک تصویر گرافیکی که بین polygon های آن شکاف وجود نداشت کاری بود که فقط چند نفر می توانستند انجام دهند. اما در قدیم نوشتن این چیزهای اولیه بسیار سخت بود."

او اضافه کرد که خیلی از ایده های او مثل: مولتی پلیر، نگاه اول شخص و .... با پرسیدن این سوال از خودش:"عالی نخواهد شد اگر ؟" شروع شده است. متاسفانه او گفت فعلا بازی طراحی نمی کند و مشکلات مردم دیگر را حل می کند.

در مصاحبه کامل کارمک می گوید که از بازیهای تبلت و موبایل به اندازه بازی های بزرگ AAA لذت می برد.

ایشان با اینکه یکی از بهترین برنامه نویس ها در دنیای بازی هستند، مهندس هوافضا هم هستند و کمپانی برای تحقیق در این زمینه را اداره می کنند.

این مقاله خلاصه شده این مقاله است.

آخرین ویرایش:

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
خیلی عالیه.داره حقیقت را می گه دیگه ساخت یک بازی حاصل دست رنج یک تیم است نه یک نفر.قابل توجه
[h=3]Cliff Bleszinsk و یکسری دیگشون.[/h]

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
با اون موتور منسوخ و تاریخ مصرف گذشته-ش و اون بازی آشغالش (RAGE) نباید هم بیاد از خودش تعریف کنه. کارمک در حال حاضر یه مهره سوخته-س... ;;) If You Know What I Mean;;)

پ.ن: راستی کمپانیشون هم بی در و پیکره

آخرین ویرایش:

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,939
نام
حسین
DOOM, Quake و ولفنشتاین
این 3 تا که بر می گرده به چندین چند سال پیش کسی هم منکر خوب بودن این عناوین نیست
متاسفانه بعد از چندین سال ی rage بیرون داد که مشکلات خاص خودش را هم داشت .
ولی وفتی این جمله را میگه
متاسفانه او گفت فعلا بازی طراحی نمی کند و مشکلات مردم دیگر را حل می کند.
میشه نتیجه گیری کرد که دیگه نمی خواد بازی سازی کنه حداقل فعلا حالا دلیلش چی هست به خودش برمیگرده

hessam72

کاربر سایت
Nov 11, 2007
192
نام
حسام
با اون موتور منسوخ و تاریخ مصرف گذشته-ش و اون بازی آشغالش (RAGE) نباید هم بیاد از خودش تعریف کنه. کارمک در حال حاضر یه مهره سوخته-س... ;;) If You Know What I Mean;;)

عمو جون الان رو نبین داری بازی میکنی اه اه و به به میکنی
مبنای خیلی از این سبک هایی که جنابعالی بازی میکنی و پایه گذارش همین حاج آقاست...

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی
مبنای خیلی از این سبک هایی که جنابعالی بازی میکنی و پایه گذارش همین حاج آقاست...

دارین Counter troll میکنین یا نمیدونین ایشون شوخی کرد؟:D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
مهم نیست کارمک قبلا چکار کرده. هر چی بوده مال 1000 سال پیش بوده. کارمک توی این نسل فقط Rage رو عرضه کرد که گند زد. یکی نیست بهش بگه تو چی از جون صنعت بازی میخوای؟
کارای ایشون در مقابل کارهای جوات، تحفه ای بیش نیستن;;) ایشون باید برن غاز چرونی به جای بازی سازی;;)

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !

Hater بودن هم حدی داره :d .

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
Hater بودن هم حدی داره .
ببین تا وقتی‌ استاد جواد تو این صنعت هست Carmack و KOjima و Mikami و امثال اینا باید برن دام داری کنن.اصلا اینا می‌تونن یه بافت از یه Crysis رو تشکیل بدن همه رو هم؟ منطق داشته باش لطفا!
trap.jpg

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
اصلا اگه کارمک وجود نداشت گیمینگ بیشتر پیشرفت میکرد و موتور های درپیتی مثل source engine , iw engine ,sky و...از موتور کارمک ساخته نمیشد که به گیمینگ ضربه بخوره:>
زنده باد ابر استاد جواتی و تواضعش

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,980
نام
Mohammad
مهم نیست کارمک قبلا چکار کرده. هر چی بوده مال 1000 سال پیش بوده. کارمک توی این نسل فقط Rage رو عرضه کرد که گند زد. یکی نیست بهش بگه تو چی از جون صنعت بازی میخوای؟
کارای ایشون در مقابل کارهای جوات، تحفه ای بیش نیستن;;) ایشون باید برن غاز چرونی به جای بازی سازی;;)
شما خودتونو کی فرض کردید که میگید rage گند زده؟نظرات فقط واسه خودت محترمه و برای بقیه پشیزی ارزش نداره.

- - -ویرایش - - -

مثلا اومده شکسته نفسی بکنه:d
ایشون نیازی به شکست نفسی ندارن کسایی که میشناسنش میدونن چه جور آدمیه.(متاسفانه بچه بودنم حدی داره)

- - -ویرایش - - -

اصلا اگه کارمک وجود نداشت گیمینگ بیشتر پیشرفت میکرد و موتور های درپیتی مثل source engine , iw engine ,sky و...از موتور کارمک ساخته نمیشد که به گیمینگ ضربه بخوره:>
زنده باد ابر استاد جواتی و تواضعش
بهت ایرادی گرفته نمیشه چون سنت اقتضا میکنه همین جواتا رو بشناسی....همینم واست کافیه.

S.z.a.r

کاربر سایت
Jul 21, 2011
184
نام
زیــنــب
من فکر می کنم افت بازی سازی کارمک به خاطر این بوده که خیلی توی جو بازی سازی با استفاده از امکانات و سخت افزار های این نسل نبوده. و گرنه یه کسی که اون موقع چنین کارهای بزرگی انجام داده یهو نباید اینطوری افت کنه ! خودشم دیده که الان نمیتونه برسه به دانش بازی سازهای حال حاضر دنیا واسه همین کنار کشیده و گفته فعلا قصد بازی سازی ندارم.
البته یه امکان دیگه هم هست اونم اینه سوادش نم کشیده باشه :d (جان کارمک منو ببخش :"> )

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,980
نام
Mohammad
من فکر می کنم افت بازی سازی کارمک به خاطر این بوده که خیلی توی جو بازی سازی با استفاده از امکانات و سخت افزار های این نسل نبوده. و گرنه یه کسی که اون موقع چنین کارهای بزرگی انجام داده یهو نباید اینطوری افت کنه ! خودشم دیده که الان نمیتونه برسه به دانش بازی سازهای حال حاضر دنیا واسه همین کنار کشیده و گفته فعلا قصد بازی سازی ندارم.
البته یه امکان دیگه هم هست اونم اینه سوادش نم کشیده باشه :d (جان کارمک منو ببخش :"> )
=))=))=))چیزی واسه گفتن نمونده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر