هتل سوسک‌ها! معضل پلی استیشن 4 سوسکی!

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
یک تعمیرگاه مستقل در منطقه شرق منهتن از معضل جمع شدن و لونه سازی سوسک‌ها در کنسول پلی استیشن 4 خبر می‌دهد!

این تعمیرگاه با نام XCubicle که آقای Patrick Che از بنیان گذاران آن است مشکلات مربوط به کنسول های خراب را شناسایی و سپس آنها را یادداشت و دسته بندی می‌کند:
* سکه در داخل گردانندگان دیسک
* خرابی کنترلر
* اشکال در مادهای Nintendo 3DS
* غیره
اما ایشان به کیسه زباله سیاه رنگ در گوشه تعمیرگاه اشاره می کند و از یک مشکل بزرگ به نام معضل سوسک می‌گوید:

"آن پلاستیک های بزرگ را می بینید؟ آنها پر از سوسک هستند که البته الان همه آنها مرده اند."

معضل سوسک در PS4 آنقدر متداول شده که حالا شرکت او هزینه جداگانه ای تحت عنوان «PS4 سوسکی» را در لیست گزینه‌های تعمیر ذکر کرده و مبلغ 25 دلار برای آن میگیرد. هر هفته حداقل یک PS4 سوسکی به شرکت آورده می شود و دیگر تعمیرکاران مصاحبه شده هم میگویند که حداقل نیمی از PS4 هایی که دریافت کرده‌اند دارای سوسک بوده‌اند!

در شهرها، هرجا که تاریک و گرم باشد میتواند به محل جمع شدن سوسک بدل گردد. اغلب کنسول های بازی معمولا به صورت افقی در فضاهای بسته و تاریک مانند میز زیر تلویزیون قرار داده می شوند که به محیطی ایده آل برای جمع شدن سوسک تبدیل میشوند.

در کنار PS4، اکس باکس وان نیز با این مشکل روبروست اما چون شمار PS4های موجود در بازار بیشتر از اکس باکس وان است این دستگاه بیشتر به تعمیرگاه‌ها می‌رود و البته جالب آنکه طبق گفته مدیر این تعمیرگاه‌، احتمال آنکه PS4 به هتل سوسک‌ها بدل گردد نیز بیشتر است!

طراحی کنسول PS4 به گونه ای است که بیشتر مورد پسند سوسک ها قرار می گیرد، زیرا منافذ خروج هوای آن عریض تر هستند. این منافذ در بخش تحتانی دستگاه قرار دارند و به همین خاطر سوسک ها با سهولت زیادی می توانند وارد آنها شوند. علاوه بر این، با استناد به نظر تکنیسین های تعمیرات، PS4 نسبت به اکس باکس وان در زمان عملکرد بیشتر گرم می شود که علت نیز منبع تامین برق داخلی دستگاه است.

PS4های سوسکی یک مشکل بزرگ هستند. مخصوصا که سونی آنها را قبول نمی کند.

Matt Zieminski که برای یکی از دفاتر تعمیرات IFixit کار میکند می گوید:

"در اغلب موارد کنسول ها به این خاطر نزد ما آورده نمی شوند زیرا مالکین شان ابدا از وجود سوسک در آنها خبر ندارند. در واقع PS4 این افراد به یکباره دیگر کار نمی کند و آنها هم نمی دانند که علت چیست"

ماجرا از این قرار است که منبع تغذیه داخلی کنسول، سوسک ها را به قدری داغ و برشته می کند که به قطعات PS4 می چسبند و در نتیجه کنسول دیگر روشن نمی شد. بعد از آنکه سوسک های بالغ در داخل دستگاه ساکن شدند و به زاد و ولد پرداختند، نوزدان آنها در محیط کنسول ذوب می شوند و همین مساله عملکرد قطعات داخلی را با اختلال روبرو می کند.

Zieminski به راحتی میتواند تشخیص دهد که یک PS4 آلوده شده است، زیرا "سوسک‌ها از خودشان رد باقی میگذارند" او می‌گوید: "رنگ مدفوع مانند آن‌ها واضح است و بوی خاصی دارد و ما با مشاهده پسماند این حشرات در منافذ تهویه کنسول از وجودشان باخبر می شویم." برای آنکه دستگاه مجددا کار کند معمولا منبع تغذیه آن عوض میشود. البته محیط داخلی کنسول توسط پاک کننده های فراصوت استریلیز می شود.

توصیه می شود کنسول بازی خود را در محیط باز با جریان هوای کافی و بالاتر از سطح زمین نگه داری نمایید.

منبع: http://kotaku.com/console-repairmen-explain-why-cockroaches-love-ps4s-1794393470

====
لازم است دارندگان این کنسول یک سوسک کش در کنار دست خود داشته باشند و به محض مشاهده سوسک، او را تار و مار سازند! :))

آخرین ویرایش:

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
ماجرا از این قرار است که منبع تغذیه داخلی کنسول، سوسک ها را به قدری داغ و برشته می کند که به قطعات PS4 می چسبند و در نتیجه کنسول دیگر روشن نمی شد. بعد از آنکه سوسک های بالغ در داخل دستگاه ساکن شدند و به زاد و ولد پرداختند، نوزدان آنها در محیط کنسول ذوب می شوند و همین مساله عملکرد قطعات داخلی را با اختلال روبرو می کند.
Zieminski در این باره می گوید: مدفوع سوسک ها رنگ و بوی خاصی دارد و ما با مشاهده پسماند این حشرات در منافذ تهویه کنسول از وجودشان باخبر می شویم ...

xrv_ed0176271b24f3881e8b03cd341eb7bc_dafuq-did-i-just-read-what-did-i-just-read-meme_625-625.jpeg

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
:))

h8p8_8bcf187539d8600ea4cd5b1f3f4608aa.jpg

باز کسی توی دو سانتی کنسول نمیشینه یا همش دستش روش نیست توی کیبورد من که یه زمانی محل زندگی انواع سوسک و عنکبوت بود مثلا وسط تایپ کردن دوتا شاخت از وسط numpad میومد بیرون سلام میداد :D
بعد یه مدت دیدن انقدر محیطش کثیف و الودس به یه جای بهتر کوچ کردن :D

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
:))

h8p8_8bcf187539d8600ea4cd5b1f3f4608aa.jpg

باز کسی توی دو سانتی کنسول نمیشینه یا همش دستش روش نیست توی کیبورد من که یه زمانی محل زندگی انواع سوسک و عنکبوت بود مثلا وسط تایپ کردن دوتا شاخت از وسط numpad میومد بیرون سلام میداد :D

بعد یه مدت دیدن انقدر محیطش کثیف و الودس به یه جای بهتر کوچ کردن :D
سوسکی که توی کیبورد جلو دستت باشه و سلام بده مطمئن باش تو رو از خودش میدونه :D
کیبورد کاریش نمیشه ، سوسکا سوخاری میشن روی منبع تغذیه و در نهایت باعث آسیبو سوختن پاور میشن . متاسفانه پاهاشون سریع تحت تاثیر دما گرفتار میشه ، :D

این طراحیو اجراش با خودم بوده سر همین قضیه :D

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
پوکر فیس دیدین قیافه من در این لحظه .:|
یعنی شر ور تر از این خبر نبود برین وقت بزارین ترجمه کنید ؟
مترجم چه آدم بیکاری بوده .=))

Mr. Children

کاربر سایت
Sep 24, 2013
1,287
حالم بد شد :-&x_x%-(عجب متن عجیبی :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
دیکه حالا هر خبری زد سونی هست جبهه نگیرید اتفاقا خبر بسیار جالبی بود اصلا فکر نمی کردم همچین چیزیم شدنی باشه فکرشم چندش اوره من بودم تعمیرش نمی کردم میزاشتمش دم در یا می فروختمش:D

اگر منافذ پشتش ریز تر بشه کلا از ورود هر نوع حشره ای من جمله پشه ازش جلوگیری می شه یا حتی ذرات ریز دیگه

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
دیکه حالا هر خبری زد سونی هست جبهه نگیرید اتفاقا خبر بسیار جالبی بود اصلا فکر نمی کردم همچین چیزیم شدنی باشه فکرشم چندش اوره من بودم تعمیرش نمی کردم میزاشتمش دم در یا می فروختمش:D

اگر منافذ پشتش ریز تر بشه کلا از ورود هر نوع حشره ای من جمله پشه ازش جلوگیری می شه یا حتی ذرات ریز دیگه
برا XO هم اتفاق افتاده ولی چون تعداد دارندگان XO کمتره و در سال زیاد روشن نمیشه این اتفاق خودشو نشون نمیده :D

بهترین راه حل هم کاریه که انجام دادم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر