نسخه PC بازی Ninja Gaiden: Master Collection از کیبورد و موس پشتیبانی نمی‌کند

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
به‌تازگی تهیه‌کننده بازی Ninja Gaiden: Master Collection، آقای فومیهیکو یاسودا تأیید کرده که کاربران PC قادر نخواهند بود این عنوان را با موس و کیبورد تجربه کنند. با بازی سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

بازی Ninja Gaiden Master Collection

به‌زودی بازی‌های Ninja Gaiden Sigma 2، Ninja Gaiden Sigma و Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge برای اولین بار در قالب یک کالکشن در دسترس مخاطبان رایانه‌های شخصی قرار می‌گیرند؛ اما تهیه‌کننده بازی اخیرا در صحبت‌های خود با PC Gamers عنوان کرده که نسخه PC بازی تنها با کنترلر قابل بازی است و از موس و کیبورد پشتیبانی نمی‌کند.

هرچند احتمالا بخش بزرگی از بازیکنان نینجا گایدن ترجیح می‌دهند بازی را با کنترلر تجربه کنند، اما رخ دادن چنین اتفاقی در سال 2021 برای یک پورت PC عجیب به‌شمار می‌آید.

آقای یاسودا همچنین مجددا تأیید کرد که نسخه PC بازی از رزولوشن 4K پشتیبانی می‌کند. با اینحال، این پورت شامل تنظیمات پیشرفته گرافیکی مانند پشتیبانی از مانیتورهای الترا-واید و 120 فریم بر ثانیه نمی‌شود. او اشاره کرد که ممکن است در حین تجربه بازی با نوساناتی در فریم و رزولوشن روبرو شوید. علاوه بر این، با در نظر گرفتن سختی‌های پورت کردن عناوینی که برای کنسول‌های 15 سال پیش طراحی شده بودند، نرخ فریم نسخه PC بازی بر روی 60 قفل خواهد بود.

بازی Ninja Gaiden: Master Collection در تاریخ 10 ژوئن (20 خرداد 1400) برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و نینتندو سوئیچ منتشر می‌شود.

Continue reading...

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
در اینکه اگر این حق انتخاب وجود داشت خیلی بهتر می‌بود، شکی نیست. مساله اینه که پیاده سازی کنترل با موس و کیبورد برای بازی‌ای مثل NG واقعا وقت و زمان می‌خواد. خیلی بازی‌های ماوس و کیبورد رو پشتیبانی می‌کننده ولی به لعنت خدا نمیرزن!
این‌جا هم به نظرم فقط دنبال یه جذب پول بودن و می‌دونن 99% با گیم‌پد بازی می‌کنن و نخواستن هزینه و وقت براش صرف کنن.

با امولاتور ps3 بازی با فریم بیشتر و کیفیت 4k و همچنین موس و کیبرد همین الان میتونید بازی کنید =))
go to hell :Gunner:

نسخه اول رو آره، ولی دو نسخه بعدی رو باید با 10900k @5.5Ghz بازی کنید تا افت فریم نداشته باشید :D
تازه سرعت بازی هم به نرخ فریم وصله و وقتی افت فریم دارید، بازی صحنه آهسته می‌‎شه :|

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
در اینکه اگر این حق انتخاب وجود داشت خیلی بهتر می‌بود، شکی نیست. مساله اینه که پیاده سازی کنترل با موس و کیبورد برای بازی‌ای مثل NG واقعا وقت و زمان می‌خواد. خیلی بازی‌های ماوس و کیبورد رو پشتیبانی می‌کننده ولی به لعنت خدا نمیرزن!
این‌جا هم به نظرم فقط دنبال یه جذب پول بودن و می‌دونن 99% با گیم‌پد بازی می‌کنن و نخواستن هزینه و وقت براش صرف کنن.

نسخه اول رو آره، ولی دو نسخه بعدی رو باید با 10900k @5.5Ghz بازی کنید تا افت فریم نداشته باشید :D
تازه سرعت بازی هم به نرخ فریم وصله و وقتی افت فریم دارید، بازی صحنه آهسته می‌‎شه :|
تازگی 5800x گرفتم و هیچ مشکلی ندارم عالی بدون دووشواری !
دووشواری ؟ دووشواری نداریم که !!!

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
تازگی 5800x گرفتم و هیچ مشکلی ندارم عالی بدون دووشواری !
دووشواری ؟ دووشواری نداریم که !!!

خیلی عذر می‌‌خوام. قصد جسارت ندارم. ولی امکانش هست یه ویدئو از همون 10 دقیقه‌ی اول بازی روی RPCS3 برام آپلود کنید؟
تنظیماتتون رو هم اگه می‌شه بگید. خود سایت رسمی هم فعلاً وضعیت بازی رو InGame گذاشته.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
خیلی عذر می‌‌خوام. قصد جسارت ندارم. ولی امکانش هست یه ویدئو از همون 10 دقیقه‌ی اول بازی روی RPCS3 برام آپلود کنید؟
تنظیماتتون رو هم اگه می‌شه بگید. خود سایت رسمی هم فعلاً وضعیت بازی رو InGame گذاشته.
داداش ده دقیقه ویدئو بفرستم میدونی چقدر میشه !
توی یوتوب هم هست توی آپدیت های اخیرشون درست شده سایت خیلی از عناوین هنوز in game زدن در صورتی که کاملا playable شدن
این یک نمونه با پردازنده میان رده 2700x

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
داداش ده دقیقه ویدئو بفرستم میدونی چقدر میشه !
توی یوتوب هم هست توی آپدیت های اخیرشون درست شده سایت خیلی از عناوین هنوز in game زدن در صورتی که کاملا playable شدن
این یک نمونه با پردازنده میان رده 2700x

خب الان تو همین ویدئویی که شما گذاشتی خیلی جاها میاد تو 45 فریم و وقتی سرعت اجرای بازی به فریم ریت بستگی داشته باشه، یعنی بازی آهسته میشه و مثل افت فریم معمولی حساب نیست که فقط تصویر کمی Choppy بشه. کلا همه چیز آهسته میشه و بین input و output تاخیر ایجاد می‌شه. دلیل اینکه هنوز تو لیست Ingame هست همینه. چون بازی هنوز با بهترین CPUـها هم خیلی جاها زیر 40 فریم میاد که رسماً سرعت بازی نصف می‌شه و اصلاً نمی‌شه بهش گفت Playable.

دقیقاً همین مساله برای MGS3HD هم هست. اون بازی تا مراحل آخر با یه CPU خوب در حد نسل 8 و 9 اینتل و رایزن نسل 3000/5000 خیلی روون اجرا می‌شه. ولی مراحل آخر تو جنگل زیر 40 فریم میاد که باز هم چون سرعت اجرای بازی به فریمِ بازی وابسته هست رسماً صحنه آهسته می‌شه.

یه بازی مثل Resistance 2 با این که یه جاهایی افت فریم داره، ولی چون سرعت بازی به فریم وابسته نیست، Playable در نظر گرفته شده (این جز اون مواردی هست که می‌فرمایید هنوز تو لیست آپدیت نشده).

خلاصه داستان NG 2 و 3 فرق داره. من هر روز دارم توی دیسکورد با دولوپرهاشون صحبت می‌کنم. به هیچ عنوان نمی‌شه NG2 رو Playable خوند. مطمئن باشید با سخت‌افزار خیلی خیلی خیلی ضعیف‌تر می‌تونید نسخه ریمستر رو 60 فریم اجرا کنید. پس خدا رو شکر که داره واسه PC میاد، حتی اگه از سر تنبلی موس و کیبور رو ساپورت نکنه.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
خب الان تو همین ویدئویی که شما گذاشتی خیلی جاها میاد تو 45 فریم و وقتی سرعت اجرای بازی به فریم ریت بستگی داشته باشه، یعنی بازی آهسته میشه و مثل افت فریم معمولی حساب نیست که فقط تصویر کمی Choppy بشه. کلا همه چیز آهسته میشه و بین input و output تاخیر ایجاد می‌شه. دلیل اینکه هنوز تو لیست Ingame هست همینه. چون بازی هنوز با بهترین CPUـها هم خیلی جاها زیر 40 فریم میاد که رسماً سرعت بازی نصف می‌شه و اصلاً نمی‌شه بهش گفت Playable.

دقیقاً همین مساله برای MGS3HD هم هست. اون بازی تا مراحل آخر با یه CPU خوب در حد نسل 8 و 9 اینتل و رایزن نسل 3000/5000 خیلی روون اجرا می‌شه. ولی مراحل آخر تو جنگل زیر 40 فریم میاد که باز هم چون سرعت اجرای بازی به فریمِ بازی وابسته هست رسماً صحنه آهسته می‌شه.

یه بازی مثل Resistance 2 با این که یه جاهایی افت فریم داره، ولی چون سرعت بازی به فریم وابسته نیست، Playable در نظر گرفته شده (این جز اون مواردی هست که می‌فرمایید هنوز تو لیست آپدیت نشده).

خلاصه داستان NG 2 و 3 فرق داره. من هر روز دارم توی دیسکورد با دولوپرهاشون صحبت می‌کنم. به هیچ عنوان نمی‌شه NG2 رو Playable خوند. مطمئن باشید با سخت‌افزار خیلی خیلی خیلی ضعیف‌تر می‌تونید نسخه ریمستر رو 60 فریم اجرا کنید. پس خدا رو شکر که داره واسه PC میاد، حتی اگه از سر تنبلی موس و کیبور رو ساپورت نکنه.

البته جسارت نباشه ولی نوشتم که پردازنده اش ضعیفه
قطعا به پورت pc که نخواهید رسید ولی من شخصا مشکلی ندارم

• Like
Reactions: Persia Tech

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
با کیبرد فورزا هورایزن که ریسینک آرکید هست رو بازی کردن و برای کل ریسینگ فکت صادر میکنند!

اگر امکانش هست با همون کیبرد استوکورسا بزنید خوب :)

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224

من به عنوان یه شخص بی طرف الان 10 دقیقه ای اجراش کردم 1 لحظه هم از 60 کمتر نشد حالا شاید توی باس فایت ایناش بشه نمی دونم اما خوب با اومدن نسخه اصلیش روی pc دیگه ارزش ساخت کلیپ نداره من بازی هم 4k اجراش کردم

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
من به عنوان یه شخص بی طرف الان 10 دقیقه ای اجراش کردم 1 لحظه هم از 60 کمتر نشد حالا شاید توی باس فایت ایناش بشه نمی دونم اما خوب با اومدن نسخه اصلیش روی pc دیگه ارزش ساخت کلیپ نداره من بازی هم 4k اجراش کردم

اول بازی جز سبک‌‎ترین قسمت‌های بازی هست. همون مبارزه اول بازی هم که بهتون حمله می‌کنن به سمت پله‌های سمت راست نگاه کنید قطعاً افت فریم خواهید داشت. حتی با بهترین CPU دنیا.
ولی از مراحل اول بازی که رد شدید و باس اول رو که شکست دادید متوجه می‌شید چی می‌گم. باور کنید من از خدامه بازی کامل قابل اجرا باشه ولی نیست :D
البته من تلرانسم در برابر کند شدن بازی خیلی پایینه :D

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,091
نام
MohammadAli
با کیبرد فورزا هورایزن که ریسینک آرکید هست رو بازی کردن و برای کل ریسینگ فکت صادر میکنند!

اگر امکانش هست با همون کیبرد استوکورسا بزنید خوب :)
اتفاقا بازی سیم مثل استو کورسا با کنترلر افتضاحه و با موس کیبورد (موس به عنوان فرمون) خیلی خیلی قابل تحمل‌تره.

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,076
نام
مــاکــان
اول بازی جز سبک‌‎ترین قسمت‌های بازی هست. همون مبارزه اول بازی هم که بهتون حمله می‌کنن به سمت پله‌های سمت راست نگاه کنید قطعاً افت فریم خواهید داشت. حتی با بهترین CPU دنیا.
ولی از مراحل اول بازی که رد شدید و باس اول رو که شکست دادید متوجه می‌شید چی می‌گم. باور کنید من از خدامه بازی کامل قابل اجرا باشه ولی نیست :D
البته من تلرانسم در برابر کند شدن بازی خیلی پایینه :D
بابا این بحث نداره، میزاریم رو استیم بیاد.
چند روز بعد که یک مودساز یه پچ چندمگی داد، اونوقت مشخص میشه که این شکر خوردنهای استودیو که بازی خیلی قدیمی هست و نمیشه خوب اپتیمازش کرد و فلان... چقدر درست بوده.
اتفاقا بازی سیم مثل استو کورسا با کنترلر افتضاحه و با موس کیبورد (موس به عنوان فرمون) خیلی خیلی قابل تحمل‌تره.
نظر منم اینه که موس حد فاصل بین گیم پد و فرمون هست و قطعا بهتر از گیم پد هست.
اما از آنالوگ بودن تریگرهای گیم پدهای جدید هم نمیشه گذشت، این هپتیک فیدبک دسته ps5 خیلی خوب چیزیه.
البته ACC خیلی با گیم پد راحت میشه بازی کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر