مشکل در تنطیم لنز درایو

Exotic

کاربر سایت
Mar 12, 2012
740
نام
علی
دستگاه من بعضي ديسکا رو نمي خوند و احتمال ميدادم که با تنطيم لنز مشکل برطرف بشه اومدم درايوشو براي تنظيم لنز باز کردم و چند باري در درجات مختلف امتحانش کردم .
حالا وقتيکه درايو رو به کنسول وصل مي کنم و روشنش مي کنم بلافاصله شروع به چشمک زدن ميکنه و بطور خودکار باز و بسته ميشه!
البته مقاومت رو نه خیلی بالا و نه خیلی پایین گذاشتم تا نکنه مشکلی پیش بیآد.
من خودم حدس مي زنم مشکل از کابل Flat متصل کننده لنز به برد درايو باشه که احتمالا" در اثر قطع و وصل شدن آسيب ديده و اتصال درست برقرار نميشه.
يه سري از رشته هاي سيم روي کابل هم کنده شدن و نظمشون به هم ریخته، فکر مي کنم مشکل از همين باشه.
حالا سوال من اينه که آيا ممکنه که در اثر اتصال نادرست، درايو يا لنز سوخته باشن؟
آيا با تعويض کابل Flat مشکل ممکنه که حل بشه و آيا فقط بايد کابل مخصوص به همين درايو(Lite-On DG-16D2S FW:74850C) باشه تا درست بشه؟
دستگاه من Fat با مادربرد فالکون هست و درايوشم لايتون سري اول_Lite-On DG-16D2S FW:74850C

tantoor

کاربر سایت
May 19, 2012
7
سلام دوست عزیز اول شما بگو اون پتانسیومترو(سمت چپی و در خلاف جهت عقربه های ساعت) که درجه شو عوض کردی با مولتی متر اندازه گرفتی ببینی مقدارش چقدر شده یا قبل تغییر خوندی مقدار پیش فرض اون چقدر بوده؟ اصولا درایو های لایت ان مقدار پیش فرضش بین 3.8 تا4.2 کیلو اهمه که مجازیم تا حداکثر 2.8 کیو اهم اونو پایین بیاریم بیشتر از اون احتمال سوختن چشم تقریبا صد در صده در ضمن اصلا بدون مولتی متر نباید چنین کاری کرد . حالا اگه وقتی دستگاه رو روشن می کنی لنز درایو روشن میشه یعنی هنوز چشمش نسوخته(البته اگه فلتش سالم باشه با اون توضیحی که تو دادی احتمالا فلت داغونه) فلتش هم به این راحتی ها گیر نمی یاد باید از رو یک درایو سوخته برداری در ضمن اگه فلت پیدا کنی مال هر مدل درایو لایتونی توی ایکس باکس ها باشه بهش می خوره

Exotic

کاربر سایت
Mar 12, 2012
740
نام
علی
سلام دوست عزیز اول شما بگو اون پتانسیومترو(سمت چپی و در خلاف جهت عقربه های ساعت) که درجه شو عوض کردی با مولتی متر اندازه گرفتی ببینی مقدارش چقدر شده یا قبل تغییر خوندی مقدار پیش فرض اون چقدر بوده؟ اصولا درایو های لایت ان مقدار پیش فرضش بین 3.8 تا4.2 کیلو اهمه که مجازیم تا حداکثر 2.8 کیو اهم اونو پایین بیاریم بیشتر از اون احتمال سوختن چشم تقریبا صد در صده در ضمن اصلا بدون مولتی متر نباید چنین کاری کرد . حالا اگه وقتی دستگاه رو روشن می کنی لنز درایو روشن میشه یعنی هنوز چشمش نسوخته(البته اگه فلتش سالم باشه با اون توضیحی که تو دادی احتمالا فلت داغونه) فلتش هم به این راحتی ها گیر نمی یاد باید از رو یک درایو سوخته برداری در ضمن اگه فلت پیدا کنی مال هر مدل درایو لایتونی توی ایکس باکس ها باشه بهش می خوره
از بابت مولتی متر و درجه اهم مشکلی نیست چون با دقت انجام دادم و کمتر از 3.4 تنظیمش نکردم. مقدار پیش فرض درایوم دفعه اول که اندازه گرفتم 4.6 بود.
حدس خودم مشکل اصلی از فلت باشه ولی می ترسم نکنه همین فلت خراب در اثر اتصال نادرست بلائی سر لنز آورده باشه، یعنی احتمالش هست؟

tantoor

کاربر سایت
May 19, 2012
7
نه مشکلی برای لنز پیش نمیاد احتمال زیاد فلت خراب شده اگه تهرانی که چه بهتر برو دنبال یک فلت چون اگه پیدا نشه مجبوری درایو رو عوض کنی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر