مشکل با athlon 64!

poison ivy

کاربر سایت
Feb 2, 2006
96
سلام برو بکس والا با اینکه این cpu خیلی قویه ولی توی بازی riddick سرعت رو میاره پایین من قبلا این بازی رو با یه celeron 2400 معمولی سریعتر اجرا می کردم فکر می کنید مشکل کار از کجاست؟:confused:

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط poison ivy:
سلام برو بکس والا با اینکه این cpu خیلی قویه ولی توی بازی riddick سرعت رو میاره پایین من قبلا این بازی رو با یه celeron 2400 معمولی سریعتر اجرا می کردم فکر می کنید مشکل کار از کجاست؟:confused:
سلام .
اگر اشتباه نکنم شما تو یه تاپیک دیگه نوشته بودین که سی پی یو تون + 3500 هست درسته ؟
والا نمیشه دقیق گفت مشکل از کجاست ! :neutral:
ورژن درایوری که استفاده میکنین چیه ؟
تنظیمات گرافیکی رو تو بازی رو چه چیزی گذاشتین ؟
من نمیدونم چرا کارتهای 6600 بعضا قاطی میکنن . یکی از بچه ها هم 6600 داره و بازی های بسیار سنگین مثل F.E.A.R یا کواک 4 رو خیلی خوب اجرا میکنه اما بعضی بازیهای گرافیک معمولی رو بسیار بد !!

B H Z

کاربر سایت
Sep 27, 2005
3,980
نام
Behzad
سلام دوست عزیز

یک چیزی بگم ناراحت نشی CPU AMD اصلا برد نمی خوره مفت گرونه برای همه چیز فقط intel بعد گرافیکت بازی های مثل محیط گرافیکی شون دوم باشه خوب جواب میده چون اصلا برای GEFORCES ساخته شده ولی در بقیه بازی ها NVIDIA کم میاره در مقابل ATI اگه دوم 3 ساخته نمی شد ATI حرف اول رو میزد چون DOOM برای NVIDIA ساخته شده و بعد به خاطر همین ATI از این بازی ضربه خورد

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
تجربه بهم میگه...!
Intel = GeForce
AMD = Ati
البته این نظر شخصیه من بود !

حالا شما می گید چی کار کنم؟
شما بگو مشخصات سیستمت چیه شاید با هم مچ نباشن !
مثلا مشخصات کامل کارتت با مادربردت خیلی مهمه !

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط poison ivy:
حالا شما می گید چی کار کنم؟
مدارا !
چون واقعا نمیشه گفت مشکل از کجاست . چون شما ظاهرا نه ضعف کارت گرافیکی دارین . نه رم و نه سی پی یو . مشکل شما بعید میدونم سخت افزاری باشه !
پس ممکنه ایراد از درایور کارت گرافیک یا ایراد از ویندوز و یا از خود بازی باشه .

poison ivy

کاربر سایت
Feb 2, 2006
96
شما بگو مشخصات سیستمت چیه شاید با هم مچ نباشن !
مثلا مشخصات کامل کارتت با مادربردت خیلی مهمه !
main:abit av8
graphic:geforce 6600 256mb agp driver:81.98
cpu:amd athlon 64 3500+ socket939
ram: original kingstone 2x512
کافیه؟
مدارا !
چون واقعا نمیشه گفت مشکل از کجاست . چون شما ظاهرا نه ضعف کارت گرافیکی دارین . نه رم و نه سی پی یو . مشکل شما بعید میدونم سخت افزاری باشه !
پس ممکنه ایراد از درایور کارت گرافیک یا ایراد از ویندوز و یا از خود بازی باشه .
ممنون خودم یه چیزی توی readme بازی پیدا کردم که میگه ویژگی cool & quite رو توی بایوس غیر فعال کنم البته نوشته برای ویندوز xp-64bit این کار رو بکنم؟
تجربه بهم میگه...!
Intel = GeForce
AMD = Ati
من همیشه بر عکس اینو داشتم!

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,517
نام
امیر
البته سی پی یو های athlon 64 به این معروفند که برای گیمر ها ساخته شدن ( بخصوص مدل FX) . شما میتونی درایور مادر بردت رو آپدیت کنی و یا از یه نسخه دیگه درایور گرافیک استفاده کنی مثلا من که 6600 دارم با درایور 78.71 بهنر از 81.85 جواب میگرفتم.

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام .
دوستان تو یکی از سایتهای سخت افزاری که داشت یه سری کارت گرافیک رو تست میکرد . درباره بازی ریدیک یه چیزی نوشته بود که براتون میزارم فکر کنم بهتون کمک کنه :

You will need a pretty powerful machine to run this game at its full glory. The game has shader model profiles for different graphic adapters so make sure you choose the proper shader model before you start playing the game. On machines with the Geforce 6 series of cards, the game auto detects Shader 2.0+ but this is unplayable on most machines even with the mighty 6800U graphics card, and many times the game will simply lock up so make sure you set the Shader Model to 2.0 or lower according to the setup.​

نوشته که این بازی با کارتهای سری 6 از انودیا وقتی Pixel Shader روی +2 گذاشته میشه , مشکل داره .
این مشکل هم ربطی به قدرت کارت نداره . حتی کارت Gf 6800 Ultra هم تو این بازی کم میاره و باید حتما پیکسل شیدر رو روی 2 یا پایین تر تنظیم کنین .

آخرین ویرایش:

poison ivy

کاربر سایت
Feb 2, 2006
96
البته سی پی یو های athlon 64 به این معروفند که برای گیمر ها ساخته شدن ( بخصوص مدل FX) . شما میتونی درایور مادر بردت رو آپدیت کنی و یا از یه نسخه دیگه درایور گرافیک استفاده کنی مثلا من که 6600 دارم با درایور 78.71 بهنر از 81.85 جواب میگرفتم.
دوست عزیز مشکل شما با دریور جدید اینه که اونو با download manager گرفتی
منم این مشکلو داشتم ولی وقتی دوباره درایور رو با خود اینترنت اکسپلورر گرفتم خیلی فرق کرد در کل باید درایور همه چیز رو یک سره بگیری تا مشکلی نداشته باشه.
نوشته که این بازی با کارتهای سری 6 از انودیا وقتی Pixel Shader روی +2 گذاشته میشه , مشکل داره .
این مشکل هم ربطی به قدرت کارت نداره . حتی کارت Gf 6800 Ultra هم تو این بازی کم میاره و باید حتما پیکسل شیدر رو روی 2 یا پایین تر تنظیم کنین .
ممنون دستت درد نکنه.

poison ivy

کاربر سایت
Feb 2, 2006
96
سلام .
دوستان تو یکی از سایتهای سخت افزاری که داشت یه سری کارت گرافیک رو تست میکرد . درباره بازی ریدیک یه چیزی نوشته بود که براتون میزارم فکر کنم بهتون کمک کنه :
دوست عزیز میشه آدرسشو بدی؟

B H Z

کاربر سایت
Sep 27, 2005
3,980
نام
Behzad
بابا Nvidia واقعا شاهکار بازی که کارت گرافیکهای Ati به راحتی اجرا می کنن Nvidia مثل .... مونده تو گل

اقایون Ati خیلی بهتر از Nvidia است

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر