مبلغ پرداختی سونی برای خرید Insomniac Games مشخص شد : 229 میلیون دلار

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
بازی اسپایدرمن با توجه به آمار فروش تا الان باید ۱۵ میلیون نسخه رو رد کرده باشه.
۱۵ میلیون نسخه رو میانگین هر نسخه حداقل ۴۰ دلار بگیریم در میاد ۶۰۰ میلیون دلار فروش (که قطعا بیشتر از ایناس)
به هر حال اینو می‌خوام بگم که سونی با پول فروش همین بازی ، هم خرج خود بازی رو در آورده هم اینسامنیاک رو خریده هم یه پولی هم گذاشته تو جیبش :D
البتع استاد فروش بازي اگه همش سود باشه اين حرف درسته
باز از اون نمودارهاي ١٥٠ ميليون سود psn دراوردي :))

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,506
نام
میلاد
البتع استاد فروش بازي اگه همش سود باشه اين حرف درسته
باز از اون نمودارهاي ١٥٠ ميليون سود psn دراوردي :))
در جهت اینکه جز اسپم و مزه پراکنی چندتا چیز هم یاد بگیری:
«در سال ۲۰۱۵ از فروش یک بازی ۶۰ دلاری حدودا ۲۷ دلار برای ناشر،‌ ۱۵ دلار برای فروشنده، ۷ دلار برای بازی‌هایی که فروش نمی‌روند، ۷ دلار برای تولیدکننده‌ي سخت‌افزار و ۴ دلار باقیمانده هم برای شبکه‌ی توزیع در نظر گرفته شده است»
در مورد اسپایدرمن میشه حدود ۳۴ دلار از ۶۰دلار یعنی ۵۷ درصد سهم سونی از فروش فیزیکی بازی.(بدون احتساب اینکه در سال ۲۰۱۹ فروش دیجیتالی چندبرابر افزایش پیدا کرده که تو استور اختصاصی تقریبا همه پول فروش مستقیم تو جیب سونی می‌ره)
با ی حساب ساده حداقل درآمدش میشه ۳۴۰ میلیون دلار که فکر میکنم از ۲۲۹ میلیون دلار و هزینه ساخت بازی بیشتر باشه مگه نه؟

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
موندم چطوری اینفینیتی وارد و اپیک گیمز رو میارن بغل ناتی داگ،

فارغ از بحث کیفی، اصلا اونها تو یه دنیای دیگه سیر میکنن، ناتی تو یه دنیای دیگه،

حالا چه برسه به رسپاون که کات دو تا شوتر مولتی بیس تو کارنامه‌ داره...

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
موندم چطوری اینفینیتی وارد و اپیک گیمز رو میارن بغل ناتی داگ،

فارغ از بحث کیفی، اصلا اونها تو یه دنیای دیگه سیر میکنن، ناتی تو یه دنیای دیگه،

حالا چه برسه به رسپاون که کات دو تا شوتر مولتی بیس تو کارنامه‌ داره...
البته واقعا هم عجيبه اپيك رو بايد با خود سوني مقايسه كنن نه با استوديوهاش :-h

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
در جهت اینکه جز اسپم و مزه پراکنی چندتا چیز هم یاد بگیری:
«در سال ۲۰۱۵ از فروش یک بازی ۶۰ دلاری حدودا ۲۷ دلار برای ناشر،‌ ۱۵ دلار برای فروشنده، ۷ دلار برای بازی‌هایی که فروش نمی‌روند، ۷ دلار برای تولیدکننده‌ي سخت‌افزار و ۴ دلار باقیمانده هم برای شبکه‌ی توزیع در نظر گرفته شده است»
در مورد اسپایدرمن میشه حدود ۳۴ دلار از ۶۰دلار یعنی ۵۷ درصد سهم سونی از فروش فیزیکی بازی.(بدون احتساب اینکه در سال ۲۰۱۹ فروش دیجیتالی چندبرابر افزایش پیدا کرده که تو استور اختصاصی تقریبا همه پول فروش مستقیم تو جیب سونی می‌ره)
با ی حساب ساده حداقل درآمدش میشه ۳۴۰ میلیون دلار که فکر میکنم از ۲۲۹ میلیون دلار و هزینه ساخت بازی بیشتر باشه مگه نه؟
صحبتون صحیح !
اما با توجه به حجم تبلیغات عظیم بازی بعید میدونم تبلیغات جهانی بازی کمتر از100m باش
البته منبعی رو چک نکردم اما قابل حدسه بنظرم

• Like
Reactions: Kiarash_united7

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
البته واقعا هم عجيبه اپيك رو بايد با خود سوني مقايسه كنن نه با استوديوهاش :-h
به جز چند تا ترول سطحی، حرفاتون هیچ مبنا و هیچ جای بحثی نداره،

کلا برای اکانت های دسته چندم هم چیز بیشتر از این هم انتظاری نمیره.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,711
یک مقدار مقایسه ها بی ربط هستند.
ig حدودا 25 سال پیش تاسیس شده و respawn حدودا 9 سال پیش. خوب طبیعیه که تعداد ip هاش کمتر باشه!
بعد مگه اصلا به تعداده؟
Mojang وقتی توسط مایکروسافت به اون مبلغ هنکفت خریداری شد، مگه چندتا ip داشت؟ یه دونه minecraft بود دیگه.
اگر منصفانه بخایم به این قضیه نگاه کنیم، در اصل ea اینجا مفت بری کرده و سونی هم بیش از ارزش ig براش هزینه کرده.

artour-2198

کاربر سایت
Mar 18, 2013
405
نام
علیرضا
یک مقدار مقایسه ها بی ربط هستند.
ig حدودا 25 سال پیش تاسیس شده و respawn حدودا 9 سال پیش. خوب طبیعیه که تعداد ip هاش کمتر باشه!
بعد مگه اصلا به تعداده؟
Mojang وقتی توسط مایکروسافت به اون مبلغ هنکفت خریداری شد، مگه چندتا ip داشت؟ یه دونه minecraft بود دیگه.
اگر منصفانه بخایم به این قضیه نگاه کنیم، در اصل ea اینجا مفت بری کرده و سونی هم بیش از ارزش ig براش هزینه کرده.
چند بار کامنت شمارو خوندم گفتم شاید من دارم اشتباه میبینم ؟! شما داری میگی ارزش استودیو IG کمتر از 229 میلیون دلار هست و mojang میلیاردی می ارزه ؟ از هر زاویه ای نگاه کنیم تحلیلتون بی اساس ترین تحلیلیه که درمورد ارزش گذاری این استودیو ها میشه انجام داد.
اینسومنیاک کلا جزو معدود استودیو های این صنعت هست که تونسته در طول سالیان سال هم ip های باکیفیتی خلق کنه و هم کیفیت خوب خودش رو حفظ کنه مقایسش با استودییی مثل ریسپاون و موجنگ توهین به کل صنعت گیم هست , IG توی سبک های مختلف بهترین هارو ساخته از رچت و رسیستنس بگیر تا سانست و اسپایدرمن . خرید mojang با اون قیمت یکی دیگه از اشتباهاته مایکرو توی این نسل بود که فقط مایکرو از پس همچین کاری بر میومد ...

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
چند بار کامنت شمارو خوندم گفتم شاید من دارم اشتباه میبینم ؟! شما داری میگی ارزش استودیو IG کمتر از 229 میلیون دلار هست و mojang میلیاردی می ارزه ؟ از هر زاویه ای نگاه کنیم تحلیلتون بی اساس ترین تحلیلیه که درمورد ارزش گذاری این استودیو ها میشه انجام داد.
اینسومنیاک کلا جزو معدود استودیو های این صنعت هست که تونسته در طول سالیان سال هم ip های باکیفیتی خلق کنه و هم کیفیت خوب خودش رو حفظ کنه مقایسش با استودییی مثل ریسپاون و موجنگ توهین به کل صنعت گیم هست , IG توی سبک های مختلف بهترین هارو ساخته از رچت و رسیستنس بگیر تا سانست و اسپایدرمن . خرید mojang با اون قیمت یکی دیگه از اشتباهاته مایکرو توی این نسل بود که فقط مایکرو از پس همچین کاری بر میومد ...
والا شما بايد چندبار ديگه هم متن رو بخوني!
نوشته ea مفت بري كرده يعني ريسپاون رو به نسبت اينسامنياك بهتر خريده.
نگفته موژانگ رو مفت بري كرده...

• Like
Reactions: z2s sas

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
=))=))=))=))
از شما بعید دوست عزیز
بعد از کمی سرچ و مطالعه عملکرد و سود ماینکرفت و ارزش رشد این ip مشخصا نظرت 180 درجه برمیگرده :D

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
ارزش استدیو ربطی به استعداد اون استدیو نداره بیشتر ارزش یـ کمپانی به ارزش برندش هست حالا میخواد سازنده بازی موبایلی باشه میخواد ناتی داگ باشه میخواد هر چیز دیگه باشه الان IG یـ دونه IP اسمی به نام خودش نداره همش یا مال خود سونیه یا اکتی اونایی که از خودش داره یـ مشت بازی موبایلی و VR ـه دیگه نهایتش سانست ـه که خوب فک نکنم اون قدرا ارزش داشته باشه بعدم شما ظاهرا عظمت ماینکرفت رو دست کم گرفتید ؟ ماینکرفت خیلی گنده تر از اون چیزیه که فکرش رو میکنید خیلی ....

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
ارزش استدیو ربطی به استعداد اون استدیو نداره بیشتر ارزش یـ کمپانی به ارزش برندش هست حالا میخواد سازنده بازی موبایلی باشه میخواد ناتی داگ باشه میخواد هر چیز دیگه باشه الان IG یـ دونه IP اسمی به نام خودش نداره همش یا مال خود سونیه یا اکتی اونایی که از خودش داره یـ مشت بازی موبایلی و VR ـه دیگه نهایتش سانست ـه که خوب فک نکنم اون قدرا ارزش داشته باشه بعدم شما ظاهرا عظمت ماینکرفت رو دست کم گرفتید ؟ ماینکرفت خیلی گنده تر از اون چیزیه که فکرش رو میکنید خیلی ....
@vivanred

بيا داداش

• Smile
Reactions: vivanred

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
دلیل ارزش گزاری بالای mojang درامد اون شرکت از بازی ماینکرافت مشخصا یک فاکتور مهم حساب میشه تازه روی هزارتا دستگاه مختلف هم ارزه شده .

مشخصا وقتی کسی بخواد براش پول بده درامد شرکت هم درش لحاظ میکنه نه اینکه نباشه .

Kiarash_united7@ واقعا فکر میکنه ارزش گزاری فقط یک فاکتور دوتا فاکتور که یک شرکت درامدش بالا یا پایین باشه بخوان براش فقط بر اون اساس قیمت گزاری بشه انگار نه انگار که بر اساس کارمند هاش چیزای که ساخته و کارکرده و دارایی های شرکت تجهیزات شرکت و ... موارد دیگه درش لحاظ نمیشه .

الان یک شرکت که یکی از موفقترین بازی های این صنعت داره با حضور بر هر پلتفرم دیگه ای فروش میلیاردی و .... موراد دیگه مقایسه کردی با مقایسه ای که من از دوتا استدیو عالی که نوع فعالیتشون زمان خرید هیچ ربطی و از هیچ نظری قابل مقایسه با mojang نیست موقع خریداری شدن . :)):)):))

آخرین ویرایش:

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
لحن بد و توهین
دلیل ارزش گزاری بالای mojang درامد اون شرکت از بازی ماینکرافت مشخصا یک فاکتور مهم حساب میشه تازه روی هزارتا دستگاه مختلف هم ارزه شده .

مشخصا وقتی کسی بخواد براش پول بده درامد شرکت هم درش لحاظ میکنه نه اینکه نباشه .

Kiarash_united7@ تو خیلی جوک دیگه واقعا فکر میکنه ارزش گزاری فقط یک فاکتور دوتا فاکتور که یک شرکت درامدش بالا یا پایین باشه بخوان براش فقط بر اون اساس قیمت گزاری بشه انگار نه انگار که بر اساس کارمند هاش چیزای که ساخته و کارکرده و دارایی های شرکت تجهیزات شرکت و ... موارد دیگه درش لحاظ نمیشه .

الان یک شرکت که یکی از موفقترین بازی های این صنعت داره با حضور بر هر پلتفرم دیگه ای فروش میلیاردی و .... موراد دیگه مقایسه کردی با مقایسه ای که من از دوتا استدیو عالی که نوع فعالیتشون زمان خرید هیچ ربطی و از هیچ نظری قابل مقایسه با mojang نیست موقع خریداری شدن . :)):)):))

Last edited by a moderator:

artour-2198

کاربر سایت
Mar 18, 2013
405
نام
علیرضا
با کلیت حرفت موافقم ولی اتفاقا استعداد های استودیو ربط داره به ارزشمندی اون استودیو مخصوصا اگر یک پکیج کامل و تر و تمیزی مثل IG باشه ! شما تمام IP های نوتی داگ رو ازش بگیر باز ببین یک چیز بهتر خلق میکنه پس به خودی خود نوتی داگ با ارزشه مثال های دیگه ای هم هست اگر خواستی میگم بودن IP های با ارزشی که از استودیوشون جدا شدن و افول کردن ... , بذار اینجوری بگم سونی میاد پول ساخت 2 تا بازی میده برای خرید استودیویی که فقط اگر همین اسپایدرمن رو بخواد بسازه راحت میتونه چندین برابر این مبلغ توی نسل بعد براش سود دهی داشته باشه حالا کاری به بازیهای دیگه نداریم اصلا
درمورد استودیو Mojang من نگفتم بی ارزشه یا ارزش خوبی نداره من میگم برای خرید این استودیو و برای ip ماینکرفت 2.5B خیلی خیلی زیاده .

• Like
Reactions: dark spartan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر