مایکروسافت: کنسول های Shield و Piston راه سختی را در پیش دارند

Techman

کاربر سایت
Jan 12, 2010
448
new-microsoft-logo.jpg

مایکروسافت: کنسول های Shield و Piston راه سختی را در پیش دارند

کمپانی مایکروسافت امروز صبح در شهر لندن کنفرانسی را برگزار کرد و طی این مراسم قائم مقام بخش اروپای این شرکت آقای Phil Harrison از افتتاح یک استودیوی جدید در این شهر با نام Lift London خبر داد که تمرکز اصلی آن به جای توسعه عناوین فیزیکی و خرده فروشی، بر روی عناوین مبتنی بر سرویس های ابری و آنلاین خواهد بود.

علاوه بر این در طی همین کنفرانس Harrison به بیان عقایدش نسبت به کنسول های Piston شرکت Valve و Shield کمپانی Nvidia که در CES 2013 معرفی شدند پرداخت. او در مصاحبه با MCV اعلام کرد که این شرکت ها ممکن است برای ورود به صنعت عظیم کنسول ها راه سختی را پیش رو داشته باشند.

او گفت:
" نمایشگاه CES همیشه جذاب بوده است، اما ورود به صنعت سخت افزار ها همیشه یک کار سخت است. "

او همچنین عنوان کرد:
" برای ورود به این صنعت شما باید پشتوانه ای قوی داشته باشید. یک دستگاه می تواند موفق باشد، اما ورود آن به رقابت، هزینه بر و تا حدی سخت است. صحبت من، صحبت حضور ده ها و یا صدها میلیون نفر است.
حرف من در مورد داشتن طیفی از گروه های خدماتی و ساختار های مختلف توزیع است، که برای تحققش، حضور هزاران نفر را می طلبد. "

منبع

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
فقط منتظرم ببینم , تمام اون دوستانی که تو اون یکی تایپک میگفتن , سونی پشیزی نیستو اله و فلانو بهمان و ترسیده و اینا , اینجا چه نظری میدن! :D :D

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
جان من نترسون مارو
کجاست اون زمانی که میگفتن 3DS مرد و تمام ! کجاست اون زمانی که میگفتن همه دارن 3DS خودشونو میفروشن ویتا بخرن
همیشه نشون داده یک ساپورت خوب از یک کنسول میتونه کاربر خودشو جذب کنه و اصلا کاری با برند نداره
مگه اپل از همون اول صاحب نام بود ؟ اونم با عرضه ی iPhone و iPod تونست جایی باز کنه چون ساپورت خوب داشت
به نظر من انویدیا خوب میتونه روی کنسول دستیش مانور بده چون توی این چند ساله پشتیبانی خودشو از پردازنده های تگرا نشون داده

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,002
نام
اسماعیل
اي بابا مث اينكه كلنگ گيتس عزيز خودشو چيز كرده از ترس:d:d:dفن هاي 360 تاپيك سوني رو منور كردن بياين اينجا ببينيم چه نظري ميديد!!!لابد ميگيد خب مايكروسافت از روي دوستي و علاقه خاصي كه به Nvidia داره يه هشدار كوچولو داده كه انويديا حواصش باشه با چه كمپاني هايي طرفه!!!:d:d

TOTO68

کاربر سایت
Jul 9, 2011
57
نام
احسان
به نظر من Shield هیچ تهدیدی رو برای ویتا و 3DS ایجاد نخواهد کرد،بر عکس تبلت و اسمارت فون ها
دستگاهی هم که Valve میده بیرون محبوبیتش کاملا با قیمتش رابطه مستقیم داره.اگه قرار باشه قیمت یک سیستم حرفه ای رو داشته باشه با استقبال آنچنانی روبرو نمیشه.ولی قیمتش پایین باشه ممکنه.گرچه اگه Pistol بخواد صرفا همون چیزی رو ارائه بده که شبکه استیم میده وجودش برای من یه نفر بیمعناست.البته هنوز نمیدونم هدف دقیقشون چی بود از این حرکت:-/:d

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
مگه اپل از همون اول صاحب نام بود ؟ اونم با عرضه ی iPhone و iPod تونست جایی باز کنه چون ساپورت خوب داشت
apple توی مهد و جایگاه خودش از ابتدا صاحب نام بود و رقیب اصلی ماکروسافت در صنعت سیستم های کامپیوتری سخت افزاری و بخصوص نرم افزاری (مکینتاش) ;)
از وقتی وارد عرصه ی اسمارت فون و تبلت شد یک مقدار در اسیا و بخصوص ایران نامش شناخته شد

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
نظر شخصیه من میگه اگر این کنسول دستی پشتیبانی انحصاری بازی داشته باشه اونم بازی های با کیفیت بالا..قطعا موفق میشه..ولی اگه قرار باشه بازی انحصاری نزنه و فقط دل خوش به کنسولش بکنه
به جایی نخواهد رسید.
علت مهمش هم اینه که هر 3 4 ماه یکبار شرکت های سامسونگ ، اچ تی سی ، سونی برای مقابله با همدیگه یه گوشی قویتر میدن بیرون
الان شما نگاه کنید..سامسونگ اس 3 داد بیرون..با یه گیگ رم و 4 هسته سی پی یو 1.4 گیگاهرتزی..بعد اچ تی سی وان ایکسو داد با 4 تا پردازنده 1.5 گیگاهرتزی..چند ماه بعد سامی نوت 2 رو داد
با 4 هسته پردازنده 1.6 گیگاهرتزی و 2 گیگ رم و اچ تی سی هم در جوابش وان ایکس پلاس رو داد با 4 پردازنده 1.7 گیگاهرتزی.
پس میبینید که اگه قرار به قدرت باشه اینا هر چند ماه دارن یه گوشی قویتر از قبل رو میدن بیرون...پس اگه قرار به سلطه سخت افزاری باشه مسلما شیلد چند ماهی بیشتر نمیتونه در مقابل اینا دوام بیاره
پس بهترین راه برای بقاش بازی های انحصاری هست
چون اگه قرار باشه هر بازی بیاد و راحت رو تمام دیوایس های قدرتمند اجرا بشه اصلا چه لزومی به خرید این کنسول دستی هست ؟ اقلا میدونیم دیوایسی که داریم تلفنم هست .

SAEIDX360

کاربر سایت
Jun 17, 2008
392
نام
سعید
این دوستانی که منتظرن که فنهای ماکروسافت جبهه بگیرن یکم منطقی فک کنن!
اولا که project sheild تهدیدی برای psv نه x360 !
و وضعیت psv تو بازار بی ثباته نه ایکس باکسی که پرفروشترین کنسول تو تعطیلات شد!!!پس ماکروسافت طبق برنامه ریزی عمل کرده وحتی شاید بهتر از برنامه ریزیش!!!!!
اما کنسول piston که برای نگرانی زوده!همونطور که نسل اول ایکس باکس برای پلی استیشن تهدیدی به حساب نمیومد! اما اگه خوش قیمت باشه از همین الان رقیب جدی برا نسل بعد کنسولهاست!

fifa 12

کاربر سایت
Jul 21, 2011
1,628
نام
سپهر
apple توی مهد و جایگاه خودش از ابتدا صاحب نام بود و رقیب اصلی ماکروسافت در صنعت سیستم های کامپیوتری سخت افزاری و بخصوص نرم افزاری (مکینتاش) ;)
از وقتی وارد عرصه ی اسمارت فون و تبلت شد یک مقدار در اسیا و بخصوص ایران نامش شناخته شد
اره اما خیلی کم هم نه
مثلا اولین کامپیوتر بابام تحت مکینتاش بود!:d

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
جان من نترسون مارو
کجاست اون زمانی که میگفتن 3DS مرد و تمام ! کجاست اون زمانی که میگفتن همه دارن 3DS خودشونو میفروشن ویتا بخرن
همیشه نشون داده یک ساپورت خوب از یک کنسول میتونه کاربر خودشو جذب کنه و اصلا کاری با برند نداره
به نظر من انویدیا خوب میتونه روی کنسول دستیش مانور بده چون توی این چند ساله پشتیبانی خودشو از پردازنده های تگرا نشون داده

اون 3ds رو همه میدونم برای nintendo هست و nintendo خیلی وقت هست که دستش توی کار هست ولی valve و nvidia باید به معنای واقعی جون بکنن تا سهمی توی بازار پیدا بکن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر