شایعه شایعه : کنسول جدید Valve " مبتنی بر لینوکس " و برای رقابت با نسل بعدی کنسولها

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
valve_610_logo.jpg

مدتی است شایعات زیادی ازکنسول Valve ( سازنده سری بازی بزرگ Half-Life ) به گوش میرسد و حالا این شایعات جدی تر هم شده اند . از نفر اول شرکت Valve یعنی Gabe Newell چند نقل وقول دراین رابطه منتشر شده که بیان کرده قصد دارد کاری کند که بازیبازها جهت استفاده از شبکه بزرگ Steam' ، به جای نشستن پشت میز کامپیوتر ، جلوی تلویزیون بنشینند که این گفته او بسیار مبهم و مرموز است .

طی این شایعات وخبرها کاربران انجمن NeoGAF نوشته هایی ترجمه شده از سایت آلمانی Golem.de را به نمایش گذاشته اند که طی آن کارمند کپمانی Valve یعنی آقای Krasnow ،صحبتهایی در باره کنسول نسل بعدی این شرکت داشته و اعلام کرد که ممکن است برای این کنسول از لینوکس به جای ویندوز استفاده شود و این کار فقط برای علاقه مندان به پلتفرم متن باز است . همچنین طی صحبتهایی Newell اعلام کرد که : اهمیتی به Windows 8 نخواد داد . سپس Krasnow اعلام کرد که که آنها در سال 2013 اطلاعات بیشتری از کنسول جدیدشان منتشر خواهند کرد .

Gabe-Newell-Interview-Indie-Games.jpg

Gabe Newell : اتاق های نشیمنی را تصور کنید که ما با بسته های ارائه شده از طرف خود کاری میکنیم تا شما در Steam شناور شوید ! در حال حاضر شرکت ما بر روی موتور نسل بعدی خود کار میکند. Gabe Newell بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Valve در خبری تایید کرد کنسول Steam Box به راحتی با کنسول های نسل بعد Microsoft و Sony قابل رقابت است. ما با پشتوانه ۶۰ میلیون کاربر خود در شبکه ی Steam فروش کنسولمان را تضمین میکنیم .

منبع

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
وارد شدن تو حیطه کنوسلها کار هرکسی نیست ! حالا مایکروسافت نسل قبل وارد رقابت کنسولها شده به خاطر پشتوانه بسیار قوی از نظر مالی هست ! و سرمایه ای که خرج کرده تونسته موفق بشه . با اینکه ارادت خاصی به VALVE دارم ولی اگه بخواد کنسول جدید را برای رقابت با مایکروسافت و سونی وارد بازار کنه قشنگ با کله میخوره زمین ! الان یه شرکتی مثل مایکروسافت اونقدر از لحاظ شبکه لایوش و ساپورتش قوی هست و همایت بینظیر مولتی پلتفورمها سازها را در بر داره و از طرفی چندین تا استادیو داخلی با کلی هزنیه های بسیار زیاد تاسیس کرده یعنی همین استادیوهای داخلیش قشنگ موفقیت کنسولش را نسل بعد به راحتی تضمین میکنه .

من کلا فکر نکنم که VALAVE یه همچین تصمیمی بگیره کنسول والو اونوطور که میدونم یه دستگاه جمع و جور برای PC بازهاست که امکانات استیم را در بهترین حالت در اختیارشون میزاره .

ξα6ηερ

کاربر سایت
Aug 24, 2011
145
کنسول Steam Box به راحتی با کنسول های نسل بعد Microsoft و Sony قابل رقابت است.

گیب Living Room PC ها رو قابل رقابت با کنسول ها می دونه نه Steam Box . اصلا این استیم باکس کنسول نیست PC ـه

ROGamer

کاربر سایت
Dec 7, 2012
86
valve هنوز اونقدری بزرگ نشده که بخواد وارد قسمت کنسول بشه

عزیزم شما فک کردی کنسول چی داخلشه واقعا چه فکری کردید با خودتون که این شرکت نتونه....پ کنسول از قطعات مانستریم پرایس و کارایی استفاده میکنه نه ها اند مثلا یک کارت 680 قیمتی فرا تر از کنسول داره چون قطعات پر خرج تر و هزینه بر دار تر درش به کار رفته...خوب از اینا بگذریم...(فقط مثال بود)
از لحاظ قدرت هم وقتی شما مییاد کنسول ها رو با pc مقایسه میکنید با اینکه pc اصلا 1% قابل رقابت نیست خوب رقابت این با کنسول هم دور از انتظار نیست چون سونی و مایکرو با هزینه ی کاری سر و کار دارند و قطعات ماینستریم به کار میبرن و این شرکت هم میتونه همچین کاری رو بکنه...

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
از همین میترسم دیگه!! شرکتایی مثل گوگل و Valve وارد کنسول بشن! هیچی دیگه

اتفاقا خوبه مهدي چرا؟
چون نسل بعد اگه دو كنسول سوني و مايكرو پايرت نشن ما بايد طرفدار يه كنسولي بشيمو به پايرت خوري ادامه بديم يا نه؟
پس با اين احتمالات كنسول والو از فن بيس خوبي برخوردار خواهد بود:d

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
عزیزم شما فک کردی کنسول چی داخلشه واقعا چه فکری کردید با خودتون که این شرکت نتونه....پ کنسول از قطعات مانستریم پرایس و کارایی استفاده میکنه نه ها اند مثلا یک کارت 680 قیمتی فرا تر از کنسول داره چون قطعات پر خرج تر و هزینه بر دار تر درش به کار رفته...خوب از اینا بگذریم...(فقط مثال بود)
از لحاظ قدرت هم وقتی شما مییاد کنسول ها رو با pc مقایسه میکنید با اینکه pc اصلا 1% قابل رقابت نیست خوب رقابت این با کنسول هم دور از انتظار نیست چون سونی و مایکرو با هزینه ی کاری سر و کار دارند و قطعات ماینستریم به کار میبرن و این شرکت هم میتونه همچین کاری رو بکنه...

اول باید بگم که من خودم pc gamer ام و فن 2 اتیشه valve که همه میدونن اینهایی رو که گفتی میدونم اما این valve اصلا توان مالی چنین چیزی رو نداره و انجام این کار با توان مالی پایین یک شکست کاملا بزگ هست

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
باو مصطفی همه رو آسفالت کردی با پایرت !! من میگم Ps4 بیاد و اون طور که من انتظار دارم تحول ایجاد کنه ! شده باشه قرض میکنم میخرمش
البته تیکه خوبی بودا بلا !

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
اول باید بگم که من خودم pc gamer ام و فن 2 اتیشه valve که همه میدونن اینهایی رو که گفتی میدونم اما این valve اصلا توان مالی چنین چیزی رو نداره و انجام این کار با توان مالی پایین یک شکست کاملا بزگ هست

از کجا میدونی توان مالی نداره ؟!

یه حساب سر انگشتی کنیم :

فکر کن طبق استانداردهای جهانی از هر 100 هزار کاربر valve ، 10% مدام انلاین هستن و 9% اشون پرداخت انلاین دارن ! حالا فکر کن ازاین 9% فقط 1% روزی 5 یورو خرج کنه ، ماهی میشه 500 ملیون خودمون ! و البته سالی چیزی حدود 6 میلیارد تومان !!!!

حالا اینvalve حدود 60 ملیون کاربر داره و اگر چرخش مالی خرید های استیم رو حساب کنی سالانه چیزی حود 60 ملیارد گردش مالی شاید داشته باشن !!!!! اینرو هم باید اضافه کنم که چند تا استدیو بازی سازی خیلی قوی هم داره و البته داره روی یه موتور انحصاری هم کار میکنه . دیگه چی میخوای ؟! پشتوانه کاربری هم که داره ! پلتفرمش هم منبع بازه !!!! یعنی هر ننه قمری میتونه روش بازی بسازه و بفرسته steam !!!!! :d

yonestm

کاربر سایت
Dec 13, 2010
4,820
نام
U-N-3-S
اصلا اسم ویل میاد احساس میکنم شرکت بابامه :D خیلی شرکت مردیه :D مثل بعضا نیس :D ( اصلا منظورم سونی و ماکرو نی )

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
گیب Living Room PC ها رو قابل رقابت با کنسول ها می دونه نه Steam Box . اصلا این استیم باکس کنسول نیست PC ـه

خوب به همین دلیل میگن نا مفهوم صحبت کرده دیگه ! اصلا منظورش مشخص نبود . اینکه میخواد یه دستگاه بده که بشه بازیهای رو سرور استیم رو به صورت ابری بازی کرد یا اینکه میخواد یه کنسلول جدا از شبکه بده و شبکه اش استیم باشه !!! احتمالا با توجه به صحبتهاش مبنی بر اینکه با کنسولهای نسل بعدی سونی ومایکرو میتونه رقابت کنه بایدانتظار داشته باشیم که از نظر سخت افزاری خیلی قوی باشه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر