سرورهای بازی ریسینگ درایو کلاب به زودی خاموش خواهند شد

MR Spidy

کاربر سایت
Apr 14, 2018
122
کمپانی سونی در بیانیه ای رسمی اعلام کرد سرورهای بازی ریسینگ Driveclub, Driveclub VR و Driveclub Bikes در دوازدهم فروردین ماه به طور کامل بسته خواهند شد و دارندگان این اثر دیگر نمیتوانند از ویژگی های انلاین بازی استفاده کنند.

همچنین واجب است بدانید در نهم شهریور ماه اثر مذکور به همراه تمامی بسته های الحاقی از فروشگاه PSN حذف خواهند شد و دیگر قابل خرید نیستند.

بازی ریسینگ درایوکلاب در سال 2014 منتشر شد و نتوانست در کسب نمرات موفق عمل کند. در پی عدم موفقیت بازی در سال 2016 کمپانی سونی استدیو سازنده بازی یعنی Evolution را به طور کامل تعطیل کرد.

Last edited by a moderator:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
اینکه یک عده درک نمیکردن ریوایند گذاشتن تو فورتزا بازی رو از شبیه سازی نمیندازه، این که یک عده درک نمیکردن اسیست و امکان تنظیم درجه شبیه سازی بازی رو از شبیه سازی نمیندازه، این که یک عده میان میگن 700 تا ماشین به چه دردمون میخوره؟ این که یک عده میان میگن جرایم آنلاین نیست پس بازی شبیه سازی نیست، یا اینکه عدم وجود ارتباط بین داشتن سرور اختصاصی (منظور چیه واقعا؟ Dedicated سرور؟ این رو که تا جایی که یادمه فورتزا 5 از سال 2013 داشته) به شبیه سازی رو اصلا نمی‌تونن درک کنن واقعا سواله برای من. سرور اختصاصی برای بازی آنلاین خوبه همین. ربطش به شبیه سازی چیه خدا عالمه.

یسریتون اصلا بازی رو تجربه نکردید (چه برسه به درست و کامل تجربه کردن) می‌آید نظر میدید در موردش، اون یکی که رفته یک ساعت خونه رفیقش بازی کرده (خودش اعتراف کرده) برای ما شده کارشناس فورتزا. این یکی که کلا نمیدونسته اسیست چی هست و رفته با دیفیکالتی و شبیه سازی پایین بازی کرده بعد ایراد میگیره (تازه یک ماه پیش یکی توجیهش کرده).

اگر بحث کیفیت و دقت شبیه سازی (فیزیک و پرفورمنس و محاسباتی که برای شبیه سازی انجام میشن) مطرح هست هم فورتزا و هم GT سیمکید هستن. ‌‌SimCade یه چیزی بین آرکید و سیمولیشن هست ولی من بیام این رو بگم چند درصد از شما متوجه و چند درصدتون قانع میشید؟

شما اگر حرفی میخواید بزنید اول مزه‌مزه کنید ببینید چی میگید، ببینید چهار نفر که دارن سمت GT پست میدن دارن چی میگن و جواب همونها رو بدید بعد برای ما جانماز آب بکشید.

اگر بحث سر کری خوندن و سنگ رو یخ کردن هست ما بهتر از شما بلدیم، زبونمون درازتره و T10 هم استودیو به مراتب سریعتر و توانمندتری هست.

بیاید بگید بازی ما فلان فیچر رو داره یا گرفته و... فلان بازی هم مشابه همین فیچر رو گرفته یا قرار هست بگیره و... درست بحث کنید، درست. نه اینکه یا به خودتون یا همقطاراتون اجازه بدید حرف‌هایی بزنید که تو دکان هیچ بقالی پیدا نمیشه. شما اگر از آپدیتها، تغییرات و فیچر های فورتزا و رابطه T10 با کامیونیتی مطلع نیستید بهتره اصلا در موردش صحبت نکنید تا اینکه بیاید بگید من یک مدت هست اصلا به بازی دست نزدم و فلان و فلان و فلان.

خودتون رعایت کنید و از خودتون شروع کنید ما هم عقلمون میرسه چکار کنیم.

آخرین ویرایش:

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
محسن حجت رو تموم کرد با جواب کاملش و یه عده سلاطین ریسینگ باز رو هم ساکت کرد ... یه عده هم فن بوی معلوم لحال هم که فن بازیشون بر منطقشون همیشه میچربیده اینجا هم با این همه توضیح که محمد و محسن دادند بازم رو حرف خودشون موندند بدون حتی یه توضیح راضی کننده ...

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
محسن حجت رو تموم کرد با جواب کاملش و یه عده سلاطین ریسینگ باز رو هم ساکت کرد ... یه عده هم فن بوی معلوم لحال هم که فن بازیشون بر منطقشون همیشه میچربیده اینجا هم با این همه توضیح که محمد و محسن دادند بازم رو حرف خودشون موندند بدون حتی یه توضیح راضی کننده ...
من که اصلا وقت نزاشتم بخونم که چی گفته بگزریم اقا هیچ کس نگفته فورزا بده.....
اره نقداش خوبه فروششم خوبه سری عالیه ولی این دلیل بر این نمیشه که با gt مقایسه بشه
Gt بازیه که فقط برای طرفدارای خودش ساخته میشه نه برای منتقدا و نه برای رقابت با فورزا و جذب پلیرهاش........باور نمیکنی نکن ولی حقیقت همینه

• Like
Reactions: Tolkien

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
من که اصلا وقت نزاشتم بخونم که چی گفته بگزریم اقا هیچ کس نگفته فورزا بده.....
اره نقداش خوبه فروششم خوبه سری عالیه ولی این دلیل بر این نمیشه که با gt مقایسه بشه
Gt بازیه که فقط برای طرفدارای خودش ساخته میشه نه برای منتقدا و نه برای رقابت با فورزا و جذب پلیرهاش........باور نمیکنی نکن ولی حقیقت همینه
ولی بخوای نخوای مقایسه میشه ... بلاخره ریسینگ ، پدر مادر دار تر از این دوتا که نداریم :D ...

• Like
Reactions: Big boss_returns

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
ولی بخوای نخوای مقایسه میشه ... بلاخره ریسینگ ، پدر مادر دار تر از این دوتا که نداریم :D ...
خب بزار مقایسه بشه به هرحال تهش همه میگن فورزا چون پلیراش کژوال تر و راحت طلب ترند و بازی ارکید تره نسبت به gt نمیدونم چرا این قبول ندارید من که دارم:D
البته gt گرافیکش به مراتب بهتر بود تا جایی که یادمه
اقا واسه من نتیجه اینه اگه بخوایم مقایسه کنیم که به نظرم جالب نیست
1.گرافیک واقع گرایانه تر=gt
2.ارکید بودن=fm
3.sim بودن=gt(این به این معنی نیست که فورزا sim نیست)
4.جذب نظر منتقدا و پلیرهای کژوال=fm

بازم میگم من هر دو رو دوست دارم و دلم نمیخواد مقایسه بشه حتی اگه اشتباه هم توش باشه نظر من اینه:D

• Like
Reactions: Tolkien

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,342
حالا که بحث به اینجا رسید یه موضوعی سالهاست ذهن من مشغول کرده
فورتزا هم بازی بهتری هست، هم شبیه ساز هست، هم کامیونیتی فعال‌تری داره، هم سازنده عاقل تر و فهمیده‌تری داره و هم بزرگترین بازی ریسینگ با کاملترین فیچرها هست و محبوب منتقد هاست

اما
Microsoft’s ‘Forza’ video games top $1 billion in sales

Forza Motorsport 1.2.3.4.5.6 و Forza Horizon 1.2 در مجموع 1 میلیارد دلار فروش داشتن

Annotation 2019-04-07 140502.jpg

(دوستان امار gt sport قبول ندارن )

چرا مجموع فروش کل سری forza تا سال 2016 کمتر از Gran Turismo 5 ؟

104317

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
چه بحث های مسخره ای یعنی سونی فن ها حتی چشم ندارن ببینن مایکروسافت 1 بازی بهتر ازشون داره بهتر که چه عرض کنم کاملا سری فرزا از هر ریسینگی سرتر هست طوری که بقیه کنارش اشغال به نظر میان این فکت هست حالا 1 عده می خوان کف و خون قاطی کنن بکنن اما فکت تغییری نمی کنه.

بازی شبیه ساز اصلش به هندلینگ فیزیک صدای موتور با طراحی دقیق پیست ها با ماشین ها هست فرزا واقعی ترین حالت ممکن این نسل هست و من بعد از این همه سال رانندگی با ماشین های مختلف این حجم از ظرافت و دقت و این همه حوصله برای چنین طراحی رو ندیده بودم بارها هم گفتم کاش به بازی های ریسینگ هم به اندازه ی دیگر سبک ها اهمیت می دادن چون قطعا forza h4 نه تنها بهترین بازی ریسینگ نسل نه تنها بهترین بازی 2018 بلکه بهترین بازی این نسل هم از نظر من بود و هیچ بازی ای تا الان ندیدم که اینقدر سازنده هاش براش وقت و ارزش گذاشته باشن.

اگه تجربه ی این همه سال رانندگی من باشه به عنوان کسی که عاشق ماشین و ماشین بازی هست فرزا رو ابدا با هیچ ریسینگ دیگه ای مقایسه نکنید چون ارزشش خیلی بیشتر از این حرفاست.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,711
علت محبوبیت dc این بود که اون زمان (مثل الان) سونی تو سبک ریسینگ هیچ حرفی واسه گفتن نداشت و مخاطبین ps4 مجبور بودن بین dc و dc یکی رو انتخاب کنن برای همین هم dc رو انتخاب کردن.
خب در این شرایط کاملا میشه پیشبینی کرد که dc محبوب میشه و کشنده ی سری درجه چندمی فورزتا!
..........
این بازی حتی با تمام اپدیت ها و زور زدن هاش هیچوقت از یک ریسینگ کاملا متوسط پا فراتر نزاشت. ولی خب در مقایسه با خودش نهایتا نسبت به اون زباله ای که در ابتدا بود، به شاهکار تبدیل شد.
.......
این اسپمر جدید فروم هم شدیدا رو نروه. لطفا مسئولین رسیدگی کنن.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
شرمنده که این تاپیک بالا میارم اما براساس بحث هائی که اینجا شکل گرفت فکر کنم بهترین جا برای این خبر همینجا هست:
تو آپدیت آخر فورزا موتور اسپورت، جدای سروصداهای تبلیغاتی مثل منتشر شدن مکلارن سنا و... ویژگی به بازی اضافه شده که نمایانگر مسیری هست که T10 برای آینده این سری پیش گرفته:
در حال حاضر اگر تو یک ریس پیچی رو ببرید (از حاشیه خاکی یا چمن استفاده کنید) بنابر اینکه جایگاهی بدست آوردین یا زمان بهتری، جریمه میشید!
این اولین پله از پیاده سازی قوانین مسابقات تو فورزا هست، قدم بعدی که تو آپدیتهای بعدی شاید بهش بپردازن(براساس لایوی که نمایش دادن)، جریمه بر اساس تصادفات هست!

جزئیات آپدیت : لینک

مشخصا آخرین قدم این مسیر هم رده بندی رانندگان هست چون این مسیری که دارن میرن نمیتونه بدون هدف باشه.
همونطور که قبلا گفتم یا تو همین نسخه یا در نسخه بعد که معرفی میشه ما این مورد حتما میبینیم.

برخلاف نظر دوستان برای T10 اونقدر این مسئله مهم بوده که یک تیم چند نفره فقط داره روی پیاده سازی این قوانین کار میکنن.
خداروشکر تغییرات زودتر از چیزی که فکر میکردم دارن انجام میشن، مطمئنا سال بعد (تو همین نسخه یا بعدیش) همه باهم میتونیم ببینیم که سیستم آنلاین بازی بزودی چجوری دچار تحول میشه و از این حالت موتوراستورم فعلی در میاد.

این لایو موارد دیگه ای هم پوشش میده، بد نیست یک نگاهی بندازید.

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
شرمنده که این تاپیک بالا میارم اما براساس بحث هائی که اینجا شکل گرفت فکر کنم بهترین جا برای این خبر همینجا هست:
تو آپدیت آخر فورزا موتور اسپورت، جدای سروصداهای تبلیغاتی مثل منتشر شدن مکلارن سنا و... ویژگی به بازی اضافه شده که مسیری که T10 برای آینده این سری پیش گرفته کاملا مشخص هست:
در حال حاضر اگر تو یک ریس پیچی رو ببرید (از حاشیه خاکی یا چمن استفاده کنید) بنابر اینکه جایگاهی بدست آوردین یا زمان بهتری، جریمه میشید!
این اولین پله از پیاده سازی قوانین مسابقات تو فورزا هست، قدم بعدی که تو آپدیتهای بعدی شاید بهش بپردازن(براساس لایوی که نمایش دادن)، جریمه بر اساس تصادفات هست!

جزئیات آپدیت : لینک

مشخصا آخرین قدم این مسیر هم رده بندی رانندگان هست چون این مسیری که دارن میرن نمیتونه بدون هدف باشه.
همونطور که قبلا گفتم یا تو همین نسخه یا در نسخه بعد که معرفی میشه ما این مورد حتما میبینیم.

برخلاف نظر دوستان برای T10 اونقدر این مسئله مهم بوده که یک تیم چند نفره فقط داره روی پیاده سازی این قوانین کار میکنن.
خداروشکر تغییرات زودتر از چیزی که فکر میکردم دارن انجام میشن، مطمئنا سال بعد (تو همین نسخه یا بعدیش) همه باهم میتونیم ببینیم که سیستم آنلاین بازی بزودی چجوری دچار تحول میشه و از این حالت موتوراستورم فعلی در میاد.

این لایو موارد دیگه ای هم پوشش میده، بد نیست یک نگاهی بندازید.

این تغییرات رو تو نسخه 7 اعمال میکنن با نظرات و مشارکت کاربرا و نتایجش رو تو نسخه 8 هم بکار میگیرن. نسخه 8 رو هم میخوان با مشارکت کاربرها و طرفدارها بسازن شبیه به کاری که Rare با SoT کرد یا 343 با هیلو MCC انجام داد (روی کنسول) و روی PC میخواد انجام بده و برای هیلو اینفینت هم میخواد همین روش رو بکار ببره.

البته T10 از همون سال 2017 گفته بود که میخوان چنین سیستمی رو پیاده کنه ولی خب یکم طول کشید تا سیستم رو در داخل شرکت تولید و تست کنن و بعد کم‌کم به عنوان بتا عرضه کنن تا اشکالات کار رو در بیارن.

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,341
سلام
سیزن پس بازی در ریجن انگلیس 80 درصد تخفیف خورده
سوالم از کسایی که سیزن پس رو دارن اینه که با وجود اینکه سرور ها قراره خاموش بشن و با توجه به اینکه این ور ریسینگ قحطه :D ( احیانا گرن توریسمو رو نگید چون اون شبیه سازه ...)
ایا برای افلاین هم که شده ارزش خرید داره ؟
(با گیم پلی بازی هم اصلا مشکلی نداشتم )

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
سلام
سیزن پس بازی در ریجن انگلیس 80 درصد تخفیف خورده
سوالم از کسایی که سیزن پس رو دارن اینه که با وجود اینکه سرور ها قراره خاموش بشن و با توجه به اینکه این ور ریسینگ قحطه :D ( احیانا گرن توریسمو رو نگید چون اون شبیه سازه ...)
ایا برای افلاین هم که شده ارزش خرید داره ؟
(با گیم پلی بازی هم اصلا مشکلی نداشتم )

بازی و سیزن پس همیشه تو آف بوده و چیز جدیدی نیست
در مورد سیزن پس من خودم خریدم و خوب بود ولی اینکه با این شرایط اقتصادی و قیمت دلار ارزش خرید داره یا نه نمیدونم
مود های آنلاین خیلی خوبی هم نداره که نگران تعطیل شدن سرورهاش باشی فقط ممکنه نتونی تروفی های بخش آنلاین بگیری ( البته اگه برات مهمه )

• Like
Reactions: SHAYAN1999

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,341
بازی و سیزن پس همیشه تو آف بوده و چیز جدیدی نیست
در مورد سیزن پس من خودم خریدم و خوب بود ولی اینکه با این شرایط اقتصادی و قیمت دلار ارزش خرید داره یا نه نمیدونم
مود های آنلاین خیلی خوبی هم نداره که نگران تعطیل شدن سرورهاش باشی فقط ممکنه نتونی تروفی های بخش آنلاین بگیری ( البته اگه برات مهمه )
اتفاقا من تو psdeals , psprice که چک کردم سیزن پس تو امریکا فقط یه بار تخفیف خورده بود و برای انگلیس هم این پایین ترین قیمته
قیمت ها رو هم ی جوری تعیین کردن که نشه با یه گیفت گرفت :D مثلا الان باندل بازی و بایک شده 4 پوند و سیزن پس شده 2 پوند خود بازی هم نمیدونم چرا خوب تخفیف نمیخوره :-?
مسئله اینه که جایگزینی هم براش نیست یا اگه هست مثلا کاملا سیم یا ارکیدن

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
اتفاقا من تو psdeals , psprice که چک کردم سیزن پس تو امریکا فقط یه بار تخفیف خورده بود و برای انگلیس هم این پایین ترین قیمته
قیمت ها رو هم ی جوری تعیین کردن که نشه با یه گیفت گرفت :D مثلا الان باندل بازی و بایک شده 4 پوند و سیزن پس شده 2 پوند خود بازی هم نمیدونم چرا خوب تخفیف نمیخوره :-?
مسئله اینه که جایگزینی هم براش نیست یا اگه هست مثلا کاملا سیم یا ارکیدن

من اگه اشتباه نکنم بازی + سیزن پس گرفتم 20 دلار البته مطمئن نیستم ولی یه همچین چیزی یادمه
البته اون موقع dlc موتور نیومده بود که شامل تخفیف بشه
مطمئنا ارزش اون قیمت داره چون من فکر میکردم خیلی بیشتر از اینا باشه

یه کاری هم میتونی بکنی که سیزن پس دیجیتالی بخری و بازی رو دیسک تهیه کنی
حدود 50 تومن فکر کنم بتونی دیسک بازی پیدا کنی
DLC موتور هم من بازی کردم ولی خوشم نیومد و خیلی کنترل موتور جالب نبود از نظر من

• Like
Reactions: SHAYAN1999

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر