دیدگاه سازنده Dishonored در مورد خشونت در بازی ها

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,815
نام
مرتضی

اقایJoe Houston از توسعه دهندگان بازی فاخر Dishonored معتقد است که بازیبازان باید در ارتباط بین خشونت دنیای مجازی و واقعی تجدید نظر کنند.

«با توجه به خشونت هایی که اخیرا در ایالات متحده رخ داده است و گفتوگو های مردم پیرامون این موضوع را بدنبال داشت این مسئله بسیار حائز اهمیت است که بازیبازان به سادگی در این موارد عقب نشینی نکنند ، در واقع بازی ها باعث ایجاد این دست مشکلات نیستند»

«اغلب به این فکر میکنیم که ما چه بعنوان بازیساز و چه بعنوان یک بازیباز اگر وادار به شرکت در این گفتوگو ها شویم چه چیزی را از دست میدهیم و چه میشود؟ در واقع بواسطه ترس سانسور هایی که رخ خواهد داد نمیتوان دید درستی بدست اورد و در نتیجه راه حل های خلاقانه و مفید برای حل مشکل را از دست می دهیم»

«در واقع بازی های خطی که اجازه دخالت به گیمر در میزان خشونت بازی را نمی دهند به ضرر جامعه اند»

«من فکر نمی کنم که خشونت های جاری متاثر از بازی ها باشند ولی بر این باور هستم که بازی ها میتوانند کمی از خشونت ها جلوگیری کنند. بازی هایی که معنا گرایند و انتخاب های سختی در خود دارند، بهتر هستند چون اجازه می دهند گیمر به انچه در صفحه نمایش رخ می دهد فکر کند»

ایشان تصمیم دولت المان مبنی بر عرضه بازی بدون سانسور را به این دلیل دانستند که بازی بر انتخاب های بازیبازان تاکید داشت.

Joe Houston هم اکنون در حال کار بر روی عنوانی به سبک استراتژِیک برای PC با نام Unwritten است که به عنوان اولین پروژه استدیو بازیسازی اش یعنی Roxlou است.

http://www.vg247.com/2013/01/14/dishonored-dev-believes-gamers-are-blinded-by-the-fear-of-censorship/

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر