دفاع کارگردان The Last of Us از خشونت موجود در این بازی

Techman

کاربر سایت
Jan 12, 2010
448
20863pipe_swing_miss_23063.nphd.png

دفاع کارگردان The Last of Us از خشونت موجود در این بازی

یک مرد بیچاره به روی زمین افتاده، تنها کاری که باید بکنید این است که Shotgun را برداشته و صورتش را متلاشی کنید، سپس صدای تشویق و تحسین صاعقه وار تماشاچیان سالن را فرا می گیرد.

دموی E3 عنوان The Last of Us واقعا خشونت بار بود، به طوری که اگر یک تماشاچی ناشناس آن را می دید از واکنش تماشاچی ها و صنعت بازی نسبت به این حد از خشونت، بی شک تعجب می کرد. با این حال کارگردان هنری Naughty Dog آقای Neil Druckmann معتقد است که پشت این همه بی رحمی، دلایلی نهفته است.

او می گوید:
" خشونت بالای این بازی بی دلیل و بی هدف نیست و قصد ما از این کار خلق یک بازی خشن نبوده است. این کار خلق یک لحن و نوای منحصر بفرد است. این خلق یک واقعیت است که Joel و Ellie باید با آن روبرو شوند. شما باید حس وخامت و سختی را در تمام چیزها احساس کنید. شما باید حس کنید که در این بازی همه چیز مبتنی بر واقعیت است. دلیل ما برای خلق چنین خشونت واقع گرایانه ای این است که شما به مخاطراتی که Joel و Ellie را تهدید می کند ایمان بیاورید و وخامت اوضاع را با تمام وجود درک کنید. "

01754041442239420640.jpg

وقتی که بازیکنان در بازی The Last of Us سفری خون بار را آغاز می کنند، شخصیت Ellie سعی می کند تا از حیطه اخلاقی آنها را تحت تاثیر قرار دهد. با این که وی شخصیتی سرسخت دارد و در این دنیای پسا آخرالزمانی بزرگ شده است؛ اما هنوز نسبت به رفتار های وحشیانه Joel واکنش نشان می دهد.

Druckmann این گونه توضیح می دهد:
" نگاه او نسبت به خشونت احتمالا تا حدودی از نگاه شما متفاوت است و من هم دوست دارم از این دید به این موضوع نگاه کنم. او در دنیایی زندگی کرده که است که در آن شاهد سربریدن انسان ها بوده، او دیده است که مردم چگونه به بیماری مبتلا شده اند و شاهد انسان هایی بوده است که پس از ابتلا به این بیماری گوشت و پوست سرهایشان آویزان می شده است. "

وی اضافه می کند:
" او هنوز نسبت به کارهای Joel زمانی که موجب ناراحتی اش می شود واکنش نشان می دهد، اما کار از این که به فکر راحتی خودش باشد، خیلی وقته گذشته است. "

علاوه بر این شما می توانید با حرکات مخفیانه از بعضی درگیری ها اجتناب کنید. اما این گونه که بازی طراحی شده است در نهایت دوری از خشونت اجتناب ناپذیر خواهد بود.

وقتی شما برای پیروزی هنوز مجبورید دست به کشتار بزنید؛ Druckmann می گوید که: " شما وقتی این افراد را می کشید باید حس بدی داشته باشید، چرا که آنها هم مثل شما برای بقا می جنگند."

منبع

آخرین ویرایش:

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
کمتر بازی بوده که خشونت رو به سبک رئال و انقدر نزدیک به واقعیت نشون بده که قابل حس باشه
این بازی رو باید غنیمت شمرد
(مثل manhunt)

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,757
نام
محمد امین
واقعا بازی عالیه

اصصلا خون هایی که از صورت دشمنان می ریخت بی نظیر بود

دوستان حالا بازی کی میاد؟؟؟؟؟؟؟

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
شدیدا از خشونت بازی حمایت میشه ...
این بازی واقعا ایجاب میکنه که اون همه خون و خونریزی و قطع شدن دست و پا رو داشته باشه. اصلا تاثیرش هم به همونه ...
چون فضای بازی کاملا واقعگرایانه هست و بازی مطمئنا حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت قطعا این خشونت در جهت مثبت داستان استفاده میشه.

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
خشونت TLOU یه خشونت منطقی و واقع گرایانه ـست نه خشونت افراطی و اغراق شده که کاملا هم در راستای موضوع و حال و هوای حاکم بر بازی هست. همونطور که فضای فان آنچارتد ایجاب میکرد خشونت کمی داشته باشه.

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
" شما وقتی این افراد را می کشید باید حس بدی داشته باشید، چرا که آنها هم مثل شما برای بقا می جنگند."

حتی گفته ها و نظراتشون هم خاصه ... کلی ادم رو هایپ میکنه ....

هر چی نابغه و ادم خاص با تفکرات فرا خاصه تو این ناتی داگ جمع شده تا عناوین خاص تکرار نشدنی بدن بیرون

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,980
نام
sami
من از الان دارم نقشه میریزم همه رو از یک کنار مثل سگ خفه کنم:dتازه این دختره چاقالم اگه زیاد تو دستو پام بیاد اونم به سیخ میکشم:d

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
خوب هر کی مختاره که بازی کنه یا بازی نکنه , خشونتشو هر کی دوست نداره بازی نکنه :D خشونتش کاملا مطابق با جو بازیه و ذره ای زیاده روی توش نیست .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر