دشوارترین باس فایت های دنیای گیم از نگاه کاربران بازی سنتر

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
20201126_232005.jpg

درود
از زمان کودکی که شروع به بازی کردن کردیم و سپس در دوره نوجوانی که در کلوپ ها بازی می کردیم با کلمه ی "غول آخر" بارها مواجه شدیم و با آن آشنا هستیم
حال میخواست شائوکان در مرحله آخر مورتال کامبت باشد یا باس های مرگبار شینوبی و یا باس های اواخر هر مراحله ی شورش در شهر!
به همین ترتیب این موضوع در ذهنمان جا افتاد که در آخر مراحل و بخش های خاصی از بازی، دشمنی می آید که خیلی قوی تر از دشمنان معمولی بازی است که در تعداد بالا آن ها را کشته ایم.
دشمنی که ما را به چالش می کشد و البته پاداش بهتری نیز برای شکست دادنش می گیریم و تا او را شکست ندهیم مرحله بازی را پشت سر نخواهیم گذاشت.
آن زمان کلمه ای به نام باس و باس فایت مطرح نبود و کلا همه فقط می گفتند غول آخر:D
در طول سال های سال انواع و اقسام بازی های مختلف و انواع و اقسام غول ها چه در طی مراحل چه پایان، با آنها روبه رو شدیم و با پیشرفت کردن رسانه های پوشش دهنده حوزه گیم و آشنا شدن بیشتر با مفاهیم و اخبار و تحلیل ها و مقالات صنعت و هنر گیم، کم کم برایمان جا افتاد که باید به این غول آخرها بگوییم “باس” یا Boss !

حالا با این توضیح کوتاه به سراغ مبحث اصلی این مطلب برویم...
در طول تاریخ بازی های رایانه ای همواره بازی های بوده و هستند که از نظر باس فایت ها در وضعیت بسیار بهتر و با کیفیت تری نسبت به دیگر عناوین قرار دارند
در واقع از نظر تعداد باس های باکیفیتی که دارای طراحی عالی و تنوع بالا هستند، برتری محسوسی را در آن ها می بینیم.
به هر حال، هنوز هم هستند بازی‌سازانی که نمی‌گذارند این المان مهم به دست فراموشی سپرده شود و همیشه در تلاشند تا یادمان بیندازند چقدر رویارویی با دشمنانی که یک سر و گردن از ما قدرتمند بودند، حس جذابی داشت
این موضوعی است که قراره در این تاپیک در موردش بحث کنیم و از سرشاخ شدن با اینگونه باس ها که یک عذاب تمام عیار بود به بحث و گفتگو بپردازیم

20201126_234644.jpg

پ.ن:مشابهه تاپیک های گذشت، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرماییددی

توجه:
لطفا باس های مورد نظرتون رو با قرار دادن عدد در کنار نامش معرفی کنید (درواقع جدا از توضیحاتتون راجب این انتخاب ها)
تا در زمان جمع اوری آرا اشتباهی پیش نیاد و کمکی به تسریع روند شمارش کرده باشین

ویرایش:
در ضمن این مطلب رو اضافه کنم که اگر مشارکت قوت گرفت یک نظرسنجی جهت انتخاب دشوارترین هم بعد از شمارش ارا صورت میگیره
و اینکه 5 شماره ی اول لیستتون به عنوان انتخاب های شما محسوب شده و مابقی در نظرسنجی تاثیری نخواهند داشت
گاد بلس آس:D[-o<

آخرین ویرایش:

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,779
نام
نریمان
از همین بازی Monsoon رو درجه آخر و برای گرفتن درجه S :-" رسما کاری میکنه که یا Parry کردن رو حرفه ای میشی، و یا دیوانه میشی:))
من بازیو فقط یه دور رفتم و دیگه سراغ S رنک و اینا نرفتم، اما یادمه جناب کالباس هم خیلی تومخی بود. :D

• Smile
Reactions: voldmort

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
549
ناموسا چقدر دل و جرات دارید شماها:( من فقط با خوندن این 5 صفحه و با دیدن عکسا بخش اعظمی از پشمامو از دست دادمx_x
من تو gow 2018 رو درجه نرمال وقتی به اولین hel-viken برخوردم و یه قدم اومد به سمت من با اون چکشش خیلی آروم و دور از چشمش بدون اینکه ببینه دسته رو گذاشتم زمین کنسول رو بستم@-)

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
من بازیو فقط یه دور رفتم و دیگه سراغ S رنک و اینا نرفتم، اما یادمه جناب کالباس هم خیلی تومخی بود. :D
من بدبخت که دوبار مجبور شدم این مرحله رو S کنم انگار رو درجه سختی آخر:|
و برای S کردنم ضربه نباید میخوردی اصلا...

یک دور که فقط رفتم تا باس و انقدر و انقدر و انقدر باختم، تا بالاخره یاد گرفتم و مرحله رد شد این هیچ!
یک دور دیگه رفتم و monsoon رو زدم، و با خوشحالی نشستم و کاتسین پایان رو دیدم! اما... فقط یک دکمه QTEیی داشت و حواسم نبود:| Game Over :|
و مجبور شدم یه دور دیگه برم و S بگیرم:(( ، نابود شدم ولی سر این بشر:(

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
من فقط دارک سولز 1 رو بازی کردم البته دیمن سولز و دارک 2 هم بازی کردم ولی خیلی مختصر تو شماره 1 دارک خیلی سره باس BELL GARGOYLS همون که دو تا بودن رو سقف کلیسا میجنگیدن و oreinstine smough گیر کردم ولی قلقش رو که یاد گرفتم دیگه برام مشکلی نداشتن غیر از این دو تا باس های dlc مثل artorias و manus و black dragon هم خیلی سخت بودن و هنوز هم قلقشون دستم نیومده کامل البته من اینجا نیومدم که در این رابطه صحبت کنم اومدم بگم الان تکلیف من بدبخت که هیچ کدوم از بازی های میازاکی و نینجا گایدن رو بازی نکردم با این همه باس سخت چه خاکی باید روی سرم بریزم :((

Albert Camus

Nothing But Video Games
کاربر سایت
Mar 15, 2008
186
نام
علیرضا
آقا نمی دونم چرا این یکی یادم نبود! Emerald Weapon از Final Fantasy VII. یعنی به غایت پاره کرد ما رو:D عجیب سخت بود و چند روزی گیرش بودم. نمی دونم شاید چون کم سن و سال بودم. هر بار هم که موفق نمی شدم، کنترلر رو می ذاشتم زمین و درحالی که به گل های قالی خیره می شدم، اشک تو چشمام حلقه می زد:D هیچ وقت یادم نمیره، یه روز بابام گفت بچه مگه مریضی؟! خب ول کن برو سراغ یه بازی دیگه :D
یادمه وقتی بالاخره تونستم بزنمش، هر جا مهمونی می رفتم به یه بهونه ای بحث jrpg و Final Fantasy رو باز می کردم و با آب و تاب نحوه به درک واصل کردن Emerald Weapon رو توضیح می دادم و تاکید داشتم که من تونستم این باس رو بزنم:D

آهان راستی، Sephiroth تو Kingdom Hearts II ....:Wallbash: یادمه فکر می کردم چون یه بار تو FF VII از پسش بر اومدم، این بار هم می تونم ولی جدا خیلی خیلی سخت تر شده بود

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
جدا از تیپیکال Nameless King و Isshin و Fume Knight که پای ثابت نابود کردن دست های یه سولزبورن بازه... منم استثنا نیستم (مخصوصا باس های دی ال سی... پدرسگا...)
یه چندتایی خارج از این ها هم یادم میاد...

True Ogre - Tekken 3
183454

البته این به بچگی ام و زمان های خیلی قدیم برمیگرده. ولی هر وقت به زور هیهاچی و اوگر رو میزدیم و به این پدرسگ میرسیدیم، قلبمون وایمیستاد. البته انگار میشد راحت Cheese اش کرد با یه سری تکنیک های خاص... ولی خب ما بچه بودیم... اونم هی لهمون می کرد :D
و البته که Azazel هم تو تکن 6 این بلا رو سرمون میاورد... ولی این تو ذهنم هنوز تیزی اش بیشتره :D

Dark Link - The Legend of Zelda: Ocarina of Time
183455

این پدرسگ Miniboss دانجن Water Temple بازی بود. اگه با بازی آشنا باشید میدونید که اساسا خود اون دانجن به تنهایی به خاطر تو در تو بودنش میتونه باعث مو برداشتن نورون های عصبی شه :D
حالا فکر کن وسطش یه مینی باس گذاشتن که عملا تنها راه شکست دادنش Cheese کردن با پتک و جادو باشه. جادو البته بیشتر جواب می داد. ولی اصل این که متوجه شی این مورد رو خودش کلی آزمون و خطا بود. لعنتی این بشر تنها دشمن کل بازی ـه که به سبک سولزبورن ها میتونه Parry-Punish ات کنه اگه زیاد بهش حمله کنی. آخه لامصبا... این چیه گذاشتید وسط دانجن :D

Sans - Undertale
183456

وقتی عملا هر چی تو بازی هست رو کشتید و آخرش به این بشر می رسید و تو دیالوگ باکس خوشگل میزنه "You Feel Like You're Going to Have a Bad Time"
نباید خیلی طول بکشه تا دوزاری تون بیفته که واقعا قراره جر بخورید و قرار نیست تایم خوشی داشته باشید :D
رسما شکنجه است این بشر... باس های آندرتیل اساسا باس های آسونی نیستن هیچ کدوم، این یکی از قصد جهت پوست کنی این جاست و هیچ رودروایسی ای هم واسه نشون دادن این نیتش نداره

Inner Agent 3 - Splatoon 2 Octo Expansion
183457

ظاهرا انگار موقع عرضه Splatoon 2 خیلیا گیر میدن که کمپین بازی خیلی خسته و خنک و آسونه و به درد بچه ها میخوره همه چیش، از مرحله هاش تا باس هاش:-j و انگار نمیدونم چرا ولی عدل این یکی خیلی باید به بر و بچ EPD ـه نینتندو برخورده باشه که تصمیم به همچین حرکت ظالمانه ای با DLC بازی که Octo Expansion باشه گرفته باشن.
جدا از این که خود کمپین DLC اصلا آسون نیست (ولی خیلی حال میده :D) باس هاش کلا جهت عذاب دادن پلیرها طراحی شدن :D این وسط شخصیت اصلی نسخه اول Splatoon، که Agent 3 باشه هم باس یکی مونده به آخر این کمپینه که به خودی خودش خیلی سخت و پوست کنه، ولی طبق داستان تو اون مرحله این بشر چون شستشوی مغزی شده با تمام قدرتش نمی جنگیده :|
حالا این یعنی اگه واقعا میخواید Agent 3 با قدرت کاملش باهاتون بجنگه باید کمپین رو تموم کنید تا باس مخفی DLC که Innet Agent 3 است رو آزاد کنید
(اگه یه مثال خوب بخوام بگم که متوجه شید، فرض کنید ته دی ال سی Artorias of Abyss دارک سولز یک، به عنوان باس نهایی مخفی، قراره با آرتوریاسی بجنگید که سر عقله و دو تا دستش هم سالمه:D یه چیزی تو همون حوالی :D)
@Arima Kishou محمد به نظرم بهتر از من میتونه توضیح بده که Inner Agent 3 چه کابوسیه :D کلا باسی که تو فاز اولش فقط (:D) از پشت بمب ردیاب دار بفرسته از جلو هم کماندو وار حمله کنه، چیزی جز کابوس نمیتونه باشه
تنها باس ـیه که شکست ندادنش هنوز رو دلم مونده :D

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,259
نام
محمد
جدا از تیپیکال Nameless King و Isshin و Fume Knight که پای ثابت نابود کردن دست های یه سولزبورن بازه... منم استثنا نیستم (مخصوصا باس های دی ال سی... پدرسگا...)
یه چندتایی خارج از این ها هم یادم میاد...

True Ogre - Tekken 3
View attachment 183454

البته این به بچگی ام و زمان های خیلی قدیم برمیگرده. ولی هر وقت به زور هیهاچی و اوگر رو میزدیم و به این پدرسگ میرسیدیم، قلبمون وایمیستاد. البته انگار میشد راحت Cheese اش کرد با یه سری تکنیک های خاص... ولی خب ما بچه بودیم... اونم هی لهمون می کرد :D
و البته که Azazel هم تو تکن 6 این بلا رو سرمون میاورد... ولی این تو ذهنم هنوز تیزی اش بیشتره :D

Dark Link - The Legend of Zelda: Ocarina of Time
View attachment 183455

این پدرسگ Miniboss دانجن Water Temple بازی بود. اگه با بازی آشنا باشید میدونید که اساسا خود اون دانجن به تنهایی به خاطر تو در تو بودنش میتونه باعث مو برداشتن نورون های عصبی شه :D
حالا فکر کن وسطش یه مینی باس گذاشتن که عملا تنها راه شکست دادنش Cheese کردن با پتک و جادو باشه. جادو البته بیشتر جواب می داد. ولی اصل این که متوجه شی این مورد رو خودش کلی آزمون و خطا بود. لعنتی این بشر تنها دشمن کل بازی ـه که به سبک سولزبورن ها میتونه Parry-Punish ات کنه اگه زیاد بهش حمله کنی. آخه لامصبا... این چیه گذاشتید وسط دانجن :D

Sans - Undertale
View attachment 183456

وقتی عملا هر چی تو بازی هست رو کشتید و آخرش به این بشر می رسید و تو دیالوگ باکس خوشگل میزنه "You Feel Like You're Going to Have a Bad Time"
نباید خیلی طول بکشه تا دوزاری تون بیفته که واقعا قراره جر بخورید و قرار نیست تایم خوشی داشته باشید :D
رسما شکنجه است این بشر... باس های آندرتیل اساسا باس های آسونی نیستن هیچ کدوم، این یکی از قصد جهت پوست کنی این جاست و هیچ رودروایسی ای هم واسه نشون دادن این نیتش نداره

Inner Agent 3 - Splatoon 2 Octo Expansion
View attachment 183457

ظاهرا انگار موقع عرضه Splatoon 2 خیلیا گیر میدن که کمپین بازی خیلی خسته و خنک و آسونه و به درد بچه ها میخوره همه چیش، از مرحله هاش تا باس هاش:-j و انگار نمیدونم چرا ولی عدل این یکی خیلی باید به بر و بچ EPD ـه نینتندو برخورده باشه که تصمیم به همچین حرکت ظالمانه ای با DLC بازی که Octo Expansion باشه گرفته باشن.
جدا از این که خود کمپین DLC اصلا آسون نیست (ولی خیلی حال میده :D) باس هاش کلا جهت عذاب دادن پلیرها طراحی شدن :D این وسط شخصیت اصلی نسخه اول Splatoon، که Agent 3 باشه هم باس یکی مونده به آخر این کمپینه که به خودی خودش خیلی سخت و پوست کنه، ولی طبق داستان تو اون مرحله این بشر چون شستشوی مغزی شده با تمام قدرتش نمی جنگیده :|
حالا این یعنی اگه واقعا میخواید Agent 3 با قدرت کاملش باهاتون بجنگه باید کمپین رو تموم کنید تا باس مخفی DLC که Innet Agent 3 است رو آزاد کنید
@Arima Kishou محمد به نظرم بهتر از من میتونه توضیح بده که Inner Agent 3 چه کابوسیه :D کلا باسی که تو فاز اولش فقط (:D) از پشت بمب ردیاب دار بفرسته از جلو هم کماندو وار حمله کنه، چیزی جز کابوس نمیتونه باشه
تنها باس ـیه که شکست ندادنش هنوز رو دلم مونده :D
خوب شد گفتی، پاک یادم رفته بود!
دلیل دیگه که یادم نمیومد، اینکه منم نتونستم شکست اش بدم!:| تصور کنید کل باس های سولزبورن رو جمع ببندن‌! بازم اندازه این بشر سخت نیستن.:|
واقعا یک کابوس به تمام معناست‌!:))

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
990
نام
امیر حسین
این وسط هم یادی کنم از سرطانی به نام بازی " spelunky2" که از ابتدا تا انتهاش سخت ترین باس تاریخه. کلا بازی کردنش اونقدر سخته که خیلیا تو همون اموزشیش می مونن. بازی کرده باشین و یه بار با تله هاش سر و کار پیدا کرده باشین میفهمین منظورنمو.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
Sans - Undertale
View attachment 183456
من چطوری این رو یادم رفت؟! :| یکی از اَبَرباس‌های قرن بود! یعنی دیگه روح و روان برام نمونده بود انقدر که ترکیدم سر این نکبت! :D
ولی خوبیش این بود که یه موسیقی محشر داشت که جزو محبوب‌ترین موسیقی‌های نسل من محسوب میشه و انقدر هم مُردم سر این باس که تا لحظه رفتن توی گور یادم نمیره موسیقیش رو! :D

اینم باحال می‌زنه:

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
من تا قبل از اومدن MHW اصلا مانستر هانتر نزده بودم ... وقتی رفتم تو بازی همون باس اول تو جنگل رو دیدم کلا گرخیدم
نه خط جون داشت نه معلوم بود کی قرار هست بمیره نه آیتم ها رو میشناختم خلاصه تا مکانیزم بازی رو یاد بگیرم قشنگ جر دادن ما رو دوستان:D
یه باس هم بود اسمش یادم نیست ازش طلا میریخت ، فاز آخرش بدجور وحشی میشد ... تکی اصلا نتونستم بزنمش تا اینکه با دوتا از بچه ها رفتیم به خدمتش

.Fortune.

کاربر سایت
Oct 21, 2020
370
نام
چی بگم؟
میشه بگم کل DMC3 :D? واقعا سر هیچ بازیی انگشتم انقدر درد نگرفته بود باساش عملا سرویس میکرد البته یه حقیقتیم دربارش هست اونم اینه که درجه سختیه نرمالش تو غرب در واقع درجه هارد ژاپن بوده :D

GOW2 هم یادمه باس theseus همونی که کلش باید بکوبی لای در :D در حالت عادی خیلی راحت بود ولی رو درجه سختیه تایتان عذاب بود میخواستم اون اسکینای بازی رو وا کنم ولی هرکار کردم نشد آخرش بیخیال شدم :|

Theseus_3.jpg

کلا خوبیه H&Sها این بود که کرکترت هم قوی بود و هم سریع و باس ها سخت بودن درحالی که بنظرم بازیای سولز بورنی برعکسن کرکترت هم کند هم محدود باسشم بخاطر همین محدودیت ها قوی بنظر میاد بیشتر از اینکه سخت باشه اعصاب خورد کنه :D

• Like
Reactions: voldmort and Mick

PEARL

کاربر سایت
Nov 11, 2020
25
یکی از سخترین غول ها غول اخر بازی godhandبود واقعا دو روزی بازی کردم تا توانستم شکستش بدم هنوز
هم بهش فک میکنم سختیش رو حس میکنم:D
این عکسش :(

Attachments

• index.jpg
    index.jpg
    8.8 KB · مشاهده: 23
  • Like
Reactions: voldmort and Mick

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,866
بازیهای نقش آفرینی که رفتم رو اصلا فاکتور نمیگیرم، آره تمام FF ها شکار و باسهای سخت داشتن یا همین پرسونا 5 رویال ریپر و شادو اوکومورا
تو jrpg های قدیمی هم که الی ماشالا نمونه بارزش پارازیت ایو یک و دو آسفالت می‌شدی ۲ رو آخر نتونستم تموم کنم
ولی هیچ باسی به سرسختی و وحشت آوری نمسیس رزیدنت اویل۳ نبود از اول بازی تا آخر یه بند بهت حمله می‌کرد کلا فکر نکنم هیچ بازی دیگه ای ساخته شده باشه که مکانیسمش این شکلی باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر