تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
داشت کار میکرد! الان ۹۷۰ ام زدم ادکی هست!!!
من پاورم گرین ۶۵۰ هست
سی پی یو ای ۵ ۷۴۰۰
مادربرد هم اچ ۱۱۰!
رم هم ۱۶ گیگ
همه چی اوکی بود همه چی! از این مبدل دیسپلی پورت به اچ دی ام‌ای گرفتم وصل کردم که تلویریون هم بشناسه دیگه نیمد! دیگه اصلا پورت اچ‌دی ام‌ای اش کار نمیکنه فقط همین‌دیسپلی پورته الانمتا درایور نریختی تصویر هست درایور میریزی دیگه هیچی نشون نمیده ریست میکنی بوت رو نشون میده میخواد بیاد تو ویندوز میره تصویر!!
تو نت گشتم خیلی ها این مشکل دارن هیچکس خم هیچ راه حلی نداره براش :/

----
یک کامپیوتر دیگه دارم با همین مادربرد
اقا شما با پورت اچ دی ام ای اش وصل کردی یا دیس پلی پورت؟؟؟

من دیگه روانی دارم میشم ‍♂
از دیروز هر کاری‌کزدم هیچی که هیچی! تصویر نمیده که نمیده. ۹۷۰ میزارم ادکی هست!
حتی یک حرکتی‌زدم و اونم این بود که اومدم با انی دسک ریموت گرفتم و موقع نصب درایور درست وقتی که رزولیشن از ۷۲۰ میاد رو ۱۰۸۰ تصویر دیگه رو مانیتور بر نمیگرده!
نمیدونم دیگه چه مرگشه؟ مبدل دیسپلی به اچ دی ام خوب نیست؟
تا پنج شنبه به پورت اچ دی ام ای داشت تصویر میداد لعنتی

من با پورت HDMI وصل کردم ! بازم میگم احتمالا سیمتونه ، اگر میبینین کار می کنه ولی تصویر نیست ... مبدل خیلی مهمه.تو بازار از 50-60 تومنیش تا 300-400 یشو من دیدم ، خوباش کمترین حالت +220-230 بود.
پاورتون به نظر کافیه ، منم 650 دارم.با دوتا 6+2 متفاوت وصل کنین به گرافیک.

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
من با پورت HDMI وصل کردم ! بازم میگم احتمالا سیمتونه ، اگر میبینین کار می کنه ولی تصویر نیست ... مبدل خیلی مهمه.تو بازار از 50-60 تومنیش تا 300-400 یشو من دیدم ، خوباش کمترین حالت +220-230 بود.
پاورتون به نظر کافیه ، منم 650 دارم.با دوتا 6+2 متفاوت وصل کنین به گرافیک.
مشکل از خود کارت بود، بردمش نمایندگی و همونجا تست کردن گفتن باید تعویض بشه!
حالا نشستیم ببینیم کی تعویض می کنند!!

Amoodaolf

کاربر سایت
Sep 8, 2013
325
نام
پوریا
سلام دوستان چند وقتی هست کارت گرافیکم رو آپدیت میکنم ارور میده اپدیت میپره
این ارور میده
nvidia control panle is not found
چکار کنم

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
وقت بخیر

مدل کارت گرافیک من GT730 هست که سال 2014 گرفتم. الان میخوام آپدیتش کنم متاسفانه آپدیت نمی شود. چند جایی تحقیق کردم که دیگر ورژن های جدید آپدیت این کارت گرافیک را ساپورت نمی کند. آخرین نسخه آپدیت این کارت گرافیک چی هست؟

Positive

کاربر سایت
Jun 14, 2011
262
نام
علیرضا
احیانا راهی هست کارتی مثل gtx 580 رو که اخرین نسخه رسمی درایورش 391.35 هست رو به نسخه های بالاتر درایور اپدیت کرد ... ترفندی ؟ چیزی ؟ این نسخه درایور اجازه اجرای cod warzone رو نمیده !!

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
سلام دوستان. من دوتا مدل کارت گرافیک برای لپ تاپم دارم. میخوام کارت گرافیک دومم رو موقع بازی فعال کنم از دوتا کارت گرافیک همزمان استفاده کنم نمیشه! حتی میخوام به کارت گرافیک دوم سوییچ کنم از قدرت اون استفاده کنم نمیتونم! تنها کاری که میتونم بکم اینکه از حداکثر قدرت کارت گرافیک اولم موقع بازی استفاده کنم.

تنظیمات گرافیکم همه درسته, درایو ها همه به آخرین نسخه آپدیت شده و توسط ویندوز شناسایی شده. هم Radeon R7 Graphics و هم Radeon R8 435DX.

AMD Crossfire هم Enable هست طبیعتا باید داخل بازی دوتا گرافیکم استفاده شه که نمیشه! حتی برای اینکه مطمئن شم وسط بازی Performance رو چک کردم از AMD RADEON SOFTWARE ولی GPU 2 کلا صفر بود ولی برعکس GPU1 تا خود 100 هم میومد در کنار پردازنده و رم سیستمم.
1vv2_x3.jpg

yl9b_x4.jpg

ugnr_x5.jpg

spartaqus

کاربر سایت
Jan 26, 2012
116
سلام
چنتا سوال
اول آيا رم افزایش بدم روی فریم ریت بازی تاثیر گذار هست؟؟
من چون لپ تاب دارم و رم لپ تاب ۸ گیگ هست ولی داخل system زده 5.95 قابل استفاده هست فکر کنم ۳ گیگ رو داره شیر میکنه گرافیک
گرافیکم ۱۰۵۰ ۴ گیگ هست ddr5
و آیا nvidia تو کنترل پنل تنظیماتی داره که من انجام بدم که هم به لپ تاب صدمه نزنه و هم بازی بهینه بشه؟؟
سپاس

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام
چنتا سوال
اول آيا رم افزایش بدم روی فریم ریت بازی تاثیر گذار هست؟؟
من چون لپ تاب دارم و رم لپ تاب ۸ گیگ هست ولی داخل system زده 5.95 قابل استفاده هست فکر کنم ۳ گیگ رو داره شیر میکنه گرافیک
گرافیکم ۱۰۵۰ ۴ گیگ هست ddr5
و آیا nvidia تو کنترل پنل تنظیماتی داره که من انجام بدم که هم به لپ تاب صدمه نزنه و هم بازی بهینه بشه؟؟
سپاس
همون رم ارتقا بدید بهتره...کمی هم تو بازی با لپتاپ مراعات کنید گناه داره!

• Like
Reactions: spartaqus

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام دوستان. من دوتا مدل کارت گرافیک برای لپ تاپم دارم. میخوام کارت گرافیک دومم رو موقع بازی فعال کنم از دوتا کارت گرافیک همزمان استفاده کنم نمیشه! حتی میخوام به کارت گرافیک دوم سوییچ کنم از قدرت اون استفاده کنم نمیتونم! تنها کاری که میتونم بکم اینکه از حداکثر قدرت کارت گرافیک اولم موقع بازی استفاده کنم.

تنظیمات گرافیکم همه درسته, درایو ها همه به آخرین نسخه آپدیت شده و توسط ویندوز شناسایی شده. هم Radeon R7 Graphics و هم Radeon R8 435DX.

AMD Crossfire هم Enable هست طبیعتا باید داخل بازی دوتا گرافیکم استفاده شه که نمیشه! حتی برای اینکه مطمئن شم وسط بازی Performance رو چک کردم از AMD RADEON SOFTWARE ولی GPU 2 کلا صفر بود ولی برعکس GPU1 تا خود 100 هم میومد در کنار پردازنده و رم سیستمم.
1vv2_x3.jpg

yl9b_x4.jpg

ugnr_x5.jpg

شما بهترین کاری که می‌تونید بکنید اینه که در بازیها فقط از توان کارت گرافیک دوم استفاده کنید. CrossFire فقط در حالتی کار خواهد کرد که خود بازی هم این قابلیت رو ساپورت کنه، وگرنه فقط تراشه ی اولی استفاده خواهد شد. بسیاری از بازیها دیگه این قابلیت رو ساپورت ندارند.
بنابرای CrossFire رو غیر فعال کنید و برای اجرای هر بازی تنظیم کنید که فقط از تراشه‌ی گرافیکیِ دومی (تراشه قویتر) استفاده کنه.

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
شما بهترین کاری که می‌تونید بکنید اینه که در بازیها فقط از توان کارت گرافیک دوم استفاده کنید. CrossFire فقط در حالتی کار خواهد کرد که خود بازی هم این قابلیت رو ساپورت کنه، وگرنه فقط تراشه ی اولی استفاده خواهد شد. بسیاری از بازیها دیگه این قابلیت رو ساپورت ندارند.
بنابرای CrossFire رو غیر فعال کنید و برای اجرای هر بازی تنظیم کنید که فقط از تراشه‌ی گرافیکیِ دومی (تراشه قویتر) استفاده کنه.
من CrossFire رو غیر فعال میکنم ولی هر کاری میکنم که موقع اجرای بازی فقط از تراشه دومی استفاده شه نمیشه! چه تو تنظیمات بازی, چه تنظیمات ویندوز, چه تنظیمات خود برنامه AMD هرکاری میکنم سوییچ نمیشه و نمیره روی کارت گرافیک دوم! با این حال که جفت درایو ها به آخرین نسخه به روز رسانی شده و توسط ویندوز هم شناسایی شده. حتی من اومدم از Device Manager تراشه گرافیک اولم رو دیسیبل کردم ولی جای اینکه روی تراشه کارت گرافیک دومم بره روی Microsoft Basic Render Drive رفته! با این حال که تراشه دومم توسط ویندوز شناخته شده هست.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
من CrossFire رو غیر فعال میکنم ولی هر کاری میکنم که موقع اجرای بازی فقط از تراشه دومی استفاده شه نمیشه! چه تو تنظیمات بازی, چه تنظیمات ویندوز, چه تنظیمات خود برنامه AMD هرکاری میکنم سوییچ نمیشه و نمیره روی کارت گرافیک دوم! با این حال که جفت درایو ها به آخرین نسخه به روز رسانی شده و توسط ویندوز هم شناسایی شده. حتی من اومدم از Device Manager تراشه گرافیک اولم رو دیسیبل کردم ولی جای اینکه روی تراشه کارت گرافیک دومم بره روی Microsoft Basic Render Drive رفته! با این حال که تراشه دومم توسط ویندوز شناخته شده هست.

وظیفه‌ی مدیریت تراشه گرافیکی دومی با تراشه‌ی مجتمع APU هست، بنابراین غیر فعال کردنش دردی رو دوا نمی‌کنه.
تا جایی که تونستم بفهمم این تراشه درایورش طوری تنظیم شده که در حالت کراس فایر با هم کار کنن و گویا نمیشه غیر از این روش کاری رو انجام داد.

هر کدوم از تراشه‌ها و هر دو تراشه با هم هم توان گرافیکیِ مناسبی برای بازیها ندارن و اگر پروفایل مناسب بازیها رو هم داشتن باز راندمانشون جالب نبود. به درایور گرافیکی AMD برای مدل‌های لپ تاپی نمیشه اطمینان کردو اما باز هم ممکنه راه غیر رسمی داشته باشه که من پیدا نکردم هنوز.

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
وظیفه‌ی مدیریت تراشه گرافیکی دومی با تراشه‌ی مجتمع APU هست، بنابراین غیر فعال کردنش دردی رو دوا نمی‌کنه.
تا جایی که تونستم بفهمم این تراشه درایورش طوری تنظیم شده که در حالت کراس فایر با هم کار کنن و گویا نمیشه غیر از این روش کاری رو انجام داد.

هر کدوم از تراشه‌ها و هر دو تراشه با هم هم توان گرافیکیِ مناسبی برای بازیها ندارن و اگر پروفایل مناسب بازیها رو هم داشتن باز راندمانشون جالب نبود. به درایور گرافیکی AMD برای مدل‌های لپ تاپی نمیشه اطمینان کردو اما باز هم ممکنه راه غیر رسمی داشته باشه که من پیدا نکردم هنوز.
ممنون از توضیحاتت. پس هیچ راهی نداره دوتا تراشه رو باهم فعال کرد؟

چنین قابلیتی چرا از بازی های روز حذف شده؟ من رو هر بازی ای تست کردم CrossFire رو پشتیبانی نمیکنه! اگه چنین قابلیتی منسوخ شدست چرا سازننده های لپ تاپ از دو تراشه گرافیکی استفاده میکنن وقتی چنین قابلیتی بلااستفاده هست؟ اطلاعی دراین زمینه دارین؟

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
یه سوال
فکر کنید یه pc کارت گرافیک نداره
می‌خوایم از گرافیک آنبورد استفاده کنیم

هم مادربورد یه گرافیک آنبورد داره
هم CPU هم از اینا که هسته گرافیمی دارن خودشون ( اگر اشتباه نکنم بهش میگن apu )
چجوری میتونم انتخاب کنم از کدوم استفاده کنه؟ کدوم فعال بشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر