بهترین بازی که تو عمرتون بازی کردید چی بود؟

Faruk

کاربر سایت
Jun 25, 2021
160
نام
فاروق
اااا من فکر میکردم Fire Emblem ه که 😁
بله فایر امبلم بی نظیره سری فایر امبلم رو نمی تونم بعنوان یه بازی ایزوله در نظر بگیرم عین اینکه بگن بهترین فیلم سینمایی که دیدی چیه بگی سریال فلان
فایر امبلم رو بصورت یه سری میشه در نظر گرفت که داستانش شما رو مدتها درگیر میکنه
ولی تصورم از سوال این تاپیک یک بازی تکی بود و با توجه به اینکه بازی RDR2 رو بازی نکردم انتخابم همون RDR سال 2010 بود

ببینم قسمت میشه سال آتی یه سر به اونور آب بزنم ببینم میتونم یه 2DS new XL با کارتریج های سه گانه Fates , Awakining , Echoes بگیرم یادگاری یا نه

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
حیف این بازی ادامه پیدا نکرد
قشنگ بود
هم برای pc بود هم ps1

DSC_6444.JPG

Faruk

کاربر سایت
Jun 25, 2021
160
نام
فاروق
خوب روی ps2 بازی میکردی
نشد میتونی روی شبیه ساز ps2 روی کامپیوتر بازی کنی
امروز دانلود کردم برای PS2 و با شبیه ساز PCSX2 1.6.0 بازی کردم اصلا نتونستم بازی کنم~X(
این جور بازی ها رو باس وقتش بازی کنی از لحاظ گیم پلی و گرافیک اصلا قابل قیاس نیست با RDR
فاصله نسل هم زیاده و ترجیح دادم بازی نکنم

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
امروز دانلود کردم برای PS2 و با شبیه ساز PCSX2 1.6.0 بازی کردم اصلا نتونستم بازی کنم~X(
این جور بازی ها رو باس وقتش بازی کنی از لحاظ گیم پلی و گرافیک اصلا قابل قیاس نیست با RDR
فاصله نسل هم زیاده و ترجیح دادم بازی نکنم

اون وقت بازی Fire Emblem میکرو و gba رو بازی می‌کنی و ذوق می‌کنی با گرافیک مشکلی نداری اما با گرافیک ps2 مشکل داری 😁
طبیعیه ؟ 😎😝

آخرین ویرایش:

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
واقعا برای منم عجیبه !

منم خودم تعجب کردم
فکر کن بازی ها رو بازی کنی و دوست داشته باشی اونم روی میکرو ، سوپر میکرو ، خانواده nintendo gameboy

که کسایی که شاید ندونن ماجرا چیه
با این عکس متوجه میشن
این پلتفرم ها حدودا یک نسل و نزدیک هم هستن

maxresdefault_(1)_7tsz.jpg

دیگه شاخ بعد از اینا یعنی بعد از gameboy , gameboy color , gameboy advance
یه nintendo ds اومد تو نسل ۷ ( نسل ps3 و .... بود )
که همونم اونم اوج گرافیکش تازه می‌رسید به ps1 که ۲ نسل قبلش بوده 😁

اینا بازی کنی حال کنی و براشون تاپیک بزنی تو همین بازی سنتر مثلا Fire Emblem

بعد به گرافیک بازی ps2 و بازی Red Dead Revolver ایراد بگیری

Screenshot-۲۰۲۲-۰۳-۲۴-۱۸-۰۷-۵۸-۴۴۲-com.android.chrome~3.jpg

این خود گیم اصلی هست
تازه با اینکه تو شبیه ساز میتونی 1080p هم بکنی بازی کنی
4k که دیگه بشه چه عالی تر 😁

اینجوری که این دوستمون درباره ps2 و Red Dead Revolver صحبت کرد

یه لحظه فکر کردم داره درباره کنسول odyssey که ۱۹۷۲ اومده داره صحبت میکنه 🤣

images

خدایی بی انصافیه بازیا گرافیک فوق فاجعه میکرو و سری gameboy و سوپر میکرو و .... بازی کنی
بعد به ps2 اسطوره ای ایراد بگیری 😎

Ps2 پروفروشترین کنسول کل تاریخ صنعت گیمه , الکی به این رتبه نرسیده
هیچ کنسولی اندازه ps2 نفروخته

آخرین ویرایش:

Faruk

کاربر سایت
Jun 25, 2021
160
نام
فاروق
اون وقت بازی Fire Emblem میکرو و gba رو بازی می‌کنی و ذوق می‌کنی با گرافیک مشکلی نداری اما با گرافیک ps2 مشکل داری 😁
طبیعیه ؟ 😎😝
آخه توفیر داره
من خط سیر عمر گیمینگ جالبی دارم
من عنفوان کودکیم میره به زمان نسل NES و آتاری 2600 و اینا اتفاقا بدجوری هم گیمر بودم
بعد سال 2000 من یه کامپیوتر اولترا نفتی خریدم که متاسفانه مادربوردش اسلات VGA نداشت مدت ها گرافیکم آنبورد بود که نهایتا سال 2007 اینا این مادربورد رو ردش کردم و سیستم رو یه مقدار ارتقا دادم که البته زیادم به درد گیمینگ نمی خورد یکی دو سال بعد یه سیستم دیگه خریدم ولی بخاطر مشغله کاری نتونستم باهاش گیم اینا بزنم نهایتا حوالی 2010 اینا ایکس باکس 360 گرفتم و شدم خوره گیم اون نسل از بازی ها اتفاقا بعضا که میخواستم بازی های دوره 2000 تا 2008 رو بازی کنم یعنی همون نسل بازیهای PS2 ،گرافیک و سطح بازی رو مقایسه می کردم با بازیهای نسل فعلی که می تونستم انجام بدم
ولی فایر امبلم سری هست که نسخه اولش نسخه ای هست که برای NES هست منم کلا از بازی کردن بازیهای رترو لذت می برم همین چند سال پیش بود که عنوان Gaiden دلمو برد و از همون زمان عاشق سری شدم. تکلیف بازی دو بعدی مشخصه ولی من گرافیک بازی های سه بعدی نسل PS2 رو بسختی می تونم تحمل کنم همون گرافیک پایین گیم پلی رو هم تحت الشعاع قرار میده بعضی چیزا رو باس در زمان خودش انجام داد خود فایر امبلم هم راحت نیست بخوای با وجود نسخه های گرافیکی تر بری نسخه های GBA و DS رو بازی کنی ولی بقدری آدم غرق داستان خاص و حماسیش میشه کاراکترهای مختلفش و کلی تفاوت دیگه بازی های سبک RPG اساسا گرافیک نمی خواد داستان و گیم پلی و کاراکتر پردازی می خواد که از این لحاظ فایر امبلم در عالی ترین سطح قرار داره. شاید بعدا روی کامپیوتر RD ریوولور رو بازی کنم ولی ترجیح میدادم روی کنسول بازی کنم که افت فریم نداشته باشم لامصب RDR بقدری فاقد نقص و ایراد بود که چشم آدم رو به سبک های مشابهش کور میکنه همچنان معتقدم شاهکاره راک استار همچنان حتی بالاتر از GTA V همین RDR هست

Faruk

کاربر سایت
Jun 25, 2021
160
نام
فاروق
منم خودم تعجب کردم
فکر کن بازی ها رو بازی کنی و دوست داشته باشی اونم روی میکرو ، سوپر میکرو ، خانواده nintendo gameboy

که کسایی که شاید ندونن ماجرا چیه
با این عکس متوجه میشن
این پلتفرم ها حدودا یک نسل و نزدیک هم هستن

maxresdefault.jpg

دیگه شاخ بعد از اینا یعنی بعد از gameboy , gameboy color , gameboy advance
یه nintendo ds اومد تو نسل ۷ ( نسل ps3 و .... بود )
که همونم اونم اوج گرافیکش تازه می‌رسید به ps1 که ۲ نسل قبلش بوده 😁

اینا بازی کنی حال کنی و براشون تاپیک بزنی تو همین بازی سنتر مثلا Fire Emblem

بعد به گرافیک بازی ps2 و بازی Red Dead Revolver ایراد بگیری

Screenshot-۲۰۲۲-۰۳-۲۴-۱۸-۰۷-۵۸-۴۴۲-com.android.chrome~3.jpg

این خود گیم اصلی هست
تازه با اینکه تو شبیه ساز میتونی 1080p هم بکنی بازی کنی
4k که دیگه بشه چه عالی تر 😁

اینجوری که این دوستمون درباره ps2 و Red Dead Revolver صحبت کرد

یه لحظه فکر کردم داره درباره کنسول odyssey که ۱۹۷۲ اومده داره صحبت میکنه 🤣

images

خدایی بی انصافیه بازیا گرافیک فوق فاجعه میکرو و سری gameboy و سوپر میکرو و .... بازی کنی
بعد به ps2 اسطوره ای ایراد بگیری 😎

Ps2 پروفروشترین کنسول کل تاریخ صنعت گیمه , الکی به این رتبه نرسیده
هیچ کنسولی اندازه ps2 نفروخته
ببین کل قضیه پیچیده اس
اصلا بحث بر سر سرتر بودن گرافیک نیست من اصلا ایراد به گرافیک PS2 نمیگیرم
بازی هایی مثل کاپیتان سوباسا برای PS2 یکی از بازی های فاووری من هست و هنوزم با شبیه ساز هر از گاه از اوقات بازی میکنم
موضوع سر اینه مجموعه ای از عوامل دست به دست هم بدن و باعث بشن یه گیمر عنوان خاصی رو بشینه و با عشق و علاقه بازی کنه
که واقعیت مطلب اینه حقیقتا نمیشه سلایق رو تحمیل کرد صرفا اگر من با کل سری فایر امبلم حال میکنم نمی تونم انتظار داشته باشم سایرین هم بتونن باهاش ارتباط برقرار کنن
دیدگاه شخصی و مجموعه ای از عوامل روانشناختی دست به دست می دن که یه نفر یه عنوان رو با تمام کاستی های ظاهری و باطنیش انجام بده
گسی می تونه بگه GTA SA گرافیک بدی داره؟ خب جواب منفیه ولی اگر کسی اولین GTA ای که دیده و تجربه کرده GTA IV باشه و هیچ حس نوستالژیکی به SA نداشته باشه کارش خیلی سخته که بخواد با عنوان خاطره انگیز SA کنار بیاد یا حتی بازیش کنه شخص خود من حوصله ام کوک باشه خیلی راحت میرم و سان آندریاس رو بازی میکنم ولی خب سن و سال گذشته و دغدغه های روزمره این اجازه ارو نمیده
منم اصلا معتقد نیستم ریوولور گرافیک ضعیفی داره مگه میشه راک استار عنوانش محقر باشه اونم چنین عنوانی بدون شک این گرافیک RD Revolver یه سر و گردن بالاتر هست نسبت به بیشتر عناوین کنسول PS2 ولی خب همونطور که قبلا هم عرض کردم مقایسه و شکاف بزرگ بین دو عنوان به چشم میاد. در نگاه اول RD ریوولور کیفیت گرافیکی پایین تری از ذهینیتی که همیشه ازش داشتم داشت هیچ وقت عکس و تیزری از ریوولور ندیده بودم برای همین در نگاه اول کمی ضد حال خوردم ولی خب در آینده روی کامپیوترم که سخت افزار خیلی خیلی بالاتری نسبت به لپ تاپم داره باید بازی کنم

FPS Eager

کاربر سایت
Jan 27, 2013
1,329
نام
امیرعلی
Rise of Nations
هرچی از کمالات این گیم بگم کم گفتم. از 16سال پیش که برای اولین بار بازیش کردم تا همین الان که میون این همه گیم اگه برسم فقط یه دست RON میزنم؛ هیچیش تکراری نشده لعنتی.

The poet

کاربر سایت
Aug 2, 2021
66
از دیگر عناوینی که به عنوان بهترین تجاربم در نظر میگیرم در ژانر های مختلف این ها بودند
اکشن
Assassin's Creed 2
Mafia 2

داستان محور
Telltale's the walking dead season 1

بازی های مستقل زیاد بازی کردم ولی شاید بهترینشون limbo بود

بازی های پلتفورمر

rayman origins
New super mario bros

ژانر نقش افرینی

Undertale

البته خیلی نقش افرینی بازی نکردم ولی backlog پری دارم توی این ژانر که فرصت نشده بازی کنم.

در ژانر ماجرایی
Broken age

در ژانر معمایی
Portal 2
و baba is you که قدیمی هم نیست

ژانر psychological horror

در حال حاضر remotherd
ولی میدونم بازی های بهتری توی این ژانر هستن که من بازی نکردم مثلا soma بنظرم یک بازی خوب میاد که هنوز نتونستم تجربه کنم

ژانر survival
This war of mine

ژانر Tower defense
Plants vs zombies

Simulation
Game dev tycoon

Roguelike
Hades

Beat'em up
Scott pilgrim vs the world

استراتژی هم که گفتم civ 5 و البته warcraft 3 و stronghold crusader

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند