بهترین بازیهای دهه اخیر میلادی از نگاه کاربران بازیسنتر

بهترین سال دهه اخیر در صنعت گیم:

• 2010

• 2011

• 2012

• 2013

• 2014

• 2015

• 2016

• 2017

• 2018

• 2019

Results are only viewable after voting.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
d16280b4e52d9dfe-600x338.png

سلام!
باورکردنی نیست ولی همونطور که میدونید، یه دهه‌ی میلادی دیگه پر از بازیهای خفن داره به پایان خودش میرسه...سایت‌های مختلف گیمینگ شروع کردن تا برترین بازیهای 2010s خودشون رو انتخاب کنن...
بد نیست کاربرای بازیسنتر هم یه لیست 10 تایی یا حتی بیشتر از بازیهای موردعلاقه‌ی خودشون رو به اشتراک بزارن تا با نظرات و سلیقه‌شون آشنا بشیم و در صورت امکان یه بحث سالم هم شکل بگیره. اگه در مورد هر انتخاب توضیحی هم بدید و حستون رو در موردش بگید خیلی عالی‌ میشه...البته اجباری نیست :D

=====================
لیست‌هایی که تا حالا از سایت‌های مختلف منتشر شده:
The 100 Best Videogames of the 2010s
The 30 best video games of the decade, ranked
The 100 best games of the decade (2010-2019): 10-1
The Young Folks' Top 50 Video Games of the 2010's | The Young Folks
'Dark Souls'? 'The Last of Us'? Top 50 games of the 2010s
GAMINGbible's Greatest Games Of The Decade
Our 15 favorite video games from the 2010s
The 10 Best Games of the Decade
The best video games of the decade - the top 50 games from 2010-2020, ranked - VG247
The 50 Best Video Games of the Decade (2010-2019)
Games of the Decade • Archive • Eurogamer.net
The Best Games of the Decade
Best Video Games of the Decade (2010-19)
The 20 Best Video Games Of The Decade, Ranked
The games of the decade
The 100 best games of the decade
https://www.washingtonpost.com/graphics/2019/video-games/influential-games-of-the-decade
=====================
اگه استقبال بشه، مثل تاپیک بازی‌های موردانتظارِ هر سال که رای‌گیری می‌کنیم، رای‌ها رو جمع میکنم و در نهایت یه لیست نهایی از بازیهای برتر دهه بدست میاد.
خب دیگه توضیح اضافه نمی‌خواد؛ لیست شخصیِ بهترین بازیهایی که از بازه‌ی ابتدایِ سال 2010 تا انتهای 2019 منتشر شدن رو داخل این تاپیک قرار بدید. از اونجایی که سال به پایان نرسیده، تا انتهای 2019 میتونید لیست خودتون رو ویرایش کنید.
اگه لیست جدیدی از بهترین‌های دهه از سایت‌های دیگه منتشر شد هم همین جا قرار میدم تا تاپیک ماهیت خبری هم داشته باشه...یه نظرسنجی هم اضافه کردم!

آخرین ویرایش:

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
دوست من شما احتمالاً تعریف خاصی از پایان داری. از نظر من و احتمالاً عده ی خیلی زیادی از افراد دیگه پایان یعنی نتیجه داستانی که روایت شده، نتیجه موضوعی که بررسی شده. حالا توی این بازی موضوعی که قرار بوده بررسی بشه، هوش مصنوعی و آینده هوش مصنوعیه که کاملاً هم پایان های متفاوتی براش ارائه میشه.
حالا این که شما تعریفت از پایان کات سکانس پایانیه، خب اون به خود شما برمیگرده. وگرنه از نظر عموم بازی، پایان های متفاوتی با توجه به داستانی که روایت میکنه و موضوعی که بررسی میکنه، ارائه میده. به این موضوع شک داری، شما فقط کافیه سرچ کنی " how many different endings are there in fallout 4 " و جوابت رو از اینترنت میگیری.
تعریف من از پایان بازی اینه که نتیجه تمام انتخاب ها و تصمیماتی که تو طول 70-80 ساعت پلی تایم دور اولم رفته بودم رو تو دنیای بازی ببینم. فکر کنم این انتظار از بازی که ادعای نقش افرینی وآزادی عمل داره منطقی باشه.که خب هیچ انتخاب مهمی تو بازی نیست که هیچ، همون اندک انتخاب ها هم فوق العاده سطحی کار شدن. بعد بازم جواب من رو ندادی. این سینت ها که این همه تمرکز شده روشون، چه تاثیری رو دنیای بازی دارن؟ هیچی. انتخاب های بازیکن؟ هیچی. تاثیرش رو تو بازی میبینیم ؟خیر. بعد برا بازی که کلا 4 تا اندینگ شبیه هم داره گوگل برا چی؟8-| از خود بازی راحت میشه همرو دید دیگه

• Like
Reactions: Coma BlacK

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
تعریف من از پایان بازی اینه که نتیجه تمام انتخاب ها و تصمیماتی که تو طول 70-80 ساعت پلی تایم دور اولم رفته بودم رو تو دنیای بازی ببینم. فکر کنم این انتظار از بازی که ادعای نقش افرینی وآزادی عمل داره منطقی باشه.که خب هیچ انتخاب مهمی تو بازی نیست که هیچ، همون اندک انتخاب ها هم فوق العاده سطحی کار شدن. بعد بازم جواب من رو ندادی. این سینت ها که این همه تمرکز شده روشون، چه تاثیری رو دنیای بازی دارن؟ هیچی. انتخاب های بازیکن؟ هیچی. تاثیرش رو تو بازی میبینیم ؟خیر. بعد برا بازی که کلا 4 تا اندینگ شبیه هم داره گوگل برا چی؟8-| از خود بازی راحت میشه همرو دید دیگه
دنیای بازی با داستان بازی دو تا موضوع کاملاً متفاوتن. در داستان به ما حق انتخاب هایی داده میشه و ما نتایجشون رو در خود داستان میبینیم.
این که در دنیای بازی، نتایج انتخاباتمون رو حس نمیکنیم، خب این رسم و روال رایج بازی های نقش آفرینیه؛ معمولا در این گونه بازیها به ما حق انتخاب های زیادی داده میشه و اگه دنیای بازی بخواد نسبت به همه این انتخاب ها و در نتیجه تغییرات واکنش پذیر باشه، نیاز به تکنولوژی های پیشرفته تر، پروسه ساخت طولانی تر و هزینه تولید خیلی بیشتره و در حال حاضر غیر عملیه.
شما خودت مثالی داری که دنیای بازی مورد نظرت بعد از 70-80 ساعت گیم پلی به تمام انتخابات و تصمیماتت واکنش نشون داده؟
من حقیقتاً اکثر آثار مطرح ژانر نقش آفرینی رو تجربه کردم ولی چنین نمونه ای ندیدم.

• Like
Reactions: mohsenebrahimi

<Professional>

کاربر سایت
Dec 16, 2012
184
10تا واقعاً خیلی سخته!

10- The Witcher 3
9- NieR: Automata
8- Red Dead Redemption 2
7- Kingdom Hearts 1.5+2.5 Remix + 2.8 + 3
6- Persona 5
5- Life is Strange S1 + BtS
4- God of War
3- Metal Gear Solid V: TPP
2- Horizon Zero Dawn
1- The Last of Us

یه سری بازی دیگه هم هست که فوق العاده برام لذت بخش بودن و اگر بیشتر فکر می‌کردم شاید اینارو جای چندتا از بالایی‌ها می‌اوردم:

The Wolf Among Us - Tales from the Borderlands - Beyond: Two Souls - Uncharted 4 - Dark Souls 3 - Dishonored - Alan Wake - Quantum Break
MGR: Revengeance - The Last Guardian - Tearaway Unfolded - Yakuza 0 - Catherine - Transistor - GTA V - SOMA

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
من یه لیست نوشتم که توی ده تا بزارم، بعد دیدم تعدادشون زیاد شده :D 5 تای اول رو با رتبه میزارم، بقیه رو بدون رتبه:
  1. The Witcher 3
  2. Portal 2
  3. Overwatch
  4. Red Dead Redemption
  5. Forza Horizon 4
Mass Effect 2
INSIDE
God of War
The Last of Us
Batman: Arkham City
Gears of War 3
Grand Theft Auto V
Bioshock Infinite
Halo 4
Alan Wake
Rayman Legends
Rise of the Tomb Raider
NieR: Automata
What Remains of Edith Finch
Deus Ex: Human Revolution
Ori and the Blind Forest
Tales From the Borderlands

رتبه اول که بعیده تا پنجاه سال دیگه هم هیچ بازی جاش رو برام بگیره :D پورتال 2 هم واقعا یکی از خفن ترین و خلاقانه ترین بازی هایی هست که تو عمرم بازی کردم، استرس و هیجانی که تو این بازی داشتم رو اصلا جای دیگه ندیدم. اورواچ هم برای من که آنچنان اهل آنلاین نبودم یه نقطه عطف تو دوران گیمریم هست، 600 ساعت بازی کردم که خب برای من خیلیه :D RDR رو خیلی دوست دارم خصوصا دنیای بازی و داستان محشری که داشت، حیف که نتونستم از نسخه بعدیش اونقدرها که بقیه لذت بردن، لذت ببرم! FH4 هم بهترین ریسینگه تاریخ هست با اختلاف، فکر نکنم هیچ وقت بشه تو این سبک عنوانی از این کامل تر ساخت، غیر از اینکه خود PG باز یه حرکتی بزنه :D بازی های خفن زیادی دیگه ای هم بودن که تو این لیست جا نشدن ولی خیلی هاشون رو میشه با یه سری از عناوین لیست عوض کرد چون واقعا برای من، سطح تفاوت خیلی زیادی با هم ندارن. بازی هایی مثل Far Cry 3 یا Skyrim یا Dishonored یا Uncharted 4 یا Forza Motorsport 4 یا Metal Gear Solid V یا X-Com یا Spider-Man یا Transistor یا Brothers: A Tale of Two Sons یا Fallout 4 و کلی بازی دیگه که الان یادم نمیاد. حتی ممکنه دو یا سه تا بازی هم باشن که الان به ذهنم نرسن ولی اگه اسمشون رو ببینم سریع با لیست بالا عوض کنم :D

ویرایش: الان دیدم Tales From the Borderlands رو یادم رفته :|

آخرین ویرایش:

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
901
نام
amin
خیلی سخته ... خیلی خیلی خیلی سخته
  1. Grand Theft Auto V
  2. Red Dead Redemption II
  3. Red Dead Redemption
  4. The Witcher 3
  5. The Last of Us
  6. God of War
  7. Uncharted 4
  8. Marvel's Spider-Man
  9. Sekiro : Shadows Die Twice
  10. Assassin's Creed IV : Black Flag
اونایی که همرنگ هستن واقعا خیلی خیلی بهم نزدیکن و هیچکدوم برتری مطلق ندارن و مخصوصا بین 6 تای اول خیلی به سختی رتبه بندی کردم و خیلی توی جا به جا شدنشون حساسیت ندارم ...
ای بابا داداش چرا لیست منو برداشتی :o:D:D:D ( حالا چرا جای GTA رو با Red Dead عوض کردی )

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,257
نام
محمد
بهترین بازی عمرم که MGS3 اهه و بهترین سری عمرمم همین MGS و تا موقعی که با MGSPW پرونده اش بسته شد، MGSV که اصلا به رسمیت نمیشناسمش و جزو از سری اصلی برای من نیست!:D

در مورد خود لیست دادن، واقعا سخته...
حالا اونم فقط از سال 2010
من شماره گذاری نمیکنم بازی هایی که دوست دارم میگم:
NieR: Automata یکی از بهترین تجربه های عمرم :x بهترین موزیک این نسل هم داشت :x:x:x:((
Kingdom Hearts3 :x
Persona 5 (بهترین JRPG ایی که این دهه تجربه کردم :x)
God of War 3
God of War
The Witcher 3
Yakuza0 بهترین توی سری یاکوزا:((:((
Metal Gear Solid:Peace Walker:((=((
Metal Gear Rising:x>:)B-)
Bayonetta 1+2 :x:x:x:x
Astral Chains :x
Judgment
Dead Space2:-SS
GTAV
Legend of Zelda:BOTW (زیباترین بازیه اوپن ورلدی که تجربه کردم:x)
Devil May Cry 5>:):((=((:x(اینو خدایی اینقدر منتظرش بودم، که به معنای واقعی کلمه جوییدمش :)))
Sekiro
Gears of War 3 :x
Batman Arkham City (بهترین بازی سوپر هیرو تاریخ برای من)
Bioshock Infinite(حس میکنم بهترین بازیه اول شخص در ده سال اخیر برای من باید باشه)
Bloodborne
Resident Evil 2 Remake:-SS:-SS:-SS:-SS
The Last of Us
Horizon Zero Dawn
Super Mario Odyssey عشقم رو پلتفرمر تا حد زیادی زنده کرد:x
Valkyria Chronicles 4:((:x
Fire Emblem Three Houses :x
Splatoon2 :x
(من بازی انلاین زیاد نمیزنم...ولی اسپلاتون بهترین بازی لایو سرویسی بود که تجربه کردم)
Super Smash Bros:Ultimate
(چه میشه گفت...چطور میشه بزرگترین کراس اور گیمینگ تاریخ توی لیست ادم نباشه:D)
Hollow Knight (بین این و پایینی رقابت سنگینیه که کدوم سخت ترین ایندی نسل برام بودن #:-S)
Cuphead :x
Spider Man
Infamous 2 :x:x>:)
Red Dead Redemption 1+2
Uncharted 3
Rayman Legends
Gravity Rush 1+2:x:x
Halo:Reach
Assassin's Creed IV Black Flag(بهترین AC که این این دهه بازی کردم)
Heavy Rain:(((بهترین اثر کیج)
Tales of Berseria(اره گیمپلی و محیط افتضاحه ولی خوب داستان و شخصیت اصلی اش ارزشش داره :D:((:x)
Binary Domain از اون بازیای ناب بود که در حقش بنظرم خیلی کم لطفی شد=(()

دیگه واقعا همینا یادم میان،حس میکنم عناوین دیگه ایی هم هست که بتونم اضافه کنم:D

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,711
آقا خیلی سخته. چجوری تونستید 10 تا انتخاب کنید؟؟ من خودمو پاره کردم نشد. هر کدوم رو حذف میکردم دچار عذاب وجدان میشدم. آخرسر از یه چیت استفاده کردم و نتیجه این شد: :D

10. Rise of the Tomb Raider
9. wolfenstein II the new colossus
8. Far Cry3 | DMC5 | Middle-earth: Shadow of Mordor
7. Life is Strange | Dreamfall Chapters | Metro Series
6. A Plague Tale: Innocence | Shadow Warrior 2 | Hitman: Absolution
5. Forza | Bayonetta | DOOM | Mortal Kombat XL
4. Lollipop Chainsaw | Ninja Gaiden 3 | RAGE | Frostpunk
3. Alan Wake | Rayman | Gears of War Series | Fran Bow
2. Serious Sam 3: BFE | Assassins Creed series | Bloodborne | BioShock Infinite
1. Fable III | Saints Row: The Third | Heavy Rain | Shadows of the Damned
Journey
یه لیست ایندی هم دارم تازه. اونو دیگه نزاشتم.:D
ولی واسه خودم جالب بود. خاطرات خوبی زنده شد تو این ده سال.....:-<

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
۱- final fantasy xii the zodiac age
2- the last of us
3- horizon zero dawn - gravity rush 2
4- god of war 2018 - persona 5
5- overwatch - witcher 3
6- Journey
8- persona 4 golden- little big planet vita
9- bioshock 2 - bioshock infinite
10- red dead redemption

البته ریمن لجندز هم میتونست باشه ولی از وقتی رفتم دنبال پلات کردنش نیمه تاریک و یوبی سافتی خودش رو نشون داد! تمام علاقم بهش تبدیل به نفرت شد !
جا داره از تیراوی و گراویتی راش ۱ هم یادی کنم که بی نظیر و شدیدا تازه بودن!
اگه یه ریمستر از متال گیر ۳ میدادن برای پلی ۴ من می‌توانستم تاپ 10 رو تو یه کنسول داشته باشم!

2010: bioshock 2
رد دد هم عالی بود ولی بایوشاک دو گیم پلی و داستانش خیلی بیشتر جذبم کرد ! آمار تعداد دفعاتی که بازیش کردم از دستم در رفته.

2011: :!!
به جز انچارتد ۳ و کیلزون ۳ که به نظرم پسرفت تاسف بار داشتن ، هیچ کدوم از بازی های اون سال رو بازی نکردم! متاسفانه

۲۰۱۲: journey

Borderland 2 عالی بود ، ولی همین ۷۰۰ مگ کافی بود تا دل و عقل و هوش آدم رو تا ابد با خودش ببره!

۲۰۱۳ : the last of us

اصلا جای بحثی نداره

۲۰۱۴: shadow of mordor

کلا سال چرتی بود ، فقط من موندم چطور تونستن دراگون ایج رو به شادو ترجیح بدن!

۲۰۱۵: witcher 3

هیولا کش ، سلطان بی رقیب ۲۰۱۵ و حتی نسل ۸

سه بار نسخه معمولی رو تمام و کمال تموم کردم ! امسال که کامپلت رو خریدم ، قشنگ از ژانویه تا خود جون من نسشتم ویچر بازی کردم ! قشنگ ۶ ماه سانت به سانت این بازی رو متر کردم ! اصلا اغراق نیست بگم من شش ماه ساکن kaer morhen شده بودم!
منتظر آمار آخر سالمم تا پلی تایمم رو ببینم ! بعید نیست +۱۰۰۰ باشه !

۲۰۱۶: overwatch

وقتی اولین بار اورواچ رو بازی کردم احساس کردم یه شهر بازی آوردن تو خونم ! آنقدر بازی کردنش لذت بخش و بی اندازه شاداب و متنوع بود ! ۲۰۱۶ سال عالی بود ! انچارتد که خوب یه شاهکار دیگه از بروس و نیل بود ولی به نظر هنوز کمی زیر سایه ۲ بود ! باید کمی بیشتر روی اکشن بازی کار می‌کردن ! دووم هم که تجربه خیلی لذت بخش و خفنی بود ! لاست گاردین هم که واقعا از لحظه به لحظه اش لذت بردم! ولی با این حال اورواچ خیلی جادویی بود! فکر کنم مثبت ۳۰۰۰ ساعت پلی تایم داشته باشم اورواچ رو

۲۰۱۷: gravity rush 2- persona 5- horizon zero dawn!

اصلا نمی‌خوام بینشون یکی رو انتخاب کنم ولی اگه مجبور باشم هورایزن رو انتخاب میکنم ، واقعا سوپرایز شدم ، با اینکه با انتظارات بالایی هم رفتم سراغ بازی ، از انتظاراتمم هم فراتر رفت !! فکر کنم تنها بازی نسل ۸ بود که زخم نشیمنگاه گرفتم ، تا چشمام باز میشد شروع میکردم به بازی میکردم تا وقتی که خوابم ببره ، حتی یه بار موقع بازی‌کردن خوابم برد ! کلا اون دو هفته رو من هیچ کاری جز هورایزن بازی‌کردن نکردم!

۲۰۱۸: god of war

جدا اصلا انتظار نداشتم بازی آنقدر خوب باشه ! میدونستم خوب میشه ولی نه اینقدر ! مهمترین چیز بازیم که امیدوارم واقعا تو بازی های melee کامبت یه استاندارد بشه ، گیم پلی داینامیک بازی بود!

۲۰۱۹: god eater 3

هیچ کدوم از بازی های ۲۰۱۹ رو هنوز نزدم ! حتی گاد ایتر هم نزدم هنوز ،ولی الان که دارم نسخه اولش رو بازی میکنم همین قدر بهم حال بده و لذت ببرم (بیشتر نه، که به تأیید همگان بازی خیلی بهتر شده تو نسخه سوم) کافیه برام که انتخابش کنم!

آخرین ویرایش:

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
کلا به خاطر مشغلم این سال ها کم بازی میکنم ...
ولی به هر حال اینم واسه من ...
1-GOD OF WAR 2018
2-FORZA HORIZON Series
3-HALO REACH
4- Red Dead Redemption
5-Resident Evil 2 Remake
6-Quantum Break
7-Rise of Nations HD
8-Uncharted 3
9-GRAND THEFT AUTO V
10-INSIDE
11-The Witcher 3 Wild Hunt
بازی های با فونت بزرگهم برحسب ارادتم بهشون با فونت بزرگ نوشتم

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
یه چیزی که توی این نظرسنجی برام خیلی عجیبه رای خیلی پایین 2018 است !! من به 2013 رای دادم ولی رای دومم حتما 2018 بود چون 2 تا بازی فوق العاده داشت ( RDR II و GOW ) و حداقل دو تا بازی خیلی خوب ( SpiderMan و AC Odyssey )

Mo7aMMaD

کاربر سایت
Dec 11, 2007
1,198
نام
محمد
سلام
1. Rdr
2. Bloodborne
3. Tlou
4. Gta v
5. Bioshock infinite
6. Bayonetta
7. Gow 3,4
8. Uncharted 3,4
9. Batman ac,ak
10. Mgs v
11. Rayman o,l و Puppeteer
12. Heavy rain
13. Ori
14. Last guardian و Sotc r
15. Horizon
16. Mass effect 2
17. Geow 4
18. Tomb raider
19. Gt6
20. Ratchet & clank
5 تای اول تقریبا به یه اندازه دوست دارم و 10 تای بعدش هم به فاصله کم. هنوز هم احتمالا چنتایی باشه که الان یادم نیست مثل puppeteer که بعد اینکه 20 نوشتم چپوندمش تو لیست :d

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین
یه چیزی که توی این نظرسنجی برام خیلی عجیبه رای خیلی پایین 2018 است !! من به 2013 رای دادم ولی رای دومم حتما 2018 بود چون 2 تا بازی فوق العاده داشت ( RDR II و GOW ) و حداقل دو تا بازی خیلی خوب ( SpiderMan و AC Odyssey )

من همینو در مورد 2017 دوست دارم بگم...

نظرسنجی بدترین سال هم بنظرم چیز خوبی از آب در میاد :D

jarrodrandich

کاربر سایت
Oct 5, 2019
86
"بهترین سال دهه ی اخیر در صنعت گیم" =2010
فکر کنم بعضی از دوستان با"سالی که بازیه مورد علاقتون منتشر شد"اشتباه گرفتن.سلایق متفاوته ولی وقتی گفته میشه بهترین سال صنعت گیم این چیز کلیه،برای مثال بهترین بازی زندگیم Tlou هست ولی بهترین سال برای صنعت گیم 2010 هستش که تو سبکای مختلف با نمرات خوب(هرچند نمره ملاک بر خوب بودن یه بازی نیست) کلی بازی منتشر شد.
چند عنوان هستن که تو چندسال اخیر برای من ارزششون فراتر از گیم هستن:
1-The Last Of Us
2-Spec Ops The Line
(To kill for yourself is murder. To kill for your government is heroic. To kill for entertainment is harmless )
3-P.T
2010-Red Dead Redemption
2011-Batman Arkham City
2012-Spec Ops The Line
2013-The Last Of Us
2014-P.T
2015-Bloodborne
2016-Uncharted 4
2017-The Evil Within 2/Outlast
2018-Red Dead Redemption 2
2019:اگه خوب پیش بره Death Stranding
2020: هم از الان معلومه :The Last Of Us Part 2:D