برترین ساندترک های صنعت بازی های ویدیویی از نگاه کاربران بازی سنتر

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
معمولا شما وقتی از یک بازی خاص لذت می‌برید، اولین چیزی که در مورد سازندگان آن می‌گویید، اسم شرکت یا استودیو سازنده‌اش می باشد، اما مطمئنا وجود افراد بزرگ و زحمتکش در این استودیوها، عامل اصلی موفقیت یک پروژه است!
در پشت صحنه موفقیت بسیاری از بازی‌های بزرگ، افراد زیادی قرار دارند که حضور تک‌تک آن‌ها در نهایت منجر به ایجاد یک عنوان موفق شده است.
با این وجود، نقش بعضی از افراد در ساخت بازی بسیار پررنگ‌تر از دیگران است!

یکی از محبوب ترین ملاک های ما در زندگی انتخاب سبک های مختلف موسیقی برای گوش دادن است و ما لحظات زیادی از زندگی مان را در حال گوش دادن به موسیقی هستیم و درواقع یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زندگیمان است.
از جمله کلیدی‌ترین بخش‌های یک بازیِ ویدیویی که اهمیت وافری دارد، موسیقی متن آن محسوب می‌شود که گاهی بسیار بهتر و حتی ماندگار‌تر از گیم پلی آن بازی در یاد و خاطرتان باقی میماند
بر همین اساس در طول تاریخ گیمینگ بازی‌های متعددی را می‌توانیم برشمریم که از نظر موسیقی متن خود سنگ تمام گذاشته‌اند؛ به شکلی که حتی در برخی از موارد بازی ویدیویی مورد نظر را با موسیقی آن به یاد می‌آوریم!!

1.jpg 2.jpg
(چهره ی تعدادی از آهنگسازان برتر ویدیو گیم)

بعضی از این آهنگ‌ها آنقدر خاطره برانگیزند که برای خودشان هویت مستقل پیدا کرده‌اند.
در چند دهه ی اخیر اثار آهنگسازانی چون میچیرو اوشیما، گوستاوو سانتائولا، آکیرا یامائوکا، موتوی ساکورابا، گِرِک ادمونسون، جسپرکید، بِر مک‌کرری، وودکید، آستین وینتوری، کوجی کوندو، وودی جکسون، نوبوو اوئماتسو، پتری آلانکو، یوکو شیمومورا، مارتین اودونل و... رو در بازی ها شنیدیم و این آثار ناب باعث شد تا آن تجربه برایمان به یک بازی جاودانه تبدیل شود.

به عنوان مثال کار یونیک موتوی ساکورابا در Firelink Shrine در سولز 1 که از همان بدو ورود موسیقی سوزناکی را می‌شنوید، در لوکیشنی ویران شده که بنظر می‌رسد روزگاری به صورت کاخ بوده که شدیدا وجودتان را فرا می‌گیرد و تا ابد در خاطرتان باقی می ماند
و بلعکس، گاهی نیز استفاده نادرست از موسیقی در محیط بازی، باعث از بین رفتن اتمسفر حاکم بر محیط می‌شود!
به هر حال از ان جایی که بحث «ترین‌ها» همیشه در هر عرصه‌ای بین طرفداران داغ بوده است و بازی‌های ویدئویی نیز از این قضیه مستثنی نیستند، قراره در این تاپیک در موردش به بحث و گفتگو بپردازیم

پ.ن:مشابهه تاپیک های گذشت، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرمایید

توجه:
در صورت ایجاد شدن نظر سنجی فقط 5 ساندترک اول لیستتون به عنوان انتخاب های شما محسوب شده و مابقی در آرای نظرسنجی تاثیری نخواهند داشت
پس لطفا بعد از معرفی n ساندترک محبوب (یا منتخب تون) و توضیحاتتون راجب این انتخاب ها ، حتما 5 تای برتر رو با عدد مشخص کنید
تا در زمان جمع اوری آرا اشتباهی پیش نیاد و کمکی به تسریع روند شمارش کرده باشین

ضمنا پیشنهاد میشه جهت سهولت کار سایر عزیزان، در کنار معرفی لیست منتخبتون، لینک ساندتراک ها رو (یوتیوب/آپارات/...) در تگ اسپویلری قرار دهید تا کاربران حین مطالعه ی نظراتتون به موسیقی ها نیز گوش فرا دهند

گاد بلس آس [-o<:D

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,369
نام
Mehrdad
C7faf1836cafe34f9d178c67fbcda4eb.jpg

Grand Theft Auto V - Channel X Radio
Suicidal Tendencies - Subliminal

Rochell'le-Artwork.jpg

Grand Theft Auto: San Andreas - Radio X
Ozzy Osbourne - Hellraiser

Master Sounds
James Brown - The Payback
James Brown - Funky President

71viUSJAg-L._SL1500_.jpg

Grand Theft Auto: Vice City - V-rock
Twisted Sister - I Wanna Rock

Megadeth - Peace Sells

71I9q1fzo7L._SL1500_.jpg

Grand Theft Auto: Vice City - Flash FM
Bryan Adams - Run To You
Electric Light Orchestra - Four Little Diamonds

mbid-3416ae1e-ac67-4519-a31d-298cb8bde8ae-29373772249.jpg

Grand Theft Auto: Vice City - Fever 105
Indeep - Last Night a D.J. Saved My Life

EZqriiikHllt.jpg

Grand Theft Auto IV - Install Theme (PS3)

ShahryR

کاربر سایت
Sep 7, 2012
657
نام
شهریار
این اواخر انقدر صحبت از سایلنت هیل بوده که بدجوری دارم وسوسه می‌شم که چهارتا بازی اصلی رو دوباره تجربه کنم. شاید وقت این کار رو نداشته باشم، ولی آهنگاشون رو که می‌تونم گوش کنم :D
دو قطعه Theme of Laura و Promise به نظرم نه تنها توی این سری، بلکه توی کل دنیای بازی کم‌نظیر و از بهترینان. به امید این که توی این رویداد پیش رو یه خبری از سایلنت هیل بشه.

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
653
درود
یه سری ساندترک در چند ماه گذشته که با دوباره پلی دادن بعضی از عناوین برام یاد آور شدن گفتم به اشتراک بذارم.

Hunk theme​

چند ماه پیش ریمیک RE2 رو دوباره تموم کردم. بعد اتمام مود the 4th Survivor برام باز شد که موقع انتشار سراغش نرفته بودم. هولی شت! تم هانک و همینطور شخصیتش و حتی VO این شخصیت همه چیزش به معنای کلمه بد عس هست. معنی که طرفدار mode های اضافی یا speed-run نیستم، تم هانک منو ترغیب کرد که مد The 4th Survivor رو تموم کنم.

Devil May Cry 4 - Lock and Load​

نیازی به توضیح نیست، من از کل سری Devil May Cry از سه ساندترک خیلی خوشم میاد، Lock &Load, Shall Never Surrender, Devils Never Cry

Middle-earth: Shadow of Mordor - The Gravewalker​

شرم بر من باد که این ساندترک از یادم رفته بود، واقعا Shame. این ترک و همینطور خود Shadow of Mordor تشابه زیادی به سری POP داره، حیف که قسمت Shadow of War بر خلاف بزرگتر شدن دنیای بازی جو سنگین قسمت اول رو نداشت.

Until Dawn - Intro Song - O' Death​

دلم نیومد این الماس رو تو لیست قرار ندم، اولین باری که Until Dawn رو تجربه کردم رو هیچ موقع از یاد نمیبرم. امیدوارم هرچی زودتر سونی به Supermassive بعد تموم شدن قسمت 4 Anthology دستور ساختش قسمت دومش رو بده.

Bully - Punishment​

نوستالژی خالص، امیدوارم هرچی زودتر دوباره Jimmy hopkins ملاقات کنیم. Vocal ها با روح روان آدم بازی میکنه.

Silent Hill 3 - Float Up From Dream​

چطور یک ساندترک میتونه در حین تهی بودن کلی حرف بهت بزنه؟

آخرین ویرایش:

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
تاپیک رو بعد از مدت ها و با یک چالش باحال و جدید UP مینماییم :>

what's a video game music track
:that makes you go

IMG_20220125_181348_copy_819x461.jpg

🔸️🔸️🔸️​

پ.ن:
‏با احترام به موسیقی باس فایت های لودویگ و لیدی ماریا و سایر بستگان (:D)، آل گان از TLOU ، موسیقی های حماسی سری GOW ، موسیقی های مرموز لیتل نایتمرز و سایرین که حضور ذهن ندارم...
انتخابم موسیقی فایت با حضرت گویین لورد او سیندرو ازDS1 عه✌

پ.ن2: طبیعتا میتونید سوا از دلیلتون برای این انتخاب، موزیک‌ مورد نظر رو هم عین سابق up کنید تا مابقی رفقا اونو پلی بدن

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,636
نام
Moein
همه پستا رو دیدم کلا 1 نفر به life is strange اشاره کرده بود:-< آخه این درسته؟ هم lis 1 هم before storm جفتشون واسه من بهترین ساندترک های ویدیوگیم رو دارن، کاش میشد برگشت به good old days دوباره نسخه 1 lis رو میتونستم تجربه کنم:-<

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
606
نمیشه از بهترین ها صحبت کرد ولی حرفی از موسیقی بی نظیر FF13 ساخته masashi hamauzu زده نشه . یکی از بهترین ost های کل سری و همچنین بهترین battle theme متعلق به این نسخه ی بی نظیره . دو دنباله اش هم این رویه ی عالی بودن را ادامه میدن .

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
الان که تو فاز مانستر هانترم، یه سری از بهترین آهنگ هاش رو این جا بذارم

تم اپیک و دوست داشتنی Monster Hunter World

تم نرگیگانته کبیر. اژدر خارپشت رعب انگیز MHW

تم دوست داشتنی دهکده کامورا تو MHR

تم مخوف یکی از دو تا باس فایت نهایی MHR، اژدهای بادها، Wind Serpent, Ibushi (ورژن نهایی اش تو فایت با All mother Narwa کلا ترک بهتریه، متاسفانه این یه ترک نمیدونم چرا هیچ جا Rip خوبش پیدا نمیشه. اگه یکی پیدا کرد بهم بده)

تم مبارزه Sandy Plains... اصن با این تم هر فایتی به رقص تبدیل میشه :D

MH:Rise آهنگ خوب زیااااد داره. تم کملئوس. اژدر آفتاب پرست به شدت سمی بازی

و در نهایت تم میزوتسونه

Big_Solid_Snake

کاربر سایت
Jan 6, 2021
67
نام
amir
اینم ساندترکای برتر به نظر بنده
mgs ها
mgs4 opening
mgs2 main theme
mgs3 snake eater
sniper wolf death cutscene
shinobi ps2 + shinobi revenge of shinobi (انتخاب بین موزیکای ناب بازیای سگا خداییش سخت بود SOT-sunset riders-eswat و خیلی های دیگه)
ps2 shinobi
revenge of shinobi
بازیای فرام سافتور(هرچی از خوبی های اهنگای فرام سافتور بگم کم گفتم دست مریزاد تیم میازاکی)
abyss watchers
dark souls 3 lord of cinder boss phase 1 and gwyn theme phase2
slave knight gael
emma boss fight
DS1 ending
evilwithin
final chapter
و خیلی های دیگه که نمی گنجه اینجا بزارم

ARTHUR WESKER

“We can’t change what’s done, we can only move on.
کاربر فعال
Jan 25, 2018
6,600
نام
Albiceleste

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر