بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
دوستان لطفا منو راهنمایی کنید:
8 مگ شاتل دارم که سرعتم 800 کیلو تا 1 مگ متغیر بود ولی چند روزه افت سرعت پیدا کردم که 300 کیلو تا 500 کیلو شده
قبلا فقط ی اسپلیتر سر راه تلفن گذاشته بودم که هیچ موردی نداشت
پشتیبانی میگه خطت نویز داره
همه کاری هم کردم:
کل کابل کشی تلفن رو عوض کردم
با اسپلیتر و بدون اسپلیتر امتحان کردم
تلفن رو بردم سر خط همون 500 کیلو و کمتر رو میداد
گفتم شاید مودمم ایراد داره مودم یکی دیگه رو اوردم امتحان کردم دیدم همونجوری هست
اگر راهکاری بلدید ممنون میشم بگید

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
8 مگ شاتل دارم که سرعتم 800 کیلو تا 1 مگ متغیر بود ولی چند روزه افت سرعت پیدا کردم که 300 کیلو تا 500 کیلو شده
همه کاری هم کردم:
نویزو از داخل مودم چک کردی؟ شاید اصلا نویز نداشته باشی و فقط واسه اینکه نخوان یکم تلاش کنن بندازن گردن نویز.
از Status ـه مودم (192.168.1.1) نگاه کن Snr Margin چقده، اگه سر در نمیاری بگو بچه ها اینجا راهنمایی میکنن اگه میکنی و میدونی نویز داره و با راه حلای بالا حل نشده باید زنگ بزنی بگی خرابی خط برات رد کنن تا اگه مجبور شدن مخابرات خطو چک کنه.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
همه کاری هم کردم:
سلام
همونطور که دوستمون گفتند اول خودت از پارامتر های مودم مطمئن شو. اگه دیدی مشکل نویز هست (snr کمتر از 8-9) کارای این پست رو انجام بده.

توضیحات پارامتر های خط رو هم میتونی اینجا پیدا کنی.

• Like
Reactions: db07

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
نویزو از داخل مودم چک کردی؟ شاید اصلا نویز نداشته باشی و فقط واسه اینکه نخوان یکم تلاش کنن بندازن گردن نویز.
از Status ـه مودم (192.168.1.1) نگاه کن Snr Margin چقده، اگه سر در نمیاری بگو بچه ها اینجا راهنمایی میکنن اگه میکنی و میدونی نویز داره و با راه حلای بالا حل نشده باید زنگ بزنی بگی خرابی خط برات رد کنن تا اگه مجبور شدن مخابرات خطو چک کنه.
Snr Margin روی حالت دیفالت 7 تا 8 متغیر هست روی مد G.DMT که میزارمش 9.5 تا 10 میشه
122668
پشتیبانی شاتل گفت خودمون با مخابرات محلتون در میون میزاریم و چند روز دیگه باهاتون تماس میگیریم
خودم زنگ بزنم مخابرات؟میگم شاید شاتل کاری نکنه
راستی اینم یادم رفت بگم وقتی سرعت افت پیدا میکنه چند بار باید مودم رو خاموش روشن کنم که شاید سرعت عادیم که بین 800 کیلو تا 1 مگ هست رو بهم بده ولی میدونم ایراد از مودم نیست چون با ی مودم دیگه هم امتحان کردم همون سر خط سرعت 500 کیلو رو میده

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
Snr Margin روی حالت دیفالت 7 تا 8 متغیر هست روی مد G.DMT که میزارمش 9.5 تا 10 میشه
View attachment 122668
پشتیبانی شاتل گفت خودمون با مخابرات محلتون در میون میزاریم و چند روز دیگه باهاتون تماس میگیریم
خودم زنگ بزنم مخابرات؟میگم شاید شاتل کاری نکنه
راستی اینم یادم رفت بگم وقتی سرعت افت پیدا میکنه چند بار باید مودم رو خاموش روشن کنم که شاید سرعت عادیم که بین 800 کیلو تا 1 مگ هست رو بهم بده ولی میدونم ایراد از مودم نیست چون با ی مودم دیگه هم امتحان کردم همون سر خط سرعت 500 کیلو رو میده
خط شما نویز داره. ولی معمولا این نویز از طرف شاتل نیست و بخاطر فاصله شما از مرکز و یا تجهیزات به درد نخور و قدیمی کافو و مرکز و سیم کشی های غیر اصولیه.
یه مدت G.DMT رو تست کن اگه دیدی پایداره که ولش کن اگه دیدی نه پیگیری کن، اما بعیده مخابرات جوابی بهت بده چون از دید اونا تجهیزات اونا هیچ مشکلی نداره و مشکل از سیم کشی ساختمونه ... :-"
(در صورتی که این کافو هایی که دارن نصف سیماشون پوسیده هست!)
یه بار تلفنو از خط خارج کن و مودمو بدون اسپلیتر وصل کن به خط (فقط یه مودم وصل باشه بدون هیچ تلفنی) ببین چه تغییری تو snr ایجاد میشه.

به عنوان آخرین راهکار اگه دیدی خیلی اذیت میشی زنگ بزن سرویستو روی 6.5 مگ یا همین 7 مگ ببندن.

• Like

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
دوستان پینگ شما هم به حالت قبل برگشته؟
چند روز پیش بعد از اینکه جهرمی گفت پینگ ها رو کاهش دادیم، پینگ سرور خاورمیانه بازی فورت نایت شده بود 50-60 !!! اما الان دوباره برگشته به حالت قبل!!! :|
این آی پی 157.175.10.11 پینگ شده بود 60 و الان مجددا بالا رفته!!! :|

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,876
نام
malek
چند روز پیش بعد از اینکه جهرمی گفت پینگ ها رو کاهش دادیم، پینگ سرور خاورمیانه بازی فورت نایت شده بود 50-60 !!! اما الان دوباره برگشته به حالت قبل!!! :|
واسه من همون 60 هستش ولی پینگ اروپام با سرور آلمان 65-70 بود که الان شده 140
یعنی اینا مجسمه باشن خیرشون بیشتره

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
واسه من همون 60 هستش ولی پینگ اروپام با سرور آلمان 65-70 بود که الان شده 140
یعنی اینا مجسمه باشن خیرشون بیشتره
من اروپا 90-100 هستم.
پینگ پائین برام مهمه و فرقی نمی کنه کدوم سرور باشه!
داشتم با 60 حال می کردم! یهو پینگ رفت بالا دیگه پائین نیومد!!! :| اینترنت فن آوا دارم!

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
والا اینکه همون مدتم واست خوب شده بود خدارو شکر باید کنی :D من که اصلا همون موقع تغییر نکرد (پیشگامان) آی پی رو واسه خیلی از رفیقام فرستادم با ISP ـای مختلف هیچ کدوم فرقی نکرده بود واسشون الانم با همراه اول گرفتم شدید داغونه :|

کلا نباید تو این زمینه دل بست بهشون، تو این دهه گذشته هر بار یکم از اینترنت راضی بودم به سال نکشید یک جوری گند زدن توش :D همین پینگ هم دو ماه پیش واسم با همه سرورا حدود 20 تا اومده بود پایین خوشحال بودم الان چند هفتس دوباره مثل قدیم شده.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,358
نام
بابک
سلام
بچه ها من مخابرات رو خالی کردم
حالا مجبورم اینترنت وایرلس بگیرم
از چه شرکتی بگیرم؟
اصلا شرایطش و قیمتش و تعرفه هاش چجوریه؟
هیچ راهی بغیر از مخابرات ندارم ولی نمیخوام بگیرم چون دزدن

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

آخرین ویرایش:

Te Quiero 021

کاربر سایت
Apr 16, 2015
145
سلام،
به یه مشکل خیلی خیلی اعصاب خرد کنی برخوردم و اون اینکه موقعی که میخام چیزی رو دانلود کنم، مثلا یه بازی با حجم تقریبا ۳۰ یا ۴۰ گیگ از طریق هات اسپات گوشی آیفون که به پلی استیشن وصله، ولی بعد از یه مدت مثلا ۱۰ گیگ یا کمتر یا بیشتر، ارور data is corrupted میده!!! دیگه دانلود نمیشه!! خیلی راه هارو هم رفتم که از یوتیوب دیدم مثل rebuilding data یا ری استارت کردن ps4، ولی درست نمیشه!!

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
همون پینگ با اروپا خوب بشه بهتره تا خاور میانه , هم خیلی بازی های بیشتری توی اروپا سرور دارن هم پبلر بیس بیشتر و بهتری داره و یه مورد دیگه هم اینکه اگر یه سری mmo ها بخوان سرور middle east بزنن کلا گیم p2w خواهد بود ...

همین الان با adsl تا exchange آلمان میشه پینگ 75 گرفت ...

همینو بتونن بهینه کنن 10 میلی ثانیه ازش کم بشه هم خوبه خدایی یا اصلا همین 75 میلی ثانیه رو به همه بدن خوبه تا اینکه بخواییم بریم روی سرور خاورمیانه بازی کنیم تا اروپا ...

درکل من مشکلی با اینکه پینگ با خاورمیانه خوب بشه ندارم ولی نه به هزینه ی اینکه همین پینگ 80-90 ای که تا اروپا الان داریم خراب بشه...

kamivh1

کاربر سایت
Aug 29, 2010
198
سلام خط من snr margin down ش ثابت نیست، یعنی مثلا یه روز رو 15 ثابته!
یه روز رو 8 یا 9
شبا هم جدیدا کلا میاد رو 6
دلیلش چی میتونه باشه؟

• Like

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
سلام خط من snr margin down ش ثابت نیست، یعنی مثلا یه روز رو 15 ثابته!
یه روز رو 8 یا 9
شبا هم جدیدا کلا میاد رو 6
دلیلش چی میتونه باشه؟
والا حدود2 هفته هست منم همین مشکل رو دارم و سرعت دانلودم بیشتر وقتها روی 500 کیلو هست درصورتیکه که باید 800کیلو تا 1 مگ بهم سرعت دانلود بده
زنگ زدم پشتیبانی شاتل میگه بخاط نویزت هست که از طرف مخابرات هست

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
خط شما نویز داره. ولی معمولا این نویز از طرف شاتل نیست و بخاطر فاصله شما از مرکز و یا تجهیزات به درد نخور و قدیمی کافو و مرکز و سیم کشی های غیر اصولیه.
یه مدت G.DMT رو تست کن اگه دیدی پایداره که ولش کن اگه دیدی نه پیگیری کن، اما بعیده مخابرات جوابی بهت بده چون از دید اونا تجهیزات اونا هیچ مشکلی نداره و مشکل از سیم کشی ساختمونه ... :-"
(در صورتی که این کافو هایی که دارن نصف سیماشون پوسیده هست!)
یه بار تلفنو از خط خارج کن و مودمو بدون اسپلیتر وصل کن به خط (فقط یه مودم وصل باشه بدون هیچ تلفنی) ببین چه تغییری تو snr ایجاد میشه.

به عنوان آخرین راهکار اگه دیدی خیلی اذیت میشی زنگ بزن سرویستو روی 6.5 مگ یا همین 7 مگ ببندن.
دوست عزیز بعضی وقتها که سرعتم پایین هست مودم رو خاموش و روشن میکنم سرعتم خوب میشه!!!!!!
البته همونجور که گفتم با ی مودم دیگه هم تست کردم و نهایت سرعتم روی 500 کیلو بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر