بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
عزیزان علت خاموش شدن چراغ اینترنت و روشن بودن چراغ adsl چیه ؟ یعنی چراغ adsl من روشنه ، ولی چراغ اینترنت قطع میشه و برای چند ثانیه اینترنت هم قطع میشه . این نوع قطهی ربطی به نویز و این حرفا داره یا مربوط به ISP هست؟

no noob

کاربر سایت
May 18, 2014
240
نام
lord dark
من پیشگامان دارم کیفیت خطم خوبه و سرعت دانلود 1.7 مگابایت میگیرم. در مورد بازی آنلاین هم ساعت 8 تا 11 12 شب وضعیت پینگ خوب نیست بقیه روز هم متوسط رو به پایینه بد نیست در کل. اگه واسه دانلود میخاید خیلی ارزون و خوب هست ولی واسه بازی متوسطه و انتخابای بهتری میشه کرد.
نه من بیشتر آفلاین بازی می‌کنم تنها بازی آنلاینی که تو ps4 انجام دادم fortnite بود که اونم با اینترنت گوشی بود .
ممنون

no noob

کاربر سایت
May 18, 2014
240
نام
lord dark
سلام
16 مگابایت؟ اونی که شما میگی 16 مگابیت هست ، باید تقسیم بر هشت بکنید تا برحسب مگابایت بدست بیاد یعنی میشه 2 مگابایت اسمی (معمولا بطور عملی یک مقدار کمتر از این ارائه میدن)
من خودم 16 مگابیت (2مگابایت) اسیاتک رو دارم که حدود 1.4 مگابایت سرعت دانلود داره
برای دانلود بازی ها هم تو ps4 شب میزارم دانلود و تا صبح معمولا تموم شده (بسته به حجم بازی ممکنه زمان بیشتری ببره )
درضمن 80 تومن بدون مالیات هست با مالیات حدودای 87 اینا میشه
منو باش فکر میکردم سرعت دانلود میره رو ۱۶ مگابایت ممنون از اطلاعات خوبتون
یه سوال دیگه ADSL رو سرعت تاثیر داره ؟

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,025
نام
Ali
منو باش فکر میکردم سرعت دانلود میره رو ۱۶ مگابایت ممنون از اطلاعات خوبتون
یه سوال دیگه ADSL رو سرعت تاثیر داره ؟
خواهش میکنم
متوجه منظورتون نمیشم ... منظورتون برند و مدل مودم هست ؟ مدل مودم میتونه روی امنیت مودم (درمقابل هک شدن رمز وای فای ) ، پینگ (اگر مودم خیلی قدیمی یا بی کیفیت باشه ) وسرعت اینترنت از طریق وای فای (از طریق کابل لن بخاطر پایین بودن ذاتی سرعت اینترنت چندان فرقی نداره ) تاثیر گذار باشه

Hezbollah79

کاربر سایت
Mar 26, 2019
13
خواهش میکنم
متوجه منظورتون نمیشم ... منظورتون برند و مدل مودم هست ؟ مدل مودم میتونه روی امنیت مودم (درمقابل هک شدن رمز وای فای ) ، پینگ (اگر مودم خیلی قدیمی یا بی کیفیت باشه ) وسرعت اینترنت از طریق وای فای (از طریق کابل لن بخاطر پایین بودن ذاتی سرعت اینترنت چندان فرقی نداره ) تاثیر گذار باشه
فکر نمی کردم تا این حد تأثیر داشته باشه!از کجا باید بفهمیم که مودم قدیمیه یا نه؟!

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
واسه بالاترین امنیت از نظر هک شدن وایفای سکیوریتی متود رو روی WPA2-PSK بذارید یه جورایی تقریبا میشه گفت غیر قابل هکه! (طبق مطالعاتی که تو زمینه IT و امنیت شبکه داشتم) WPA2 خیلی از حالت PSK ش بهتره ولی اذیت میکنه واسه استفاده خونگی ...

• Like
Reactions: Sarvior

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,025
نام
Ali
فکر نمی کردم تا این حد تأثیر داشته باشه!از کجا باید بفهمیم که مودم قدیمیه یا نه؟!
رو جعبه مودم اسم مدل ، نوع پروتکل امنیتیش و قابلیت هاشو نوشته
اسم مدلشو سرچ کنید یا به افراد متخصص تو همین سایت ( من خودم واقعا انچنان سردرنمیارم ) نشون بدید بهتون میگن مودمتون قدیمی محسوب میشه یا نه

• Like
Reactions: Hezbollah79

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,352
نام
Matthew
سلام. پارسال همین موقع بود که من به پیشنهاد دوست عزیزم تو همین انجمن و افراد دیگه که پرس و جو کردم، دیده بان نت گرفتم و چند روز دیگه بیشتر نمونده، من استفادم روزمره و دانلود های زیاد بود.انقدر حجم میده این شرکت
که بعیده کسی بتونه تموم کنه. من تو پیج خودشونم گفتم :D پدر من چند ماهه، یوت*وب رو از رو گوشیش میندازه رو تی وی و زیر رو می کنه ویدئو های 40 50 دقیقه ای. خودمم که فقط بتمن آرکام نایت رو سه نسخه مختلف دانلود کردم :))) الان 4200 گیگ مونده
برای ملت کلی فیلم و سریال و ... دانلود گردم و هزارتا چیز دیگه... بجز 10 روز که مشکل از مخابرات بود، جز مثلا یه روزای خاص تو ماه، به شکل 1 دقیقه یا 2 دقیقه ای، قطعی نداشتم و راضی بودم.

الانم یه سال دیگه سرویس گرفتم 16 مگ با 24 هزار گیگ حجم :| سال بعد با 20000 گیگ اضافی میبینمتون ایشالله اگر عمری بود :D

خلاصه یه پرس و جو کنید، اگر تو منطقتون اوکیه، بنظرم خیلی قیمت ها و سرویسشون خوبه. البته واسه گیم های معروف تست نکردم ولی COD MW3 یه مدت آنلاین زدم پینگ 90 میداد، میگفتن زنگ بزنی بگی بهترم می کنند که من نیازی نداشتم.

• Like
Reactions: A7A and Sarvior

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,025
نام
Ali
سلام. پارسال همین موقع بود که من به پیشنهاد دوست عزیزم تو همین انجمن و افراد دیگه که پرس و جو کردم، دیده بان نت گرفتم و چند روز دیگه بیشتر نمونده، من استفادم روزمره و دانلود های زیاد بود.انقدر حجم میده این شرکت
که بعیده کسی بتونه تموم کنه. من تو پیج خودشونم گفتم :D پدر من چند ماهه، یوت*وب رو از رو گوشیش میندازه رو تی وی و زیر رو می کنه ویدئو های 40 50 دقیقه ای. خودمم که فقط بتمن آرکام نایت رو سه نسخه مختلف دانلود کردم :))) الان 4200 گیگ مونده
برای ملت کلی فیلم و سریال و ... دانلود گردم و هزارتا چیز دیگه... بجز 10 روز که مشکل از مخابرات بود، جز مثلا یه روزای خاص تو ماه، به شکل 1 دقیقه یا 2 دقیقه ای، قطعی نداشتم و راضی بودم.

الانم یه سال دیگه سرویس گرفتم 16 مگ با 24 هزار گیگ حجم :| سال بعد با 20000 گیگ اضافی میبینمتون ایشالله اگر عمری بود :D

خلاصه یه پرس و جو کنید، اگر تو منطقتون اوکیه، بنظرم خیلی قیمت ها و سرویسشون خوبه. البته واسه گیم های معروف تست نکردم ولی COD MW3 یه مدت آنلاین زدم پینگ 90 میداد، میگفتن زنگ بزنی بگی بهترم می کنند که من نیازی نداشتم.

ویرایش : ازشون پرسیدم گفتن 30 و 50 مگابیت برای vdsl هست

سرعت دانلودت با سرویس 16 مگ چقدره ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Ƥ.s.Y.c.H.o

Mehrdad Bayern

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,125
نام
مهرداد
امروز درخواست تخلیه شاتل را دادم فوق العاده کیفیتشون افتضاح شده مدام پاکت لاست داشتم، امروز با ایرانسل بازی کردم با پینگ 180 هیچ کدوم از مشکلات شاتل را نداشتم یکبار هم از سرور ها لفت نخوردم!!!
نت بعدیم صبانت هست چون فقط سه انتخاب دارم شاتل، مخابرات و صبانت

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
امروز درخواست تخلیه شاتل را دادم فوق العاده کیفیتشون افتضاح شده مدام پاکت لاست داشتم، امروز با ایرانسل بازی کردم با پینگ 180 هیچ کدوم از مشکلات شاتل را نداشتم یکبار هم از سرور ها لفت نخوردم!!!
نت بعدیم صبانت هست چون فقط سه انتخاب دارم شاتل، مخابرات و صبانت
شاتل شبا فوق العاده افتضاح شده جدیدا !
پکت لاست شدید و نوسان پینگ و ...
پشتیبانیم میگه مشکل خطتونه نویز داره lol ! میگم چیجوری صبحا پینگ پایین و ثابته و بدون پکت لاست از ساعت 7 اینا به بعد ریده میشه تا نزدیکای صبح بازم همون چرت و پرتای همیشگی که ما مشکلی نمیبینیم و پینگ تا 500 خوبه و ....
خیلی از سایتا هم واسه من باز نمیشه و جالبیش اینه که واسه دوستایی که غیر شاتل دارن باز میشه!!! از جلو خودشون واسه خودشون سایت فیلتر میکنن!
-
یادش بخیر تا قبل از اتفاقات دی ماه شاتل فوق العاده بود و بشخصه به 6-7 نفر شاتل رو پیشنهاد دادم و باعث شدم از شاتل سرویس بگیرن! ولی بعد از دی ماه که همه ISP ها کیفیتشون بخاطر فیلترینگ اومد پایین شاتل از همه بدتر شد! بعضی از دوستام هستن مثلا شبا ویس چت رینبو واسشون لگ نمیشه! ( غیر شاتلی ) ولی واسه من و دوستای شاتلیم لگ میشه و نمیشه حرف زد!

Mehrdad Bayern

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,125
نام
مهرداد
شاتل شبا فوق العاده افتضاح شده جدیدا !
پکت لاست شدید و نوسان پینگ و ...
پشتیبانیم میگه مشکل خطتونه نویز داره lol ! میگم چیجوری صبحا پینگ پایین و ثابته و بدون پکت لاست از ساعت 7 اینا به بعد ریده میشه تا نزدیکای صبح بازم همون چرت و پرتای همیشگی که ما مشکلی نمیبینیم و پینگ تا 500 خوبه و ....
خیلی از سایتا هم واسه من باز نمیشه و جالبیش اینه که واسه دوستایی که غیر شاتل دارن باز میشه!!! از جلو خودشون واسه خودشون سایت فیلتر میکنن!
-
یادش بخیر تا قبل از اتفاقات دی ماه شاتل فوق العاده بود و بشخصه به 6-7 نفر شاتل رو پیشنهاد دادم و باعث شدم از شاتل سرویس بگیرن! ولی بعد از دی ماه که همه ISP ها کیفیتشون بخاطر فیلترینگ اومد پایین شاتل از همه بدتر شد! بعضی از دوستام هستن مثلا شبا ویس چت رینبو واسشون لگ نمیشه! ( غیر شاتلی ) ولی واسه من و دوستای شاتلیم لگ میشه و نمیشه حرف زد!

دقیقا ب من هم میگفتن نویز داری!!!!!!! من نمیدونم چطوری تا قبل از جریان فیل..ترینگ این مشکلات نبود؟؟؟ پارامتر های خطم هم دقیقا همین بود ک الان هست عکساش موجود هست
نزدیک 3 ساعت با ایرانسل با نت تایپ 3 و پینگ 180 دارم بازی میکنم یکبار هم لفت نخوردم از هیچ سروری!!!!!!!!
شاید باورت نشه نزدیک 4 ماهه بازی بلک اپس 4 خریدم فقط تونستم 48 بازی کنم ک همش ب خاطر این نت گند شاتل لفت خوردم !!!
مرگ بر شاتل
امیدوارم صبانت این ایراد ها را نداشته باشه

آخرین ویرایش:

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
یه چیز حدید اضافه شده 3-4 روزه! شبا حدود ساعت 12 اینا پینگم میره رو 200!! تا یکی دو ساعت همینجوریه! الان 3 شبه پشت سر هم این اتفاق میوفته! مرسی شاتل ....

• Like
Reactions: Mehrdad Bayern

MMDMO

کاربر سایت
Mar 12, 2016
140
نام
Moein
سلام من قبلا مخابرات داشتم پینگم بالا بود اما بدون پکت لاست آخر سر بخاطر قطعی های زیادش(کلا چراغ نت میرفت) تغییر دادم به شاتل مشکل اینه که الان با شاتل کلی پکت لاست میگیرم که رسما رینبو زهرمارم شده شبا هم از هفت و نیم به بعد وضع افتضاح تر میشه. زنگ هم میزنم میگن نویز داری اما در جواب اینکه چرا وقتی مخابرات بودم پکت لاست نداشتم جوابی ندارن.

خلاصه میخوام شاتل رو هم عوض کنم چه شرکتی رو پیشنهاد میدید؟اولویت اولم هم پینگ بدون پکت لاست برای رینبو هستش سرعت و حجم برام مطرح نیست

• Like
Reactions: Mehrdad Bayern

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر