انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
505
مورتال کمبت 3 التیمیت رو خریدیم اون موقع 12 هزار تومن یا اشتباه نکنم 9 هزار تومن. با یه دفترچه سبز که توش رمز ها و فن ها نوشته بود :D به بهش میگفتیم کمبات :D انصافا کمبت 2 و 3 جزو گولاخ ترین بازی های تاریخه :D
فیفا هم داشتم اما ما بازی کونامی رو بازی میکردیم واقعا حرفه ای تر از فیفا بود :D وقتی داور میخواست کارت قرمز بده بازیکن دستاش رو به قصد التماس یا اعتراض تکون میداد پشمامون فر میخورد :D

بعد اون موقع اینطوری نبود بازی ریخته باشه که، مثلا یهو یه جایی جمع میشدم با بزرگسالا ، من بچه بودم و عمو یا داییم منو همه جا همراشون میبردن سگا هم میبردیم ، بعد مثلا یکی از این بزرگسالا یهو اونشب از یکی از رفیقاش مثلا یه بازی میگرفت (به بازی میگفتن "فیلم" :|:D)، اون روزم یه پسره اومد گفت فیلم کشتی کج (میگفتیم "کج" :D) اوردم! :D آخ دنیا رو بهم داده بودن. اصلا باورم نمیشد الان اینو میندازیم تو دستگاه و بازی کشتی کج بالا میاد :D اون موقع هم کلا ورزش کشتی کج اینجور نبود همه جا پخشش رو داشته باشیم و دانلود کنیم و اینا،هر ویدئویی که از کشتی کچ میدیدم غنیمت بود، مثلا داییم یه نوار ویدئو جکی چان داشت یا میمون مست بود یا مرد رشته ساز(فقط جکی چان میخرید داییم :D)، ته این ویدئو مثلا 10 دقیقه نوار اضافه مونده بود مبارزه لکس لوگر با یوکوزونا گذاشته بودن . :D این بازی هم اسمش رسلمانیا بود یک گرافیک عالی و انیمیشن پشم ریزونی داره که همین الان هم تو دو بعدی ها رو دست نداره، کیفیت انیمیشن هاش دقیقا با انیمیشن های مورتال کمبت برابره چون سازنده هر دوشون Midway بوده :D در کل چه عشقی کردم اون شب، دیگه فرداش پسره بازی (فیلم :D:D) رو برد با خودش ما هم تو شهرمون این فیلم رو پیدا نکردیم که نکردیم، آخرشم با شبیه ساز رو کامپیوتر این رو زدیم 10 سال بعدش :D خدایی کرکرتا رو ببینید با واقعیت مو نمیزنه :D

View attachment 205841

ولی در کل با این بزرگسالا که جمع میشدم هیچ بازی رقابتی ازم نمیبردن من حتی 8 سال هم نداشتم اما باز کمبت و فوتبال لولشون میکردم :D

یه دو سه سالی رو خونه بابابزرگم بودم ، شوهر خاله ام با 30 و خوردی سال سن میومد باهم خرگوش مرحله ای میرفتیم. خیلی قفل بود یعنی اصلا باورتون نمیشه، انقدر جدی میگرفت بازی رو هاج و واج میموندم :D میرفتیم مرحله بالا جون کم میوردیم ، دوباره میومد مرحله های پایین تر رو میرفت که زنگوله بگیره جونمون تعدادش پر شه :D

از همون موقع عاشق وسترن شدم با سانست رایدر :D
یک بازی دیگه هم بود پلتفرمر پسره، لوکیشن بازی فکر کنم مصر بود خیلی خفن بود بازیش.
یکی هم اسمش بود chuck این ته طراحی هنری بود :D
دیگه هم اکثر این بازی هایی که ذکر خیرشون رو رفتیم تقریبا هممون زدیم رو سگا :D

تمام این بازی ها انصافا متا 90ی هستن اگر وجود نداشتن و الان دوباره رلیس میشدن چه مدیحه ها که نمیسرودن این ژورنالیست ها. :D

در ضمن دیدم از خرابی دسته ها گفتین من یه جفت دسته داشتم شش دکمه ای که وسطش تصویر سونیک بود و یه سوراخ هم برا وصل کردن اسمش چیه از اونا که اتاری داشت، داشت. داییم میگفت اصله :D هیچوقت خراب نشد :D
این تکنیک گرافیکی که اون زمان واسه یکسری بازیا استفاده میکردن که از کارکتر های واقعی استفاده میشد خیلی چیز عجیبی بود لامصب واسه زمان خودش خوف آور بود ، شخصا یه حس عجیبی داشتم mk رو تجربه میکردم ،همیشه هم گفتم نمتونم اون حس توام خوف و تعجب و و... رو دقیق توصیف کنیم (خود کارکترهای عجیب با این سطح گرافیک یک سمت ، موزیک و استیج ها هم یه سمت دیگه)، خلاصه خیلی اتمسفر مریضی داشت mkهای اون نسل :))
این کشتی کج هم خیلی شاهکار بود ولی هیچوقت نفهمیدم چه جوری فن بزنیم گاهی یه حرکاتی می‌زدیم دیوانه وار بود ولی دوباره نمی‌تونستیم تکرارش کنیم

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,820
مورتال کمبت 3 التیمیت رو خریدیم اون موقع 12 هزار تومن یا اشتباه نکنم 9 هزار تومن. با یه دفترچه سبز که توش رمز ها و فن ها نوشته بود :D به بهش میگفتیم کمبات :D انصافا کمبت 2 و 3 جزو گولاخ ترین بازی های تاریخه :D
فیفا هم داشتم اما ما بازی کونامی رو بازی میکردیم واقعا حرفه ای تر از فیفا بود :D وقتی داور میخواست کارت قرمز بده بازیکن دستاش رو به قصد التماس یا اعتراض تکون میداد پشمامون فر میخورد :D

بعد اون موقع اینطوری نبود بازی ریخته باشه که، مثلا یهو یه جایی جمع میشدم با بزرگسالا ، من بچه بودم و عمو یا داییم منو همه جا همراشون میبردن سگا هم میبردیم ، بعد مثلا یکی از این بزرگسالا یهو اونشب از یکی از رفیقاش مثلا یه بازی میگرفت (به بازی میگفتن "فیلم" :|:D)، اون روزم یه پسره اومد گفت فیلم کشتی کج (میگفتیم "کج" :D) اوردم! :D آخ دنیا رو بهم داده بودن. اصلا باورم نمیشد الان اینو میندازیم تو دستگاه و بازی کشتی کج بالا میاد :D اون موقع هم کلا ورزش کشتی کج اینجور نبود همه جا پخشش رو داشته باشیم و دانلود کنیم و اینا،هر ویدئویی که از کشتی کچ میدیدم غنیمت بود، مثلا داییم یه نوار ویدئو جکی چان داشت یا میمون مست بود یا مرد رشته ساز(فقط جکی چان میخرید داییم :D)، ته این ویدئو مثلا 10 دقیقه نوار اضافه مونده بود مبارزه لکس لوگر با یوکوزونا گذاشته بودن . :D این بازی هم اسمش رسلمانیا بود یک گرافیک عالی و انیمیشن پشم ریزونی داره که همین الان هم تو دو بعدی ها رو دست نداره، کیفیت انیمیشن هاش دقیقا با انیمیشن های مورتال کمبت برابره چون سازنده هر دوشون Midway بوده :D در کل چه عشقی کردم اون شب، دیگه فرداش پسره بازی (فیلم :D:D) رو برد با خودش ما هم تو شهرمون این فیلم رو پیدا نکردیم که نکردیم، آخرشم با شبیه ساز رو کامپیوتر این رو زدیم 10 سال بعدش :D خدایی کرکرتا رو ببینید با واقعیت مو نمیزنه :D

View attachment 205841

ولی در کل با این بزرگسالا که جمع میشدم هیچ بازی رقابتی ازم نمیبردن من حتی 8 سال هم نداشتم اما باز کمبت و فوتبال لولشون میکردم :D

یه دو سه سالی رو خونه بابابزرگم بودم ، شوهر خاله ام با 30 و خوردی سال سن میومد باهم خرگوش مرحله ای میرفتیم. خیلی قفل بود یعنی اصلا باورتون نمیشه، انقدر جدی میگرفت بازی رو هاج و واج میموندم :D میرفتیم مرحله بالا جون کم میوردیم ، دوباره میومد مرحله های پایین تر رو میرفت که زنگوله بگیره جونمون تعدادش پر شه :D

از همون موقع عاشق وسترن شدم با سانست رایدر :D
یک بازی دیگه هم بود پلتفرمر پسره، لوکیشن بازی فکر کنم مصر بود خیلی خفن بود بازیش.
یکی هم اسمش بود chuck این ته طراحی هنری بود :D
دیگه هم اکثر این بازی هایی که ذکر خیرشون رو رفتیم تقریبا هممون زدیم رو سگا :D

تمام این بازی ها انصافا متا 90ی هستن اگر وجود نداشتن و الان دوباره رلیس میشدن چه مدیحه ها که نمیسرودن این ژورنالیست ها. :D

در ضمن دیدم از خرابی دسته ها گفتین من یه جفت دسته داشتم شش دکمه ای که وسطش تصویر سونیک بود و یه سوراخ هم برا وصل کردن اسمش چیه از اونا که اتاری داشت، داشت. داییم میگفت اصله :D هیچوقت خراب نشد :D
فکر کنم pitfall باشه بازی که میگی ، منم روی یه تک لبه داشتم بازیشو ، البته ماهم میگفتیم فیلم :D
خیلی سخت بود ولی از بس ناب بود که با بدبختی تا آخرش رفتم ، وقتی تموم شد فکر میکردم چه کار خفنی کردم یادش بخیر:D
یه Easter Egg هم داشت تو یکی از مرحله ها که میرفتی نسخه آتاری رو بازی میکردی
کشتی کج هم که دیگه قفلیه همه بود:D
r4dhelyttba61.jpg

این مرحله معدن خیلی سخت بود
95172-pitfall-the-mayan-adventure-screenshot.jpg

و این
images.jpg
کلا بازی بود که خیلی خلاقانه بود (چه بود تو بودی شد :D ) ، هوس کردم بازی کنمش:D ، عاشق Health Bar ش بودم >:)

آخرین ویرایش:

Antimatter

کاربر سایت
Jan 17, 2011
74
آقاااااا....
کسی بازی "سنگ، کاغذ قیچی" تو پلی وان رو یادشه !؟؟:D:D:D
نمیدونم این اسمش بود یا بچه ها تو کلوپ بهش اینو میگفتن! فقط اینو بگم این بازی که چه عرض کنم این پ.و.ر.ن مثبت 22 سال رو کل بچه های محله تو کفش بودن!!;);)

• Smile
Reactions: graywolf

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,568
الکی نبود به کارتریج ها میکرو و سگا میگفتن نوار

چون حتی زمانی که میکرویی ( famicom , nes ) وجود نداشت بازیا کنسول های رو نوار کاست بودن
و اسم دولبه و ۳ لبه و .... از اونجا شکل گرفت

s-l400.jpg

commando-commodore-64-cassette-game_360_42d3af71c7895e072ef4dbde85b85976.jpg

حتی خود نینتندو ماریو ( mario bros ) رو نوار کاست و .... برای کنسول ها دیگه داد زمانی که میکرویی وجود نداشت

f542566398df51cbcddb5155b74d136c.jpg

خود نینتندو وقتی میکرو عرضه کرد هم از نوار کاست استفاده کرد

4.jpg

? استفاده از کلمه نوار و لبه اون زمان بخاطر همیناست
آخرین تکنولوژی روز و قیمت مناسبتر اون زمان بود ( دهه ۸۰ میلادی )
آخ آخ کمودور ۶۴

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,535
یه بازی عالی :Lovestruck:
خیلی ها با بازی doom آشنان
یه بازی قدیمی و هویت دار و با سابقه
از نسخه ها اولیه که برا dos اومد تا الان

59E_.jpg
سیستمم برای این بازی ضعیف بود و تو لودینگهای بازی که تو آسانسورها بود قشنگ بین 8 تا 10 دقه طول میکشید . مانیورم هم 17 اینچ فلترون بود LG بود .
با هر بدبختی ای که بود تمومش کردم

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,853
نام
پدرام
چه روزگاری بود. اون زمان کی فکر میکرد کنسول بازی ۲۵ میلیون بشه؟؟؟؟
تو خواب میدیدی نون سنگک بشه ۷۰۰۰ تومن؟
تا خر هست،خر سوار هم هست دوستان
همین الان از پای کنسول بلند شدم، uncharted: lost legacy رو تموم کردم بعد از سالها و واقعا لذت بردم
دیگه توی ۳۷ سالگی هر بازی ای نمیتونه منو تا آخرش جذب کنه اما ساخته های ناتی داگ ...... خوده جذابیته

Ali_Asghar

کاربر سایت
Jun 3, 2021
7
بشخصه تا قبل از 25 سالگی چیزی از بازی نمیفهمیدم .یعنی فقط بازی میکردیم بعضا.بیشتر از 1 یا 2 ساعت هم نمیتونستم دووم بیارم مخصوصا تو بازیهای داستانی چون سردرد میگرفتم .:D

ولی خب الان که 30 سالمه و متاهل هم هستم فرصت پیدا میکنم بازی حتما انجام میدم گرچه بیشتر مولتی باز هستم تا استوری .

اما خب واقعا امیدوارم تو کشور خودمون شمار دوستانی که سنشون بالاتر هست بیشتر و بیشتر بشه . مخصوصا تو بازیهای مولتی که شما بعنوان تیم میت یه بازی رو پیش میبرید با فرد مقابل .طبیعتا دیالوگ ها و در کل روند بازی با کسی که هم سن و یا یکی دو سال باهاتون فاصله سنی داره به مراتب بهتر هست.

در اخر هم برادران عزیز 30 سال که دیگه پیری نیست :D دیگه WHO خودش 17 تا 25 رو نوجوانی ذکر کرده .نفرمایید :D

از boogman بیاموزید 60 ساله خوره بتلفیلد و استریمر :D واقعا لذت میبرم میبینم.

View attachment 204878View attachment 204877
سلام داداش
گیم آنلاین چی میزنی؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

Ali_Asghar

کاربر سایت
Jun 3, 2021
7
سلام دوستان
دم همتون گرم
هرچی دنبال اکانت قدیمم گشتم پیدا نکردم
فکر نمی کردم بر و بچز 30 ساله باشن که هنوز گیم بزنن
چی جوری توی سی سالگی گیم میزنین، من اومدم Assassins Creed Odyssey رو تموم کنم ، 8 ماه طول کشید، اونجا بود که فهمیدم دوران اتمام گیمینگمون سر رسیده =(( (البته نا گفته نماند PC جدید خواسته باشم بگیرم خیلی گرون شده )
2 روز دیگه میشم 31 :):) ، به خودم قول دادم دیگه بازی کردن رو ترک کنم ، توجیهم این بود که آدم سی ساله بازی نمی کنه، اومدم توی گوگل سرچ زدم گیمر های 30 ساله ، فکر نمیکردم چیزی پیدا بشه ، این تاپیک رو دیدم دوباره معتاد شدم :):):)
در کل توی این سن و سال دیگه وقت نمیشه بازی کرد ، ولی باز هم هفته ای 2 یا 3 ساعت بیکار بشم گیم میزنم

هر جا که هستین سالم و سر حال و پر انرژی باشین

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
867
سلام داداش
گیم آنلاین چی میزنی؟
سلام عزیز

من قبلا بتلفیلد میزدم الان ایپکس.

متاسفانه این باور و طرز فکر رو اطرافیان به ادم سعی دارند منتقل کنند گویی که خودشون که گیم نمیزنند کدامین پرچم ها رو بالا بردند و خسته شدند و سعی دارند شما رو هم وارد این مسیر کنن تا بجاشون پرچم داری کنید. جز اینکه تا خرتناق غرق در هر مساله ای شدند .

در مورد وقت نمیتونم حرفی بزنم چون هرکس چینشی برای زندگی خودش داره و ممکنه یکی واقعا وقت نکنه اما اگه وقتش رو داری و علاقه هم داری چرا گیم نزنی ؟! این مردم هر کاری بکنی باز یه حرفی برای گفتن دارن.

خیلی اصرار به بزرگسالی نداشته باشید واقعا هیچ چیزی توش نیست .به قول گورو شاید تنها امتیاز ما نسبت به بچه ها این باشه که فقط چند ترفندی برای بقا بلد باشیم همین.

EL-BARTO

کاربر سایت
Nov 30, 2017
659
سلام عزیز

متاسفانه این باور و طرز فکر رو اطرافیان به ادم سعی دارند منتقل کنند گویی که خودشون که گیم نمیزنند کدامین پرچم ها رو بالا بردند و خسته شدند و سعی دارند شما رو هم وارد این مسیر کنن تا بجاشون پرچم داری کنید. جز اینکه تا خرتناق غرق در هر مساله ای شدند .

در مورد وقت نمیتونم حرفی بزنم چون هرکس چینشی برای زندگی خودش داره و ممکنه یکی واقعا وقت نکنه اما اگه وقتش رو داری و علاقه هم داری چرا گیم نزنی ؟! این مردم هر کاری بکنی باز یه حرفی برای گفتن دارن.

خیلی اصرار به بزرگسالی نداشته باشید واقعا هیچ چیزی توش نیست .به قول گورو شاید تنها امتیاز ما نسبت به بچه ها این باشه که فقط چند ترفندی برای بقا بلد باشیم همین.
عزیز شما کجا بودی من کلی دنبال یه هم سن و سال فارسی زبون میگشتم برای Apex.

Ali_Asghar

کاربر سایت
Jun 3, 2021
7
سلام عزیز

سلام
فدای خوبیات

داداش ایپکس بازی نکردم، ولی در اولین فرصت میریزم یک مقداری بازی کنم دستم بیاد بعد میام سمتت
فکر کنم بازی با یک 16 ساله پرو برات بهتر از بازی با یک 30 ساله ی نوب باشه :)):)):D

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,037
نام
سهند
سلام
فدای خوبیات

داداش ایپکس بازی نکردم، ولی در اولین فرصت میریزم یک مقداری بازی کنم دستم بیاد بعد میام سمتت
فکر کنم بازی با یک 16 ساله پرو برات بهتر از بازی با یک 30 ساله ی نوب باشه :)):)):D
من خودم با بتل رویال زیاد حال نمیکنم . زیاد درگیرت میکنه و استرس زاست :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر