امتیازات Half-Life Alyx

پیش بینی نمرات بازی

• مجموع رای دهنده‌ها
    80
  • نظرسنجی بسته شده است .

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
133027

Half-Life Alyx

ناشر: Valve
سازنده: Valve
سبک: FPS - VR
پلتفرم: Microsoft Windows
تاریخ عرضه: 23 مارس 2020

متاکریتیک | اوپن کریتیک
94 | 93

screenshot-www-metacritic-com-2020-03-gif.134524

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
ولی خب خیل خوشحالم که والو نشون داد همون بازی ساز ماهر هست و یه امید بزرگی هست که hl3 ورای تصور خواهد شد .
دو نسل تو کف بودیم این بازی باعث شد تو کف موندمون دو برابر بشه :D لعنتی نسخه 3 را بده تا زنده هستیم بسته دیگه :D

• Like
Reactions: Tolkien

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
دومی رو دیدم گفتم عکس مقایسه ایی چیزی با واقعیته و بعد عکسای دیدم متوجه شدم اونم ingameاهه!
من یادمه زمانی که این موج واقعیت مجازی داشت وارد صنعت بازی میشد، همین چند سال پیش یه مطلبی در موردش خوندم که می گفت بازی های واقعیت مجازی، دو بار پردازش میشن. دلیل اینکه از لحاظ گرافیکی پایین تر از بازی های عادی هستند هم همینه.
اما چیزایی که از Half-Life Alyx دیدم واقعا هوش از سرم برد. این بازی به خودی خود یه بنچمارکه. قدرت موتور سورس هست که چنین گرافیکی رو روی واقعیت مجازی پیاده کرده و این گرافیک رو برای سیستم های گیمینگ فعلی بهینه کرد، من فکر نمی کردم یه بازی VR بتونه چنین جزئیاتی ارائه بده.

به هر حال، اجرای این بازی قطعا سیستم به شدت قدرتمندی رو میطلبه، از طرف دیگه اصلا بعید میدونم چنین چیزی رو واقعیت مجازی، بخاطر بار پردازشی بالا، رو کنسول های نسل بعدی هم ممکن باشه.
نه تنها باید 2 بار (برای هر چشم) رندر بشه هر فریم، بلکه رزولوشن 1080P خیلی کمه و فریم ریت هم به هیچ عنوان نباید کمتر از 60 بشه و گرنه همه حالت تهوع می گیرن و 5 دقیقه بیشتر نمی تونن بازی کنن. حتی 60 فریم هم کمه و بالای 90 ایده آله:D این رو هم مد نظر داشته باشید موقع دیدن اسکرین ها و ویدیو ها:D

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
Valve believes Half-Life: Alyx will be modded to play without VR

عاشق این آزادی عمل دادن ولو به کامیونیتیش هستم اینو مقایسه کنید با یکی مثل T2 که دم ماد ساز ها رو یکی پس از دیگری قیچی میکنه یـ وقت به فروش بازیاش ضربه نخوره !!

آخرین ویرایش:

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
Valve believes Half-Life: Alyx will be modded to play without VR

عاشق این آزادی عمل دادن ولو به کامیونیتش هستم اینو مقایسه کنید با یکی مثل T2 که دم ماد ساز ها رو یکی پس از دیگری قیچی میکنه یـ وقت به فروش بازیاش ضربه نخوره !!
ای گفتی
ملت داشتن یه ماد تکسچر واسه rdr 1 رو rpcs3 توسعه میدادن گرفت بستشون T2
ولی ولو کلا اجازه داد که پروژه بلک مسا ساخته شه و حتی به فروش بره تو خود استیم
واقعا این بلک مسا شاهکاره من نسخه یک رو تا وسطاش رفته بودم ولی خب چون خیلی قدیمی شده بود رو اعصابم بود گرافیک بازیش و بی خیالش شدم
ولی بلک مسا رسما یک ریمستر تمام عیار هلف لایف یکه که به همه چی وفادار مونده اگر شرکت دیگه بود می تونست تحمل کنه بازی رو کس دیگه جز خودش ریمستر کنه؟ قطعا نه!

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
ای گفتی
ملت داشتن یه ماد تکسچر واسه rdr 1 رو rpcs3 توسعه میدادن گرفت بستشون T2
ولی ولو کلا اجازه داد که پروژه بلک مسا ساخته شه و حتی به فروش بره تو خود استیم
واقعا این بلک مسا شاهکاره من نسخه یک رو تا وسطاش رفته بودم ولی خب چون خیلی قدیمی شده بود رو اعصابم بود گرافیک بازیش و بی خیالش شدم
ولی بلک مسا رسما یک ریمستر تمام عیار هلف لایف یکه که به همه چی وفادار مونده اگر شرکت دیگه بود می تونست تحمل کنه بازی رو کس دیگه جز خودش ریمستر کنه؟ قطعا نه!
راستی این بلک مسا سیستم حرکتیش چطوریه؟ Bhop داره؟ چون بازی سورس انجین بدون بانی جامپ نمی شه اصلا:D

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
اقا یکی به ما توضیح میده جریان این حرکات و فیزیک وحشتناک بالای بازی چطوریه
باید وی ار چه وسایلی داشته باشه که اینطور باهاش کار کرد
چون انگاری میشه با هر دوتا دستت هر وسیله ای داخل بازی رو هست رو تست کنی انگاری هردوتا دست به صورت مجزا کار میکنن
خب اگه هر دوتا دستت درگیر باشه بعد چطوری باید حرکت کنی داخل بازی؟
من کلا از وی ار سر درنمیارم:D

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
باید وی ار چه وسایلی داشته باشه که اینطور باهاش کار
چون انگاری میشه با هر دوتا دستت هر وسیله ای داخل بازی رو هست رو تست کنی انگاری هردوتا دست به صورت مجزا کار میکنن
گرفتن با دکمست (رو کنترل های مخصوص) اینجوری نیست که اجسام رو با انگشتای دستت مثل واقعیت بگیری VR میاد کف دست رو شناسایی میکنه و به نسبت جایی که با کف دست همخونی داره با فشردن دکمه اجسام رو تو بازی به دست میگیره فقط خود VR ولو (Index) یـ قابلیت داره میتونه حرکت انگشت ها رو هم شناسایی کنه که واسه اشاره کردن یا زدن دکمه با انگشت اشاره بتونی ازش استفاده کنی

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
باید وی ار چه وسایلی داشته باشه که اینطور باهاش کار کرد
این کنترلر های valve index هستن که سنسور های لازم قابلیت ردیابی/شبیه سازی انگشت ها رو دارن، یعنی هر انگشتی رو تکون بدید توی بازی هم اون انگشت تکون میخوره :-":-"
133653

133654

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
631
یه چند تا مورد به نظرم باید شفاف سازی بشه که دیدم چند بار اطلاعات غلط توی صفحات این تاپیک در مورد VR و موارد دیگه گفته شده.

-VR اکسسوری نیست، یه پلتفرمه با بازی های خودش و ویژگی های خودش، بنابراین انتظار داشته باشید از نظر قیمت همونقدری آب بخوره که مثلاً یه کنسول نسل بعدی آب میخوره(مدل های عادی 300 الی 500 دلار). بنابراین اگر ملت پول خرید PS5 و XBSX رو دارن قطعاً میتونن خرید یه VR Headset هم در نظر داشته باشن(الان وضعیت به خاطر تولید نشدن متفاوت هست و قیمت های کذایی به خاطر همینه، در ضمن ایران هم که همیشه توی وضعیت فوق العاده هست و هیچ چیزیش با منطق جور در نمیاد). در ضمن Index جزء هدست های Luxury حتی برای اونور آبی ها حساب میشه و اولین انتخاب افراد عادی نباید باشه.

-VR قطعاً بار پردازشی بالاتری می خواد، ولی اغراق های زیادی هم توی چند صفحه اخیر دیدم. واقعیت اینه که حتی سری پاسکال هم میتونه از VR پشتیبانی کنه و یه 1050ti و یا 1060 میتونه بازی های سبک مثل Beat saber رو روی تنظیمات بالا با فریم 90 یا حتی 120(در صورت پشتیبانی کردن هدست) اجرا کنه، و بازی های سنگین مثل Half life alyx روی تنظیمات پایین و یا رزولوشن های پایین با فریم 80 یا 90 روی همین 1060 قابل اجرا هست(و توی چند تا نقد که دیدم منتقد از کیفیت مناسب حتی تنظیمات پایین هم شگفت زده شده بود پس از تنظیمات پایین حداقل توی این بازی نترسید). بنابراین اگر بحث قدرت پردازشی باشه، کنسول های نسل بعد طبق مشخصاتشون خیلی راحت میتونن از پس سنگین ترین بازی های VR حال حاضر بربیان، حالا این که آیا Half life Alyx روی PSVR2 بیاد یا نه چیزیه که باید صبر کرد و دید هر چند به نظر خودم به دلیل open بودن والو به اجرای بازی هاش روی همه نوع هدست احتمالش بسیار زیاده.

-Half life Alyx به Valve index نیاز نداره، و با همه ی هدست های PCVR قابل بازیه، درسته که بهترین کیفیت و تجربه رو با Index به واسطه مانیتور های با کیفیتش و Finger tracking و پشتیبانی کردن از 120 هرتز و FOV بالاتر خواهی داشت، ولی همونقدری به index برای اجرای Half life alyx نیاز هست که برای اجرای یه بازی مثل Red dead redemption 2 روی PC به 2080ti نیاز هست، معلومه که بالاترین تنظیمات گرافیکی و فریم ریت رو با این کارت داری، ولی با کارت های به مراتب ضعیفتر هم قابل اجرا هست و عموم هم با همین تجربه کاملاً راضی هستن. بنابراین اون Barrier of entry هزار دلار نیست و گفتن چنین چیزی کامل اشتباهه.

-در مورد Black mesa، نه تنها والو به تیم سازنده(crowbar collective) اجازه ساخت ریمیک رو داده، بلکه طبق حرف های خود سازنده ها، باهاشون صحبت کرده و به مقر والو دعوتشون کرده و بهشون پیشنهاد لایسنس مجانی ورژن کامل سورس انجین و فروش بازی روی استیم رو داده که تیم هم با خوشحالی قبول کردن. درضمن، به عنوان کسی که تمومش کرده، Black mesa فوق العاده هست و جزء بهترین ریمیک های تاریخ قرار میگیره و همه باید بازیش کنن. So get on to it right now:D

آخرین ویرایش:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,231
نام
امیرحسین
Valve is 'looking forward' to mods that remove VR from Half-Life: Alyx | PC Gamer

In an interview with VGC, Valve's Robin Walker, lead designer of Team Fortress 2 and programmer on Half-Life: Alyx, says a mod that removes VR from HL:A isn't a bad idea at all.

"As a result, what I’m confident will happen is that when people get that butchered version, and they’ll have lost all the things that we’ll have got from moving to VR, they will then understand very clearly why we made that choice," Walker said.

"There’s a part of me that’s eager for people to be able to have that experience and realise, oh, now I get it. Now I see everything we lost in that transition back to non-VR and I understand why they did it."

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
Valve is 'looking forward' to mods that remove VR from Half-Life: Alyx | PC Gamer

In an interview with VGC, Valve's Robin Walker, lead designer of Team Fortress 2 and programmer on Half-Life: Alyx, says a mod that removes VR from HL:A isn't a bad idea at all.

"As a result, what I’m confident will happen is that when people get that butchered version, and they’ll have lost all the things that we’ll have got from moving to VR, they will then understand very clearly why we made that choice," Walker said.

"There’s a part of me that’s eager for people to be able to have that experience and realise, oh, now I get it. Now I see everything we lost in that transition back to non-VR and I understand why they did it."
ولو بی نظیره اخیرا ازش نا امید شده بودم چون خیلی وقت بود بازی نداده بود و البته اخرین دسته گلش ارتیفکت بود که یه بازی pay 2 pay بود :D
ولی الان دوباره من رو امیدوار کرد هم سیاستاش عالیه هم هنوز کیفیتش

متاسفانه با این که با هر هدستی میشه تجربه اش کرد مشکل اینه که ارزونترین هدست های vr هم تو ایران گرونه ~X(

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
دوستانی که پایان بازی رو دیدن چند تا سوال ذهنم رو درگیر کرده:
اولیش اینه که آیا تمام اتفاقات این بازی تا انتهای اپیزود دو که ایلای مرد همه تو یک دنیا اتفاق می افته یا دو جهان موازی هست؟؟
چطور الکس که تو انتهای این بازی مرگ پدرش و وارونه شدن اتفاقات توسط G man رو دید، تو اپیزود دوم اینها رو به یاد نمی آورد و به پدرش نگفت. چطور تو انتهای اپیزود دوم دچار دژاوو نشد ؟

FableBW

The Big Bad Wolf
کاربر سایت
Sep 4, 2016
1,600
نام
Sepehr
"As a result, what I’m confident will happen is that when people get that butchered version, and they’ll have lost all the things that we’ll have got from moving to VR, they will then understand very clearly why we made that choice," Walker said.​
بدون شک یکی از بهترین راه‌های تبلیغ نسخه واقعیت مجازی بازی خواهد بود. صد در صد افراد بیشتری بعد از تجربه‌ی نسخه ماد شده، به سمت واقعیت مجازی خواهند رفت. خوشبختانه Valve حتی ابزار رفتن به سمت واقعیت مجازی رو هم آسان‌تر کرده و به لطف هدست ایندکس خودش، افراد بیشتری به راحتی دسترسی بهش خواهند داشت.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
ساخت Mod ـه حذف کردن VR چیز خیلی راحتی نباید باشه، مطمئنن یک تیک نیست طرف برداره دیگه اولش ازت هدست نخواد راحت بری تو :D بازیی که مخصوص VR درست شده احتمال زیاد هیچ انیمیشن پیشفرضی برای گانا، ریلود و ... نداره چون همش به عهده پلیر هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر