ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
بابا این کورونا همش بهونست قشنگ مشخصه
بازیشون یا کامل تکمیل نشده یا هر چی تاخیر زدن دیگه این بهونه اوردن سونی فن ها نوبره:))
اینترنت ایران هم با یه بسته شبانه ایرانسل یا همراه اول میشه 100 گیگ رو توی یک شب گرفت این بهونه ها رو نیارید خداوکیلی
من الان یه اخطار الکی گرفتم بخاطر توضیح اینترنت، لااقل میخوان ماست مالی کنند یه علت بتراشند که حقیقی باشه من که نت نامحدود با سرعت 10 مگ گرفتم دائم روی دانلودم اونا که مینیمم سرعتشون 25مگ واقعی و نامحدوده که دیگه هیچی سه سوت میرن توی بازی

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
آقا همه ما قبول داریم نسخه فیزیکی مهمه ولی قبول دارید تو شرایط فعلی که آینده کاملا نامعلومه بهتره بازی دیجیتالی عرضه بشه ؟
بحث اینه کی میتونه تضمین بده کی شرایط قرار عادی شه؟
شاید تا دو سال دیگه شرایط عادی نشد یعنی سونی و کل شرکتش دو سال میخوان بگیرن بخوابن تا کرونا بره ؟
و یه همچین بازی مهمی ول بمونه تا ملت قبل عرضه کل داستانش بفهمن؟
دیروز رفتم زیر توییت اکانت رسمی ناتی داگ کامنت بخونم و آخر داستان برام لو رفت (اگر واقعی باشه یعنی الان من آخر بازیو میدونم چی میشه ) و همش نتیجه همین تاخیر بی معنی هستش
اگر معلوم بود مثلا کرونا 3 ماه دیگه میره میشد قضیه رو توجیه کرد ولی وقتی آینده کاملا نامعلومه بهترین کار این بود مثل آدم بازیو عرضه میکردن اون کالکتورهارو هم بعدا به ملت میدادن و صد در صد خود اون اشخاص هم راضی بودن
و البته به نظرم دیر یا زود سونی مجبور میشه بازیو تمام دیجیتالی عرضه کنه
همه اینا به شرطی که این تاخیر به خاطر ایرادات خود بازی یا به خاطر عرضه بازی هم زمان با لانچ PS5 نبوده باشه

• Like
Reactions: SHAYAN1999

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
نوعی از جهل! ادعا کردید که وضعیت مالی خراب شده و پاسخ شنیدید در همین وضعیت یک فرانچایز سی ساله موفق شده رکورد افتتاحیه تاریخ ش رو بشکونه!
نکته دوم بازی رزیدنت اویل 3 هم در همین شرایط مشابه عرضه شده و نسبت به نمراتی کسب شده فروش موفقی داشته (و مدت زمان کم تایم پلی بازی)
نکته سوم چرا PC بازار فروشش 100% دیجیتالی شده؟ پی سی گیمرا از شکم مادر دیجیتالی بازی میخریدند؟ نه خیر برای اینکه کمپانی ولو در بدو تاسیس استیم PC گیمرهارو مجبور کرد برای تجربه Half Life 2 استیم رو نصب کنند. عظمت اسم اصلا قابل قیاس هست؟
نکته بعدی پابجی از زمان عرضه تا تعطیلات کریسمس روی PC تخفیف نخورد (که میشه 9 ماه)
نکته بعدی شما هزینه تو نمک خوابوندن یک فرانچایز بلاک باستر در این سطح رو میدونی؟ استدیو به اون عظمت رو کامل آف کنی و حقوق بدی؟ ضرر ش محسابه نشده؟
نکته بعدی کسایی که نسخه کالکتور 400 دلاری خریدن یک کده بازی براشون ارسال میشه و موارد کالکتور در زمانی که شرایطش فراهم بود براشون ارسال میشه! فکرنمیکنم همون خریداران 400 دلاری هم راضی باشن که بازی رو دیرتر تجربه کنند صرفا به خاطر بوی نوی جعبه کالکتور!

من اینو اون دفعه با ممد فروبری هم بحث کردم.
پروسه تبدیل کردن فروش فیزیکی بازی ها روی کنسول و منتقل کردنش به فروش دیجیتالی تو یه آن غیر ممکنه.
40~50 درصد فروش بازی های کنسولی فیزیکیه. روی سوییچ این درصد بیشتر هم هست
بگذریم جدا از تبلیغات فیزیکی که کلا قبولش نداری :D
یه فرنچایز هم نه، دو تا فرنچایز گنده بودن که رکورد عرضه شون رو شکوندن (لامصبا انیمال کراسینگ رو یادتون رفت چه سریع)
منتهای امر این که این دو تا تاریخ عرضه شو باز با FF7R و مخصوصا Tlou 2 فرق داره
این چهارتا، تقاضاهاشون مشابه هم ـه. چهارتاشون کار گنده ای اند. ولی توزیع و عرضه دوتاشون از وضعیت Pandemic صدمه می بینه واقعا. اینا تداخل داشته دوره عرضه شون با بحران کرونا، مسلمه تاثیر میذاره. هم رو توزیع کننده هم رو خریدار

ناشر به نظرم کاملا این حق رو داره که تو بهترین موقع برای فروش بازی شو عرضه کنه.
جدی چجوری وضعیت اش رو با Half-Life 2 و استیم مقایسه می کنی؟ آخه چیشون شبیه هم ـه خدایی :D
مثال هایی که از PC میاری روی کنسول واقعا معنی نمیدن. خییییلی فرقه بین این دو تا پلتفرم

آقا همه ما قبول داریم نسخه فیزیکی مهمه ولی قبول دارید تو شرایط فعلی که آینده کاملا نامعلومه بهتره بازی دیجیتالی عرضه بشه ؟
شاید تا دو سال دیگه شرایط عادی نشد یعنی سونی و کل شرکتش دو سال میخوان بگیرن بخوابن تا کرونا بره ؟
دیروز رفتم زیر توییت اکانت رسمی ناتی داگ کامنت بخونم و آخر داستان برام لو رفت (اگر واقعی باشه یعنی الان من آخر بازیو میدونم چی میشه ) و همش نتیجه همین تاخیر بی معنی هستش
اگر معلوم بود مثلا کرونا 3 ماه دیگه میره میشد قضیه رو توجیه کرد ولی وقتی آینده کاملا نامعلومه بهترین کار این بود مثل آدم بازیو عرضه میکردن اون کالکتورهارو هم بعدا به ملت میدادن و صد در صد خود اون اشخاص هم راضی بودن
همه اینا به شرطی که این تاخیر به خاطر ایرادات خود بازی یا به خاطر عرضه بازی هم زمان با لانچ PS5 نبوده باشه

کار ناشر اینه که اینا رو هم بررسی کنه واقعا
تصمیم سونی مبنی بر تاخیر زدن Tlou 2 رو واقعا الان نمیشه به خاطر نامعلوم بودن وضعیت گفت بده یا خوبه، چون همین الانم به نظرم یه کاری که تقاضاش به شدت سنگینه مثل FF7R داره ازش ضربه میخوره
هر چند کنترل نکردن لیک ها و صحبت نکردن در موردش اصولا پدیده خوبی نیست

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza

نه . به خاطر اینکه شرکت به قول خودشون تو کرانچ بوده که بازی به زمان عرضه برسونه بعدش دوستان از کرانچ شاکی بودن که چرا باید باشه حالا تاخیر زدن وقتی کرانچ میکنن یک جور شاکی هستن , بازی تاخیر میزنن یک جور دیگه شاکی هستن ملت. :|

مورد بعدی آینده چی نامعلومه جوری صحبت میکنین انگار فردا قراره دنیا به آخر برسه بازی انجام ندادین قراره سرتون بزارین زمین ریق رحمت سر بکشین البته شوخی میکنم انشالله 120 ساله شی . :D

شرایط قرار نیست عادی بشه تا حدودا زمانی که واکسن کشف بشه که دارن دانشمندها کارشون میکنن . دلیل هم نداره چون وضعیت عادی نیست شرکت ها کارمند های خودشون تحت فشار بزارن مریض بشن یا اینکه وضعیت عادی نیست من نوعی دوست دارم بازی انجام بدم هر جوری هستش بازی عرضه بشه شرکت هم بی خیال همه سرمایه گزاری هاش روی اون عنوان بشه و بی خیال سود خودش بشه.

اگه وضعیت ادامه داشته باشه نه تنها سونی بلکه ماکروسافت و نینتندو هم همین کار میکنن الان چون شما زیاد ماکروسافت نمیبینی به خاطر اینکه عنوانی نداره عرضه کنه الان صبر بفرمایید وضعیت لانچ کنسول های نسل بعد ببین چی میشه و بعدش در اینده اگه وضعیت ادامه داشته باشه کل شرکت های دنیال یک سری پروتوکل امنیتی اجرا میکنن برای امینیت کارمندهاشون اما الان که وضعیت خطر ناک و همه دنیا قرنطینه هستن بله همه میخوابن.

یک جوری میگی بازی مهمی بمونه تا همه ملت داستانش بدونن انگار بازی عرضه شده ملت دارن بازی میکنن و داستان بازی پخش شده شما جا موندی .

اگه اخر بازی برای شما اسپویل شده به نظرت دلیل بر این نیست که بازی تاخیر خورده دلیلش احمق های هستن که بازی اسپویل میکنن تازه بماند که مشخص نیست واقعی باشه اما اگه هم واقعی باشه تقصیر خودته که طرف تاپیک و جاهای رفتی که یک احمقی بتونه بازی برات اسپویل کنه نه تقصیر تاخیر بازی برای بازی زمان نیاز داشتن بازی بهتر کنن تاخیر زدن .

به شخصه تاخیر و کار کردن بیشتر روی بازی ترجیح میدم تا عرضه یک دفعه ای بازی الان این همه سال برای بازی صبر کردم اینم روش الان یک نسل منتظر بازی جدید ساکرپانچم اولش فکر میکردم infamous باشه الان شده گوست به چه راحتی هم باهاش کنار امدم بازی خوب نیاز به زمان داره دوست دارم سریعتر بازی کنم 100% اما دلیل نداره نخوام بازی بهتر بگیرم.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,247
نام
امیر حسین
در نهایت در عدم ناتوانی گفتگو به شکل صحیح روی اوردید به حمله شخصیتی
به جان خودم، توی این 26سالی که زندگی کردم، آدمی ندیدم به این اندازه مظلوم نمایی کنه! خیلی باحالی:D

---
شما که برگی از تاریخت خیلی خوبه، نمیخواد بری اونقدرا عقب!
همین بحث FF رو که اومدی تیکه انداختی رو فعلا بکن!
با توجه به حرفت یعنی نصف فروش رو Xbox بوده دیگه؟(اینو قشنگ میشه چندسال دیگه به عنوانی برگی از تاریخ رو کرد!)

چرا تو مقایسه فروش فیزیکی 1.شرایط فعلی و بسته بودن خیلی جاها 2.بیانیه ی خود اسکوئر 3.شرایطی رو که به عینه تو سایت های خارجی داریم میبینیم که خیلی ها پیش خرید بازیشون کنسل شده رو اصلا و ابدا در نظر نمیگیری؟

راجب نقل قول ها، یه جوری نقل قول نکن که 15میلیونی که من نقل قول کردم، پست تو بوده:D اینجوری میخوای نقل قول کنی، شروع بحث با @Amin.AP بوده

راستی تبلیغات اسپایدی رو یادته دیگه؟ اینا رو منظورمه :
j8b218ff1gh11.jpg SPIDEY-TRAIN-HEADER.jpg

و چون دوست داری از نقل قول خودت :

جدا از اون مارکتینگ بازی هم فکر میکنم خیلی خفن باشه! شما خودت حساب کن سونی دلست2، دث استرندینگ و خدای جنگ رو داره اندینگ کنفرانس E3 شو با اسپایدرمن میبنده
یکی از مارکتینگ خفن چیزیه که خودت گفتی، یکی از نمونه هاش چیزیه که بالا عکس گزاشتم، و هزار مورد دیگه! نمونه های دیگه ش تبلیغ بین مسابقه های ورزشی پر بازدید بود، تبلیغ تو سینماها، تبلیغات اینترنتی که خودت اشاره کردی، تورهای دور دنیا و ...
یک سریاش رو الان میشه استفاده کرد، یک سریاشم نمیشه!

ولی چیزی که میشه ازش مطمئن بود اینه که اگر کامل دیجیتالی منتشر بشه، اون 100% پتانسیلش نبوده! ممکنه بیاد رکورد هم بزنه، ولی آیا اگر همزمان نسخه فیزیکیش هم منتشر میشد میتونستی با اطمینان بگی نه سقف فروشش همین بود و بیشتر نمیشد؟

بگذریم جدا از تبلیغات فیزیکی که کلا قبولش نداری :D
@Z-fan
من یه چیزی رو که اینجا فهمیدم اینه که این ناشرا خیلی خرن! این همه هزینه تبلیغات میکنند که اصلا ارزشی نداره! این همه نسخه فیزیکی میفروشن که خرج بیشتری رو دستشون میزاره!
و از اونطرف سونی،کپکام و اسکوئر بیکارن که بیانیه میدن، عذر خواهی میکنند و از شرایط مینالن! چون تاثیری رو فروش که نزاشته این اتفاق... بازی هاشون قرار بوده همینقدر بفروشه...

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
@Z-fan
من یه چیزی رو که اینجا فهمیدم اینه که این ناشرا خیلی خرن! این همه هزینه تبلیغات میکنند که اصلا ارزشی نداره! این همه نسخه فیزیکی میفروشن که خرج بیشتری رو دستشون میزاره!
و از اونطرف سونی،کپکام و اسکوئر بیکارن که بیانیه میدن، عذر خواهی میکنند و از شرایط مینالن! چون تاثیری رو فروش که نزاشته این اتفاق... بازی هاشون قرار بوده همینقدر بفروشه...

نه تنها خرن بلکه عین گاو بی عرضه اند که نمی تونن کسایی که 20 و اندی ساله مشتری فیزیکی بازی ها و حتی کالکتور شونند و نصف ارزش بازی براشون به اون جعبه شه رو مجبور کنند بازی رو دیجیتالی بخرن :D
دیگه چه کاری راحت تر از دیجیتالی خریدن بازی؟!:-??

غلط هم کردن عذرخواهی می کنن، جاش عین مرد انگشت بلنده رو بگیرن سمت همه فروشگاه ها و خریدارهای فیزیکی شون و خیلی شاخ بگن ما هر چی بشه، معادلش بلا سر عرضه بازی هامون میاریم و به بدترین نحو ممکن تو تاریخ معین عرضه اش می کنیم :> اگه هم فروشش صدمه دید جای ما و شرایطمون و کمی و کاستی ها، تقصیر شما و اون سونی احمقه که کنسولش مشتری نداره به اندازه کافی(!؟!)
تهش هم بگن "با اقتدار، سونی/کپکام/اسکوئر انیکس" >:)>:)

اون موقع حساب ملت دستشون میاد والو دوره مدرن کیه :>

تازه جای تبلیغ فیزیکی هم میتونن به انجمن بازیسنتر پول بدن یه بنر سه تا گوشه سایت اشغال کنن روش گنده بنویسن The Last of Us 2 will release digitally-only on PS4 and Ps4 Pro با یه پس زمینه سیاه کلاغی :D عین چی جواب میده. ما الان هر روز نزدیک چند هزار تا کاربر آنلاین و گذرا داریم تو سایت :> (یه گوشه اش هم بیفته رو اون علامت نوتیفیکشن سایت که مجبور شیم بازی لعنتی رو بخریم دیجیتالی تا از شر بنر ـه خلاص شیم :D)

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,467
نام
محمد
@Z-fan
در مورد اون بحث که گفتی من نظرم این بود اواخر نسل بعد فروش دیجیتالی به حدی بالا میره که احتمالا تو نسل بعد از اون، اکثر ناشرها نسخه فیزیکی رو حذف میکنن. نگفتم یه شبه همچین اتفاقی می‌افته :D همین The Witcher 3 به دلایل مختلف نزدیک به ۸۰ درصد از فروشی که تو ۲۰۱۹ داشته به صورت دیجیتالی بوده!

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
@Z-fan
در مورد اون بحث که گفتی من نظرم این بود اواخر نسل بعد فروش دیجیتالی به حدی بالا میره که احتمالا تو نسل بعد از اون، اکثر ناشرها نسخه فیزیکی رو حذف میکنن. نگفتم یه شبه همچین اتفاقی می‌افته :D همین The Witcher 3 به دلایل مختلف نزدیک به ۸۰ درصد از فروشی که تو ۲۰۱۹ داشته به صورت دیجیتالی بوده!

کو تا اواخر نسل بعد. و هر چند قبول دارم حرفتو، باز کسی برنمیداره نسخه فیزیکی بازی هاشو. اهمیت فعلی شون رو از دست میدن البته
من به الان نگاه می کنم که بازی های ایندی که عملا "همه" دیجیتالی می خرنشون هم به واسطه Limited Run یا حتی عرضه های رسمی به واسطه یه ناشر، نسخه فیزیکی میدن بیرون. هر کاری کنیم مخاطب دارن روی کنسول این جعبه های لعنتی

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,467
نام
محمد
کو تا اواخر نسل بعد. و هر چند قبول دارم حرفتو، باز کسی برنمیداره نسخه فیزیکی بازی هاشو. اهمیت فعلی شون رو از دست میدن البته
من به الان نگاه می کنم که بازی های ایندی که عملا "همه" دیجیتالی می خرنشون هم به واسطه Limited Run یا حتی عرضه های رسمی به واسطه یه ناشر، نسخه فیزیکی میدن بیرون. هر کاری کنیم مخاطب دارن روی کنسول این جعبه های لعنتی
همیشه تو همه چیز یه سری استثنا وجود داره، دو نسل بعد هم باز یه سری ناشر ممکنه فیزیکی هم عرضه کنن. ولی همین نسل بعضی ناشرهایی که Press kit نقد رو به صورت فیزیکی میدن به سایت‌ها، تو این پک خود بازی به صورت کد دیجیتالی وجود داره :D کلا روند حرکت به سمت تمام دیجیتال خیلی سریع داره پیش میره.

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,880
نام
حسين
تو همین فروم کاربر داریم بیخیال گیم پس مفتی شده رفته تو این بازار که نسبت بازی های وان به فور ۱ به ۵۰ هست دیسک بازی نایاب وان گیر اورده با این توضیح که “ دیسک یه چیز دیگه است” بعد شما میگید یهویی بیخیال فروش فیزیکی بشن؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
That's according to Naughty Dog vice president Neil Druckmann, who retweeted a fan-made trailer for the game, and said the developer is "working hard with Sony" to get the game to fans "as soon as possible".

You can check out the tweet below:

? This fan trailer is so damn good, had to come back to twitter to share. (We’re still working hard with Sony to get you the game as soon as possible.) Now returning to my social media cleanse. ❤️ THE LAST OF US PART II - "Wolf" Fan TrailerApril 10, 2020
While The Last of Us 2 is pretty much finished, with Naughty Dog taking this time to iron out final bugs, the game was delayed due to logistical issues. It's likely these surround the shipping of the game, as Square Enix faced similar problems around the release of Final Fantasy 7 Remake.

دیگه ته تهش مجبورن دیجیتالی عرضه کنن بازی رو... سونی اگه رونمایی زودهنگام نکرده بود و قول عرضه روی ps4 رو نداده بود، با همین گرافیک میتونست بازی رو برای لانچ PS5 عرضه کنه... بعد یکی میاد میگه رونمایی زود هنگام سیاست کثیفیه... :lol::lol:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
تو همین فروم کاربر داریم بیخیال گیم پس مفتی شده رفته تو این بازار که نسبت بازی های وان به فور ۱ به ۵۰ هست دیسک بازی نایاب وان گیر اورده با این توضیح که “ دیسک یه چیز دیگه است” بعد شما میگید یهویی بیخیال فروش فیزیکی بشن؟
یکیش خودم :D TLOU PART II عملا مورد انتظارترین بازی نسله برام و اگر فقط دیجیتالی عرضه کنن بازم انتظار میکشم برا فیزیکی , کلا مرض فیزیکی خریدن دارم (بازی هایی که خیلی دوست دارم و برام مهم هستن) امثال من هم خیلی زیادن . برا پیدا کردن نسخه فیزیکی NNK2 و استیل بوک P5 هم پول خیلی بیشتری دادم تا نسخه دیجیتالی . همین TLOU چند بار نسخه کالشکن ellie edition قابل پیش خرید شده و 1 ساعت نشده sold out میشه و از اون بازی هاست که خیلی ها دوست دارن فیزیکی بخرن

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
بعله استثنائات وجود دارند ولی نسبت به تعداد کل تعدادشون خیلی کمه

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
اقا مگه نمیگید صبر میکنید تا فیزیکیش بیاد ؟ خیلی هم عالی ورژن دیجیتالیش زودتر منتشر میشه اونایی که تو کف بازی هستن میرن بازی رو تهیه میکنن اونایی هم که خیلی عاشق نسخه فیزیکی هستن صبر میکنن تا موجود بشه معامله برد برد :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,247
نام
امیر حسین
اقا مگه نمیگید صبر میکنید تا فیزیکیش بیاد ؟ خیلی هم عالی ورژن دیجیتالیش زودتر منتشر میشه اونایی که تو کف بازی هستن میرن بازی رو تهیه میکنن اونایی هم که خیلی عاشق نسخه فیزیکی هستن صبر میکنن تا موجود بشه معامله برد برد :D
بخش دوم دوستان یا باید زندگی رو بایکوت کنند، یا با اسپویل شدن لحظه لحظه بازی کنار بیان، یا دو بار $$$ خرج کنند:D
البته گزینه آخر برای سونی بُرده:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر