مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hamhami_333

کاربر سایت
May 20, 2009
333
نام
نوید
چند صفحه پیش من از دوستان خواهش کرد منو در مورد خرید LCD راهنمایی کننند و بهتیرن مدلی که گفتند samsung xl 2370 بود منم میخواستم بخرم اما یهو یه جا دیدم چون LED ها پشت پنل این دستگاه قرار دارند چشم رو ازیت مکنند این حرف درسته ؟

Sanbox

کاربر سایت
Oct 28, 2009
132
نام
ساسان
یه Core i7 برا من به عنوان یه گیمر چه سودی تو بازی داره؟ این جوری که من خوندم و فهمیدم فقط خودش رو به خاطر معماری خاص سوکتش تو کانفیگ دو تا کارت گرافیک به بالا نشون میده و در حالت عادی و با یه کارت تفاوت خاصی با Core2 Duo یا Core2 Quad هم کلاک خودش نداره.
[LTR]Main: P965
CPU: Core 2 Duo E6420 @ 2.13GHz
RAM: 2GB 800MHz
VGA: HD5850[/LTR]
اینا سیستم من هست. میتونم برا ارتقا ۳ قطعه اول ۴۲۰ تومن هزینه کنم و طبق نتیحه گیری کردم بهترین انتخاب خرید یه Core 2 Quad Q9550 و یه ۴ گیگی رم هست چون پولم به خرید یه i7 نمیرسه و تازه عملکرد بهتری هم تو بازی نداره. نظرتون در مورد رم چیه؟ DDR3 خیلی بهتره DDR2 هست؟ کلا چی پیشنهاد میدید؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
چند صفحه پیش من از دوستان خواهش کرد منو در مورد خرید LCD راهنمایی کننند و بهتیرن مدلی که گفتند samsung xl 2370 بود منم میخواستم بخرم اما یهو یه جا دیدم چون LED ها پشت پنل این دستگاه قرار دارند چشم رو ازیت مکنند این حرف درسته ؟

خب بعضی کاربرها توی تاپیک همین سایت این قضیه رو گفتن،حالا بماند که تجربه ی خودشون بوده یا فقط دارن یه شایعه رو تکرار می کنن

اما من توی بررسیهای دیگه همچین ایرادی رو ندیدم و خودم هم در ازمایش و تست مانیتور همچین مشکلی نداشتم،بنظر نمیاد این داستان صحت فنی داشته باشه

یه Core i7 برا من به عنوان یه گیمر چه سودی تو بازی داره؟ این جوری که من خوندم و فهمیدم فقط خودش رو به خاطر معماری خاص سوکتش تو کانفیگ دو تا کارت گرافیک به بالا نشون میده و در حالت عادی و با یه کارت تفاوت خاصی با Core2 Duo یا Core2 Quad هم کلاک خودش نداره.
[LTR]Main: P965
CPU: Core 2 Duo E6420 @ 2.13GHz
RAM: 2GB 800MHz
VGA: HD5850[/LTR]
اینا سیستم من هست. میتونم برا ارتقا ۳ قطعه اول ۴۲۰ تومن هزینه کنم و طبق نتیحه گیری کردم بهترین انتخاب خرید یه Core 2 Quad Q9550 و یه ۴ گیگی رم هست چون پولم به خرید یه i7 نمیرسه و تازه عملکرد بهتری هم تو بازی نداره. نظرتون در مورد رم چیه؟ DDR3 خیلی بهتره DDR2 هست؟ کلا چی پیشنهاد میدید؟

خب شما برداشتت اشتباس
Core i7 در همون فرکانس برابر با Core 2 Quad هم بسیار قویتر و سریعتر عمل می کنه،توی بازیهایی هم که به CPU وابسته هستن فریم بیشتری تولید می کنه،اما توی بازیهای قدیمیتر و با کارتای گرافیک نه چندان قوی تفاوت سرعت زیاد بچشم نمیاد،اما توی بازیهای جدیدتر و سنگینتر و با کارتای گرافیک قوی تفاوت سرعت کاملا محسوس هست،این مشکل بازیهاست که بتونن از تمام قدرت این پردازنده ها استفاده کنن

اگر میخواستی یه سیستم یک میلیونی به بالا بخری بهترین انتخاب همین Core i7 بود اما حالا که هزینت محدود هست همون پیشنهاد خودت کار خوبیه.

Sanbox

کاربر سایت
Oct 28, 2009
132
نام
ساسان
من تصمیم رو برای cpu گرفتم و می‌خوام یه core i5 750 به قیمت تقریبی ۲۳۰ تومن بخرم. ارزون‌ترین mainboard یی هم که پیدا کردم GA-H55M-S2H که رایان صبا ۱۴۰ میفروشتش. نظرتون چیه در موردش؟ من از برند گیگابایت زیاد خوشم نمیاد main دیگه داریم تو مایه‌های همین؟ یه ۴ گیگ رم خوب هم معرفی کنید لطفا. ( این خوبه؟)
خب شما برداشتت اشتباس
Core i7 در همون فرکانس برابر با Core 2 Quad هم بسیار قویتر و سریعتر عمل می کنه،توی بازیهایی هم که به CPU وابسته هستن فریم بیشتری تولید می کنه،اما توی بازیهای قدیمیتر و با کارتای گرافیک نه چندان قوی تفاوت سرعت زیاد بچشم نمیاد،اما توی بازیهای جدیدتر و سنگینتر و با کارتای گرافیک قوی تفاوت سرعت کاملا محسوس هست،این مشکل بازیهاست که بتونن از تمام قدرت این پردازنده ها استفاده کنن

اگر میخواستی یه سیستم یک میلیونی به بالا بخری بهترین انتخاب همین Core i7 بود اما حالا که هزینت محدود هست همون پیشنهاد خودت کار خوبیه.
فرشید عزیز من گفتم که ۳ تا قطعه می‌خوام بگیرم. به نظر من خرید i7 فقط برای افزایش پرفورمنس تو بازی اونم با این قیمتش اشتباه است.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
من تصمیم رو برای cpu گرفتم و می‌خوام یه core i5 750 به قیمت تقریبی ۲۳۰ تومن بخرم. ارزون‌ترین mainboard یی هم که پیدا کردم GA-H55M-S2H که رایان صبا ۱۴۰ میفروشتش. نظرتون چیه در موردش؟ من از برند گیگابایت زیاد خوشم نمیاد main دیگه داریم تو مایه‌های همین؟ یه ۴ گیگ رم خوب هم معرفی کنید لطفا. ( این خوبه؟)
فرشید عزیز من گفتم که ۳ تا قطعه می‌خوام بگیرم. به نظر من خرید i7 فقط برای افزایش پرفورمنس تو بازی اونم با این قیمتش اشتباه است.
هر مادربردی می گیری برای Core i5 یه مادربرد با تراشه ی P55 بگیر،مثل ASUS P7p55d-LE

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
چرا؟ [۱۰ کارکتر بشو دیگه!]

دوست عزیز می تونی یک مقدار صبر کنی و پول بیشتر بگذاری و مادربورد های USB3,SATA3بگیری.(اونم از برند گیگابایت)

مثل اینGA-P55 UD3

البته من قصد دخالت ندارم هر جور خودتون صلاح می دونین. ;)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
چرا؟ [۱۰ کارکتر بشو دیگه!]
برا اینکه تراشه ی P55 واسه پردازنده های بدون گرافیک طراحی شده و راندمان خیلی خوبی هم میده،اما مادربردهای دارای تراشه های H55 بیشتر برای پردازنده های گرافیک دار طراحی شدن ،خروجی گرافیک دارن و تازه از امکانات قوی مادربردهای P55 برخوردار نیستن،هر چند که پردازنده های دیگه ی رو هم پشتیبانی می کنن.

قلمان

کاربر سایت
Sep 14, 2008
174
Razer Venom
این محصول فوق العاده عجیبه
سرم سوت کشید
شرکت ریزر که تو ساخت وسایل جانبی مخصوص بازی ید طولایی داره برای گیمرهای حرفه ای که تو رقابتهای جدی و طولانی مجبورن ساعتها پشت کامپیوتر بمونن محصول منحصر به فردی تولید کرده به اسم ونوم که نوعی سرم تزریق شونده در رگ دسته ، با تزریقش تا 48 ساعات نیاز به آب و غذا و خواب ازبین میره و رفلکس های عصبی و تفکیک پذیری دید بشدت افزایش پیدا میکنه ... اینم لینکش:ء

http://www.razerzone.com/venom

venom_startpack.jpg

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
Razer Venom

این محصول فوق العاده عجیبه
سرم سوت کشید
شرکت ریزر که تو ساخت وسایل جانبی مخصوص بازی ید طولایی داره برای گیمرهای حرفه ای که تو رقابتهای جدی و طولانی مجبورن ساعتها پشت کامپیوتر بمونن محصول منحصر به فردی تولید کرده به اسم ونوم که نوعی سرم تزریق شونده در رگ دسته ، با تزریقش تا 48 ساعات نیاز به آب و غذا و خواب ازبین میره و رفلکس های عصبی و تفکیک پذیری دید بشدت افزایش پیدا میکنه ... اینم لینکش:ء

venom_startpack.jpg
می دونم که ذوق زده شدی اما عزیزم فک کنم ایندفه رو بیراهه رفتی!

راجع به April Fool's که حتما خبر داری،اینم فعلا توی همون دسته جا بده
شرکت تجهیزات بازی چطور محصولات آزمایشگاهی و شیمیایی تولید کرده اینبار؟؟!!

بهرحال گزینه ی خیلی جالبی واسه اینکار بود،چون Reflex شما و خیلیای دیگه رو هم همینطوری زیاد کرد!

قلمان

کاربر سایت
Sep 14, 2008
174
می دونم که ذوق زده شدی اما عزیزم فک کنم ایندفه رو بیراهه رفتی!

راجع به April Fool's که حتما خبر داری،اینم فعلا توی همون دسته جا بده
شرکت تجهیزات بازی چطور محصولات آزمایشگاهی و شیمیایی تولید کرده اینبار؟؟!!

بهرحال گزینه ی خیلی جالبی واسه اینکار بود،چون Reflex شما و خیلیای دیگه رو هم همینطوری زیاد کرد!

شوخی آوریل ؟ به این تابلویی ! آخه رسما تو سایتش اومده ... :eek:

monitorbaz

کاربر سایت
Dec 1, 2009
30
خب بعضی کاربرها توی تاپیک همین سایت این قضیه رو گفتن،حالا بماند که تجربه ی خودشون بوده یا فقط دارن یه شایعه رو تکرار می کنن

نه آقا خيلي هم الكي نيست.مانتور LED 2370 يه ايراد بزرگ داره و اونم هموني كه دوستمون اشاره كرده.
چون نور LED اش دايركت هست براي همين تو زمان چشم رو اذيت ميكنه. براي مانيتوري كه فاصله اش با چشم كمه بايد نور نبايد از Direct LED استفاده ميشده بلكه بايد از edge استفاده بشه. شما اگر در زمان بلند مدت استفاده كني ازش چشمت به شدت اذيت ميشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر